Една девица на 32
Темама е прастара, колкото света :) До момента не съм правила секс - почти на 32 години съм... Не съм правила поради различни причини - понеже - ами да кажем - вярвам в нещо си - за първата и последната, за голямата любов... Може и да ме упрекнете, че са бабини деветини, не съм мюсюлманка, не съм и особено религиозна... Някак си, в годините наблегнах повече на кариерата и не срещнах подходящият мъж... не мисля, че съм пропуснала участието си в разни сексуални ванкханалии на пияна глава на 20 години, с които после да се хваля... :(
Въпросът ми е към мъжете - ако срещнете такава жена, на толкова години и девствена, а иначе - изглеждаща си съвсем нормално, как ще реагирате... ще се стреснете, ще се зарадвате, че сте й първия...
Държа да отбележа, че не смятам да се омъжвам девствена, искам обаче с първият си секс да започна и първата си сериозна и истинска връзка, т. е. искам първият ми секс след години - този мъж да се превърне в мой съпруг... Иска ми се всичко да бъде истинско...
Та, така мили мъже / и дами / какво мислите по въпроса?

Коментари

1-50 от 82

1.   Прекалено много се надценява това с първия път и сексът изобщо.
Ж27

2.   Това не е нещо ненормално но повечето момичета на 14-15 им пукат стъкалцето. А аз лично много бих се зарадвал ако на любимата жена аз съм и първия.

3.   Виж, няма лошо - не правиш никому нещо лошо, освен на себе си, самозалъгвайки се. Ако си щастлива такава, ако мислиш, че и след 10 г. ще си щастлива като такава, не предприемай нищо иначе потърси услугите на психолог. Ще разбереш, че дълбоко в теб има причини, за да не можеш да се отпуснеш с мъж.
Не се самозаблуждавай - не е заради кариерата ти и т. н. Има достатачно жени с кариера, майки и съпруги.
Трагичното при теб е (за разлика от някои мъж), че времето ти да се реализираш като майка, съпруга и жена е много ограничено. Един мъж може да се събуди и на 50 г. и да реши да си навакса. За теб може би на 35 г. ще е прекалено късно. И на мен не ми се иска да е така, но жените сме наказани - родили сме се с яйцеклетките си, те са строго ограничени и над 35 г. е десет ПЪТИ по-малко вероятно да забременееш от една 18 г. жена да кажем. С всеки месец ти губиш една яйцеклетка - една плодородна, невидоизменена яйцеклетка. С всяка година останалите ти полови клетки се видоизменят така, че голяма част от тях има повреден ген и не води до забременяване.
Внимавай с чакането на принца с две думи, но иначе ако си щастлива така - защо не?
Не е нужно всяка жена да се реализира и като майка и съпруга. Някои жени са си щастливи и сами, но ако не си щастлива така и искаш нещо да промениш - не чакай Принцът да дойде, да те целуне и събуди от съня ти, а потърси услугите на психоаналитика и търси причините в себе си, но само при положение, че искаш да промениш нещо. Иначе така си си живяла преди 10 г., така си си живяла и като момиче, така можеш и да си умреш - защо не? Никому нищо лошо не правиш... освен на себе си.
На първо време обаче спри да лъжеш себе си, бъди честна със самата себе си и спри да се самозалъгваш, че на 32 г. е нормално и едва ли не морално да си девствена
„не мисля, че съм пропуснала участието си в разни сексуални ванкханалии на пияна глава на 20 години, с които после да се хваля.. “
Повечето хора на 32 г. сме били вече майки или бащи, което не значи, че на 20 г. сме участвали в сексуални ванкханалии (?? ).
Майка ти да не би да е участвала преди да те роди (ако те е родила преди 32 г. )? Кое те кара да мислиш, че жените, който са загубили девствеността си преди Христовата възраст са част от някакъв суингър клуб или начин на живот?
„т. е. искам първият ми секс след години - този мъж да се превърне в мой съпруг... Иска ми се всичко да бъде истинско... “
Ами почти всички жени искаме това и някои сме го постигнали и преди 32 г. възраст, но ти искаш да е след „няколко години“. Не знам дали ти е ясно, но след 3 г. си на 35 г., а след това вървиш към 40 г. До кога смяташ да чакаш принцове?
Иначе не мисля, че за мъжете ще е от особен интерес състоянието на ципата ти. Най-много да попаднеш на някой фетишист, който обича да отваря девственици и да се чупи след „истинското“ или в най-добрият случай на разбиращ мъж, който да те разбере и ще те хареса такава, каквато си, но такъв мъж би те харесал и недевствена. Не разбирам, защо за теб това състояние е толкова важно и какви са ти очакванията към първият ти мъж? Нали знаеш, че последният свободен Принц в Европа се ожени за Кейт, а брат му по-скоро си пада по 20 годишни недевственици. Синовете на нашия Цар пък са женени, виж Кирил май се бил развел - намери го задължително във Фейсбук, но не вярвам и той да отговаря на изискванията ти (май си пада по любовници, плешив е и е разведен)....

