Как да разбера дали съм аз, без ДНК анализ?
Имам ужасен проблем! Преди 6 години имах връзка с момиче, което не обичаше да стои с кръстосани крака. Аз бях войник(наборник), а тя - приятелка на един от моето поделение. Към края на военната служба,тя правеше секс по-често с мен отколкото с него. Освен нас двамата, обаче е имало и още един (за, когото знам със сигурност, а може да е имало и други).

Изведнъж това момиче изчезна! Появи след 3-4 месеца с новината, че е бременна (то си и личеше). Каза ми, че го разбрала наскоро!? Успокои ме, че не съм аз бащата.
От тогава не я бях виждал. Но преди 2 месеца ме намери (и аз не знам как).

Мисля, че ми прави намеци да си направя тест за бащинство. Времето, през което за последно съм бил с нея съвпада горе -долу с рождения ден на детето, но... Видях негова снимка. Майка му и аз сме с много тъмни очи, с тъмни, чупливи коси и леко мургави. Детето е русо със сини (стъклени) очи и с много бяла кожа.

И бившия и приятел, и ДРУГИЯ са с такова описание, но много ме притеснява факта, че и аз съм в кюпа. Как да разбера дали съм аз, без ДНК анализ?

Коментари

1.   Факта че на двама мулати може да се роди бяло дете , трябва да ти говори , че само ДНК тест ще помогне.

2.   Ми по кръвните групи има шанс да се познае , но е малък.

3.   Мале ама и ти си я надробил еднаа .. :D
Свържи се с някои от другите "татковци" и обмени информация с тях :D

4.   Няма начин без ДНК анализ... Може да е стар ген от прародители и сега да се е проявил в бебето. Направи анализа и докажи на мадамата че не си ти... ако си я пазил няма начин да си ти.. тя пък и тя баси курволяка...

5.   Нама как да стане без ДНК тест .По-добре го направи за да се отърсиш от всякакви съмнения.

6.   Здравей, Без ДНК анализ почти е невъзможно да разбереш. Значи вие може и двамата да сте с тъмни очи, но не пречи то да е със сини. Така че по очите не може да се разбере. Виж ако двамата бяхте със сини, а то с кафяви значи не си ти бащата.

Друг начин е да питаш кръвната група каква му е. Питаш и кръвната група на майката, пишеш и твоята тук и аз ще ти сметна дали е възможно да си ти или не. По кръвна група също в някои случаи може да се направи изключение, но само в някои.

За сега не се сещам за друго. Значи напиши кръвните групи и резус фактора на тримата и ще сметна да видя какво се получава. Дано да съм ти полезна.

7.   Щом само ти намеква кажи й, че категорично не е твое. Лаконичен бъди. Ако реши да те съди итърси бащинство, нека тя предприеме крачки.

8.   Само ДНК анализ. Всичко останало е вятър работа.
Д-р Хаус

9.   Благодаря ви много за отговора.След около седмица ще имаме среща с нея.Иска явно да говорим точно за това,за което ви писах. Никак,ама никак не ми се ще да имам нещо общо с нея,особено пък дете.Трябва да има закон срещу такива жени.Не може да изчезваш,да лъжеш толкова време,после да се появиш и да кажеш - "ама тогава не исках да ти се натрапвам"

10.   Май наистина само ДНК анализ е най-сигурното в случая... Аз съм с пъстри очи, съпругът ми също, и двамата сме тъмни, той е с черна коса, а аз с кестенява, а синът ни е рус със сини очи. Така че цветът на очите и косата нищо не доказва. Номер 7 е много прав. Послушай го!

11.   Не съм съгласна с номер 7 и 10.
Значи така- правим деца и бягаме?

Имам чувството, че авторът много неумело се опитва да се изкара невинен- какво прави при момиче, за което си знае, че има гадже? За да каже после,че не е единствен и детето не е негово ли?

Щом ги е вършил (хайде да не ставам брутално груба в детайли !), да не казвам какви, ще си носи последствията.

Тя,ако реши, така или иначе ще докаже бащинството.

Не мога да повярвам,че номер 10 -жена, ''майка'' , дава подобни съвети!Какви ли ги е вършила пък тя?Отвратителна сте!

ЩЕ СИ НОСИШ ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ УДОВОЛСТВИЯТА-ПОНЯКОГА Е СПИН, ПОНЯКОГА ИЗВЪНБРАЧНО ДЕТЕ. ЗАМИСЛИ СЕ КОЕ Е ПО-ДОБРИЯТ ВАРИАНТ....

12.   Между другото, защо те е страх от ДНК-анализа?

Защото е сигурният начин да се докаже кой е бащата , нали?

А на теб това не ти оттърва.

13.   Абе ти номер 11 добре ли ? Кви глупости пишеш,туй че жената е с черни очи и мъже й също не означава , че му е изневерила. Това може да е предадено от предните поколения, примерно баба й или майка й , и баща й са били със сини очи и т.н. Недей да говориш без да знаеш!

