Когато имаме "ХИМИЯ" с някого - взаимна ли е?
Мъчи ме един въпрос.

Случвало ли Ти се е силно да искаш някого?
Да усещаш, че ще експлодираш, ако не го докоснеш, да искаш да си с него по всякакви начини, завинаги?

За толкова силна химия говоря, изпитвам я към
един човек, той ме привлича безумно,
а дори не се познаваме добре още - работим заедно.

Та дойде ред на въпроса - когато имаме толкова силна химия с някого - дали е взаимно?
Възможно ли е аз да я изпитвам и то още от втората ни среща, а той не?

Аз не мисля, че той е безразличен и все пак искам конкретен отговор на още един въпрос:

Ти, който четеш това, мислиш ли, че така, както приемаш даден човек (дори само като приятел, познат или някого, когото НЕ Ти е приятен) и той приема Теб по същия начин?
Един вид дали чувствата ви са ОГЛЕДАЛНИ?

Дали има тази взаимна ХИМИЯ в
отношенията между хората изобщо?

Благодаря ТИ за отделеното време, читателю! : )

Коментари

2.   Химията за която говориш не е взаймна, а се случва в тялото на дадения човек, тоест в теб, той /възлюбения/ си няма идея за твоята химия. "Химията" е чувството на задоволство у човека създадено от въздеиствието на хормона серотонин, произведен в тялото му, другите хора не усещат кога и колко серотонин произвежда тялото ти. По принцип той чувства, че има нещо, защото отношението ти към него е различно, но не е влюбен в теб само, защото ти си влюбена в него.
Помисли какво щеше да чувства Джъстин Бийбър, ако имаше същите чувства като всички тийнеджърки влюбени в него? Ако чувствата на феновете бяхя "огледални"?

3.   Според мен е взимна. Това се усеща. Въпроса е да се подхванете на една вълна... защото докато ти си седиш с тръпката, другия може да му е минало.. :)

4.   Казва се привличане, означава още желание, страст, а това е първият сигнал за влюбване и дълго пътешествие в страната на взаимността. Много дълго и много уморително, за жалост с доста охлузвания, с много перипетии, по-скоро е ВСИЧКО. Някои го наричат смисъл на живота, аз считам, че ни дава крила, но до време. Вечно е пожелание. Стремеж и реликва. Пагубни са всички залитания на близкия ни човек, защото или не издържа, или не осъзнава как да твори истинското Едно.
Посоката на наранения е хармонично, топло и щадящо другия съществуване, НО когато вече си минал през страстта - химия.

5.   според мен не трябва да покажеш какво усещаш.

6.   Де да беше така... щеше да е много по-лесно. Успех с огледалната химия, авторке :)

7.   Ами не знам... при мен никога не е взаимно..

8.   Щом казваш, че имате химия, значи е взаимна... Смисъл, не може да има химия помежду ви, ако закачките, разговорите не ви се получават....

9.   Хубава тема, ще я следя!
Случи ми се веднъж от пръв поглед и беше взаимно, само че аз бях страхливка и отблъснах човека. После съжалявах за това, че съм постъпила толкова гадно, може би трябваше да поговорим преди да си тръгна, но беше късно. Съжалявам, че не бях по-смела, може би само един само смс беше необходим и нещата щяха да тръгнат в друга посока, както й да е, както казах -твърде късно е.

V.

10.   Отличен въпрос! До автора химията е обоснована на индивидуалните качества на хората, т. е нещото, ако мога да го нарека характер на личността (персонален характер)! Той е оформен още след като си се родил/а. В първите седем години фундаментално значение има лунния знак, след това слънчевия такъв, а в по-късните години след 30... , асцендента! Когато се влюбиш в някого, то в огромно значение има последното, т. е асцендента е виновен и в по-малка степен луната, но така или иначе това мога да го нарека влечение към някого, но може да бъде и вдаимно привличане т. нар "химия", която се обосновава от ролята на "Венера" и/или сексуалния "Марс"! Ако всички тези неща са зависими едни от други, то със сигурност ще има взаимо сексуално привличане, влюбване в човека отсреща и това може да се превърне и в любов! Така, че можеш да имаш силно влечение към някого, а той към теб не, но може и да е "отличното" взаимно и да е това нещо, което наричаме "химия" между нас, тях и т. н, т, е "искам го", "чука ми се", "искам секс с него", "влюбена съм", "обичам го"...!!! Благодаря за въпроса и дано съм бил полезен!?

11.   Да ти го кажа най-просто:
- Ти си незадоволена и имаш голямо поле за химия.
- Той е задоволен - неговата химия е различна. Ако всичко е наред с неговата партньорка, при секс и прегръдки се отделя окситоцин, което го привързва конкретно към тази жена и свежда риска за изневяра до минимум.

