Прави всичко само и само да не го забравя!
Здравейте, приятели попринцип не обичам да споделям проблемите си, но вече съм много объркана и незнам какво да правя и ще се радвам на компетентно мнение. Давам направо, проблема е Той, Бившия. Да, бивш е и макар да се разделихме преди около година, той още ме държи в ръцете си, знае че чувствата ми не са спрели към него, дори са по силни отпреди и това качили му дава право да си играе с мен. Досега да съм го преживяла 100 пъти, но е много трудно след като го виждам всеки ден, учим в един и същ университет, от различни градове сме, но това не му пречи да прави всичко само и само да не го забравя! Аз скъсах с него и не защото не го обичах вече или нещо такова, напротив със сълзи на очи прекратих тази връзка но просто той охладня към мен, не ме търсеше, разбрах че се закача с други момичета в мое отсъствие, сравняваше ме с други момичета, дори веднъж ми намекна че не му липсвам, говорих с него тогава и то не един път, казах му че ме боли от това, но той не ме чу, това ме накара да приключа тази връзка, макар да знаех че това ще ме съсипе. Как съм прекала месеците без него, само аз си знам. Е, мина лятото, аз се посъвзех, но ето че почна семестъра, все още имах чувства съм него, явно ми е проличало и той е усетил и оттогава до днес, прави всичко за да ме държи в ръцете си и да не го забравя. Постоянно гледа да подклажда огъня на интереса в мен. Бях спряла всякаква комуникация с него, но той отново ме е намерил и аз незнам откъде. Почна отново да ми пише, разбира се въпреки себе си, не му отговарях, макар да ми беше много трудно. Проблема е че и на живо прави всичко така че да сме в играта. Търси ме в университета, където съм аз и той "уж" случайно е там, види ли ме да говоря с друго момче, стои и не отлепва очи от нас, докато разговора не приключи, прави ми комплименти като се засечем, иска да излизаме, намеква че му липсвам и постоянно ми повтаря колко хубаво сме си прекарвали. Гледам максимално да го отбягвам, но постоянното вливане на неговото присъствие в живота ми, само засилва чувствата ми и просто не мога да го преживея, защото той буквално прави всичко за да не го и го постига. И примерно един-два дена ме търси непрестанно, после 1 седмица пълно затишие и после пак ме търси, защото усеща че ме губи. В очите на приятелите ми той е лудо влюбен в мен и иска да се върна при него, просто той си я същият и пак ще ме нарани, просто те не го познават както аз. Опитвала съм какво ли не, от това да говоря с него до това да огранича максимално контактите ми с него, но нищо не помага и той винаги печели. Искам да ме остави веднъж завинаги, да го преживея, да ми зарастнат раните напълно, вместо както сега да кървят. Това е като да си наркоман, да искаш да спреш наркотиците обаче да не можеш защото ти се дава дозата. Ако бях сигурна, че се е променил, щях да се върна, но не се е и отново ще ме нарани. Незнам какво да правя след като съм опитала почти всичко, а той само усложнява нещата! Моля за съвети, как да постъпя, как да го преживея, как да му натрия носа и да види че не само той ще определя правилата? .... Благодаря на всеки за отделеното време и мнение!

Коментари

1.   Тази история я имаше вече пиубликувана, даже май 2 пъти...

2.   Скъпа, на където си тръгнала, той пак ще разбие сърцето ти. Показваш си чувствата и той така ще завърти нещата, че пак ТИ ще си тази, която ще "гони", пак ти ще го обичаш повече отколкото той теб. Пак ще те нарани и хубава връзка изобщо повече няма да имате, защото за теб всичко ще е страдание. Много вероятно е той след време да ти вмени вина, че си го оставила и той е страдал повече (истината е, че ти си страдала повече) и така да те държи, като ти ще му прощаваш закачките с другите, той ще си излиза без теб, а ти ще стоиш вярна и ще чакаш да ти обърне внимание, и ще си сигурна, че той е правият, а не ти.

ЗАТОВА: Остави тази история.. каквото е било, е било. Не се връщай назад. Не му показвай чувствата си. Млада си, ще срещнеш друга, по-голяма любов! Ще срещнеш мъж, който няма да допуска да бъдеш наранена, защото ще те обича наистина. А този, сегашният - бивш изобщо не те заслужава!

3.   Добре, че видях темата, защото и аз съм в един университет с моя бивш, дори сме в един курс. Така че мога да ти дам съвет. С него се разделихме преди година и половина, той го направи, аз бях с разбито сърце. След раздялата се налагаше да се виждаме постоянно. Е, аз напълно го игнорирах и той почна да звъни като луд (след като той беше този, който е прекратил отношенията). Но аз оттогава досега го игнорирам. Преди беше, защото имах чувства, и въпреки че той в определени моменти е показвал, че вероятно желае да възобнови връзката, аз по никакъв начин не съм отвърнала. А днес, днес го игнорирам просто защото ми е безразличен. Сега ми е трудно да повярвам, че съм имала чувства към този човек, всеки път като го видя, все едно е непознат. Преди имаше трепет, сърцебиене, а сега една голяма празнота. Това, разбира се, се дължи и на факта, че вече съм с друг човек, но той нямаше да се появи ако бях проявила слабост и безхарактерност в миналото.
Има нещо повече от просто чувства. Имай достойнство и не позволявай на някого да си играе с теб. Повечето мъже са така, с теб е, после е без теб, липсваш му (от време на време обаче), има те, нещо му омръзваш и това се повтаря до безкрай. Поправка- повечето момчета. Момчета, а не мъже, защото това са незрели постъпки. Единственият начин да се спасиш е ясно да покажеш, че не ти пука за него, и дори не е нужно да му го казваш! Истината е една, не реагирай по никакъв начин. Щом те заговори, отговори с две думи и продължи. Иначе ще продължаваш да се измъчваш, а шанса да срещнеш някой свестен, докато мислиш за този, става минимален.