Разлика в годините
Здравейте! От скоро се заиграх с едно прекрасно момиче, което ми харесва, но честно казано ме притеснява фактът, че аз съм на 30, а тя на 19. Какво мислите за подобна разлика, дали може да се получи? Сега тя ще е студентка 1 година. Не е от типичните момичета на тази възраст, които ги вълнуват само купони, гаджета, заведения. Скромничка е и красива същевременно. Освен това имаме доста общи неща, които всъщност ме накараха да се замисля дали пък това не е жената за мен. Моля, ако някой има опит с подобни връзки или бракове да сподели!

Коментари

1.   Да ви имам и разликата. Пред истинската любов няма препядствия. Съпругът ми е 23 г. по-възрастен, но сме от 99-та г. заедно, имаме чудесно семейство и нямаме проблеми. Съседка ми се омъжи пък за мъж по-голям от баща ? - няма проблеми. Проблемите хората сами си ги създават. Вашата разлика в годините е много хубава дори.
Но и 30 г. да беше, и 40 г. да беше, какво? По-малко ли щеше да обичаш тази жена, това същество? Нима от годините ни зависи КОИ сме, какво представляваме, дали обичаме или не?

2.   Как да няма значение голямата разлика? Понеже чета редовно тук та дори и Аз самата съм си писала история, много от тези които пишат тук казват че в една връзка секса има доминираща роля. Някой може ли да каже че мъж на 50 години прави редовно секс както преди го е правил! Една жена на 40 години не изглежда ли добре? Не и се ли иска често. Отговорете си на тези въпроси.

3.   Според мен е от значение. ДО 10г разлика не е толкова фатално, но оттам нагоре оказва влияние. Най-малко поне защото на момичето ще му се иска да изследва света, да опознава нови хора, да гребе от живота. Мъжът ще започне да иска да се задомява, че деца, че чудо. Колкото и да е скромничка мацката, не вярвай, че е тихите й води са плитки. Като опознае студентския живот ще й се прииска да си поживее. Ще срещне нови хора, по-близки до възрастта й, ще се случват какви ли не неща. Добре е разликата в годините да не е много голяма, за да се припокриват желанията, мисленето и нивото на интелект на двама души. След 10-15 години една такава дама ще бъде в разцвета си, а по-възрастният й партньор ще е вече застаряващ чичко. Но това е мое мнение. Остави ако трябва създаването на семейство и деца. Помисли за нея и нейното развитие за този етап от живота й. Твърде е млада и сега й предстои да опита и да се сблъска с много неща.

*Габи*

4.   Разликата ви не е проблем дотогава, докогато я използвате като плюс. В мига, в който се скарате и й заявиш, че е по-малка и не знае някои неща, разликата става един голям ПРОБЛЕМ за нея.
Помисли върху това. Ще следя.

Анастейха

5.   До номер 2
така и не разбрах какво точно искаш да кажеш. Ако не ти е проблем поясни.
До автора- сигурна съм, че ще имате страхотна връзка, младите момичета обожават да бъдат закриляни, мъжа да има доминираща роля... давай смело напред. Разликата ви изобщо не е голяма, перфектна е.

6.   Баща ми е с 12 години по-голям от майка ми и са заедно от 32 години, не е голяма разликата, братле, важното е да се обичате!

7.   Няма никакви проблеми според мен. Действай спокойно с нея и мисли за сериозна връзка. Оптималния вариант е една зряла жена на 16 и млад мъж на 49 в рацвета на силите си.

9.   Разликата в годините няма значение. При една връзка по-важно е да сте на един етап в живота, ако единия иска деца и спокоен улегнал живот а другия да се вее по барове и дискотеки няма да стане, ако ще да са на една дата родени

10.   От номер 1 до 2
Понеже мъжът ми тази година ще направи 56 г. си позволявам да се изкажа - не само правим редовно секс, но и правим по-добър секс от преди, защото с годините се напаснахме и вече нямаме тайни желания един от друг. Нищо в секса не ни е чуждо с две думи. Средно правим по 5 пъти секс на седмица, ако не броя оралната любов. Един ЗДРАВ мъж на 50 год. може да ти свърши много добра работа в леглото, но и дори да не беше така - ако обичаш някого, ако го ЛЮБИШ истински това не би следвало да ти е проблем.
Какво ще кажат жените на инвалидите, на болните хора - да ги изоставят ли, защото не им докарват оргазми повече в леглото?
Ако така мислите за любовта - съжалявам ви. Недай си боже да ви се случи нещо....

