Грях или сбъдната мечта
Не знам как да започна, ще опитам да започна от самото начало. Преди 4 години се запознах с едно момче. Всичко започна, като че ли на шега. Имах абонати в Skype, които не познавах. Реших да пиша на единият и така той ме вкара в конферентен чат с още 2 момчета. Правихме си уговорка да ходим всички заедно на басейн, но се оказа, че се налага да пътувам. Едно от момчета в чата беше и този за когото предстои да разкажа. Ще го именувам с числото 3. И така годините си минаваха аз и 3 така и не се видяхме. Първото лято аз бях извън градът. Второто той не беше, наложи му се да замине заради спортът, който тренира (има уникално тяло), а и аз отново не бях тук. Когато вече бях се освободила и си бях в града, 3 беше заминал в чужбина. През цялото време си пишехме къде като приятели, къде като нещо повече. Връщам лентата малко назад през 2-рата година. Пращахме си разни снимки и едната вечер 3 ме помоли за снимка по бельо. Първоначално малко се дърпах, но после си казах, какво пък няма защо да се срамувам от тялото си. Пратих му снимка по прашки. И приятелството ни взе да клони към флирт с ясни намеци. Аз си го харесах от самото начало, той мен също, но и двамата бяхме на мнение, че не сме един за друг. Времето си минаваше ние си пишехме и си говорихме от време-навреме къде с камера, къде без. Имах си някоя друга връзка и през това време по-рядко контактувахме, но пак се закачахме с някоя и друга шега. Имахме само една пречка приятелката му, с която има 3 годишна връзка. Той си прави отделни скайпове само за мен. Уговаряхме се и си влизахме колкото да се видим и да си говорим. Тази пролет нещата придобиха реалност. Започнахме да си говорим какво би било, ако това беше така, а онова иначе. В един момент обясних на 3, че имам ли приятел дори да пия с него някое питие, то няма да прерастне в нищо повече. Той ми отговори добре, но не мисли, че мен това ще ме спре. Наскоро той се върна тук. Излязохме аз, той и 3-ма негови приятели. Взеха бири и отидохме в едно училище наблизо. Момчетата излязоха и по-късно в колата останахме само аз и 3. Заговорихме се за това кога ще се видим отново и какво мислим да направим и телефона му звънна. Да беше тя, онази която той уж обичаше, онази на която не е изневерявал. (Тя е от друг град и той пътува често, за да я види. ) Тя започна да му крещи по телефона. Той я излъга, че е пред блока с момчетата. Когато тя усети, че нещо не е наред, той я попита защо трябва да си мисли само най-лошото. След 20 минутен разговор не се стърпях. Излязох от колата с бирата в едната ръка и с цигарата в другата и блъснах вратата леко. Просто ми кипна. Не знам дали защото мисълта, че е точно тя ''неговото момиче'' или защото тя си позволяваше да му крещи по този начин. След като вече исках да си тръгвам, а и той забеляза, че се отделих недоволно настрана, явно не я изтърпя, развика се и и каза, че ще се чуят по-късно. Усмихнах се за секунда, но без да ме види и се качих. Разбрахме се, че ще се видим отново. Не отричам бях много тъжна и се виждаше в очите ми. Тъга и бяс се четяха ясно. Гърлото ми беше пресъхнало. Взех неговата чаша от ръката му и доизпих бирата, след това взех бутилката, която беше между краката му пих малко и я върнах пак там. Забеляза ме, но не каза нищо. Разбрахме се, къде да спрем и слязох. 3 слезе след мен. Погледна ме и аз го погледнах с онзи поглед с който гледа всяка бясна жена, но не казах нищо. Прегърна ме някак ме притисна леко, но аз не отвърнах. Той се качи в колата и замина аз си купих цигари, прибрах се, за да се навечерям и отидох в моя приятелка. Бяха се събрали приятна компания, само стари познати, а и аз имах нужда да се разсея. Друг мой приятел, с когото се закачам отдавна, а за кратко бях се и увлякла по него бе там. И така, закачки с другия и нищо повече някоя друга целувка или докосване, когато останахме в стаята насаме, но не беше същото. Аз чаках телефона да звънне. Полудявам, но с него на моменти забелязваме, че имаме значителни прилики в някой дребни неща. Той е с нея, но начина по който тя се държи не е това, което привлича такъв като него. Бих казала, че като външност в тяло аз съм доста по-добре и знам, че и 3 мисли така. В лице и двете сме, като че ли на едно равнище, но начина по който се държа и бих се държала с него някога не се опира ни най-малко до нейните изблици. Истината е, че знам, че той е чужд мъж и това е грешка, но не преставам да мисля за него, а реша ли да изляза с някого или дори да спя с някого зная добре, че винаги имам избор измежду не един и двама. Той също от своя страна не ме отблъсква, а точно обратно. Дори не живеят заедно. А най-интересното е, че начинът по който ми говори начинът по който се държи с мен някак е различен. Скоро преди да се върне ми каза, че иска да отида с него в тях да пием вино... какво следва е от ясно, по-ясно и да спя при него през нощта. Мисля, че не гледа на мен като на момиче за секс. Той е всичко, което съм искала и почти всичко в него е това, което в таблицата с + и - аз пиша +. Не съм някоя свръхчувствителна лигла и рядко проявявам признак за емоционална привързаност, но той ми е влязъл отдавна под кожата. Помогнете ми, моля ви не искам да съсипвам връзката им, но го искам за себе си. Дайте ми съвет да продължа ли? Струва ли си опита щом нямам какво да губя (не съм нито семейна, нито обвързана)? Струва ли си да рискувам да бъда другата, ако той ме прави щастлива? Наблюдавала съм и такива връзки, които прерастват в истинска любов. Грях ли е да желая или да си позволя да имам чужд? Като изключа нея от фона на картинката той е моята сбъдната мечта. Струва ли си да го имам, макар с цената на кръста, който трябва да нося като другата? Благодаря на всички, които ще помогнат предварително.