4.   Здравей,

Гледам голяма лекция са ти изнесли... Аз само ще ти дам за пример себе си. Поради ред обстоятелства(някои толкова комични, че може да стане филм от тях ;-) аз бях девствена до 35! Шок и ужас- нали!??

Изобщо не съм го искала- случи се. По-точно поне 2 пъти преди това не се случи каквото трябваше да се случи... и годините си минаваха, в борба за оцеляване, сама и в чужбина... Както и да е- и аз се тормозех откакто не стана с оървия (и вече се мислех за престаряла на 25) какво ще си помислят мъжете оттам нататък....

Не зная за българските, но мога да ти кажа за 3-ма чужденци, които даже може и да не са типични мъже, но все пак:
1. Пъврият (тогава бях на 25)- много се зарадва. Но така и не ми стана първи в този смисъл...
2. Вторият (тоагва бях на 30) беше решил, че ще ми прави услуга (ама това го разбрах после)и... не се справи , а ме обвини, че имам вагинизъм! Добре, че не повявах на този кретен.... ноооо признавам, тогава помислих, че ще умра девствена и ми беше мнооооого гадно. :-(
3. Имаше трети (да де, тоест всъщност първи ;-), който ми беше добър приятел и после стана и нещо повече :-). Той беше много мил и изчакваше, та чак накрая казах, че ми е писнало да правим неща без съществената част и... най-накрая стана. Оттогава съм щастлива в това отношение.

За съжаление, предната дето е писала е права с това за децата :-(. Аз все още много се страхувам, че съм изпуснала всички влакове- сегашният ми приятел е работохолих и мнооооого нерешителен мъж, но аз няма и за кога да търся друг... Това е наистина голям минус при късната девственост. Но ако взема да лега и да умра, по-добре няма да стане, нали? Не го прави и ти.

Та, исках да ти кажа, че има мъже, които го приемат най-нормално, не зная обаче дали има такива в България. Дано! Успех ти желая и да знаеш, че има(ло) и по-лоши случаи (аз! :-), не падай духом! Само с дечицата не знам какво ще правим- аз съм вече на 39... Но ти имаш все още време- дерзай, не се страхувай! Вярвай, че ще срещнеш прекрасен мъж, за който ти ще си неговото щастие!

5.   Разбирам проблемът ти. Но не ми е ясно от къде идва. Нито един мъж ли не си срещнала през тези години, който да те впечатли с нещо и да го пожелаеш? Това е много важен въпрос. Имам приятелка която е малко по-голяма от теб и е в същото положение. Тя казва, че трудно се влюбва, но според мен причината е в притеснението(за девствеността), което с годините расте. Това, че си девствена не би трябвало по никакъв начин да те спира да стигаш до интимност с някой. Лично аз изобщо не се учудвам на факта, че има жени девствени над 30, така е протекъл живота така се е случило. От тук нататък се отпусни и в чувствата и в задръжките. Успех :)
Ж 33

6.   Ужас. Да знаеш че жената до теб ще влезе в пубертета и любовните трепети на 33 примерно и че като се почне веднъж после става сложно, май надали ще има много ентусиасти.

7.   Ела при мен момиче.

8.   http://spodeli.net/4/story-21635.html ->коментар №169

9.   Никой няма да ти даде медал за девственост, но пък ще си погубила младостта си в чакане! Не значи да станеш курва, но просто каквото искаш и каквото ще се случи в 99, 999 % се разминават особено относно първия път... А пък ти, ако искаш, си чакай още 32 години.

10.   И какво като си на 32 и не си правила секс? Никой няма право да те съди за това. Просто още не си намерила подходящия. Ако вярваш и това ще се случи. И аз правих секс за първи път по-късно. Аз не съм била с мисълта, че искам да се оженя за човека, с който ще го направя за първи път, просто исках да съм с някой, към който изпитвам истински чувства. И чаках и чаках докато се появи. Накрая го срещнах. Няколко месеца след като правихме секс за първи път той разбра, че не съм била до тогава с друг. В интерес на истината се зарадва и ме попита защо не съм му казала. И докато имахме връзка беше щастлив от това. Сега аз имам хубави спомени за този момент и съм щаслива, че така се получи. Вярвам, че и ти ще срещнеш този, който така дълго чакаш и накрая ще си доволна и щастлива :)))

11.   Здравей, същата съм, в очакване на голямата, единствена и истинска любов.. кой знае, на 27 ще ставам скоро. При мен трагичното е обаче, че дори не съм се и целувала.. така, че успокой се, има и други в графата задръстени, според новото модерно поколение на 21 век. Не знам, пожелавам ти да срещнеш истинския и единствен, от цялото си сърце ти го пожелавам, защото много добре зная какво е усещането, късмет и не се отчайвай, кураж!