11.   Абе авторе, за какъв брак говориш? Ако си търсиш ЖЕНА, търси си на около твоите години. Къде си се хванал с 19 годишно момиче... сега му започва живота, тепърва ще има много гаджета и т. н. Боже, мъжете колкото повече остаряват, толкова по-лекомислени стават... авторе, защо не се огледаш за хлапетата на по 15-16? Сори, ако коментара ми звучи грубо, но не може да очакваш от едно 19 год. момиче брак... не я забърквай в кашите и пропуските си.

12.   Няма проблеми с разликата. Аз съм с мъж по-голям със 8 години от мен. Проблем е ако не зачитате нуждите и желанията си (не говоря за сексуалните нужди и желания). Девойката, като по-малка, ще има нужда и желание да излиза по-често, да се среща с нови хора, да опознава света, докато ти ще си по улегнал и вероятно ще предпочиташ да се гушкате пред телевизора. Може някой път откровено да ти заяви, че не иска да излизаш с нея и приятелите и или че има нужда да прекара един ден сама. Освен това трябва да имаш предвид, че тя ще се промени. Около 10000% е сигурно. Сега е студентка, после ще започне работа - ще има нови познати, ще трупа опит, приоритетите и разбиранията и ще се променят. Ще граби с пълни шепи от живота. Но пък ще ви е забавно. Тя ще се учи от теб, а ти ще се почувстваш пак на 19 :)

13.   Автора до 11: Виж, сега за брак не съм говорил, поне не и в близките години. Самият аз съм разведен. Това момиче обаче не е като другите на нейната възраст. На акъл е доста по-напред. 12 е права, че жените се променят с възрастта, но за това писах, а не да ме заливате с негативизъм. Наясно съм, че на тоя етап няма как да очаквам брак, деца и спокоен улегнал живот с това момиче. Парадокса е, че в момента точно тя е тази, която не желае бурния живот и заведенията, а пък аз след развода съм на обратния полюс от около година, но честно казано ако имам съвместен живот с жена, пет пари няма да давам за подобен начин на живот. Тук имам друго опасение. Много жени в младостта си не живеят младежки, а изцяло се потапят в учение, след това кариера, женят се млади, раждат деца и изведнъж около края на 20-те се сещат, че им се живее друг живот, интензивен и изпълнен с нови емоции. На такива жени им става скучна ролята на съпруга, майка и домакиня и тогава хоп, почват се едни нови приятелства, заведения, зарязват си семейството, хващат си любовник и разрушават изградения си дотук живот, заради това, че има било станало скучно. Така се получи и в моят брак и сега за това и пиша, защото когато веднъж изгориш си особено предпазлив. Колкото до въпросното момиче, смея да кажа, че е добро, морално и най-важното идва от добро семейство. Това последното, на базата на опита, който имам лично за мен е важно, защото едно е да си дете на разведени родители и да си расла само с майка си, която е сменяла любовници, като носни кърпи и да си нямала никаква връзка с баща си, а съвсем друго е да израсла с двама обичащи се и запазили си семейството родители.

14.   За възрастта, на която е момичето има значение. Разлика от 10-12-15 години не се усеща като такава само между 30 години за жената и около 45 години за мъжа. Останалото извън това според мен винаги се усеща. Тя сега започва, трябва да натрупа опит, житейски. Ти можеш да бъдеш част от този опит, ако си съгласен на това. Но не мисля, че нещата ще продължат дълго и завинаги между вас. Освен ако тя наистина не е човекът за теб и ти за нея. Тогава всичко е възможно.

15.   Не зависи толкова от годините, колкото от вас самите. Родителите ми са с вашата разлика.

16.   Пич моята е със 16 по млада аз съм на 38а тя на 22г. Секса ние страхотен обичаме се и сме заедно от три години. Нитои съм баровец или богат за да е с мен поради други причини. Ако се обичате и се кефите един на друг не знам какъв ти е проблема. Мен дори ме кефи да ми завиждат тъпите копелета който се чудят как съм с много по млада мацка от мен. Повечето ми завиждат но има и текива като по добронамерени и не завиждащи приатели който дори ми се кефат че съм с по младо гадже. Прави си кефа с младото маце както и тя с теб. Ихич не обръщай внимание на завидните коментари тука който я са с дърти лелки или фригидни тъпаци дето освен стандартното кумунистическо семейство със една година разлика и умрял сексуален живот. Не им се връзвай на средновековните мозаци и си живей живота с мацето пожелавам ви успешна връска и повече удоволствия, оргазми и обич до като не умрете.

