Правилно ли е това?
Здравейте, аз съм едно момче на 19 години. Винаги момичетата не са ме приемали за повече от приятел и аз понеже съм доста мекушав с тях, съм приемал условията им, и съм предпочитал да не си развалям отношенията, като съм се утешавал с мисълта, че това не е човека за мен...
Наскоро се запознах с едно момиче в една от приятелските ми компании и си говорим за най-различни неща. Тя много ми харесва и реших да направя следното нещо: Ще действам търпеливо с нея, ще говоря повече време с нея, ще я опозная внимателно и в един момент ще я поканя да се видим. Ще и кажа какво чувствам и ако се повтори същата ситуация като предишните ми, просто ще стана, ще кажа едно "чао" и ще си тръгна. :) След това няма да я търся повече и ще оставя всичко в нейните ръце... Ако ме потърси - чудесно, ако не - здраве да е, преди да се запознаем съм живял и без нея, нали?
Започнах да смятам, че, когато едно момиче си мисли че си и в кърпа вързан, не цениш времето си и пренебрегваш себе си заради нея, я отблъскваш. Или тя си мисли, че си прекалено добър за нея и не че ти не я заслужаваш, а че тя не те заслужава... Мисли си, че една евентуална връзка би ви развалила отношенията след раздяла...
А какво мислите вие? Бих искал да чуя и мъжки и женски мнения. :)

Коментари

1.   Мисля че прекалено много мислиш:). С момичетата, момчетата, мъжете и жените - еднакво е, няма значение възрастта, би могло да се получи нещо ако има искра. Щом са ти казвали - приятелство - значи искра не е имало. Има ли взаимна искра, приятелството не е опция:). В заключение - не спирай да опитваш, иначе се лишаваш от шансовете си предварително

2.   Имах такъв приятел, беше като залепен за мен, някои даже ни мислеха за гаджета. Живот щях да си живея, ако бях успяла да погледна на него като на мъж, ама на-възприемах го като братче и за мен беше кощунство да започна сексуална връзка с него. Въпреки емоционалната ми привързаност, го освободих от себе си и това е първото смислено нещо, което кифленската ми персона успя да направи за друг човек. Загубих най-добрият си приятел, но поне му дадох шанса да си намери жена, която да го обича по начина, по който той заслужава да бъде обичан.

3.   Давай.........
заслужава си .

4.   Много правилно си решил! Недей да си слагаш нищо близо до сърцето.
Успех
А М

5.   Случи ми се веднъж. Много харесвах едно момче, тръгнахме и той беше перфектен. Адски мил, много точен, много свестен, съвсем осъзнато момче. В последствие започнах да се замислям, че аз не съм толкова мила, нито толкова идеална за него. Той наистина беше перфектен в отношението си към мен, докато аз бях по-емоционална и объркана. Та той ме питаше дали може да си легне, когато си пишехме вечер. Изкарахме 5 прекрасни месеца и много взе да ме гризе съвестта, отношението ми се промени, не можех да се отпусна, притеснявах се, че ще объркам нещата и скъсах с него, като му обясних всичко и исках да останем приятели. Предполагам не бях достатъчно пораснала, че да мога да бъда с него. Минаха чак 2години, когато се почувствах готова да бъда с такъв човек и знаех как да се държа и да се контролирам около него. Но това момче вече се беше "развалило" от една друга девойка, която подобно на мен не беше достатъчно пораснала, но за разлика от мен, тя не се и досети, че може да му навреди. Тоест направи това, от което аз най-много се страхувах.

Извода е, че за всеки влак си има пътници. Имаше период, в който такива момчета ме отблъскваха (от страх да не ги разваля), имаше такъв, в който ги търсех... а сега просто искам да намеря някой, който да ме разбира. Обвързването е странно. Понякога половинките ни поставят нас на първо място, при което е редно и ние да поставяме тях и всичко да е наред. В друг случай всеки поставя себе си на челна позиция и така пак би се получило. Но ако единият слага другият там, а той също слага себе си за най-важен, то определено няма как да се получи нещо.
Авторе, опитай с момичето, покажи и интерес, флиртувай, говорете си за връзки, питай я дали харесва някого, признай и за чувствата си когато си готов, пък каквото стане. Или ще е готова за теб, или няма да е. От теб се изисква само да пробваш, какво ще се случи зависи от съдбата.

6.   Според мен е много, много погрешно като някой ти каже, че не изпитва по-специални чувства към теб - да прекъсваш всякакви отношения с въпросния човек. Това е загуба на приятел, на човек, на който държиш и за мен си е чисто предателство и егоизъм!