12.   От съобщението ти съдя, че си доста ерудиран човек, далеч над средното ниво, което и вероятно силно ограничава спектъра на 'достойни' кандидати. Предполагам, че премисляш и преценяш прекалено много, подлагаш всичко на съмнение и нищо за теб не е просто бяло или черно! Не, че в това има нещо лошо... Но повярвай, който и мъж да срещнеш, никога не може да си сигурна, че това ще е ТОЙ. Причината е, че с времето хората (в това число и ти) се променят, а човешката душа така е устроена, че все да иска и нищо и никой не може да я задоволи за дълго. Вероятно си развила хипер чувствителност и с времето ще ти става все по-трудно да се примиряваш, да правиш компромиси и да се нагаждаш към живота на някой друг. Не ме разбирай погрешно... В никакъв случай не казвам да се хвърлиш на врата на първия срещнат, но си мисля, че ако не си толкова осъдителна към мъжете (а може би и към самата себе си) ще ти е по-лесно. В крайната сметка няма съвършени хора... Предварително се извинявам, ако съм те засегнал с думите си - не е било преднамерено. М32

13.   Лично аз ще бъда искрена... не е нормално да си девствена на 32! Ако търсиш идеалния - то идеални хора няма, а физиологията и психиката искат секс, за да съществуваме ние хората нормално. И ако мислиш, че на 20 момичетата масово правят *ргии, ще ти кажа, че и теб може да те споделят луди сексуални забежки, само че при теб би било странно, защото би трябвало да си улегнала на 30- и... Действай, защото вредиш на себе си!

14.   Ако срещна такава жена, първо ще остана с отворена уста. После ще застана на колене, ще се прекръстя и ще се помоля 1-2 пъти със свободен текст (и аз не съм от най-религиозните, но поводът ще си заслужава жертвата). След това ще се постарая да не я изпусна, докато се занимавам с глупости. :)

Един съвет - добре е, че искаш да се омъжиш за човека, с когото правиш секс за пръв път. Но се надявам, че не смяташ този брак да продължи наколко години и после развод, защото това обезсмисля цялото чакане. Получава се: да не съм като онези, които правят "**кай и бягай". Аз пък ще го модифицирам на "**кай, ожени се, разведи се и бягай! "

15.   Аз съм мъж и съм ОК с това, че си девствена, но проблемът е, че мислиш по детински, че има първа единства и голяма любов - три в едно. Това е много рядко срещано.

16.   Ако бях на мястото на мъжа, който ще срещнеш, за мен нямаше да е проблем, даже щях да се зарадвам.
М27

18.   Да си на 32 и да си още девствена е странно. Защо не си си легнала с мъж до сега? Защото имаш някакъв комплекс, защото мъжете не те харесват, или защото ти не ги харесваш? Искаш да се запазиш девствена от сватбата? Има все още такива жени, но в БГ не познавам такива, освен комплексираните и предполагам религиозните. Надявам се коментара ми да не ти е прозвучал грубо, защото не целя да те нагрубя, просто си отговори на някои въпроси защо до сега си девствена, и отговорите сами ще изплуват... Може би критериите ти за мъже са прекалено високи и винаги поставяш някаква бариера, която все пак корени от някъде? Помисли си хубаво, ако не искаш като станеш на 42 още да си девствена... Виж, ти си на 32, нямаш много време за ходене с мъжете, така че, оттук нататък трябва да се оглеждаш за мъж, с който ще създадете семейство и деца. Не мисля, че мъжете биха реагирали гадно, защото си девствена... напоследък има мъже, които търсят само такива жени, защото са рядкост в днешно време. Сигурна съм, че ще се намери кой да те оцени, но инициативата е в твои ръце.

19.   Глупости, отдала си се на кариерата. Мойта специалност като е 7 години, какво? Изгубила съм си девствеността на 17, това не ми е попречило да уча.
това важните неща са една жена да не е **рва, т. е. да не спи с всеки, да се пази както от нежелана бременност така и от болести, за предпочитане да води полов живот с мъж, с който имат връзка, който е стойностен човек, който се грижи за нея освен да спи с нея. Времето само ще покаже дали тези души са един за друг. Ако не- следващият. Опитът всъщност е най-доброто средство да намериш перфектния, перфектния за теб, защото перфектни хора няма. Дори и най-свестният мъж иска жената до него да е палава в леглото, но примерна навън.
Просто не чакай повече, отърси се от девствеността си и това мислене и тогава ще намериш някой мъж, който си заслужава.

20.   В крайна сметка угодия на мъжете няма- ни да си девствена, ни да не си. Ако си -значи нещо психически не ти е наред и си задръстена, ако не си - си ***ва. Сега поне живеем в демокрация и всеки си има правото да си го живее, да прави, да се облича и да е такъв какъвто той иска и се чувства добре. Българите сме много нетолерантни хора, тесногръди и естествено любимото ни занимание е да се присмиваме на хората за техният избор и недостатъци. Слушай сега, когато попаднеш на мъжа, който те разбира и те приема такава каквато си не мисля, че за него ще има или ще е шокиращо това, че не си била с мъж до сега.

