Нуждая се от съвет!
Здравейте,
аз съм момиче на 20год., студентка съм в - задочно. От известно време работя в едно читалище в градчето на момчето, с което живея! Той е на 24 години, а в последствие той почна работа пък в моето градче.
Аз не искам да живея в малко градче, а искам да се преместя в София, за да мога да се реализирам по някакъв начин, а той не иска... Той е свикнал да стои близо до майка си.
От известно време имаме и лични проблеми. Относно отношението на брат му към мен и това, че аз искам да се изградя като човек, а той спира всяко едно мое желание, всяка една моя мечта с изреченията "Има време и това някой ден ще стане" и "Аз пък не искам да живея в София". Много пъти брат ме е обиждал, казвал ми е да си събирам багажа и да оставя брат му намира, че само съм го тормозела и т. н., а приятеля ми никога не ме е защитавал и винаги е мълчал... Тежко ми е и ми е много трудно да живея с човек, който няма мъжка дума и който не защитава жената до себе си..
Никога не ми е правил подаръци (освен на един мой рожден ден), никога не ми е подарявал цветя, никога не ме е карал да се чувствам единствена... Ревнува ме страшно много от всички. Не ми дава да излизам без него и това ме задушава страшно много.
Искам съвет, за това дали е редно да стоя с него и да си провалям бъдещето или да си хвана багажчето и да си поема по пътя, така както ме съветват родителите ми и така както ми се иска да можех да направя, но за съжаление ме е страх да не остана сама :( ;(

Коментари

1.   Ами твоята е най-лесна - биеш шута на този и в София. Да ти имам и проблемите. Иначе - той не е влюбен в теб, а в майка си (чети малко за Едиповия комплекс). Така погледнато той има мъжка дума и защитава жената до себе си, но това не си ти, а МАМА. Честито!

3.   Знам какво е да те е страх да останеш сама, но си заслужава да опиташ и още повече щом той не те подкрепя и те спира да си изживееш мечтите. Живеем един живот и трябва да го изживеем пълноценно. Аз също съм на 20 и напълно подкрепям варианта да го оставиш. Любовта е нещо, което трудно се контролира, но ако не се предадеш ще се справиш!! Дори и да се почувстваш сама в началото, не се отчайвай. Продължи напред и следвай мечтите си, намери си други занимания и с времето ще свикнеш. На тази възраст има още много неща, които трябва да видим и направим, за да се изградим като хора. Започни отначало, дай си нов старт и ще видиш, колко много още неща има които не си видяла, няма и да видиш с това момче. Успех!!!

4.   Тя софия не е панацея. Някои са готови на всичко, за да мизерстват в София, но като си отидат после на село да кажат, че живеят в София. Българска простотия. С обикновена работа в София и без жилище, ще си в същото положени както във всеки друг град. Най-доброто, което може да направиш като начало е да напуснеш мухльото при когото живееш.

5.   Авторката: Благодаря ви за съвета! Навярно сте много прави, че трябва да продължа без него, но ще почакам още малко до лятото... :)