Между разума и чувствата?!
Здравейте, приятели, искам да ви попитам, и по особено женската аудитория, какво според вас значи да се колебаеш между разума и чувствата и как бихте го разтълкували? От скоро се виждам с момиче, в което от пръв поглед се влюбих, виждаме се, говорим си с часове, правим любов и.. всичко е прекрасно, но.. не говорим за връзка или чувства, опитах се да и кажа за своите, но на нея не и се вярва, че толкова бързо може да съм се влюбил. От своя страна тя ми каза, че в момента е между разума и чувствата си, което според мен значи, че няма чувства към мен, но ме смята за подходящ за сериозна връзка и... "сме се оставили по течението". Не съм някой тийн, напротив, зрял мъж съм, здраво стъпил на земята, мразя лъжата и изневярата, никога не съм изневерявал и не бих, за мен това е предателство не само към човека до мен, но и към самия мен. Не съм ревнив, за мен човека до мен и щастието му са най-важни в една връзка и винаги съм давал 100% от себе си, винаги е най-важно ТЯ да се чувства добре. Когато сме заедно и казвам хиляди пъти мислено "Обичам те", но не смея да го кажа на глас, защото ще последва неловко мълчание в отговор. Мисля, че е ТЯ-жената на живота ми, но... не знам дали сме се срещнали в най-подходящия момент, защото аз съм наясно със себе си-искам красива и умна жена до себе си(каквато е тя), с която да създам семейство и да изживея живота си, но... явно тя все още не е наясно. Какво мислите, дами? Също бих искал да чуя и мъжки мнения.
М 31

Коментари

1.   Според мен всеки заслужава до себе си жена/мъж, когото го обича, ЖЕЛАЕ истински, уважава, а не е с него от разум, сметка, за да не е сам/а и т. н.
Да, важно е да обичаш човека до себе си и да отговаря на нуждите ти (в случая ум и красота), но няма да постигнеш щастието, ако си един вид компромис за човека. Рано или късно всеки среща половинката си. Ти очевадно не си половинката на тази жена и ще осъмнеш изоставен или по-лошо - ще ти изневери с мъжът, когото действително желае. Може този мъж сега да не е в живота ?, но ще се появи задължително - тогава може да имате и деца и ще страдаш не само ти, но и съвсем невинни същества, лишени от избор.
Дай ? време, ако не можеш сега да събереш сили, за да я изоставиш, но не създавай семейство с жена, която НЕ ТЕ ОБИЧА.
ж28

2.   Остави я на нейното темпо, без задължително да потискаш това, което искаш да кажеш. Например можеш да кажеш "обичам те", но без да чакаш отговор, например да й запушиш устата с целувка или веднага след това кажи нещо друго и смени темата, или се пошегувай. Напиши й го на гърба в леглото или на бележка, или пък никак. Ако ти е много трудно това, не й го казвай.