Наистина ли външността няма значение в любовта?
Ам ситуацията е следната. Имам си приятелка, която твърди, че адски много ме обича. Проблема ми е, че от време на време се замислям за разни глупости и почвам да се чудя дали наистина я заслужавам.

Достатъчно красив/умен/богат ли съм.
Нея това много я дразни и казва, че трябва да спра да си мисля за това и да въобразявам глупости.
Тя твърди, че когато жената е влюбена - тя знае какво иска и друго няма значение.
Въпроса ми е наистина ли, когато една жена истински е влюбена - за нея друго няма значение?

Коментари

1.   За мен външността е на последно място...
Характера (умствения багаж), начина по който се държиш с нея... играят главната роля.
Повечето жени в днешно време са материалистки, ако си попаднал на различна - значи си късметлия.

Ако наистина те обича, дебелината на потфейла и отражението в огледалото, няма да са от голямо значение...
SFA

2.   Вярно е! Ако наистина те обича нищо друго няма значение! Но ако продължаваш да и пълниш главата с тези неоснователни притеснения най-много да и писне и да я загубиш. Затова радвай се на любовта й и не се притеснявай за нищо! Успех ! :) М23

3.   Външноста няма значение, трябва да се замисляш, ако си сташно грозен и богат,

4.   Да, бъди сигурен ! и не само когато една жена е влюбена, когато човек е влюбен, той се влюбва със сърцето и душата си ! за съжаление много от мъжете в българия са много комплексирани и си мислят, че парите правят жените щастливи и не знаят как да се държат с една жена, защото истинските жени не се продават ! а ти не подлагай на съмнение любовта на твоето момиче !

5.   Точно така когато една жена е влюбена външноста няма никакво значение.Аз не искам да си правя комплименти,но имам доста добър външен вид и т.н,а съм влюбена в човек който нищо не представлява пред мен,но това няма никакво значение аз харесвам душата му а от там и външния вид.

6.   Повярвай на приятелката си и не си създавай излишни грижи - тя наистина те обича.
К2

7.   Когато една жена е влюбена и пада пердето от всякъде, става глуха и сляпа и ти дори да си най-голямата крастава жаба на света, пак ще те харесва. Разбираш ли? Когато човек е влюбен, той губи реална представа за всичко. Проблема идва после, когато премине еуфорията и свалиш тапите за уши и тъмните очила. Доста често се оказва, че до себе си имаш нещо съвсем различно от това, което си мислил в началото.

Избий си ги тия мисли от главата. Комплекси ли избиваш? Ако продължаваш да я "тормозиш" по този начин, вероятността да и писне е огромна. Престани и себе си да "тормозиш", живей за мига, живей днес, че утре може да няма.

8.   Няма значение външността и възможностите. Това е усещането за другия като единствено важен, открикващ ти, синхронен по възгледи. Щастие ви желая!

9.   За мен външността представлява интерес единствено и само първоначално. Трябва мъжът да ми хареса, да ме привлече, за да бъда с него. Не разбирам какъв ти е проблемът обаче на теб. След като девойката ти казва, че знае какво иска, защо се притесняваш?

Мисля, че трябва да престанеш, защото по този начин освен да я отблъснеш наистина, друго няма да постигнеш. Или може би имаш нужда тя от време на време да ти обяснява, че ти си мъжът с главно М за нея и по този начин да задоволява мъжкото ти его. Послушай № 1, ти наистина си късметлия!

10.   Според мен външният вид оказва влияние, но той не е всичко. Лично аз, за да харесам някой не е нужно да е голям красавец, важното е да има излъчване. Когато бях по малка харесвах красиви момчета, а сега харесвам интелигентни мъже които изглеждат добре (не е задължително да са красиви)

11.   Да, истина е! Моят приятел също се тормозеше от подобни въпроси, повтаряше ми, че не ме заслужава и т.н. и т.н. Но щом момичето е сигурно в любовта си и ти я доказва, какъв е проблемът? Сигурна съм, че те обича точно такъв, какъвто си и нито външният ти вид, нито грешките, които си допускал биха могли да я разколебаят. Няма идеални хора!
Отпусни се малко и не се притеснявай. Достатъчно добър си, за да те обича истински твоето момиче! :)
Много любов ви желая!

