Не чувам "Обичам те"
И така... имам нужда от помощ, а ситуацията е следната. С едно момиче съм вече близо 1 година и я обичам адски много. Готов съм на всичко за нея и съм й го доказвал хиляди пъти. Дойде моментът, в който наистина почувствах, че съм сигурен в себе си и й казах, че я обичам. Тя не сподели същите думи с мен. Проблемът се състои в това, че тя не изрича подобни неща, а аз имам нужда да ги чувам. Опитвах всичко и правих всичко, за да чуя нещо такова. Наистина не знам какво бих правил без нея. От нейна страна тя ми казва, че каквото и да стане няма да ме забрави и ужасно много държи на мен, но това не ме задоволява.. искам да е с мен... да имаме сериозна връзка. Прекарахме последните 2 месеца у нас. Почти може да се каже, че живяхме заедно, но тя пас не каза нищо от това, което очаквах. Има ли смисъл да продължавам? Има ли смисъл да се нядавам и да опитвам? Може би й е нужно още време? Не знам какно да предприема и Ви моля за съвет!! Благодаря

Коментари

1.   Стигни до по-крайни мерки.. ако тя наистина те обича и държи на теб, това е много добре! Излез с нея 1 път на по-самотно място или в тях и там се прави на тъжен или нещо такова... все едно имаш проблем... няма проблем и да се разплачеш.. препоръчвам го! И тя ще те попита:
-"Какво ти има? "
-"Нищо... всичко е наред, просто ми кажи, че ме обичаш и никога няма да ме оставиш каквото и да стане"
-...
:D бъди креативен, ако държи на теб значи я въртиш на пръста си... :D или я питай много пъти дали те обича и на нея ще и писне и си готов.. :D ;]

2.   Опитай следното: Развикай й се изведнъж и я питай с леко раздразнен тон: "Абе ти изобщо обичаш ли ме? Защото изобщо не ми го каза. Или само ми увърташ и ми играеш разни театри тука? " Така тя, ще се сепне и мигом в изнанада и от страх ще издаде истината- полицейски трик!
Но трябва да си готов да чуеш истината- каквато и да е тя!

3.   Има хора, които по-трудно си показват емоциите, по-студени са дори в отношенията с партньора си, може и твоята приятелка да е от тях, ако искаш да си с нея, трябва или да го приемеш, или по-трудното - постепенно да се опитваш да я промениш.
Друг е въпросът ако просто не чувства към теб, това което ти чувстваш към нея - само че от малкото информация, която си дал, трудно могат да се правят изводи. При всички случаи успех с момичето, дано да чуеш тези така очаквани от теб думи!

4.   Абе какви са тия глупости който пишете, какво значи да и се развика или някакви такива. Авторче, ти какво очакваш???
Любовта не се казва, а се доказва!
Разбери, не всеки може да обича по начина по който на нас ни харесва, но това не значи, че не те обича. Нали се сещаш, че ти самия трябва да знаеш или да почувстваш дали тя има тези чувства спрямо теб. По-добре ли ще ти е да ти казва "Обичам те", но да не чувства нищо такова. Вместо да се чудиш какво да правиш, се наслаждавай на това което имаш в момента, в един момент сам ще разбереш има ли смисъл всичко това и бъди сигурен ще знаеш отговора. Няма спор, че е хубаво да го чуваш това нещо, защото те кара да дишаш по друг начин, но не всеки е готов да го каже веднага след като другия му го е казал, а и самия аз мисля, че не би било правилно. За всяко нещо трябва време, дай и го и сам ще разбереш! Успех.

5.   Абе, може ли някой за го караш на сила да ти каже, че те обича. И, като го каже, но не го мисли, по щастлив ли ще бъдеш.

6.   Нито 1 нито 2 бих послушала.. ако аз съм в подобна ситуация като двата варианта описани по-горе бих изрекла обичам те-само от страх да не те загубя или да не те нараня.. а дали наистина чувствам това? Ако ме е страх да не те изгубя-може би имам чувства.. според мен просто нормално я попитай.. точно това което питаш тук-попитай нея. Кажи й че имаш нужда да го чуваш.. или директно я попитай дали те обича.. без да разиграваш театри.. Ако няма чувства и не иска да е с теб-няма да стой 2 месеца у вас и да сте заедно вече 1 година!

