Любов от пръв поглед
Здравейте, пише ви едно объркано момиче на 23 г. И така, срещнах едно момче на мястото, на което работя и може би от първия-втория път, когато погледите ни се засякоха, бях привлечена от него... а сега мисля, че съм влюбена! :) В работата ми колектива е голям-над 200 човека, нямам приятел и може да се каже, че първите 2-3 седмици огледах повечето момчета, но по-специално ме привлече един. Засичам го или когато идвам или си тръгвам от работа, или в стола, където слизам да обядвам. Той понякога идва сам, понякога с колеги и е доста приказлив с тях, но с мен още не си е говорил. Първият път, когато го видях се чудех - този защо ме зяпа така? ! И следващите няколко пъти като се засичахме аз го гледам-и той ме гледа, но в продължение на минути, а не на секунди. Стана ми интересен когато седна за пръв път на моята маса, където обядвах с още едно момиче. Слушаше разговора ни, но не се включи. Слизала съм и сама в стола, за да видя ако случайно се засечем, може да дойде да седне при мен и да си поговорим, но не... сяда в далечината на някоя маса и ме наблюдава от там... имам чувството, че поддържа дистанция. А когато аз си говоря с някой друг, сяда на съседната маса и слуша разговора ни, но без да се включва. Така стана когато едно друго момче беше седнало да обядва при мен, и ме сваляше - аз се опитвах да говоря с него на някакви общи теми, за работа, а той първо ме пита къде излизам и дали не искам да идем на кафе някой път, като му отказах, ме покани да се разходим, ако не искам да се разходим, може на дискотека, мен ме хвана срам и нищо не му казах.. а и той не ми харесва. А моя човек беше на съседната маса и слушаше всичко! Как разбрах че слуша ли-ами както си говорехме с този, който беше седнал да обядва при мен споменах-че колегата на съседната маса е по-наядно с нещата, с които се занимава неговия отдел. Чух само една голяма въздишка и усетих, че спря да обядва за 2-3 минути... Той е зодия Водолей и доколкото четох във форумите, са доста дистанцирани и странни хора. Аз пък съм Везни и по принцип не би трябвало да имаме проблеми в общуването, но нещо не ни се получава. Престраших се и го "издирих" във фейсбук и му писах "чудех се дали не сме се виждали някъде, напр. на работа" :Д доста клиширано, но все пак ми отговори веднага. Разменихме 4-5 реда, предимно кой в кой отдел работи и това беше разговора ни преди 1 месец... Оттогава нищо. Пак го виждам, разменяме си по някой поглед, но той не смее да ме заговори, нито аз него. Аз съм по принцип симпатична, но срамежлива, и въпреки това направих първата крачка. Много ме дразни! И нямаме общи познати за сега от колегите, или приятели да разпитам за него -уж е приказлив, а все едно е глътнал бастун... И съм объркана. Усещам, че той също ме харесва, но досега още не ми го е показал. Само ми държи вратата, когато се засечем на входа/изхода. Кавалер.. ама и какво от това, едно здрасти не казва, . Измъчвам се и не знам какво да правя. И така е вече 6-7 месеца. / Разбрах доста неща за него-къде е учил, после следвал, откъде е, какви са приятелите му, семейството му, бившето му гадже, че е необвързан... Направих си фалшив профил за целта. Не ме съдете - когато е влюбен, човек прави глупави неща! Веднага прие приятелство, бях сложила снимка на братовчедка ми с фалшиво име :Д. Мисля си, че колкото и да е срамежлив един мъж, ако наистина те харесва, сам ще дойде при теб или поне ще положи някакви усилия да те заговори? Не смятате ли така??? Досега съм имала само 2 гаджета, но не съм имала сериозна връзка, като под сериозна разбирам да живея с някое момче. Искам човека до мен да ми бъде не само гадже, но и приятел. ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ Какво да правя, ако все пак сте прочели цялата история, дори и като се разминаваме мисля, че бих могла някой път да му кажа "здрасти", но той щом забележи, че го гледам, си отмества погледа :((( странен човек! Чудя се струва ли си още да се надявам на нещо или не? 1 месец мина от първия ни разговор във фейсбук, но от тогава не ми е писал, затова взех крайна мярка-блокирах го, ей така, да не се измъчвам повече. За какво ми е да знам толкова неща за него, след като на живо няма никакъв контакт, общуване и разговор! Благодаря предварително

Коментари

1.   Не виждам какво срамно има в това ти да го заговориш? ! Той човекът може да не те забелязва както ти смяташ, да има работа, да е зает, да е напрегнат, да смята, че не го харесваш, да се е насочил към друга, има 100 причини по които един мъж да не те заговаря.