21.   В това, че на 32 години не си правила секс само по себе си няма нищо лошо. Лошото идва от там, че си пропуснала цял един аспект от развитието си като жена и като личност, както и целия опит, свързан с това.
Всичко което е трябвало да научиш и преживееш в интервала 18-25 години като болки, наивни мисли, разочарования, опознаване на другия пол, приспособяване към мъжката сексуалност, развиване на собствените усещания и умения, и т.н. ти си го отложила за 32-40 г. Казват, че детските болести се изкарват много по-тежко от възрастен отколкото от дете... Освен това, човек живеейки сам достатъчно дълго време придобива определени навици - свиква да е сам, да не се съобразява с никого, да не зачита чуждото мнение, особено за лични, интимни и ежедневни неща.
Не, изобщо не бих се хванал с жена като теб! Гротеско е на тези години да се учим на А и Б. Ако искам да се занимавам с детинщини (при това проявявани с твърдостта и упорството на възрастен!) бих си хванал направо 18-годишна... поне ще компенсира с младост и с това, че ще мога в значителна степен да я моделирам като характер и като навици според както ми харесва.
Мислиш, че кариерата ти и стабилните ти доходи са голям плюс, но това би ти позволило да си вироглава и своенравна повече отколкото е необходимо за една стабилна връзка, която между другото е и едно голямо изпитание по единомислие, по съжителстване и по приемане на другия.
Виж, ако си намериш някой на твоята възраст, в твоето положение, с твоите разбирания, и обзет от твоя "ентусиазъм" - можете и да се пробвате, но там пък шансовете за успех наистина клонят към нула.

22.   смятах да пиша по темата, но 21 е формулирал добре и моите мисли, само че аз щях да го направя от женска гледна точка.
да, авторке, пропуснала си много и нямам предвид чисто сексуални умения, а опит за това коя си, какво искаш от една връзка, какво очакваш от мъжа, кое е маловажно и можеш да го преглътнеш, кое е много важно и трябва да държиш на него, как да градиш отношения, да ги поливаш, плевиш и гледаш и т. н. Всичко това няма как да го научиш от книги, филми или разкази, това всеки го определя за себе си, защото универсални рецепти няма.
щото единствената и неповторима любов е по филмите, ежедневието и съвместният живот изискват ежедневни усилия, а не летене из облаците и представи от сапунки.
така че не девствеността на 32 ти е основният проблем, а липсата на реална представа за живота.

23.   Пожелавам ти, скоро да намериш истинската и голяма любов. Дано срещнеш човек, който истински те уважава и обича. Но започни да го търсиш, защото годините неусетно си минават.

24.   До авторката:

Всеки от отговорите, които прочетох съдържа споделяне на собствено виждане за живота. Дори тези, които ще примеш за отрицателни, след втория прочит, ако номер 12 е прав, ще ти помогнат да завъртиш собственото си виждане за него.

Моето лично усещане за твоята ситуация, се доближава до споделеното от №12. Нищо в живота не е перфектно. Никой не е перфектен, докато не се влюбиш в него. А най-голямата сладост в живота е да рискуваш, знаейки, че твоя собствена отговорност ще бъде и победата, и загубата. Поеми нещата в свои ръце, не чакай да се случи чудото, но и не натискай прекалено много, фокусирайки се в крайния резултат. Просто се наслаждавай на пътя, но посоката избирай Ти.

С обич,
Ж. 36

26.   Да се изкажа от мъжка гледна точка. Моят опит е почти противоположен. Досега съм имал няколко несполучливи любови и множество сексуални забежки. Сексът и любовта никога не се срещнаха. Вече започнах да се чудя дали това ще се случи някога. Ако имахме връзка, не, нямаше да има много голямо значение, че си девствена. Достатъчно съм видял и ако наистина се обичаме, нещата ще дойдат естествено. Важното е да не се боиш и да не ограничаваш сексуалността си с фалшиви предразсъдъци, когато най-накрая намериш партньора си. Просто бъди изцяло отворена към него и искай същото. Опитвай, преценявай, фантазирай, опитвай пак, най-вече — не се срамувай.

27.   Прочетох много тъпи и ограничени коментари, че не било нормално. Това са пълни глупости. Човек освен, че има физическо (биологично) развитие има и психично такова.
Авторке, получаваш моите аплодисменти, че слушаш себе си, а не масовката. Ще го направиш тогава, когато срещнеш подходящия партньор за теб!

28.   Номер 27, така е, но някои хора никога не съзряват психически.

K-Man

29.   Подкрепям К-Man.... и така си умират девствени... мога да допълня ...ако на 32 не си бил съзрял психически, то на 42 пак ще си на това ниво, но ще си презряла вече физически

30.   Вие не сте добре! Как може да се изпусне такова удоволствие като секса? Чакай си още принца на белия кон, и каква е гаранцията, че след като си мислиш, че си го намерила и правите любов той няма да те изостави. Язък за чакането и изпуснатите мигове, които те карат да летиш и те отвеждат в небесата! Ж. 21

32.   Вие защото познавате всичко хора по земята и затова знаете кой е умрял девствен и кой не. Я стига тъпотии.
Жената не пише, че не е готова сега! А пише защо не го е направила досега.
Аз познавам мъж, който започна да живее истински едва на 52г., намери истински партньор в живота на неговоте години. И мога да кажа, че изглежда най-щастливият човек, който познавам спрямо 20-30-40-годишните.