12.   Ти си голяма шматка. Вместо да имаш самочувствие и да и говориш колко си готин и колко си харесван, за да я накараш да полудява още повече, ти се опитваш да я отблъснеш, като и отваряш очите за комплексите си. Трай си бе пич, не сме идеални, ама що да си го казваме сами. И на калъп да те хванат- отричаш
ТОТо

13.   И моят се тормозише с това, дори родължава. Наистина не е "Брад Пийт", но все пак нали е моето момче. СПри да мислиш глупусти, така със сигурност дразниш НЕЯ 200 пъти повече отколкото ТИ се тормозиш. Успех

14.   Само да добавя че бившият ми приятел, в който бях наистина влюбена в началото, само ми повтаряше "ти не ме обичаш" докато наистина спрях да го обичам! и ми повтаряше "ти ще ме напуснеш" докато не направих и това !така че мъже бъдете по уверени в себе си и карайте жените да се чувстват истински жени !има нещо което не искам да призная, но арабите са царе в това отношение !

15.   По тъп въпрос не бях чела досега. Заглеждал ли си се в двойките по улицата? Да не би да са подбрани грозен с грозен и хубав с хубав (ако мога така да се изразя, въпреки че красотата на за един може да не е за друг човек, дето се вика разни хора - разни идеали).

16.   Разбира се ,че другото не е от значение ,щом те обича.ще ти дам една поговорка която се отнася що горе долу при теб.(по дрехите посрещат а по ума изпращат )ти вече си минал тая степен ,но ако се съмняваш че това ще ти попречи ,съвсем скоро ще те напусне ,затова не се подеценявай .Щом тя те обича ,за нея си най-хубавият мъж на света.затова престани да се притесняваш и бъди такъв какъвто си си..защото точно това е харесала у теб.

17.   Твърдо ДА-истина е :)
D.D.D.

18.   Трябва да се радваш много с такова момиче. Аз не я познавам, но и вярвам, Направи го и ти, щом е с теб и ти ги казва тези неща, довери и се...Тези неща нямат значение, когато човек обича, повярвай ми!

19.   Хахахахах НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА С НОМЕР 12 .. Особено с последното :)))
Не си създавай излишни комплекси и не се натоварвай излишно психически :)
Ивето :)

20.   Не знам с жените как, за мен са важни две неща в една жена-кобинация от чар и характер. Външността е много много маловажна. И въпреки това, за всеки човек външността има поне минимално значене.
Ралф

21.   Искам да попитам Ралф,
ако една жена има чар, характер, красива е, секси е, има достойнство и пъргав ум, и само 10 минути са и нужни да те завладее какво ще направиш?
може би както всички, ще избягаш защото ще си кажеш, че е прекалено хубаво да е истина !
99% от мъжете са страхливци, а останалият 1 е неоткриваем !
carter

22.   Carter, що за въпрос ми задаваш!? :)) Разсмя ме. Единстевият вариант да избягам е да съм наистина сериозно обвързан и да държа на връзката си. Не ми се вярва 99% от мъжете да са такива. Наистина не го вярвам. Виж, жената, която описваш...звучи повече от добре. Но ако човек срещне такава жена и избяга-опрделено пола му не е мъжки.Независимо какво пише в документите му. :)))))
Ралф

23.   Бягат Ралф повярвай ми бягат !!!
защото нали се сещаш че такажа жена не може всеки да и завладее ума и естествено когато намери такъв, той от истински мъж се превръща в страхливец защото се е влюбил , а не е завладял поредната бройка!
затова той стои и умува, а тя иска той да действа, него го е страх, тя губи търпение и нещата се прецакват, !!!
И мъжете си мислят , че щом една жена е красива и предизвикателна, то тя непременно си ляга с някоя мутра, или пък ако е малко по неугледна то значи е с добро сърце ! Не е така, жените със самочувствие уважават себе си и не се дават лесно на всеки срещнат, докато другите всеки първи обърнал им внимание е добре дошъл !!!
carter...........

24.   Carter, за едно нещо си напълно права и това е, че такива жени не са за всеки мъж. Но определно трябва да се гордееш, че си такава. Наистина такива жени са рядкост. На мен би ми било приятно да те познавам просто. boicko84 . ще ми бъде приятно да си поговорим.

25.   Много ми се ще да задам въпрос на дамата под номер 21.
Описаният в коментара ти женски персонаж фикция ли е или е реалност в твое лице?
Чар, характер, красота, сексапил и острота на ума... и аз да избягам? Няма да избягам. Ще предизивикам приносителката на тези качества на словесен дуел. И след като (но само ако) се убедя в афишираната класа, ще се постарая сам да я открия.
Оставам в очакване на отговор, за който предварително благодаря!

