Как да се държа с мъжете
Здравейте, имам сериозен проблем с мъжете. Аз съм симатична, около мен има много красиви жени, но каквото и да става всички мъже ми налитат на мен. Не казвам че е лошо да те харесват, но мен започва вече много да ми писва. Запознавам се с някой, решавам, че можем да сме приятели и в даден момент започват намеци, сръдни и накрая едва ли не ми се задава въпроса или или.... Ужасно е! Аз съм обвързана и щастлива с човека до мен, но тва не означава, че нямам потребността да общувам и с други хора. Но по дяволите жените не ме харесват, защото мъжете им постоянно ме издигат в някакъв култ и аз незнам защо. Аз не съм романтичка, даже по скоро обратното. Имам чувство за хумор и се забавлявам искрено на мъжки разговори, но до момента в който някой почне да ми се натиска. Ако трябва да съм искрена се държа невъзпитано само и само да не ме поглеждат като жена. Имам чувството, че аз правя нещо и незнам какво. Не ми се вижда нормално някой да ме харесва, да ме запознае с негов приятел и приятеля му докрая на вечерата да почне да ми говори мили думи и да ми отправя предложения. Или пък накакъв наскоро на един рожден ден един седеше срещу мен с някаква супер яка мацка, аз съм с гаджето ми и той не спря да ме зяпа и да ми прави комплименти. Щом гаджето ми стане и се почва.. Накрая аз се преместих и той преди да си тръгне, дойде до мен разцелува ме и каза че ще ми вземе координати ( от рожденика ) да се видим. Аз толкова се шокирах, че дума не обелих.. Не съм вярвала, че ще пиша за подобно нещо, но ако на някоя жена й се е случвало знае колко е гадно.. Не казвам че мъжете и жените могат да са приятели, но поне не могат ли да са познати.. Ако някой има идея какво да направя или да не правя ще му бъда много благодарна. Чувствам се ужасно зле от нещо, което би трябвало да ме ласкае.

Коментари

1.   Здравей.
"Аз не съм романтичка, даже по скоро обратното. Имам чувство за хумор и се забавлявам искрено на мъжки разговори, но до момента в който някой почне да ми се натиска. Ако трябва да съм искрена се държа невъзпитано само и само да не ме поглеждат като жена. "
С това определение се описваш като безгрижна жена с чувство за хумор - възможно най-приятната компания.
Доскоро това за мен беше само теория, но навярно именно с тази естественост привличаш хората. Усеща се, когато една жена иска настоятелно да се хареса на някого, докато ти си падаш непукист. Навярно това действа като магнит на мъжете. :) Освен това излъчването на една завършена жена (на всичкото отгоре и обвързана) е силно и привлекателно. Забелязала съм сама за себе си, че когато съм обвързана с някого, другите мъже ме забелязват по-често. Сигурно защото аз не ги поглеждам изобщо. :D Ама изкарах теория..

2.   Може би, недаваш достатъчно ясно, да се разбере, че имаш стабилна връзка и не искаш " извън класни" дейности. Аз цял живот работя с мъже и повечето приятели ми са мъже. Имам дългогодишна връзка, изглеждам добре, но не допускам волности. Моля те, без да се засягаш, да се замислиш дали ти не им даваш повод?
А, може би чисто и просто сте, малки- 19-22, 23 години и покрай теб мъжете мислят и искат едно( и е нормално).

Жена-36г.

3.   Мъже и жени никога не са били приятели, освен в моментите в които трябва да се замаже нещо пред партньори, роднини или както казваш на база приятелство, някой да стигне на база 2.
Иначе уж съм мъж, но те разбирам какво имаш в предвид, даже много се дразня на повечето мъже, защото заради такива, жените променят виждането си и стават надути, дори да нямат нужните качества за това.
Все повече мъже се държат крайно обидно и немъжки към жените. Повечето сипят куп комплименти къде със или без повод. Първо това е обидно за жените, защото по този начин с 5 комплимента да мисли че може да я свали, това значи че би я сметнал за глупава за да се получи. От друга страна, това което описваш прави един мъж прозрачен, защото каквото и да го питаш, той ще те отговори само и само да те ощастливи. Така се губи интереса, не се постига нищо и крайната цел така или иначе се разминава.
Не знам какво да те посъветвам, но едва ли ти е лесно.