от №27

33.   Номер 30, някои хора изпитват удоволствие да убиват или крадат. Те биха ни посъветвали и ние да го правим. Ти би ли го правил, защото според тях изпускаш най-голямото удоволствие в живота?

Обществото има граници и тези граници носят името "собствена преценка". Това е правото на всеки от нас да реши кое за него е удоволствие и кое не е, както и да степенува удоволствията. Авторката е решила за себе си. По-полека с назидателния тон, защото така само показваш колко надолу по еволюционната стълбичка си ти, щом според теб сексът е удоволствието, което хората не трябва да изпускат! Явно не знаеш за други. :(

34.   Престанете да обиждате момичето,зщото полувината от вас са същата марка,тръгнали да критикуват.

35.   До всички, които се присмиват на авторката и твърдят, че е ненормална - научно доказано е, че сексуалният нагон и инстиктът за размножение е най-силно развит при низшите и нискоинтелигентните слоеве от обществото. Тоест, пояснявам така, че дори вие да ме разберете - колокото по-прост и необразован е един човек толкова по-силно му се е*е и толкова по-бързо прави деца без да мисли.

36.   Здравей,
Аз скоро навърших 32 и ще призная, че и аз съм девствена. Чак като завърших университета намерих първото си гадже. Бях на 23. Тогава и аз като теб мечтаех да го направя първата брачна нощ. И така мина година откакто бяхме с гаджето и исках да бъдем заедно макар и без брак, т. есе отказах от идеята която имах преди това. Да обаче и той беше особен, така и почти 4 години не поиска да се сближим интимно. Имахме само едно по-такова интимно изживяване и толкова. Все се дърпаше, избягваше да оставаме насаме и така и не се стигна до секс. След това той ме изостави. Каза ми да си търся друг, не искал жена, не искал деца и за това го било страх да не стане нещо по погрешка. След мина почти година намерих друг. Казах му за ситуацията вече бях на 27. Той пък чак на 33 и все още не беше правил и имаше огромно желание, но начина по-който го казваше и постоянно ме караше ме отказа. Казваше че е закъснял и трябвало да тренира, в същото време кроеше планове да си замине за чужбина. Аз за това и не се решавах, защото щеше да си замине и да ме остави, понеже се иска виза за да пребивавам там, а и аз не исках да живея в чужбина. Така минаха 4 месеца и той много се изнерви и започна все да ми натяква и след още 2 месеца ме остави. Понякога сега се чудя дали не сгреших като не се отдадох, но просто не исках да е с някой който ще си замине съвсем скоро. И така той замина. На скоро след още 4 години искаше да се върна при него съжалявал много. И така той като ме изоостави мина година и намерих сегашния си приятел, с който съм вече 3 години. Отначало всичко вървеше добре. Първия път като останахме насаме, той ме попита искам ли, но бяха минали само няколко седмици и казах ако иска следващия път, исках да го опозная повече. Рядко се случваше да се усамотим, може би само 3 пъти за 6 месеца. Чак тогава му признах че съм девствена. От както разбра се промени сякаш. Сякаш изпитваше страх че съм такава. Ласките намаляха. Не знам дали заради това или заради работата от която не е доволен и така налегна го депресия. Цяла година никъде не се усамотихме. После пак имаше усамотявания, но той престана да ми дава дори да го докосвам, все гъдел го е или нещо друго, и той спря да ме докосва. А преди това имахме приятни занимания, макар и не съвсем същински. Така и до сега, вече нито ласки нито нищо цяла година. И ето сега на 32 все още съм в това положение. Да ще кажете аз съм си виновна че не съм била с втория, но как като знам че ще си замине, или пък че не съм се съгласила още първия път с последното гадже, но как все пак не съм такава да скоча веднага. И ето все задръжки и накрая нищо не се е получило. Все пак се опитвам и да съм разумна, не да скачам веднага и ето в какво положение съм. Към втория нямах привличане, както към останалите и за това може би не исках да съм с него напълно. Но другите двама така и не ме поискаха или са ме поискали един единствен път. Така сигурно се е получило и при авторката, така и не е открила някой с който да бъде. Не я съдете. Ето как има ситуации в които просто така се е случило, дори да не го искаме.
Успех авторке и дано скоро да намериш мъж който да иска да е с теб и да иска брак и деца. Аз виждам че при мен със сегашния човек няма да стане нищо, той явно изобщо няма нужда от секс. Аз иначе вече направо не издържам, много мисля за това и постоянно и клипчета гледам. Много незадоволена се чувствам и ми е мъчно че моят приятел не ме желае.

38.   36, странен ми изглежда приятелят ти. Разбирам, че някои мъже се шашкат от перспективата да бъдат първи, но чак толкова… Може би се страхува, че в бъдеще ще се опитваш да го държиш (разбирай "изнудваш") някак с това. Девствеността обаче е много особен подарък, иска се настройка, за да го приемеш. Не казвам, че моето решение е идеално, но горе-долу работи — нагонът ми е задоволен, продължавам да търся правилната жена.
#26

39.   Аз съм девствена на 21 и като чета коментарите, започва да ме е страх да не свърша като някои от вас. Признавам - в тинейджърските години, търсех подходящия, сериозния, ала-бала. Сега ще съм доволна и на такъв, с който ще можем да го направим 10-тина пъти, докато свикна, и после никога повече да не го видя. :D

40.   Всеки, който срещне девствена жена на над 30 години ще си зададе въпроса защо е девствена на тази възраст. Явно има нещо нередно. А жената след първия секс ще се изуми колко е хубаво това и ще осъзнае какво е изпуснала. И ще започне едно наваксване... плашим се!

