В безизходица съм
Здравейте :)
Не знам от къде да започна, вече 2 години съм с моя приятел. През първата година всичко беше ОК, като по мед и масло. Но от едно скоро време започнаха кавгите. Постоянно ми натяква че трябва да се променя, не съм се държала като "зряла жена" (на 19 съм), ако аз не го потърся той въобще не се сеща за мен. Когато излезем навън с приятели, той се държи така все едно няма нищо между нас.. А когато сме насаме, най-често в къщи, той пуска някой филм и заспива.. нито ласки, нито мили думи, едно голямо НИЩО! Обичам го, не мога да отрека, но просто взе да ми писва. Преди 2 дни чашата преля, не ми беше звънял близо 5 дена. Вечерта излязох с приятелки и той по едно време цъфна с гаджето на най-добрата ми приятелка. Седна до мен, никаква реакция все едно ме няма, цяла вечер така. Той говори с приятелчето си, а аз стоя и мълча. Поисках да си тръгвам, той ме закара до вкъщи, отново без нищо.. без едно просто лека нощ да каже. :Х На същата вечер разбирам, че се бил оплаквал. Вече на мен не ми пукало, не искал да ми звъни защото не искал да изглежда слаб.. за мен тези оплаквания са на истинско дете на 13-14 години. След като давам всичко от себе си а на среща не получавам нищо. Моля ви, нуждая се от съвет. Наистина го обичам, но тази така наречена "връзка" ме съсипва. Не вярвам в чудеса, че той може да си промени държанието. Нищо не му липсва, давам му свобода, не му държа сметка за нищо, в леглото всичко е ОК.. просто не ми стига акъла каква може да е причината.

Извинявам се ако има правописни или пунктуационни грешки, но просто в главата ми е каша..
Авторката

Коментари

1.   Този нещо май си избива комплексите за твоя сметка. Какво правиш още с него? Ако не те прави щастлив, бий му шута. Времето лекува. Ти практически и сега си сама.

2.   Щом се държи така, значи вече не те обича и си му безразлична. Единственото решение е да го оставиш.

3.   Искате съвет. Ето Ви един смел и категоричен-зарежи го!
И най-искрено апелирам към всички момичета, след като виждате че нещата не вървят по-добре се отдръпнете. Така всичко минава по-малко болезнено.

4.   разбери защо не ти обръща внимание може да се прави на недостъпен или вече да не те харесва и да няма смелост да те зареже

5.   Зачетох се ей така, но след първия ред се върнах и по - внимателно обърнах внимание сякаш говориш за моя приятел с единственната разлика, че ние сме от скоро заедно. По същия начин не можеш да разбереш че сме двойка, пред хората се държи на моменти добре, а на моменти не могат да разберат дали изобщо се познаваме. На публични места целувки и прегръдки никога, да не говорим даже и за ръка да сме хванати... никога. Вкъщи пък още по - зле (живеем заедно) нито целувки, нито прегръдки... от време на време се присети и ме закача, но толкова рядко, че аз самата чак се чудя съквартиранти ли сме или гаджета. Виждам че и ти си в подобна ситуация, но твоя човек не е бил в началото такъв, значи нещо се е променило, просто седни и говори с него и разбери какъв е проблема. Не бих те съветвала да го зарязваш, защото самата аз не бих зарязала моя приятел, въпреки всичко, така че поговорете и ако нищо не се оправи седни и си помисли дали искаш да продължиш или да се откажеш... успех

6.   Всички минават през това, не си първата и последната. Според мен няма да се оправите, защото гаджето ти е комплексар.

7.   Благодаря много за отговорите мили хора. А това да седна и да поговоря с него, просто няма смисъл. Както казват старите хора "От едното влиза, от другото излиза". Снощи се опитах, чух все същите обещания.. просто той е едно непораснало дете

8.   Не, недей да го зарязваш, ако наистина го обичаш. Моя случай е същия даже много по-сложен от твоя, но ето че вече 3 години и половина сме заедно. Сега вече дори правим опити и за детенце. Повярвай, той никога няма да се промени. Има хора, които са си такива. Ти ако чакаш да си щастлива само с негова помощ. Не се отказвай толкова бързо всичко ще се оправи.
Ж21

9.   Аз съм 20 мъж и съм в същата ситуация. Само, че при мен приятелката(19 г. ) ми се държи добре когато сме в компания, а когато сме заедно (ако изобщо се навие да излезем) е ужас.
Заедно сме от година и половина и последните 2 месеца преминават така.
Опитвах да говоря с нея, но не се получава. Не иска да слуша, все съм я бил упреквал. Какво ли не направих за нея и тя не го оцени.
Единственият изход според мен е раздялата. Аз и без това от известно време се чувствам сам, ще ми е гадно, ще ме боли, но поне ще знам, че квото съм могъл съм го направил.

10.   Спокойно. Те скъсва с нея. Прави ли сте секс скоро? Ако не сте правете сега. От личен опит го знам. Успех ;-)

11.   Номер 8, "Повярвай, той никога няма да се промени." и "Не се отказвай толкова бързо всичко ще се оправи." - това са две самоизключващи се изречения. Толкова си неориентирана, а правите опити за дете... горкото! Авторката не се отказва бързо, достатъчно време е била с него, за да осъзнае нещата. Авторке, да, той няма да се промени и ако ти не искаш да живееш така, го зарежи. 5 дни да не ти се обади, сигурна ли си, че с този човек сте заедно или само ти така си мислиш?

12.   Аз бих го оставила, не може да се държи така с една жена. Ти заслужаваш уважение, имай достойнство и го остави и ще видиш, че ще съжалява.

14.   Авторке, обърнах внимание на това, че казваш, че ти натпква да се промениш, че не се държиш като зряла жена... Който те обича, те обича каквато си, не иска да се променяш. Опитай отново един сериозен разговор за отношенията ви, и ако отново не се получи прекъснете връзката си. Раздялата помага да се осъзнаят нещата и всеки да реши има ли нужда от другият или не. Това, че го обичаш явно не е достатъчно за да бъдеш щастлива с този човек. Ако не получаваш внимание, каква любов е това? Помисли, вслушай се в себе си и действай.

Ж 38

15.   Момиче, никой не заслужава такова хладно и непостоянно отношение, каквото ти търпиш. Много хора са минали и през такива връзки, в които се питаш в какво грешиш, че така се държат с теб. Това обаче не е правилния начин да разсъждаваш - студеното му поведение няма нищо общо с теб, а с неговите вътрешни проблеми. Ако и ти си такъв дистанциран човек, ок, но явно имаш нужда от повече топлота и внимание като повечето хора.

Събери сили и воля и се отдръпни, а най-добре е да прекратиш нещата, колкото и да е трудно, защото тази връзка ОЧЕВАДНО ТЕ ПРАВИ НЕЩАСТНА!

Съвет от жена 32 г.

16.   Значи има един проблем! Може би е работа и е натоварен с други комплексари и затова те е пренебрегнал! Помисли добре... не е ли по-хубаво да отидеш на море, да се разтовариш, там пък може да те изненада!?
Щом го обичаш значи има възможности за решаване на проблема!!!