Неудобно ми е да купувам презервативи
Не зная как ще ви се стори темата ми, не мога да си представя да отида и да си купя. Още повече, че може да срещна познати и т. н. Не че правя нещо лошо.. просто ако ми се наложи.. все пак съм на момиче на 17 години и е напълно нормално. Споделете и вие как се оправяте, от супермаркети, аптеки...?
Дано не ви се стори тъп въпроса ми, имам за питане и питам - пък каквото ще да е, щом получа удовлетворителен отговор.
Благодаря!

Коментари

2.   Аз си купувам от супермаркетите, тя касиерката като бърза и маркира покупките да не мислиш, че обръща внимание кой какво си купува или пък клиентите на опашката зад теб:-)

4.   Срамно ли е да правиш секс, по срамно е да го правиш без предпазни средства.

5.   Според мен приятелят ти трябва да ги купува.

6.   Виж какво, отговорът е съвсем ясен: стегни се, няма абсолютно нищо срамно, даже си е много хубаво :-))
Засега купувай от супермаркет - вземи каквото поискаш, плати и готово, честно, никой няма да ти обърне внимание.

7.   Да не мислиш, че касиерките ги инетересува какво маркирват?

И аз първо се притеснявах и купувах само от едно далечно магазинче, където не ходят познати и от където не купувах нищо друго, но после започна да не ми пука и сега си купувам от всякъде.

8.   Един се оплаквал на свой приятел,че като иде да си купува презервативи, се срамува и си гълта граматиката.
Другия му казал да го извади на тезгяха, да извади парите и ще стане работата.
След ден,два се срещат и втория го пита какво става, а първия му обеснява
-Остави се, аз го извадих, аптекаря и той го извади.
-И...
-И...неговия беше по-голям и взе парите

9.   Ами да ти кажа наистина е тъп въпроса. Те щом ги има в супермаркети и аптеки са им за продаване. Отиваш взимаш и толкова. Никой нищо не мисли. Особено прав е №2 в някой голям супермаркет, на опашката, ако си вземеш 10 продукта и 1 от тях е презервативи ще им направи точно нулево впечатление. А пък аптекарките такива неща продават че презервативите са им от "нормалните" стоки. В една аптека даже влезнахме с прителката ми, нямаше опашка и други хора(в смисъл нямаше защо да бърза) и аптекарката ни показа всичките си видове презервативи, даже и почна да препоръчва.

10.   Е това само не бях чувала: аз да купувам презервативи за него. Винаги той си ги е купувал.

Иначе да, няма нищо срамно.
Но и мен по едно време ме беше срам в аптеката да си поискам например дамски превръзки. Не заради аптекарката, но винаги имаше двама-трима човека да чакат и ми беше неудобно, и все чаках да минат, но те като минат влизат други и все мъже... най-накрая си казах "няма да стане така, ами я да се отърся от срама, не е срамно" и така, преодолях го съзнателно.

Но наистина ми се струва неестествено жената да купува презервативи... е, кой както си го разбира... но от супермаркет наистина е най-удобно да купуваш, аз винаги оттам си пазарувам всичко. Презервативи не купувам:), но всичко друго оттам си купувам - взимаш каквото искаш, колкото искаш и не се разправяш с продавачи... които обикновено те гледат с една измъчена физиономия все едно си отишъл в къщата им да ги притесняваш.

11.   Аз съм момиче на 19 и това не ме притеснява, дори една аптекарка ми се усмихна и ми каза, че е хубаво, че се предпазваме. Няма нищо срамно, ходи в часовете, когато няма много хора.

12.   Да ви кажа сега и аз моята история, предстоеше ми пътуване за дълго извън страната, а в чужбина кондомите са по-скъпи от колкото у нас в България (или поне бяха към 2000 година), та влизам аз в нашенска аптека и викам на продавачката: искам от тия кондоми и посочвам и тя се протяга да ми даде, като при това добавям 13 кутии. Жената се обръща да и поглежда невярваща на ушите си и повтаря 13 ли казахте? Казвам и да 13 и още две от тия оребрените, общо 15. Тогава тя се нахилва и ми вика с интересна нотка в гласа, вие какво да не организирате маратон? А аз най-непукистки се нахилвам и подхвърлям: да, ако искате да се включите добавете една по ваш избор. Жената се пречерви и си глътна граматиката, така че.... действайте, няма страшно какво толкова, дори и да ви се подиграят, винаги бъдете с един готов отговор :)