Какво ви подтиква към това?
Винаги съм се питала защо мъжете се оправдавате по един и същт начин. Ако изневерите на приятелката си проблема бил в:
-Еднотипният брак
-Скуката в една връзка
-От любопитство
-Отмъщение и др.

Наскоро един приятел ми каза: "На нас ни е простено, защото жените изневеряват сексуално и душевно а, а ние само сексуално". Имам приятел и може би самата мисъл, че може зареди някоя от тези причини да потърси утеха в друга, ме убива.

Той е турчин и е възпитан, че жената трябва да се цени. Хиляди пъти ми е казвал, че не би го направил. Обаче защо въпреки това си мислете, че на вас ви е простено всичко САМО, защото сте били мъже? Ама ако приятелката ви го направи мъжкото ви достойство изчезва. Какво ви подтиква към това? Кой са причините?

Коментари

1.   Здравей само да ти кажа, това че е турчин да не те успокоява защото и те го правят.

2.   Някои мъже просто имат нуждата да се доказват, да доказват на себе си, че още ги бива. Освен това живеят със съзнанието, че на тях изневярата им е простена и е съвсем в реда на нещата. Няма значение расата. Много неща могат да доведат до изневяра, дали скуката или случайно изпаднала възможност все е повод. И ние жените нищо не можем да направим, не можем да ги заковем за паркета или да ги вържем за крака на масата. Остава ни да се стремим да задоволяване потребностите им, които биха ги подтикнали към това. Но за жалост пак не е гаранция. М23

3.   А ти била ли си с друг мъж някога.

PS: не харесвам жени които смятат, че
секса е задължение=задоволяване
потребностите на мъжа.

4.   ИНТЕРЕСНА ТЕМА СИ ПУСНАЛА...ТОЗИ ВЪПРОС И МЕН МНОГО МЕ ВЪЛНУВА НО БИХ ДОБАВИЛА И ПИТАНЕ,АКО МОМЧЕТО НА ВЪПРОСА ЗАщО ГО НАПРАВИ КАЗВА НЕ ЗНАМ И КОЛКОТО И СМЕШНО ДА Е АКО ВСИЧКО ЗА ИЗНЕВЯРАТА Е РАЗБРАНО ОТ ПРОВЕРКАТА НА СКАЙПА МУ И СЕ ОПИСВАТ НЕВЕРОЯТНИ ЧУВСТВА КОИТО СА ПРЕЕДЛАГАНИ НА ТЕБ ...ОБщО ВЗЕТО Е БИЛО ДУШЕВНА ИЗНЕВЯРА А НЕ ТОЛКОВА ФИЗИЧЕСКА....

ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА ЧЕ НЕ СЪМ ПРОТИВ НИщО И УВАЖАВАМ ЖЕЛАНИЕТО НА МЪЖА ДА МЕН,АКО ИСКА ДА СЕ РАЗНООБРАЗИ НО НЕ ОЦЕНЯВАМ ФАКТА ДА Е С МЕН И ДА МЕ ЛЪЖЕ КАТО ИДИОТ ИЛИ ДА Е С МЕН А ДА ОБИЧА ДРУГА НЕ БЪДИ ПУТКА А СКЪСАЙ С МОМИЧЕТО АКО НЯМАШ ЖЕЛАНИЕ И ЧУВСТВА ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ

5.   Това, че мъжът може, а жената не е отживелица. И мъжете и жените са способни на чувства, на отекчение от връзка, скука и т.н. Истината е, че мъжете го правят по- често поради това, че са неспособни да контролират така отговорно емоциите си както жените.Но и това не е съвсем така- намесват се възпитание, чувство за отговорност и др. Жените са по- отговорни имат повече ангажименти/оборете ако не сте съгласни/от мъжете и вероятно по- малко време да мислят, че са отекчени...
Поради това, когато вземат решение да разнообразят ежедневието си , то вероятно е по- обмислено и преценено, отколкото при мъжете. И вероятно за това е така разпространеното оправдание на мъжете, че когато те изневерят е нищо, а ако жената го направи- е страшно. Това е пълна глупост и както може да е нищо за мъжа и жената, така и за двамата може да се окаже страшно. Въпрос на морал, етика, възпитание и др....

6.   Ами от една страна съм съгласна с това, че когато жените изневеряват е и физически и душевно, а при мъжете е чисто физически, но от друга гледна точка не е така. Когато един мъж си има приятелка, но обича друга (било то бивша, или просто се е влюбил в някоя нова) и му се отдаде възможност да спи с нея, той ще го направи, и то не само физически, а и доста душевно. А може и обратното, една жена също може да обича приятеля си, но по хиляди други причини да изневери. Така че.. да, изневярата е два вида физическа и духовна и чисто физическа, НО за всеки човек, било то жена или мъж. Но момичета, по-добре един мъж да прекара една к*рва, отколкото да целуне бившата си, в която е влюбен. Тогава тази целувка тежи много повече, защото е от любов, а онова ще бъде просто секс с една лека жена, която той не би взел на сериозно. Но при всички случаи изневярата е нещо много болезнено. Това е моето мнение. Успех от мен. ЛилИ

7.   А жените защо изневеряват? Причините не са ли едни и същи? Или женичките си седят тихо, кротко и смирено вкъщи при децата, а видите ли тия безобразници мъжете си развяват ония ми ти работи наляво-надясно. Мъжете притежават черта, която ние жените нямаме, а именно, че игнорирайки изключенията от всяко правило мъжете изневеряват от единия нагон, а жените го правят и със сърце, т.е. един мъж може да изневери без да има чувства. Жената не прави голяма разлика между любов и секс (при нас те вървят ръка за ръка, пак казвам, като изключим останалите случаи)

8.   Както мъжете изневеряват от единия нагон, така и жените изневеряват от единия нагон. Напълно подкрепям №5 супер казано.

9.   Хей, аз съм мъж и меко казано съм отвратен от женското достойниство, което имате. Бил съм с твърде много жени със сериозни връзки. Лично аз, когато имам връзка, независимо каква- съм верен.Ако усетя, че искам друга жена, приключвам с въпросната връзка. Щом искаш друга/други-няма смисъл. Не го обичаш този човек. Ако искаш просто още секс с него-няма проблеми, много бивши са съгласни. Но, просто бъди честен.
Ралф

10.   Какво значи това, че само жените изневеряват с чувства?? Мъжете също го правят, да много по рядко, но и те изпитват чувства. При няколко годишна връзка мислите ли че няма чувства и от двете страни??