Коментари

1.   Влечението ти не е грях, но не смятам, че е и сбъдната мечта. Щом той така се отнася със сегашната си приятелка, как мислиш, че ще се отнася един ден с теб, ако изобщо тръгне с теб де.
Очеши си крастата, виждам че си взела решението си. Не съжалявай за нищо, но и не си прави големи илюзии за Принцове и мечти. Виж как ще се развият нещата между вас, но както и да го въртим - такива мъже са по-скоро Жабоците, не Принцовете. Ако той беше честен, щеше отдавна да е скъсал с момичето, вместо да си прави гъргара и с нея, и с новите си любови. За мен той тъче на няколко стана и накрая (само при нужда) ще избере най-изгодната за него партия, но това не значи, че пак няма да нареди паралелни връзчици. Вълкът козината си мени, но нрава никога.
Внимавай, за да не си изгориш крилцата в пламака!

2.   Абсолютно не си струва, елементарно е, просто спри да си пишеш и да контактуваш с него. Така ще ти мине след време. Той има приятелка, но очевидно се колебае. Представи си, че ти му станеш "втората" и всичко отначало е добре, но после? Какво ще стане, ако в крайна сметка той реши да остане със сегашната си приятелка? Ще бъдеш едно наранено момиче. Ако си готова да поемеш нещо подобно, рискувай. В крайна сметка, той ще трябва да избере...

3.   Ако имаш самоуважение, ще го оставиш. Това, че той е обвързан, е достатъчна пречка, нищо, че не е щастлив.

5.   Мила -просто си си навила на пръста да си с него; след като можеш да избираш; А това че е обвързан те кара още повече да искаш да си с него, а да не можеш!!!

6.   от Авторката към номер 1 и 2. Благодаря ви много за съветите. Номер 1 ''как мислиш, че ще се отнася един ден с теб, ако изобщо тръгне с теб де'' - може би имаш право, но тя наистина прекалява, начинът по който му говори незнам чудя се как я търпи, но като цяло съветът ти наистина ме накара доста да се замисля. Номер 2 мога да позволя на чувствата да не ми замъгляват мозъка все пак ми е и приятел, но твоят съвет също го оценявам. Номер 3 ти си като за десерт. Не се сърди ценя и твоят коментар, но съдиш много строго. Да не е редно, но вярвай отношението, което тя проявява към него не е по-добро. Вдига му скандали за най-дребните и безсмислени глупости. Предполагам си обвързана или семейна, на тази мисъл ме навежда реакцията ти. Наистина незнам какво да правя приятелката му е ужасен човек, но все пак неискам да я нараня.

7.   Нищо не е грях , ЩОМ ТЕ ПРАВИ ЩАСТЛИВА - НИЩО ! :)