14.   Виж номер 11...Предполагам,че не съм първия и няма да съм последния в тая ситуация.В момента има стостици хиляди мъже и жени,ккоито иската да имат деца,а немогат.Има и също толкова деца без родители.В живота надали има някаква логика.Преди да кажем 15 години доста хора бяха непросветени(сексуално).Но сега вече има интернет,кабелна и сателитна телевизия,мобилни телефони и какво ли още не.Да ми говориш такива невероятни глупости за това,че едва ли не господ ме наказва за грешките ми е направо смешно.

Ти да не би да вярваш в това,че хората трябва да правят секс чак след като са се врекли пред бога и общината?Навярно ти си окло 50 годишна и може би си доста изостанала в разбиранията си,но....Искам да ти кажа,че когато се отнася до нещо толкова важно,като появата на дете на таоя свят,трябва да се да поеме отговорност и бащата.

Ако имаше по-малко хора като тази жена,щеше да има и по-малко деца в приютите.Сега сме 21 век.Ако има такава ситуция можеш да идеш навсякъде и да направиш аборт.Ако ми беше казала на време,дори да не съм аз бащата,щях да и дам праи и да отидем заедно в някоя частна клиника и да махнем детето.Нито щяхме да сме първите,нито щяхме да сме последните.

А сега има едно дете,което тя още тогва ми каза,че не е от мен,което няма представа кой е баща му.Изведнъж 5 години по-късно Тя ми заявява,че може и да съм аз.Време било да се разбере.Само,че на мен може би наистина не ми оттърва ако наистина аз съм бащата.Когато исках да предприема нещо,тя не ми даде тозишанс.Изчезна някъде и ми се обади да ми каже,че вече е родила.Токлоз!И след 5 години отново се появи за да ми каже,че може да съм аз.Браво на нея и на всички като нея...

15.   От номер 11:Сексът е начин за правене на деца, не само за моментно удоволствие, така че да си мислил, когато си го практикувал и да си пазил момичето от забременяване (респективно себе си).Само не ми казвай, че да се пази е длъжа само тя!

ДА, точно така- знаеш,че ти си бащата и се страхуваш от ДНК -анализ.Е-така е, ще си носиш последствията. Да си мислил в леглото.Тя като майка има право да докаже бащинство и нищо не може да я спре.

16.   От 11
Виж, може би бях малко груба, осъзнавам, но адски се издразних на подлостта на поведението и мисленето ти.

Ти по никакъв начин не считаш себе си за виновен, с само майката, която, видиш ли, решила да не прави аборт.

Браво- по твоята логика излиза, че мъжете могат да си доставят удоволствие за сметка на жената, какво им пука-нали има аборти.
А за това, че една жена често се осакатява с един аборт и повече никога не може да стане майка- това явно никак не те интересува.

А ако някой ден твоята жена е с подобно минало (но НИКОГА НЯМА да ти го признае) и не може да има дете. Пак ли ще си за аборта?

Имала е право да вземе това решение. Ти, като не си искал това да се случва и да си слагаш главата в торбата, да си взел мерки. Може би онези двамата са го направили, за разлика от теб...

И недей да си мислиш, че решение за дете се взима от ДВАМАТА (не че не си прав донякъде) само след като е заченато. ПРЕДИ това също. Останалото е БЕЗотговорност и точно това най-много ме вбеси!

17.   Няма вариант да си сигурен без ДНК тест, през 1997 на семейство чернокожи ш САЩ им се роди бяло момченце с руси коси и сини очи, генетичните белези имат свойството да прескачат през поколенията, доказателството в описания случай е че пра-пра дядото на бащата се оказва бял човек със същите белези...

18.   Сори, но няма как без ДНК тест....пробвай в американска генетична лаборатория АМГЕНЛАБ в София ..... ще си платиш за спокойните дни от този момент до дълбоки старини :)

19.   Спал си с нея и сега имаш претенции...от сорта аз ли съм
Бащата ?Ние с какво да ти помогнем ,ако си ти или не си?
И какво излезе от теста ? Кой е бащата ?

20.   Има лек и той се казва ДНК тест за доказване на бащинство... всичко друго са глупости, като изследване на кръв, кръвни групи и т.н. Вземи проба от себе си и от детето (ако е още бременна, се взема околоплодна течност- амниоцинтеза) и това се изпраща по пощата в американската генетична лаборатория АМГЕНЛАБ-София (www.amgenlab.com). След само 10 дни ще имаш резултата и ще си спокоен...

21.   Преди 19 години бившата ми приятелка ме осъди за бащинство. ДНК изследванията правихме във Варна и в София. В епикризата пишеше, че е възможно да съм бащата. И досега ме гризе мисълта дали тези изследвания са точни или са манипулирани с помощта на богати роднини на ишцата. Точни ли са били навремето ДНК експертизите и дали мога да поискам нови? Моля ако знаете нещо по въпроса, пишете! Майката и детето са А кръвна група, а аз 0.

22.   Кръвните групи в случая няма да Ви помогнат.Щом се съмнявате в манипулация на резултата, повторете ДНК изследването за доказване на бащинство. Имате право на това.Направете го в друга референтна лаборатория. Успех!

