За "студеното рамо"
Искам да попитам - според вас каква част от жените прилагат тактиката на студеното рамо - когато видят интерес от страна на даден мъж или се започне флирт, въпреки че привличането е взаимно, жената да започне изведнъж да се прави на незаинтересована за известен период? Случвало ми се е и преди, но със доста красиви жени. В последствие съм се убеждавал, че е било само игра с цел да хлътна още повече. Напоследък ми се случва с едно по-скромно момиче - в началото не проявявах интерес, тя започна да флиртува (колеги сме в университета), след известно време реших да отвърна, започнах да захващам разговори, смс-и, без да си откривам картите съвсем. Тогава изведнъж тя охладня. Поканих я да излезем- отказа ми тактично. Според вас дали се опитва да си играе с мен или наистина е загубила интерес? Пак казвам - момичето е хубаво, но не е кой знае какво, млада е и доколкото знам няма много опит с момчетата - в момента има дълга връзка.

Коментари

1.   Има два варянта за мен
1. Изгубила е интерес/играе си на трудна
Само времето ще покаже. Ако имаш интерес, не изпускай топката!
2. Намерила си е друг мъж/момче и действително няма желание да я притесняваш.
Аз лично съм доста директна жена. Харесах си бъдещия си съпруг, влюбих се в него и на втората седмица му пристанах, а скоро след това и бяхме семейсво, но мъжът ми в разговор след това ми каза, че не се било правило така (???), аз си бях неопитна и не знаех за тези игрички - просто „трудните“ жени въртели мъжа поне 3 месеца, ако били имали сериозни намерения, за да не си мислил мъжът, че жената била лесна и ще му изневери лесно. Що за логика, не разбирам. Сам той си призна, че е имал приятелка, която го въртяла 9 месеца и впоследствие... му изневерила. Аз му пристанах на 2. седмица и не съм му изневерявала никога, а срамно много години съм му вярна и съм нямала никакво желение за друг мъж! За мен нещата са ясни - или харесваш, обичаш някого, или не. Ако е НЕ - край - казваш му, ако без да искаш си му дала надежди и всеки по пътя си. Ако го харесваш - защо да го тормозиш? Ами взимате се, ако и той те харесва и се отдавате на любовта. Поне при мен се получи, но виж - аз си бях малка тогава и много опит нямах, за да ги знам тези игрички и до ден днешен като нещо се скраме мъжът ми ми напомня, колко „лесна“ съм била, нека преди него да са ме сваляли стотици мъже и на никого и грам внимание да не съм обърнала.
Хубава жена съм, нямам нужда от мъжкото внимание, някой да ми сваля с месеци звезди, докато си задоволявам физиологичните нужди с бивш приятел да кажем - така постъпи една приятелка на сестра ми. Никога не съм разбирала такива жени и винаги съм съжалявала мъжете, които се тълпят като мухи на мед и биват подиграни и използвани, а после и с празни ръце остават.
Или драстичен случай - моя приятелка си имаше приятел, с когото 1 г. не спа, но виж - с жененият продавач в кварталния магазин си спеше. После пусна на момчето за награда, но не прекъсна връзката си и с любовника. Днес е сериозна, омъжена жена де, а мъжът ? я хвали като особено „трудна“.
Мъже - можеш ли да ги разбереш? И после виете, че жените не сме знаели, какво искаме. Нищо подобно - една жена винаги си знае, какво иска, вие сте слабият пол в любовните неща.

2.   В последното изречение нали казваш, че това момиче в момента има дълга връзка - сигурно затова не е приела поканата ти, нали си има приятел.

3.   не се правело така но си му жена нали ;)

4.   Според мен е по-често срещано при по-красивите жени, за тях флиртът е състезание, игра, форма на забавление.

5.   Ти мъж ли си или какво?
Аз като мъж със задоволителен опит мога да ти кажа, че ако една жена не се държи уважително, шикалкави и прави разни номера, трябва моментално да бъде оставена на мира в буквалния смисъл на думата.
Само жена, която те уважава, държи на думата си подплатена с действия, може да бъде ангел хранител за един мъж. В днешно време такива жени са рядкост, но си струва човек да почака, за да разбере какво е щастие. Всичко друго е плява, с които може мъж да загуби ден-два или месец, но не повече.

6.   Всичко зависи от самочувствието на човека. Не се отнася само до жените. Колкото повече един човек се чувства красив, привлекателен, секси, толкова по-малко интерес проявява към околните и чака да му се свалят звезди. Ако пък няма самочувствие, ако някой прояви интерес към него, той веднага отвръща открито, едва ли не се хваща като удавник за сламка, защото не му се случва толкова често да флиртуват с него.
Може би момичето иска да разбере, че имаш истински чувства към нея и че си сериозен, а не търсиш случаен флирт, така че съветът ми е да бъдеш по-старателен и търпелив, разбира се ако имаш желание да се получи нещо.
Мъж на 30г.