41.   Не смятам самата девственост за проблем или диагноза. Но до 32-годишна възраст да не си намерила поне ЕДИН партньор за споделена любов, това вече е странно. Както са писали други по-горе, или имаш твърде високи изисквания към мъжете (които ти пречат да се влюбиш истински в когото и да било), или страдаш от някакви комплекси и те е страх от сближаване с противоположния пол. А всъщност привличат ли те мъжете изобщо? Може пък дълбоко в душата си да харесваш жени.

Във всички случаи, колкото и перфектна да се окаже "единствената ти първа и последна любов", хич не би било зле да имаш някакъв опит с предишна връзка. Човек научава много дори и от неуспешните си опити и разочарованията. А ти рискуваш да допуснеш всичките детински грешки на емоционалното израстване на възраст над 30 и с единствения мъж, с когото би искала да бъдеш... и да го изгубиш заради това. Ако се разделите след повечко години заедно, може да останеш и бездетна.

По-добре се пробвай докато е време да откриеш или събудиш в себе си някакви чувства към мъж, който засега ти е просто симпатичен. Не се знае откъде ще изскочи заекът, а 32 години без "истинска любов" показват, че имаш проблем с емоционалното привързване към мъж. Може би просто е време да се научиш да обичаш, за да срещнеш истинската си любов? ;)

42.   До номер 3: " родили сме се с яйцеклетките си, те са строго ограничени и над 35 г. е десет ПЪТИ по-малко вероятно да забременееш от една 18 г. жена да кажем. " - говориш пълни глупости! Знаеш ли колко момичета има на по 23-24-25, които висят по болници и не могат да забременеят? Защо си мислиш, че възрастта е решаваща? Е - аз съм на 36 и забременях от първия опит в живота ми. Е така с приятеля ми решихме да си направим бебе и имахме 1 опит, той на другия ден замина командировка и след 20-тина дни аз разбрах, че съм бременна. Половината познати, които имам родиха на около 35 години. Стига вече с тези бабешки изказвания!!!! И кво сега, всички да правим деца на 18, че на 35 можело да е трудно. И после да ги хвърлим на бабата. Да бе, не си мечтая за такъв живот!

43.   До 42 - ами то има и родени бебета без яйцеклетки... какво правим тогава?
Просто вероятността да си безплоден на 20 г. е със 80% по-малка от това да си безплоден след 35 г.
Всеки си прави иначе сметката. Ако иска, Авторката, може и да си остане девица до края на живота. Светът е шарен, хора всякакви, но не сме вечни. Жените тук сме по-малко облагодетелствани от мъжете, които могат да създават поколение до края на живота си, ако са здрави. Моят съпруг ми направи децата, когато беше над 50 г. Човекът сбъркал с първия си брак, има шанс за втори, но една жена, която на 32 години дори не е почнала да бърка, какъв шанс има за нормално семейство, майчинство? Кой мъж ще се хване с такава наивница?
Скед първият полов акт ципата я няма, остава само наивницата.
Нулев!

44.   Брей, много знаеш, 43! Айде обясни ни какви са тези бебета без яйцеклетки, че нещо май не си разбираш и ти какво пишеш. Знаеш ли какво е яйцеклетка?
Не защитавам девствените жени на 32, но това си е личен избор. А за 80-те процента откъде разбра? Лична статистика ли водиш? Искам да ти кажа да не четеш глупавите статии в интернет, защото са писани от неграмотни журналисти. Безплодието рядко е свързано с възраст, ако се отнася за жени под 40. Възрастта оказва влияние, но не такъв огромен процент! Една жена ако не може на 35 да забременее, то на 20 шансовете й са били мааалко по-високи. Обикновено причините са здравословни и не са обвързани с възраст. Ако жена на 35 се поддържа, спортува, води здравословен начин на живот, нейните шансове са много по-големи от момиче на 20, което пие, пуши и само кисне по кафетата, храни се с макдоналдс и KFC и не знае що е спорт. А за мъжете дето можели на 50 - че го могат, могат, но и тяхното качество на спермата не е като на 20. Каквото се отнася за жените, това и за мъжете.

45.   Номер 44 пропуска важни факти. На каква възраст жената може да очаква началото на климактериума?
Най-често това се случва след навършване на 40 години. Но процесът е строго индивидуален – възможно е менопаузата да настъпи и на 30-годишна възраст.
Факт е, че мъжете като цяло са сексуално активни повече години от средностатистическата жена. Ето още факти - "96-годишен мъж беше признат за абсолютен рекордьор за най-възрастен баща". Няма толкова възрастна жена родила на тези години при положение, че на повечето жени началото на климактериума настъпва при 40-45 годишна възраст. Мъжа има на разположение по дълго време от жената, разбира се ако е жив достатъчо дълго, защото продължителността на живота при мъжете средно е по-малка от тази при жените.

