Любов в чужбина?
От известно време, чета историите тук. Така реших и аз да споделя моята и да помоля за съвет.
Уча в чужбина. Само език уча тази година и остана месец до приключването на курса, след което следва връщане в България за лятото. В курса сме около 30 човека от около 20 -22 държави. ( Да много е забавно, срещам култури от цял свят) Тук идва и "проблема". Мисля, че се влюбих в момче от Палестина. Последния месец не ми излиза от главата, колкото и да се опитвам да не се вкарвам в такива филми... Давам си сметка, че не е възможно да имам бъдеще с него. Да, мисля, че и той ме харесва. Пише ми, нарича ме по различен начин. Аз съм Селин, а само той от хората, които познавам тук, ме нарича Селина. Показва едно различно отношение и същевременно все пак спазва дистанция.. Но някак си съм склонна да смятам, че ме харесва. Пък и нали уж се усещат нещата...
Уж се опитвам да не мисля за него, а днес ме удари мисълта по главата, че само след месец ще си дойда в България, че само още месец ще сме в един курс, и после едва ли ще го видя повече, макар че ще учим в един град. Свикнах да го виждам покрай мен. Побърквам се. По принцип съм много усмихната, напоследък съм различна и хората го забелязват, не мога да споделя. Не мога да им кажа, защо изглеждам като призрак..
Какво да правя?
Харесва ли ме наистина или просто на мен ми харесва да мислч, че е така???
Все пак да му загатна ли, че ми харесва ( ако не е усетил вече)?
Има ли хора с подобни истории иили опит?
Моля споделете вие как бихте постъпили, или как сте постъпили...
Благодаря за отделеното внимание! :) Бъдете бъдете здрави.

Коментари

1.   Пакистанец... Моето скромно мнение за човек имал вземане даване с тях и то не един или два пъти, е че колкото по-далеч по-добре. Начина им на мислене и светогледа им е коренно различен от нашият и европейският като цяло! Все пак ти си знаеш кое е най-добро за теб!

2.   Подкрепям номер 1, практиката сочи, че връзките на европейки с араби са катастрфа, особено, ако европейките са силни личности, обичащи свободата. Културните различия оказват влияния, колкото и да е силна любовта.

3.   Разменете си номерата и фейсбук профилите, не е толкова трудно да го намериш, когато сте в един град. Моя съвет е да внимаваш много с този човек, защото в Палестина е много ама много строго и жените ги нямат за нищо и ходят с дълги черни фереджета и се виждат само очите. Ако той е от тези набожните и се съберете и те заведе там имай на идея, че ще се превърнеш в такава жена и даваха една по телевизията точно като теб и едвам се е измъкнала от него е и избягала. Има и такива, които уважат жените и смятат това за грешно, но те са единици. Първо го опознай, за да не плачеш после.

4.   Аз имам близка приятелка, която ходеше с двама и не излезнаха стока. Споделяла ми е много неща-първия работеше в Англия (където учеше тя тогава) и отначало се държеше внимателно с нея, но после, когато станаха гаджета, той вече не й обръщаше такова внимание, изобщо отначало не са говорели за религията му, но когато са заживели заедно той е почнал да се държи точно все едно си живеел в неговата си държава-постоянно се молел, не я зачитал за жена (да не кажа човек) и изобщо си показал истинската същност и добре, че беше в Англия, та тя успя да се отскубне от него.
Другият беше тук в България, в началото и на мен ми беше симпатичен дори, когато тя ни запозна, ми поиска мнението за него и аз й казах, че изглежда приятно момче, обаче след половин година се разделиха, защото той постоянно поддържаше връзка с техните си и онези там му налагаха вярванията си и той изведнъж се промени, естествено говореха на арабски, но той в началото й споделяше за какво си говорят и после изведнъж такава промяна-почна да държи на вярата си (в началото твърдеше, че не го интересува, но под влиянието на родителите му... онези му напълниха главата с глупости относно религията му-еди-как си трябвало да се държи, дори му бяха казали да забули приятелката ми, понеже било срамно да си показва така лицето) и така-и с него не се получи и сега вече си е взела поука да не се занимава и мюсюлмани, особено ако са точно от арабския свят, където са направо фанатизирани.
Та така... и ти недей да се занимаваш с такива, сега може да имаш влечение към него, но ще отмине. Дадох ти два примера, в различни държави, в началото може да не се занимават с исляма, но след време старите ги натискат и те се фанатизират точно като тях, въпреки че живее в Европа, му бяха казали да забули момичето. Не искаш ти да си в тази ситуация, повярвай ми.

5.   Ами омъжи се за него да вземе момчето виза и ще видиш, как бързо любовта свършва. Как се случва, мила, че българките все на такива попадате в чужбинаТА? Що не вземе някой французин, италианец да лапне по нас, а, да почне да реди рими във фейсбука? Все араби и тем подобни.... и все след 2007 г. Сещайте се...

6.   Аз съм в чужбина и искам да кажа че около 95 процента тук се женят за българки само заради европейското гражданство!!

7.   Не бъди глупава! Ясно ни е на всички колко е яко като има някаква тръпка. Само че тая тръпка можеш да я изпиташ с някой друг. Не те знам в коя държава си, но моят съвет е да се преоринтираш или към завързване на контакти с някой местен, или пък с българин. Виждам, че в предните коментари се споменава за визите, да, и аз съм в чужбина и съм наясно поне донякъде как разни араби търсят европейки заради визите.
Сега поне имаш избор от толкова националности, а който твърди, че е тъпо да имаш предразсъдъци към различните националности, нищо не разбира. Това къде си отраснал винаги ще има някакво влияние върху личността. Ти дори не познаваш добре този човек, така че не можеш да обориш нашите тези. Българките сме хубави, не се подценявай, а се оглеждай за някой, който е свестен и е от Европа : )