23.   Ако е със сини очи не е твое щом и двамата сте с тъмни генетично е невъзможно то да е със светли тъй като тъмния ген е доминантния

24.   Някой правил ли е ДНК-тест в тази лаборатория - АМГЕНЛАБ-София? Моля, споделете нещо по случая! Четох в интернет за нея, но не знам дали не е само реклама. Пише, че може и от косъм да се направи теста. Дали са точни тези изследвания? Благодаря! Моля, №6 ако знае нещо повече, да пише!

25.   Има и друга клиника. Някой правил ли е в нея ДНК анализи?
http://genicalab.com/prices.php

26.   До 24. Защо мислите, че е само реклама? Технологиите са много напред в днешно време и лабораториите в света ги използват. От косъм може да се извлече ДНК, но косъма трябва да е с корен.

27.   Номер 23 не е наясно - да, гена за кафеви очи е доминантен, но може и двамата родители да са с кафеви очи, но да са носители на ген за сини очи и ако гените се съчитаят така, че се вземе и от двамата ген за сини очи, детето ще е синеоко. Виж двама синеоки, не могат да имат дете с тъмни очи, ако имаш светли очи не може да носиш ген за тъмни, но ако имаш тъмни, може да си носител на ген за светли. Това се учеше навремето по Биология, в уроците по генетика и именно примери със сини и кафеви очи бяха засегнати.

28.   Номер 27 е прав. Генетиката е с много точни правила и задачите по биология ми бяха много интересни.
Към автора - ти,момче, за презервативи не си ли чувал? Особено с такава жена...

29.   Много сложно ей. Хич не ми говорете, че човек с кафеви очи не може да има дете с светли очи и коса. Братовчет ми ( до автора), който е в твоето положение е с светли очи, коса и кожа, а пък родителите му са с тъмни коса и очи. Така, че не дей да бъдеш 100 % сигурен. А за групите, слушай. Ако са А и Б родителите може, но ако единият е с 0, а другият с А тогава няма как да излезе примерно АБ. Край по въпроса за групите и чудесийте.

Сега за историята ти. И ти като моят братовчед си блъскате главите. И моят обичан човек ( който ми е като брат) не е сигурен. И, на сега, какво да правим. Смятаме да вземем ДНК и от двамата и да ги пращаме чак в Америка. Обаче този тест може да се използва и в съда. Демек другия да го ду*а. И с този ДНК тест дори можеш да разбереш дали имаш някаква роднинска (друга) връзка с хлапето. ДНК тестът обаче е 587 евро и то само заради фактът, че може да послужи пред съда. Та и за теб помисли сериозно и това е. Като е била курветина и ти не си си държал заключен пистолета така ще е. Ако е твое поеми отговорност. Но ще ти кажа едно нещо - НЕ ПОЕМАЙ НИКАКВА ОТГОВОРНОСТ БЕЗ ДНК ТЕСТ. Ако си го направил, кажи какво е станало.

30.   Е, не е вярно, че теста струва толкова скъпо и е само за съда. Може да се направи съвесем конфиденциално и само ти да си знаеш резултата, и струва само 335 евро. За справка - кликни на преставителството на американската генетична лаборатория в София, мисля че беше АМГЕНЛАБ (www.amgenlab.com)... И стига сте се тормозили кой на кого е и защо са му такива очите.... само след 10 дена ще научиш резултата и ще спиш спокойно.

31.   ама само се рекламират платени писачи тук арм...лаб

32.   Само с ДНК анализ стават нещата, иначе ще има да се чудиш.
Направи си като трябва три изледвания в различни болници, ако мислиш, че могат да подменят резултата.

Шанс и другите "кандидат бащи" да имат като твоята кръвна група не е изключен.

Аз лично съм доказателство, как от майка и баща с много тъмно кафеви очи, с черна и тъмно кафява коса, с по-голям брат с тъмна коса и тъмни очи, с двама дядовци с тъмни очи и коса, аз съм се родила със светло кестенява коса=до тъмно русо и синьо-зелени очи.

33.   Ти не си БАЩА на това дете.
Донор да, но баща не.

34.   Искам да кажа, че от гледна точка на генетиката е невъзможно двама родители с сини (светли) очи да имат дете с кафяви очи, но е напълно ВЪЗМОЖНО двама родители с кафяви очи да имат дете със сини очи. Върнете се в биология незнам кой клас

35.   №34 Не само не знаеш кой клас, ами и не си чел учебника който се мъчиш да представиш. Доминантния цвят е тъмния, по вероятно е всеки да има по тъмно дете от колкото по светло, ако разбира се в самия родител има различни гени. Но вероятности много. ДНК е правилният начин.
До всички коментирали от както съществува ДНК има изследване доказващо, че 30% от бащите въобще не са биологични бащи на децата си и не са знаели. При автора може не само той да е невинен, ами и двамата му приятели може да са невинни.

36.   34, грешиш, възможно е, макар и много малко вероятно. ако разровиш за повече информация, ще намериш описани такива случаи. не мога точно да цитирам обяснението, защото не съм специалист, но е възможно.