7.   Тази фраза е комунистическа отживелица.

8.   Не ти препоръчвам да послушаш номер 1, аз бих реагирала по съвсем друг начин ако се опитат да ме изманипулират така. Аз също много трудно казвам обичам те, по принцип съм адски притеснителна, казвала съм го и то първа, но определено искам да съм сигурна в чувствата си. До сега съм го казвала само на един човек и то след година и половина почти. Знаех още в първите 8 месеца, но ми беше трудно, за това сметнах че когато съм готова, ще го казажа, определено това не ми попречи да го доказвам по всякакъв начин, защото както по - горе казаха любовтта не се казва, тя се доказва. Ако искаш хиляда пъти да ми кажат, че ме обичат, ако не са ми го доказали няма да има смисъл. Така че не притискай момичето когато тя е готова ще ти го каже, никой няма да стои година с теб ако няма някакви чувства, ако беше поредният до сега да те е разкарала. Остави я сама да поиска да ти го каже :) в любовтта е важно да се честен, а не да играеш игрички само и само да ти кажат две думи. Думите без чувства са просто хвърлени на вятъра, когато дойде момента тя ще ти го каже, но трябва сама да го поиска, а не ти да я изнудваш емоционално....

9.   И според мен трябва да я попиташ направо. Пък каквото сабя покаже. Поне ще разбереш от реакцията й дали не обича да казва това или няма причина да го каже на теб. Но човешкото поведение е показателно - ти вътрешно би трябвало вече да знаеш отговора, ако не прекарваш поне 23 часа от денонощието в сън. Любовта не може да бъде имитирана и си проличава толкова лесно колкото и срама!

Номер 3, ти като някои хора прекаляваш с желанието за промени! Кой реши, че вашето мислене е правилно? Защо пък да не се промените вие? Нахалството в живота трябва да е с мярка, защото всеки човек е една Вселена и тази Вселена е съвършена сама по себе си. Когато не е такава, самият човек изпитва нужда да промени нещо. Но щом така му е добре, кои сте вие, че да решавате от какво се нуждае той? Примирете се с положението или си търсете някой, който няма собствена идентичност и очаква вие да му кажете какъв човек да бъде. Другото са детинщини в изпълнение на възрастни хора - цялата галактика и Космоса да се въртят около вас и според вашите желания. :(

10.   А бе авторе, я се обичайте и не се хващай за такива глупости. Ние с моя живеем заедно, а досега не сме си казвали че се обичаме. Важното е, че го усещаме и правим неща един за друг, които подсказват че се обичаме. Защо правиш такива драми заради едни думи. Гледай действията, думите винаги може да са празни.

11.   Навил си си го на пръста както се казва, тоест направил си го това фикс идея в ума си. Знаеш ли, има хора, мъже и жени, които лесно казват силни думи. Кълнат се в любов и вечни чувства, а в сърцата и душите им е пълен мрак. Не си вгорчавай живота с тежки мисли. Напълно те разбирам, защото аз също имам връзка с подобен човек от три години. Няма да се впускам в подробности, само ще ти кажа, че понякога има сериозна причина, която няма как да разбереш за няколко месеца, за да е човека сдържан и по обран в емоциите си. С много любов и желание научих човека до мен да ми казва, че ме обича. И си струваше, защото още преди да е изрекъл тези две думички, аз знаех, че ме обича, усещах по докосването, по целувките, по милият поглед... Научи я на любов с твоята любов...

12.   Чакай чакай!
На скоро имах такъв темерут до себе си. Той твърдеше, че доказва обичта си. Обаче сбърка и в това.
Не се чувствах обичана и приключих с него. Не е задължително да си го казвате през 2-3 минути. Таа... въпросът ми е, чувстваш ли се обичан? Ако не си, това ще те направи много нещастен.

13.   След като една година сте заедно не виждам проблем да я попиташ директно...