Как да се аргументирам пред нея,за да не звуча смешно и унизително?
Незнам от къде да започна, имах едно не много позитивно изживяване с една моя съученичка от бившия ми клас преди доста време... тя беше първата ми любов, аз бях на 18, а тя на 19....
Накратко, аз се бях влюбил в нея, а тя ме отряза, приценявайки си, че не съм достатъчно зрял за нея, затова ми каза, че не ме обича и няма смисъл да се опитвам. Кратко и директно! И един ден, когато всичко бе приключило, аз незнаех дали ще я видя повече, защото тя заминаваше за чужбина. Та точно този ден, не можех да приема факта, че ще я изгубя. Направо изтрещях, все още бяхме приятели по Фейсбук и незнам, защо бях решил, че би било полезно да скъсам взаймоотношения с нея, за да не се измъчвам повече. Реших да й пратя съобщение с отвратително съдържание и обвинения, за това, че е влюбена в най-добрия ми приятел. В страха и яроста си, (незнам от къде го беще измислил това лапещкия ми акъл... ).... , но й казах, че имам психични отклонения, това беше много тъпа лъжа.
Разбира се тя ме отряза... и след като ме изтри от Фейсбук, добави най-добрия ми приятел. Имаше моменти когато ревеше от мен, и постоянно ми говореше, за най-добрия ми приятел, незнаех дали е с цел да ревнувам и да се кротна или тайно го желаеше.
Между тях се получаваше добра връзка, на приятелски взаймоотношения.
В деня когато се скарахме, тя ми каза да се успокоя и, че нищо няма да стане да бъда спокоен.... говореше го попринцип, искам да я питам дали има чувства към приятеля ми?
Но ме притеснява да не я ядосам още повече, просто искам да премахна съмненията си... Просто ми писна 4 години да гледам как приятеля ми й ляйква разни глупости, как си говорят по обществените чатове с общите ни приятели, а тя седи в невидение за моето съществуване. И искам да ме деблокира във ФБ. И да премахнем бъдещи преччки, като недоверие и неразбирателство.
Правя го с цел да си върна отнетото самочувствие и увереност и да сложа граници между нас изграждайки спокойствие.
Шбиното е, че след 4 години още я желая, ще й го споделя за да знае, че не крия нищо от нея.
Иска ми се да се боря за нея, но просто тя ми каза, че тя си преценява с кого да излиза... в такъв случай такива усилия ще бъдат излишни.
Смятам да я питам, ако спазвам границите на които тя много държи.... ще бъде ли склонна да ми направи място за мен. Просто смятам, че ще е жалко да се боря за кътче в сърцето й, при положение, че не й пука за мен. Или пък да й се натрапвам или доказвам.
След 3, 5г. отново се свързах с нея, само за да се помиря с нея, излязохме, говорихме си, срещата мина прекрасно, но през следващите дни... се случи една глупава шега, поставена от моя добра приятелка, която отново рефлектира върху отношението на това момиче към мен, тя си помисли, че се опитвам да я манипулирам с измислен любовен СМС!! Тея дни се спираше поне да ме поздрави и да си поговорим малко, но след тоя СМС отново почна да се плаши от мен като ме види!
Ако, скоро време успея да се срещна с нея, ще й кажа истината за СМС-а, че е шега и ще се опитвам да я утешавам...
Чудя се дали да не й пиша за това във Facebook, но май ще е по-добре да се видим на живо.
Лошото е, че ще се видим сигурно след 5 месеца, защото съм със счупен крак на легло и няма да се възстановя бързо.
Повечето хора ми казват да не се занимавам с нея, и да не я търся, но аз искам да си възвърна проклетото самочувствие и увереност.

Коментари

1.   Забрави за нея. Ти си се държал и продължаваш да се държиш като пълен идиот. Истината е, че не я обичаш, а просто си я идеализирал, защото тя не те е пожелала. Ако беше тръгнала с теб, до сега да сте скъсали 10 пъти. Няма жена в живота ти, нямаш никакво самочувствие и не си приятна компания за околните - това е истинският ти проблем. Момичето най-вероятно дори те е забравило и дори да те види - това няма да промени нищо. Най-много пак да се изложиш и до тук. Живей своя си живот, защото дните ни са ограничени!

2.   Самочувствието си зависи от теб. Държал си се изключително неуравновесено, това наистина плаши. Остави момичето на мира, аз на нейно място дори не бих приела излизане с теб. И какво ако харесва най - добрия ти приятел? Има си поговорка - "за всеки влак си има пътници", просто не си срещнал още твоето момиче.

3.   от автора:
№1
Не, съм съгласен.... не ме познаваш. Моля те не прави такива, крайни изказвания.
За психологическите ти анализи, който най-вероятно са абсорбирани от някой западен псевдо психолог... може би си права.
НО, ВЪПРОСА МИ Е... как да изграждам спокойствие в нея?
Искам да си върна старите взаймоотношения, напук на глупостите който вършех като тийнейджър.
Вече съм на 21, а не на 17г. какво да й кажа, за да звуча убедително.
Наясно съм, че тя не ме желае, решил съм се да не я лъжа повече!