Забихме се и нещата се промениха
Здравейте! Аз съм момиче на 24г, а той е на 27, казва се Георги. Познаваме се от близо 4 години, но винаги сме излизали и сме се срещали само като приятели. Аз през тези 4 години имах гаджета, за него не знам, но предполагам, че е имал също други момичета. Преди половин година се разделих с последния ми приятел и от тогава с Георги се виждаме сравнително често. От разговорите ни разбрах, че при него има момиче, на което много държи и иска да я чака ( тъй като тя не е в България). В същото време с мен се държи много приятно и когато сме заедно ни е страшно забавно и уютно. Определено не сме си безразлични един към друг, има привличане и близост. Виждах, че иска да бъде с мен, но не насилва нещата, а остава аз да реша и сякаш аз да му позволя да дойде по-близо до мен.

Преди седмица на поредното ни ходене на планина се забихме. Сега през тази седмица се чувствам много объркана. Мисля постоянно за него, но и го отбягвам. Объркана съм. Мисля си, че ако не знаех за другото момиче, щях да се отдам и да не ми пука какво ще стане, мисля, че щях да тръгнем, да имаме връзка или дурго ( както искате го наречете). Но ... сега се чувствам объркана. Искам да съм с него, но не съм сигурна той какво чувства. След онази вечер, нещата се промениха. Преди бяхме близки приятели, без интимност между нас, а сега аз си мисля, че ще се превърнем в приятелчета за секс, докато другото момиче се върне в София.

Не знам какво да си мисля и какво да правя?

Коментари

1.   Мило момиче, бори се за тази любов въпреки всичко. Признай му какво чустваш,ти си тук до него, а тя е далеч от него.Направи всичко възможно да си с него,не си пропилявай живота и ти виждаш,че той не ти е безразличен.Успех

2.   Ами така става: секса разваля нещата. Говори с него.Говори и си изясни нещата, за да не пребиваваш в неизвестност. Искай от него да ти каже дали е приключил с приятелката си, или и сам той не знае. Но, във всички случаи, трябва да си наясно със ситуацията.

Но мисля, че ако сексуалната връзка прераства в приятелска, или приятелската - в сексуална, нещата както сама виждаш, се развалят...

3.   Вярно, че е малко объркано, но не си хлапе. Би трябвало да знаеш, че разговорите в повечето случаи оправят нещата, така че директно си говори с него. Седнете и се разберете кой какво иска и какво очаква от другия. Така сама ще прецениш дали ти отърва тази връзка. Успех.

4.   Той иска да бъде с теб. Няма да дочака нея, ако изобщо "тя" съществува.

5.   Все пак сте стигнали дотук защото и двамата сте го искали в крайна сметка. Ако е трябвало нещо да стане щеше единият от вас да се откаже на време.Седнете и поговорете за станалото и разбери как той преосмисля случилото се между вас. Не мисля,че ще се одръпне от теб при полужение, че сте го искали и двамата. Не позволявай някакво момиче което не познаваш да развали връзката ви при полужение ако тя е надалече и незнаеш дали ще се вирне някой ден. Докажи на него и на себе си,че сте родени един за друг... Чакам развоя на нещата...

6.   Аз съм авторката: нека кажа за развоя на нещата- ами... той се отдръпна от мен и през последната седмица като се виждахме просто не можех да не усетя, че е по-хладен с мен и по-тръпнат. Отново си говорим, смеем, прекарваме си приятно, но той определено спазва голяма дистанция, дори и физическа ( вече няма прегръдки за "довиждане", няма потупвания, само вяло чао).

Какво да си мисля: просто е пробвал да види ще стане ли секса за едната вечер и сега вече му е безразлично. Не знам... Определено се чувствам доста зле. Вие отстрани как си обяснявате ситуацията?