Любовта или парите?
С приятелят ми имаме 22 години разлика. Аз съм на 23, той на 45. Заедно сме от 1 г. и 3 месеца.Това е най-сполучливата ми връзка до момента. Допадаме си. Има пари, дава ми всичко, не работя, доволна съм. Но на последък започнахме много да се караме. Започвам да усещам разликата. И все по-често се замислям за след 5,10,15 год.Тогава ще е още по-трудно. Ще се превърна в болногледачка. Знам го, но сега ни е много хубаво и на двамата. Имаме всчко. С родителите ми нямам проблем, хресват го. Виждат, че съм добре с него.

Поддържам връзка с един приятел в чата от доста време. Той ме е слабост. Доста време прекарваме заедно, говорйки. Познаваме се доста добре. Чуваме се и по телефона. Той знае за връзката ми и го боли. Иска ме за себе си. Аз също го искам. Заспивам с мисълта за него, събуждам се и пак мисля за него,чудя се къде е, какво прави, дори го ревнувам! Добре ми е с него, дори само когато си говорим. Усещам, че е за мен и той го усеща. Той ми говори така, сякаш сме заедно, прави планове за нас, говори за смейство, за деца ( той е на 35г), а всъщност нямаме връзка, но той иска адски много.

А сегашният ми приятел не е много пленен от идеят да има друго дете, защото той вече има една дъщеря, но е разведен отдавна. И с него ми е добре, чувствам се сигурна, защотото не е случаен човек, угажда ми за всеки мой каприз. Но не спирам да мечтая за другия, който иска да ми подари семейство и деца. Но не бих се разделила с това, което имам сега, за нещо глупаво, за нещо, което може да е моментно, но как да разбера какво ще е?!

Толкова ми коства това положение, толкова компрмиси направих със себе си. Каквото и да мисля, стигам до това, че трябва да избера или да живия охолно и сигурно, без да ме интресуват цените или да избера страстта и да се боря от тук нататък със всичко. Вие какво бихте направили?

Коментари

1.   Разбирам, страх те е да не изпуснеш питомното, за да гониш дивото. Аз лично бих избрала втория. Права си, настрани от парите и всичко друго, разликата ви е много голяма. А и изцяло си зависима от него. Не ти ли се иска да си по-самостоятелна и независима? Какво смяташ, цял живот да зависиш от някой мъж ли?? Пък бил той млад или стар, с пари или без тях.

2.   Здравей:)

Честно казано и аз незнам какво да те посъветвам, но според мен по-добре е да избереш любовта, на по-младия, не само защото е по-млад, но какво бъдеще ще имаш с човек, който не мисли да създава семейство, според мен няма смисъл да си с него - освен за парите, както ти сама каза, но имат ли смисъл те, когато няма истинско щастие, не се заслепявай заради материалното и не отблъсквай любовта, която също може да те направи щастлива, както и паричките.
Но ти си решаваш, живота си е твой...
УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ!!!:))

3.   Искам да добавя, че познавам, мъжът с който си пиша, не е някой нереален. Познваме се от 2 месеца, но имам чувството че е от 100 год.

4.   Боже, боже, на някой хора никога няма да им дойде акъла....

5.   Ако питаш мен, избери материялното (парите). Аз също имам проблем като твоя, само че при мен е следното - аз не мога да съм с човека, когото обичам, а ме обича заможен пич, но аз него не.

Е, според мен погледни първо сигурността си, а другото ще дойде по - късно. Знам, че е налудничево, но с времето ще забравиш любимия - ще се научиш да си студена и мислеща трезво. Повярвай ми, знам не е лесно, но само едно ще ти кажа: 'Любовта идва и си заминава', а какво остава? Нищо.... затова бъди разумна. Може би няма да вземеш мнението ми като важно, но скъпа, не прави моята грешка, не се влюбвай безумно, за да не те наранят като мен.

Желая ти искрено успех във взимането на решение и бъди реалистка, това ще те доведе до правилния избор.
Успех!

6.   МАЙ ТОЗИ СВЯТ Е ПОЛУДЯЛ, МОМИЧЕ. ТИ СИ НА 23 ГОДИНИ...А ГОВОРИШ ЗА НЯКАКВИ МЪЖЕ, КОИТО МОГАТ ДА СА ТИ БАЩИ,А СИ ТОЛКОВА МЛАДА. ЖИВОТЪТ Е ПРЕД ТЕБ - С ПАРИ НЕ СЕ СТАВА ЩАСЛИВ!

7.   Аз съм на 26, а баща ми на 48. Не мога да приема факта че мога да имам връзка с мъж, по - голям от мен с 22 години, при това разведен. Свършиха ли се за теб момчетата? Я се вземи малко в ръце - това не са 10, а цели 22 години.

8.   Здравей, избери любовта!