17.   Съгласна съм с н. 15. Аз съм на 29 г., мъжът ми е с 22 г. по-възрастен, от 10 г. сме заедно, имаме две малки деца и сме много щастливи.

18.   Понякога разликата в годините е пречка, не заради самата възраст, а за това каква музика слушаш ти и каква тя например. Какво си изживял ти и какво не е тя, а и в общи линии ако сте на един акъл, лошо говори за теб..

19.   Колкото и да бягаш от съдбата ти тя ще те достигне! Страха е спирачка да изживееш живота си. Естествено е да проявяваш разум и да не се хвърляш с главата надолу. Но това, което казваш за семейството бих казала, че е по скоро корелационна, а не функционална зависимост. Всичко е до човека. Понякога хубави семейства създава слаби и объркани личности и обратно. Конкретния индивид избира пътя си, формира характера си и погледа си за живота. За мен възраста ви не е фактора за успех или не. Важна е комуникацията между вас, светогледа, нагласите, допирните точки.

20.   Разликата не е чак толкова голяма, а и всичко опира до конкретният човек. Ако наистина момичето е свястно и на 30 пак ще бъде такова, ако ли пък не, и до 50 да се чака е все тая. Единственият начин в такива случаи е да се пробва.

21.   Аз съм на 19, а моя приятел на 33... Разликата не е кой знаеш колко голяма и не е критерий за любовта ни един към друг..
С течение на обстоятелствата бяхме разделени в течение на 5 месеца и така любовта, доверието и желанието ни един към друг растеше с всеки изминал ден..
Когато обичаш някого годините не са нищо повече освен едни числа.. Обичайте се и бъдете безкрайно обичани :)

23.   Бъдете заедно бих казала аз. От много мислене глава боли са казали хората. Създавайте спомени, обичайте се, живейте. Само времето ще покаже дали любовта и е преодоляла препятствията и дали е била достатъчно силна за тях. :)

24.   здр. нека и аз да се включа... Аз съм на 25, а приятелят ми е на 40год. Стига сте драматизирали, мамка му! Това с годините никога не ме е притеснявало, заедно сме от около година, и искам да ви кажа, че с него се чуствам страхотно! Имала съм 2 сериозни връзки, с мой рръстници, в нито една от тях не съм се била, толкова сигорна и себе си... Дори в началото живеехме в различни градове(деляха ни около 250км)и де виждахме по 2 пъти в месеца за уйкендите, а си имахме и доверие, та дори се искахме по-вече, и по-вече.. Когато обичаш един човек и искаш да си с него, нищо не е от значение... Също нака мога да ви кажа че още на 2рата сед. от както се виждахме, аз исках той да е бащата на децата ми... :) Повярвай те ми, живота е твърде кратък за това, живейте го така както на вас ви харесва, а не за да се харесате на някой друг, защото това е вашият живот и само бог може да ви съди ;)!!

25.   Виж, има си хора домошари, спокойни натури, които предпочитат по-тих живот, има и други, които са винаги готови за купон дори и на 100. Мисля, че тя е от първите, а ти от вторите. Сигурен ли си, че не се надяваш да изживееш тези години наново с нея, и затова си дори леко разочарован, че не е по-купонджийски настроена? А и какво толкова, пробвайте, вижте как ще е, след 2-3 години ще си покаже. Разликата в случая не е голяма. по-скоро като чета, имате различни характери, но това пък си е сладко, ако навсякъде сте заедно, тя ще се понаучи да се весели, а ти да си по-сериозен.

26.   на мен са ми казвали, че съм малка и това НЕ ми е проблем. в такива разлики във възрастта караници почти няма.

27.   Не се притеснявай за любовта граница няма. С човека до мен имаме доста по-голяма разлика от вашата но сме щастливи заедно. Няма разлика във възрастта има разлика в мисленето. Човек може да е на 50 години но с мислене като на 25. Затова да не те интересува мнението на хората щом си я харесал и искаш да си и нея давай смело!