С две думи - на много различна вълна сте. Теб те привлича забранения плод. Превърнала си го в идея фикс, което пречи на интимните ти отношения с други хора.

12.   Ми според мене има ХИМИЯ, да но дали е еднакво силна това вече не мога да ти кажа, обаче аз и от чат, виртуално имам предвид се е случвало и то цели 2 пъти да изпитвам много силна химия.. привличане, както се казва, та, съществува, да, има я ХИМИЯТА между двама, но взаимната химия е рядкост наистина.

13.   12, как ще е рядкост взаимната химия? Има ли я или я няма според тебе? Първо пишеш, че я има, после отричаш- ПРОТИВОРЕЧИШ СИ.

''съществува, да, има я ХИМИЯТА между двама, но взаимната химия е рядкост наистина. ''

14.   Различно е, понякога е взаимна химията, понякога не.
В твоя случай ако е взаимно, ще си проличи, ще се усети.

15.   Химията по презумпция е взаимна, защото ако не е, то значи не е химия :-)

16.   АВТОРКАТА: Номер 11 въздържай се от подобни обобщения.
Чувствам се задоволена във всеки един аспект, в секса нямам оплаквания, да чукна на дърво!
И мисля, че по поведението и излъчването на един човек си личи дали се чувства задоволен сексуално;)
А и аз тук говоря, че ме привлича този човек, искам го, а не просто да правим секс за да ми мине мерака.

"Ти си незадоволена и имаш голямо поле за химия. " - Това с голямото поле ГРАМ не го разбрах, може да го изясниш.

Човека си няма партньорка (говорихме на тази тема) и съм почти убедена, че не е правил секс скоро. Усещам го.

Благодаря на останалите за коментарите!

Определено усещам "химия" с този човек, разговорите ни вървят, чуди се за какво да ме заговори, усещам, че ме гледа, когато аз не го гледам, усмихва ми се спонтанно само като ме погледне... направо съм като замаяна около него не знам какво върша и защо го върша, ще ме вкара в беля, хахаха.... :)

А за огледалната химия - имам предвид, когато е ТОЛКОВА силна и осезаема за единия, според мен тя е такава и за другия. Случвало ми се е просто да си падна по някого, но не съм изпитвала чак такива силни вълнения...

Ще ви държа в течение, няма да пришпорвам нещата все още... дано имам късмет.

И бих се радвала да прочета още коментари!

17.   От 12-Да, има я Химията, но мисълта ми е, май не съм го написала много ясно, леко объркано е.. та исках да кажа, че има взаимна химия, но не и еднакво Силна, взаимно Силна. Понякога единият е привлечен повече, а другият по-малко и този дето е по-малко спира да я изпитва, а според мен за да има Химия, тя трябва да е еднакво Силна, това съм имала предвид, като съм казала, че е рядкост.

18.   Има я така наречената химия и тя винаги се усеща, ако е взаимна. Това се случва рядко обаче и е на ниво физиология. Не мисля, че ако нещата с половинката ти са наред и се прави редовно секс и той е добър, е невъзможно да се получи химия с друг човек. Човек не изневерява тогава, когато обича истински някого. А любовта включва и други неща, освен секс. Тогава дори да се случи химията с някого другиго, то тя няма да бъде реализирана.

19.   До 16 (авторката)! Коментарът ти е перфектен!!! Точен, ясен и синтезиран! За огледалното привличане и т. нар "химия" съм напълно съгласен, така е. Сексът, който хората наричат "за една нощ" повече е физика (в което няма нищо лошо), но липсва и емоционалната "зависимост", което огледалото предлага!!! Това не е само секс, това е много, много повече и явно ти си намерила човека!!! Късмет и много любов...

20.   Искам да споделя мнението си, ако постоянно мислиш за този човек, ти ще го привлечеш с мислите си, не се срамувай да му кажеш какво изпитваш, защото само можеш да спечелиш една голяма любов, наслади се на чувствата те са твоята душа, те са правилният път...

21.   Дано си прав №20

22.   Здравейте,

На какво мнение сте относно сексуалното привличане-според вас може ли да се появи впоследствие, или по скоро химията или я има, или не? Излизам с прекрасен мъж, държи се страхотно с мен, но не чувствам да имам сексуални желания към него. Дали може да ми се появят с течение на времето? Жена съм на 30

23.   Знам, че много не е по темата, но и аз имам химия към едно момче и се чудя дали да му кажа, че го харесвам и въобще как да му го кажа като той е от ония моомчета"кой съм аз" поне на такъв дава вид!?