Аз мога да ти дам пример с много мои приятели. Те все пак гледат коя жена не би им отказала и действат за нея. Много пъти може някоя да ги харесва, ама като не предприема нищо тази жена, те отиват при друга и с нея излизат. Ако колегата ти е необвързан и търси жена, вероятно така ще направи, ще отиде при друга, щом не те забелязва и не мисли, че има интерес от твоя страна. Тоест, заговори го, не виждам какво срамно има?

Иначе ако така действаш с мъжете, които харесваш, или ще чакаш постоянно да те заговарят, или има голяма вероятност да дойде някой нахалник при теб, който няма да ти хареса, ама вече от чакане ще ти е писнало и ще го вземеш.

2.   Оффф, все едно чета за някакви деца на по 12-13.... :/

3.   Aми заговори го ти пък, няма да те изяде я

4.   Аз съм водолей (та наясно съм за какво става въпрос) :D :D :D

Водолеите сме общителни - душата на компанията. И изглеждаме привлекателни в очите на жените (щото сме умнички и не гледаме на жените само като на нещо за *****) и тук идва един проблем, които хората не забелязват.
Много сме общителни, ама не и ако някое момиче наистина ни харесва (абсолютно същия съм, с някви кифли съм ок, имам супер много момичета, които са ми приятелки и хората остават с погрешно впечатление... обаче когато някое момиче наистина ми хареса - абе като глътнал бастун е точния израз)

Няколко съвета: бъди по-уверена и не се притеснявай да правиш първа, втори и тн крачки... когато той е сигурен, че и ти го харесваш всичко ще си дойде на мястото и вече няма да е нужно ти да даваш зор :D
В никакъв случай не го карай да ревнува и там такива женски игрички. Ние сме логични същества - като ни кажат, че не искат да излязат с нас.. еми, ок не иска. Като видим момичето с друго момче... еми, ок - по-добрият е спечелил.

А и везните са секси и забавни и са ни добра партия... абе, дай шанс на момчето... намери нещо интересно, което да правите заедно, избъзикай го за нещо, говори, бъди уверена и малко мистериозна... гледай да му е ясно какво искаш и не го дразни с други мъже... ае успех (дано да не е някаф нещастник, че ще ми е гадно за съвета, дето съм ти дал)

5.   Ами вероятно е срамежлив, атакувай смело, ако е влюбен, ще се получи, отдавна жените правят първата крачка.

6.   Такива станаха нашите момчета, все се отказват от първата крачка :D От чакане полза няма, действай! И не намесвай вече фейсбук, премини към реално общуване. Поздрави го, попитай го как е, най-елементарни неща. Все пак работите заедно, колективът трябва да се опознае (напр. това да е привидната причина за интереса ти) Започни оттам, после сядай по-често до него, показвай му, че ти е приятен за компания и то повече от другите. И ще си направила каквото трябва! Останалото го остави на него. Ако покаже интерес и му станеш приятелка, границата с любима става тънка. Ако не, знаеш, насила хубост не става. Но поне ще си опитала. Много късмет и да пишеш как върви! :)

7.   Представи му се за приятел! Не му казвай, ч го харесваш, защото ще го уплашиш, говорете си за филми, за музика, за общата ви работа, не бързай с лични разговори! ;)

8.   Абе направо го извикай на саме, погледни го влюбено, и му кажи, че го обичаш, то е ясно от по ясно, че сте влюбени един в друг. С. 37

10.   Здравей! Твоята история ми е страшно позната, само че с леки различия! Какво да те посъветвам - аз съм зодия Близнаци, а момчето е Водолей и също както и при теб, се "опитваме" да осъществим някакъв по -стойностен контакт вече 8 месеца, но обикновено разговорите ни са доста повърхностни и кратки (а според мен и аз, и той искаме да сме по-често заедно, но никой не предприема крачка напред). Моят съвет спрямо личните ми наблюдения и много точно описаната ситуация от No 4 - когато настъпи някой удобен момент (хапвате в стола, примерно), седни до него/ срещу него на масата и започни да си говорите. Ти сама каза, че си научила много за него - сега е момента да го попиташ лично, така той ще види, че проявяваш интерес. Аз лично, за да разбера, че някой ме харесва, трябва да чуя в прав текст тези думи. Според мен и при Водолеите е така, знам ли. И още нещо - направила си грешка с всички тези ФБ профили, блоквания и т. н. Намери начин да подредиш нещата и според мен имаш голям шанс с колегата. Успех! :)

11.   От авторката: Благодаря на всички за коментарите и съветите, особено на 4, 6, 10.

№ 4, много ми помогна :) вече се бях отказала от човека, но щом казваш, че и при теб е така... ще положа още малко усилия да започнем да си говорим на живо, все пак човек да ти допадне на характер е къде-къде по-важно от това да ти харесва само визуално. Мерси за сопеделеното мнение и съвети.

10- успех и на теб :)