Страх ме е, отчаяна съм
Ужасно влюбена съм в едно момче, което след няколко дена сигурно повече никога няма да видя. И все пак оптимистка съм, надеждата умира последна, макар че моята е вече с единия крак в гроба. Трудно е да се каже, че познавам въпросното момче, преди години се запознахме (един от малкото велики моменти в живота ми, разбирате ли, дори дланите му бяха идеални на допир) и толкова. Сега нито си говорим, нито се поздравяваме. Най- много НЕСЪЗНАТЕЛНО да се втренча в очите му, имайки чувството, че той ми прочита душата или да му се усмихна- в тези моменти умирам. Знам, че трябва да го заговоря, търсила съм причини, но не знам какво да му кажа ни в клин- ни в ръкав. Супер нелепо звучи, но наистина го обичам и не че държа да ми вярвате, но неведнъж съм се уверявала. Вие ще си кажете: "Ква пък е тая пикла хлътнала по някъв си, ще й мине след някоя седмица, пролет е, много рибки има в морето" Абсолютно не е така, за съжаление. Разбирате ли, научих толкова много гадости за него, толкова много недостатъци и лошото е, че те ме привличат дори още повече, няма да се намери нищо, което да ме отблъсне, не мога да ви опиша колко е силно... Отхвърлих не едно момче, само защото го ОБИЧАМ наистина много. Не знам как би било възможно да "заместя любовта с любов". Срам- не срам, даже съм плакала за него. Мислех се за по- силна, но в последните дни се чувствам ужасно, МНОГО МЕ Е СТРАХ. Не мога да определя чувството- хем усещам тежест в гърлото, хем сякаш целият ми гръден кош е изпълнен с някакъв много лек газ и е на път да се пръсне. Той е най- силният ми копнеж, не знам как ще го превъзмогна. Моля ви от цялото си сърце, посъветвайте ме как да се справя с този проблем.

Коментари

2.   Моля ви от все сърце, посъветвайте ме дори и да нещо малко. Чувствам се отвратително и започва силно да ми личи и пред другите, а аз най- малкото предпочитам да не го показвам.

3.   Ти си влюбена в една илюзия, в една представа за някакъв човек в своето съзнание. Единственият начин е като се разочароваш и ти се разбие представата за него. Трябват ти точно 10 минути разговор с обекта на чувствата ти за да рухне всичко. Бъди смела, та ти даже не го познаваш, а си чувала за него.. Не можеш да обичаш някого само защото има привлекателна външност, клиширано или не тя не е всичко

4.   Така и не разбрах, искаш съвет как да го забравиш, цитирам "не знам как ще го превъзмогна. " или искаш съвет как да го заговориш? Не става много ясно, какво всъщност искаш да направиш. Най лесно е да го заговориш с молба за помощ. Мъжете обичаме да помагаме на жени, особено на тези които харесваме. Така се изявяваме като способни пред тях. Да не задълбавам в психологията. Ако ти откаже се измъкваш лесно, защото това реално не му е отказ за среща. Така безболезнено без отхвърляне ще добиеш представa дали те харесва. Попитай го да ти помогне за нещо в което е добър, дори и елементарно да е. Лесен сценарии - момичето иска рицар да и помогне, дори да е само за да махне един много страшен паяк. Защото момичето много го е страх от паяци и ще е много щастлива, че момчето е нейният рицар, който я е избавил от страшният и много ужасен паяк. И тя ще е много щастлива и благодарна.
Това е един пример как трябва да действаш. След това разговора почва да си протича нормалнио, даже понеже си му много благодарна за спасението/помоща му казваш, че искаш да му се реваншираш като излезнете някъде. Ех, толкова ли нямаш въображение да го измислиш, не е ядрена физика.

K-Man