Любов, услуги, използване
Здравейте! Момиче съм на 20 години и ще ви разкажа накратко защо ви пиша. Очаквам адекватни мнения и съвети.
В момента се чувствам без енергия, изтощена и използвана от друг човек. По принцип съм позитивен човек, но не и сега. Преди съм била егоист, но мисля, че грешно хората възприемат думата 'егоист'.
Тя за мен не е непременно нещо лошо. Защото когато преследваш собствения си интерес, това не значи, че вредиш на някой друг. Но е лошо и егоистично, когато не уважаваш хората срещу теб и не правиш нищо за тях.
Имам връзка с едно момче от година и нещо, и реших, че ще бъда отговорна в тази връзка, ще се грижа освен за себе си, и за човека срещу мен. Но какво излезе. Аз, намирайки се всъщност в труден период за мен самата (случи се нещо непредвидено, което е доста голям товар и стрес върху мен ) вместо да се съсредоточа напълно върху своите собствени проблеми, се наложи да решавам неговите. Ок, дотук добре, нали го обичам. Но през цялото време той ме товареше и повярвайте ми, колкото и да се опитвах да му обясня, че мога да му помогна, но се налага той да промени мирогледа си, да е позитивен и усмихнат, това не се получи. Вместо това, той ме заля с негативизъм, разбирате ли? Когато аз се опитвах да намеря решение, той веднага казваше нещо от сорта: ''Ами може да не се получи, защото еди-си-кое може да ми попречи''. Ей такива ситуации, които ме изнервяха. Познайте! Всъщност проблемът му се реши! Благодарение на мен, моите действия и моя позитивизъм. Защото когато човек иска да намери решение, има такова. А когато е изпълнен с мрачни мисли като него, нещата или не се случват, или стават много трудно.
Проблемът е там, че не съм сигурна как мога да продължа с човек, който има друг поглед над живота от моя. Виждам, че отношенията ми с този човек влияят върху мен по негативен начин, че може би ако бях съсредоточила тази енергия върху себе си и моите проблеми, сега те щяха да са решени. Не съжалявам, че съм помогнала, бих го направила пак. Но от него дори едно ''благодаря'' не чух. Това, което искам е той да се промени, да гледа позитивно и да не ме товари с мрачните си мисли. Възможно ли е? Дано сред вас има хора, които са имали подобни ситуации с партньорите си и могат да дадат съвет.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Виж, съветвам те да не се караш с този човек, а постепенно да се откъснеш от него. Сестра ми се омъжи за такъв и сега го издържа! Той винаги си намира причини да няма работа, да не му се случват нещата и НИКОГА не търси начин КАК.
Има и такива жени, но много по-лошо е, когато мъжът е такъв, защото по принцип мъжете са глави на семейството, изкарват повече пари и те издържат при майчинство да кажем, а ти на такъв човек не можеш изобщо да разчиташ. Ок, сега си му решила проблема, но когато се появят деца, ти чии проблеми ще решаваш по-скоро - своите, на децата, на мъжа си?
Нещо повече - когато някой непрекъснато ти набива негативизъм, много бързо и ти можеш да станеш такава!!!

2.   Мисля, че знаеш отговора, но не можеш да си го признаеш. Или не искаш. Аз за любов не видях къде се разказва. Дори и евентуално да има чувства между вас, те не са тези, които би трябвало. Година и нещо не е малко време да прецениш човека, да му дадеш възможност да се прояви в по-деликатни трудни за теб моменти. И когато видиш, че нагласата му е друга и не ти отвръща със същото, което ти му даваш - логичното продължение е само едно.