Да обичаш наркоман...
С моя възлюбен се запознахме в нета. Имах проблеми с нервите и почти не спях .. цяла нощ бродех по чатове. Почнахме да си лафим в скайп и още тогва ,той ми обясни ,че е бил в клиника за да се пребори с наркотична зависимост и вместо в комуна .. се е прибрал у тях. Той буден по цяла нощ заради едно ,аз заради друго - много дълги разговори си водехме. Баща ми също беше зависим и се чувствах някак длъжна ,ако не с друго , поне с думи да помогна.

След 3-4 месеца се видяхме (тогава излезе от тях за първи път) и тъжното приятелство се превърна в нещо повече. Вървеше идеално първите няколко месеца , до една вечер.Отказах му да спя у тях и той решил да си вземе нещо " да разпусне". Уж само анфети.. но не ми се вярва. След което имаше месец ,в който не се чувахме , не се виждахме - побърках се да го мисля какво му се случва. Мина този месец , цъфна моят Иванчо с непите си обяснения, че пак е почнал , но сега е ок. Сърдих му се, карахме се и накрая пак се събрахме.

И този театър вече 4 години! Не знам как да постъпя. Разбирам ,че не заминели в някоя комуна , не променили нещо - няма да се оправи. Всички ме съветват да го оставя, но много го обичам. И как да го оставя ей така след 4 години ,борещ се със зависимостта си? Трудно ми да взема някакво решени ,имам нужда от помощ

Коментари

1.   Ми да ти кажа и в комуна да иде той, като се върне ще се види със старите приятели и евентуално ще почне с трева, амфетки и така. Кучето яде ли един път лайна няма спиране.

2.   Прав е номер 1. От наркотиците отърване няма...
Ти помисли за твоя живот, който неусетно си върви в надежда, че нещата някога ще си се оправят, но уви...

3.   До авторката тои на хероин ли е? ако е да зна4и наистина не си заслужава да си с него,вьпреки вси4ки години,ако е не може все пак да има воля и да спре някога( амфетамини,екстази,марихуана....) макар 4е такива хора,мислят единствено каква глупост да сьтворят....

4.   Никой не може да ти помогне. Правилното решение е да бъдеш безкомпромисна с него, но ти няма да го направиш, затова аз ти пожелавам успех с "боренето с мелници" ...

5.   Глупави хора! Кой идиот ще се срещне с наркоман от нета ?

6.   Защо да е глупава бе?Какво като е наркоман ? Да не би да не е човек и той ?Много сте интересни така бе хора ..Вярно,наркотиците са адски лошо нещо,но помислете си,дали тя не се е влюбила в момчето,което не друса,а не в наркомана?Всеки човек си има и добра и лоша страна.Щом си видяла добрата в него и щом си успяла да се задържиш с него 4 години независимо от обстоятелствата просто се бори заедно с него .. ако имаш разбира се сили да понесеш и да гледаш как любимия ти човек се убива малко по малко колкото и гадно да звучи .. ;// Незнам,незнам .. просто много кофти ситуация.