K-Man

46.   Хах, много глупаво, знаеш ли че секса е много важен за да се влюбиш истински... незнам за мен това е глупости, много по-добре е да спиш с други хора за да можеш да познаеш истинския. Аз самата имах 4 полови партньора преди Голямата си любов. Мога да ти кажа, че беше разтърсващо. Нищо общо със секса с хора които не обичаш но ти няма как да го разбереш защото няма как да ги съпоставиш. Той ще изпъкне от дръгите, това че не спиш с мъже е голяма грешка

47.   Проблема ти е комплексен. И най-вече психологически. Ще се опитам да разясня моите виждания за нещата от женска гледна точка. Първо смятам, че си от хората, които трудно се приспособябат към нови неща. Има типове характери, които са привързани към статуквото и трудно приемат скорострелно развиващия се свят около тях. Не знам за твоите баби как са били, но моите са от поколението при което повечето жени са се женели за първия мъж в живота си и са били цял живот с него. Оттам те прехвърлят този начин на мислене на дъщерите си. И ако дъщерите са по малко гъвкави и по-малко отворени към новото, те приемат изцяло този модел. Да, обаче от друга страна както казах света се променя много бързо, и в днешно време мисленето на нашите баби вече е отживелица. Жените вече сменят по няколко патньора, женят се по-късно, раждат по-късно, вече не търпят лоши бракове, а се развеждат. Ти лично не си се приспособила към този нов модел на живот и мислене, а си останала с мисленето за голямата и единствена любов в живота, принца на белия кон, за което също вина имат и приказките с които ни пълнят главите от малки. Просто в психиката ти е закотвен този модел и оттам ти не забелязваш реалността и не се опитваш да се приспособиш към променящия се свят в който жените вече не са толкова сексуално поттиснати, въпреки че още има такива наченки. Именно този психологически модел ти пречи да се разчупиш и да преоткриеш живота си.
Питаш как повечето мъже биха приели твоята девственост. Не съм мъж, но ще бъда искрена за това което мисля. Повечето не биха се зарадвали. И то не защото девствеността на 32 е престъпление или нещо лошо, а защото ти ще изглеждаш като странна птица в техните очи. Когато един мъж живее в свят в който повечето жени правят секс на 16-17, дори и по-рано, той го възприема като норма. И когато срещне човек, който излиза извън тази норма, това започва да го притеснява, защото това е нещо странно и непознато за него. Повечето хора са свикнали да виждат неща, които съвпадат с техните убеждения. А убежденията са изградени от дългогодишен опит и наблюдения. Та когато един мъж с твърдо убеждение, че повечето жени на 32 имат сексуален опит, срещне девствена жена най-малкото ще се смути. Просто така е устроена човешката психика. Погледни горните коментари, повечето хора не го считат за нормално, защото имат твърдите убеждения, че на тази възраст не е нормално да си девствен. Ти самата би ли била изумена ако видиш човек на 30 години с физиката на дете? Най-малкото ще ти стане странно, защото имаш твърдите убеждения, че човек на 30 години трябва да изглежда зрял и порастнал, защото поне 99% от хората на тази възраст са такива. Може примера ми да не е много удачен, но горе долу разбра какво имам предвид. При теб има сблъсък между твоите модели на мислене, и обществото в което живеем в момента. Просто няма допирни точки между тях и оттам идва конфликта. Ти може би се чувстваш изолирана, неразбрана, странна и това си е в реда на нещата, защото не можеш да се впишеш и да бъдеш като другите, а и другите не могат да те разберат поради същите причини.
Вярвам, че както има жени девствени на тази възраст, има и такива мъже. Може би ако попаднеш на човек с твоето мислене, нещата биха станали по-лесни. Лошото е че такива хора са малко, особено мъжете. За мъжете не съществуват разни неща като голяма любов от приказките, защото чисто физиологически са така устроени да искат да удовлетворяват нагона си. Оттам трудно някой остава девствен и чака голямата си любов. Но пак казвам има изключения.
Твоето състояние не е болестно, но просто ще ти е по-трудно. Друг психологически момент е че колкото повече чакаш, толкова повече свикваш с това си състояние, и толкова по-трудно ти става да се промениш. Децата и тийнеиджърите са най-любопитни и затова искат да вземат всичко от живота в тази възраст. Именно и затова повечето хора започват сексуалния си живот в тийнейджърска възраст - от любопитство да пробват всичко ново, не премислят толкова нещата, повече оптимисти са, не разсъждават толкова много. Човек с възрастта става по-сериозен, по улегнал, повече премисля, по-трудно му е да се впуска в необмислени неща. Поради тази причина колкото на повече години ставаш, толкова повече пречки виждаш.
Смятам все пак, че ако решиш може да се промениш, но това трябва да стане още от днес, да промениш мисленето си, да рискуваш, да се отпуснеш, дори да имаш 2-3 разочарования да не се плашиш.
Как ще определиш кой е голямата ти любов, ако не излизаш с никой, не го опознаеш, нямате някакви преживявания заедно? Да не мислиш че повечето хора са се видели и веднага са си казали- срещнах голямата любов и ще се женим. Рядко има любов от пръв поглед, при много двойки влюбването става постепенно, като започнеш да опознаваш човека и да го преоткриваш. Ти ако не се виждаш с никой и не общуваш по-задълбочено с него, няма как да срещнеш голямата си любов. Ако имаш приятели предполагам не сте станали веднага много добри приятели, а постепенно сте се опознавали и сте укрепвали приятелството си. Същото е и с връзките. Просто ако си решила да останеш така, ок, но ако искаш да промениш нещо, започни още сега, защото живота си тече. Ако наистина не можеш сама, потърси психолог, той най-добре ще ти разясни проблемните страни в характера ти.