26.   Carter, забравих да се подпиша. Номер 24 съм аз Ралф. Да не кажеш, че не съм ти отговорил. :)

29.   Hомер 25 не не е фикция, дамата е реалност, но в момента е с разбито сърце и най-много да разбие и твоето. Това словесен дуел ми звучи като кой ще спечели викторината, не съм всезнайко и не си падам по сухарски теми! забравих да кажа че дамата е елегантна през деня в офиса, но вечер тренира хип хоп танци, за нея емоциите в живота са водещи и мрази да скучае, не обича цветя, мъжете и задържат вниманието точно за 10 мин. и не чакам принца да ме открие а аз ще открия него! сега вече не искаш да говориш с мен сигурна съм ;р
carter

30.   малее от какви жени бягали мъжете....тц тц тц

31.   Хм..моят проблем е противоположен отчасти на твоя. Образована съм, изглеждам добре, финансово независима, с чудесна професия. Не се впечатлявам лесно от красивите мъже. Завладяват ме с потенциалния си товар, с поведението си и други качества, които често остават незабелязани от другите.
От скоро съм с мъж, за какъвто всяка жена би могла само да мечтае. Притеснявам се често, че е прекалено добър за мен, че нещо "куца", че е прекалено хубаво, за да е истина. И все съм нащрек. Той се опитва всячески да ми покаже, че опасенията ми са безпочвени, но моите комплекси са с намерение да избият до край. А поне да имах основания за тях...Разбирам те напълно, но и ти, както и аз, трябва да "загърбим" по някакъв начин страховете си, за да не изритаме щастието си..

32.   За съжаление аз моето вече го изритах ! точно поради тази причина че беше прекалено хубаво за да е истина и реших вместо да съм търпелива и , каквато за съжаление не мога да бъда да приключа всичко преди да ме е приключило то ! сега за пръв път в живота си чувствам какво е да боли от любов ! а моята приказка беше арабска, писана от шехерезада, но аз от малка не вярвам в приказките, а като се замисля май съществуват! номер 31 запази своята !

33.   Хаха, номер 25 със словесният дуел ме разби. Много мразя такива мазни "джентълмени". Подкрепям напълно Ралф и ми харесва много начина му на мислене и съветите му по различни теми. Дано да има повече мъже като него. Рядко правя коментари но... Ж26

34.   Затова с Ралф ще ми бъде приятно да си поговорим, защото за дуела не си нося шпагата !

35.   Ха-ха! Добре де, приемам, че се изцепих с фразата за дуела и моля за извинение:) Виждам, че поне ви стана весело, тъй че все-пак е имало някаква полза от тази изцепка:)

Конкретно до 33: има кой да преценява дали съм "мазен джентълмен" и това не си ти. Нямам нищо против омразата ти към този род мъже. Но след като изобщо не ме познаваш, не мисля, че е честно /за по-мека дума не се сещам/ да ме причисляваш към една или друга категория. Както и да е, днес съм в особено добро настроение и няма да ти демонстрирам язвителността си.

Просто исках carter да ми разбие сърцето:) Но тя предпочете да си говори с Ралф. Успех на Ралф! Аз се оттеглям сразен и с полуразбита шпага да си ближа раните:) Няма да досаждам повече! Вероятно.

36.   Не искам да разбивам ничие сърце, затова най- много да се запозная приятелски и с двамата, а ти внимавай какво си пожелаваш ! защото това от което страдам сега си го пожелах точно преди година !

поздрав за всички с тази песен.............

http://www.youtube.com/watch?v=VCSjn8MvH-E&feature=quicklist&playnext=3&playnext_from=QL

37.   Мерси, поздравът е чудесен!
Я да се отчета и аз, като сме го подкарали:

http://www.youtube.com/watch?v=hMSQu5akbWM&feature=PlayList&p=6F1D42AA1CB0B605&playnext=1&playnext_from=PL&index=38
И аз поздравявам всички.
Дуелистът:))

39.   Боря колко сексуално напрежение имало в този сайт ! Дерзайте, младежи !
По темата - външния вид има огромно значение! Не говоря само за физически показатели, но и за жестове, мимики, движение в пространството. Тези несъвметими на пръв поглед двойки са привлечени един към друг на принципа " проекции от детството". Да живее едиповия комплекс, иначе така нпривлекателни дами като мен, щяха да си стоят сами като кукавици ..

40.   Оооохххх... където и да си външния вид и парите винаги имат значение малко или много!!! няма смисъл да казвам неща от рода на : "ако те обича няма да те гледа къв са вън а къв си вътре"!!! ИЗТЪРКАНООО ЕЕЕЕЕ!!!

41.   Номер 40 това за което говориш не е любов а материализъм и суета.............. истинската любов е нещо много по съвършено и необятно , което за съжаление много малко хора могат да я почувстват...........и ако не се влюбиш в един човек заради душата му то теб би те привлякъл всеки красив и всеки с пари..........