Ставам поредният безчувствен
Здравейте, напоследък ме налегнаха някакви мисли. Просто не мога да се позная, усещам как през последните две години станах почти напълно различен човек. Промяната е наистина огромна според мен.
Малко за мен. На 20 години съм, до няколко дена ще навърша 21. Скоро ще завърша втори курс, да студент съм. Да живее студентският живот!
Та, в тея две години студентски живот се промених супер много. Винаги съм бил някакво чувствено момче, романтик, което въпреки че се прави на "големия" е чувствителен и винаги е искал момичето на неговият живот. Може би звучи някакви гейско и женствено, ама кое младо момче не иска перфектната, не само като тяло, но и като характер и тн. Минаха се ученическите години, детските и тинейджърските любови отминаха. Станах студент без никакви ангажименти, без приятелка и без някакъв план. Бях си напълно свободен и щастлив.
Мина се малко време, хубави момичета колкото си искаш, забави, купони и кви ли не неща не се случиха.
Един ден съвсем случайно се запознах с момичето "Д", веднага ми грабна окото, беше толкова красива, умна и различна, направо идеалното момиче... или поне аз си мислех така.
Почна някаква авантюра, бях супер влюбен, уж и тя имаше желания... но ми разби сърцето. Отдавна не ми бяха разбивали сърцето :D. Страдах, какво да се прави, дойде лятото, страдах още. Добре че се занимавах с кви ли не неща, че да си я избия от главата (в крайна сметка с това момиче не завърши толкова зле, защото накрая станахме добри приятели).
Както си страдах, ненадейно се появи друго момиче и тръгнах с него. Бях с нея около 6- 7 месеца. Аз уж доброто момче и романтикът се възползвах от нея, само и само да забравя напълно предишната. Доста използваческо от моя страна. Наистина възползвах се от това момиче, не го обичах наистина, а то мен- да. На два пъти (ако не и повече) за малко да й изневеря. Исках да се разделя с нея, но все не набирах смелост- явно никакъв мъж не съм. Накрая събрах смелост, разделихме се, по- добре така отколкото тя да продължава да живее в лъжи.
След последната връзка, да си призная, че не изпитвах кой знае какво. Не е като по филмите, да гледаш дъжда през прозореца и тн.
Дори и не изпитвах почти нищо, беше ми все тая. През това време се бях запознал с момче по- голямо от мен с няколко години. Сега с това момиче се търсим само заради единият секс. Без някакви обещания, обяснявания и прочие. Никога не съм мислил, че ще достигна до тук. Да правя секс с някое момиче просто ей така, без някакви си чувства, без емоции и подобни.
Като цяло отворих се много, нови приятели и познати, нови контакти и тн. Но сякаш загубих себе си. Няма го чувственият тип, който ще ти каже някакъв комплимент просто ей така. Аз и сега казвам комплименти, но са по- скоро от някаква си хитрост и от желание да ми пуснат.
Явно всеки мъж обръгва до някъде и вече не му пука много. И малко нещата за "подходящата" се размиват...
Как мислите.

Коментари

1.   Ами то няма перфектни хора нито като външност, нито като характер. Някой ден просто ще си намериш момиче, с което да си пасвате и това е. За съжаление в това отношение принцове и принцеси на бели коне :) не съществуват. Пък иначе според мен просто си се депресирал нещо и затова не ти пука за нищо. Споко ще се оправиш - сега почва сесията - 'най-веселото' време от годината и или ще се депресираш още повече (като мен) или ще ти мине:р

2.   Рано ти е да мислиш за такива неща. На тези години не трябва да си особено романтичен и вкопчен в идеята за връзка.
Истината, колкото и грозна да е, мисля че трябва да ти я кажа.
Дори да срещнеш страхотна жена, която да ти пасва идеално, рано или късно ще си омръзнете. След 10 години или ти, или тя ще е крайно разочарован/а, ще те гледа със свити очи и ще и се иска да някъде другаде. Ще има флиртове, премеждия и вероятно изневери. Шанса описаното да не се случи е прекалено малък, особено в днешно не до там морално време.
Много хора бързат да се оженят/омъжат, после се изпоразведат на по тридесет-тридесет и пет, преживяват нещо не до там приятно, комплексират се, започват тепърва да градят уж нещо, което така или иначе няма да бъде изградено и остава само желанието да се задържиш над водата, с куп фикции и спомени от добрите стари безгрижни времена.
За това ако не друго, то поне си поживей, премини през 5-10 жени, стани на 30-35 и чак тогава мисли за семейство.
Честно казано, в днешно време хората под 25 (някои и на далеч по голяма възраст) се държат като деца, всичко си мислят че се случва заради тях, всички на тях са им длъжни и като теб са с вечни и неприятни въпроси и главоблъсканици. Е как такъв човек да създаде семейство или да гледа деца? Какво би станало? Поогледай се за да видиш :)
За това не пиши повече подобни истории, просто като ти доскучае излез и се забавлявай, като ти стане гадно се свий в ъгъла и гради собствени принципи и кой знае, някой ден като пораснеш, може нещата да ти се подредят.

3.   Според мен не си виновен ти, колкото самата среда. Принципно не съм човекът, който обича да слага всички под общ знаменател, но сякаш вече няма място за хора като (предишния? ) теб, някак си точно на тях се случват най-гадните неща, падат се най-неподходящите момичета, биват наранени и накрая става точно това, което е станало с теб.

Такъв е животът, някои имат късмет, но повечето нямат това щастие.

Може би в съвременния свят е по-добре човек да е безчувствен, защото такава е средата като цяло. Единствено се питам какво ще стане, когато всички хора си помислят това и станат такива, какво ще се случи с всичко?

4.   Всеки човек си е отговороен за собствения си живот. Прочетете за законите на Вселената / Херметическите закони. Вижте, че всеки един от нас определя съдбата си. Щом си се настроил авторе на тази честота, в която споделяш, че не ти върви, ще очакваш още и още от това, докато не отклониш мислите и емоциите си от нея. Всичко зависи от теб.