48.   Абе, умряла работа. На 32 още да се чудиш "дали или май не". Ма ко да прайш, свят голям, ора всякакви.

49.   Не четох всички Ви. Дано не се повтарям.
Моето мнение, че ако на 20г. едно момиче е склонно на авантюри и недообмислени връзки, то една жена на 32г. с кариера, здраво мислеща и с изграден характер трудно би могла да се влюби в някой случаен.
Т.е. обекта, който търси авторката е идеализиран образ. Летвата е много високо вдигната.
Според мен, авторке, проблемът не е толкова в девствеността ти, колкото в това кой ще ти я отнеме.
Спри да търсиш "принца на белия кон".
Изборът направи на случаен принцип. Просто, за да ти бъде първия не е нужно да е имотен мъж с кариера, умен и интелигентен. Може да е само симпатичен- също ще свърши работа. Приключи с девствеността(защото тя се е превърнала от ценност, в комплекс) си и тогава търси мъжът, с когото да си щастлива.
Един малко фрапантен съвет- добре е да се обърнеш за това към жиголо, за да си спестиш ангажиментите.

51.   Не, аз чакам оня умник да ми обясни за бебето без яйцеклетка :D. Да, климактериума настъпва след 40 години, а най-често след 50, но това е друга тема. Да, има и на 30 патологични случаи, хайде стига с тези глупости, че ми писва. Сексуално активни били мъжете повече години друг път. На 60 години вече не му става, а жената може да си прави секс и на 80. Брей, женомразци сте се навъдили яко и големи разбирачи! По-далече от носа си не виждате и философствате на теми, по които не сте компетентни. И кой е казал, че всяка жена трябва непременно да става майка? Има жени, които са щастливи и без деца. Не е задължително всички да имат.

52.   Номер 11, здравей, от кой град си? Искам да се запознаем :)

53.   Незнам, но смятам че ако очакваш да дойде принца на белия кон и да се обичате вечно, може би си родена за друго време или трябва да спреш с романтичните филми и книги. Не те съдя, а просто съм приятелски настроена. По-добре направи първата крачка към нормалния живот в който се прави и секс. За мен 2-рия път беше по яко от първият и за него даже се омъжих.. Добре е да очакваш всякакви неща, за да не се разочароваш. Ако съм на твое място не бих казала че съм девствена, а по скоро че искам да е по-мил и внимателен. След като приключат нещата бих му споделила, защо съм била притеснена. Така ще избегнеш евентуално неудобство ако пича не ти хареса. А и някой мъже при евентуална раздяла обичат да коментират някой работи доста грозно. не ми се е случвално, но съм чувала супер гнусни коментари. Защити се като не си казваш всичко, така топката остава у теб. Но не се пази повече. Добре е поне с двама да си спала преди да се омъжиш. Една моя приятелка се ожени за първото й гадже и до ден днешен му изневерява, незнам, сякаш си наваксва. не са ти нужни 10 мъже, но двама задължително!!! Успех, не пропилявай живота си!
Ж. 30 г

54.   Стегни се бе жена. Прави секс. Не си ли чувала, че без него може и девствена да си влезеш в критическата. Моя приятелка се беше разделила уж с любовта на живота си и 10 г. с никой не се хвана. Мензиса почна да я пропуска, отиде на лекар и се оказа, че на 35 г вече си е влязла в критическата. Поблема не е как ще възприемат девственоста ти мъжете, повечето няма да ти повярват, а другата част ще се размажат от кеф. Проблема ти е че докато чакаш специалния, може да пропуснеш влака за мечтания специален живот... Нито знаем до кога сме, нито какво ще ни сполети. Подреди живота си спрямо приоритетите който имаш.

55.   Към авторката:
и ние, читателите на темата какво трябва да направим, да ти съчувстваме или да те подкрепяме? Мислиш ли, че някой се интересува дали си девствена или не? На никой не му пука за теб, всеки сам си носи кръста. Затова нито ще те упрекна, нито ще те насърчавам да започнеш да водиш полов живот. Тук в сайта обикновено някой, който се интересува от нещо не пита директно, а го вплита в някаква тема и просто ей-така между другото поставя въпроса. А за теб съм сигурен, че не си девствена, а просто ти е любопитно какво мислят хората тук.

1-50 от 82