4.   Не обръщай внимание на такива неща... Мъжете са си такива, в живота попадаш на какви ли не... Пълно е с нагли хора.
Щом си щастлива с човека до теб и не обръщаш внимание на другите, приятелят ти е късметлия. :)
Другите са без значение, важното е ти да се чувстваш добре. Вярно, че понякога е притеснително, но просто продължавай да се държиш така както и сега- без отговор и това е. ;)

5.   От Автора.
Относно възростовта група, не ме свалят деца. Аз съм на 30 години и определено по скоро съм интересна на мъжете над 35 да не кажа до 60 годишни, което направо ме стряска. Тъй като повечето са по-големи аз не ги гледам като потенцялно опасни, а по скоро съм приятелски настроена. Някой направо си правят намеци, което ме обижда и ставам от нормален човек, абсолютно дърво. Направо ми се повръща. Други пък са уж приятелски настроени и в даден момент, когато аз реша че сме приятели едва ли не, става пак същото. Обяснения, тъпи разговори колко съм готина и интересна и т. н. Абсолютни глупости. Преди вървах, че мъжете и жените могат да са приятели, но все повече се убеждавам, че мъжете НЕ могат. Аз с моя приятел съм 9 години. Обичам го и нямам никакво намерение да се разделям с него. Всички покрай мен го знаят... Но знаете ли: Само един негов приятел до сега не ми е правел намеци.. Но пък той ни боготвори като двойка и сме близки със семейството му. Аз ви питам какво да направя, за да имам нормални контакти с мъжете, тъй като всичко това ми става проблем. Работата ми е свързана главно с общуване с мъже. Кофти е когато работиш с някой той да почне да ти прави намеци за друго. Или пък да ти дават работа, за да се сближът и пак същото. Незнам какво правя. Можеби вината е у мен. Цял живот съм общувала главно с мъже и уж ми е лесно, уж сме на една вълна. Разбирам ги, шегуваме се за всякакви работи. Не се притеснявам от теми на разговори, коментари за жени и т. н. Мойте приятели от детството ми дори се изразяват : Ти си повече мъж от повечето мъже... Не че и те в даден момент от живота ми не са ми намеквали некви неща.. но те са друго и ме познават. Наскоро ми се случи да съм с двама клиента, единя беше с новото си завоевание ( барната мацка от всякъде ) и по едно време двамата почнаха да се уговарят по мъжки за некви уж работни дейности, а говореха за друго. Тоя с мацката попита другия : Нали ме разбра... А аз се засмях и му казах: То аз те разбрах та той. Момичето ни гледаше втрещено и каза : за какво говорите. Всички започнахме да се смеем и отвърнахме нищо. И знаете ли какво стана : тоя с мацката дето беше почна да се държи по друг начин. Започна да иска да си говорим и да излизаме.. Аз не мога и не искам. Той е просто клиент. В повечето случай мога да отгатна като стана от масата, какво говорят зад гърба ми мъжете. Когато се върна на масата и ги попитам : Достатъчно ли се забавих за да ме обсъдите, те припадат от смях и казват че точно каквото им казвам са правили.. Това ги очарова, а аз не разбирам защо. Трябва да им е неудобно че са толкова прозрачни. Ще се пръсна от яд. Когато си нормална жена всички уж те харесват, а когато си на една вълна уж с мъжете става още по зле, а не би трябвало. Смятам, че тогава трябва да те гледат само като човек. Какво искат в крайна сметка. Как да се държа за да се оправят нещата. Аз съм си аз. Смея се само като ми е смешно, критикувам всичко с което не съм съгласна и съм изключително властна като натура. Та нали мъжете обичаха комплименти и смях, да се грижат за дамата, те да определят нещата.. Какво ства?

6.   Мисля, че преекспонираш проблема си. Или с други думи в твоите очи това е сериозен проблем, а в очите на мъжете, които "те свалят", това е част от закачката, която те си позволяват само с хора, с които са относително близки. Ти умееш да се сближаваш с хората, факт, а мъжете когато се отпуснат пред една жена в 90% от случаите започват да се шегуват и задяват на сексуална тематика, не че очакват да им се получи нещо, ама ей така, трябва да се направи. И забележи, правят го само с жени, с които се чувстват добре, уверени, с които върви лафа, вкл. и плоските сексуални шегички и намеци, ами те и помежду си се шегуват така! Да не мислиш, че се опъваме всеки път като си кажем: да те е... у и... :) Е да, не се гледаме похотливо един друг:)
И всъщност наистина е хубаво да попаднеш на жена като теб, сродна душа, така да се каже, затова и съответно всеки от тези мъже инстинктивно се опитва да те привлече към себе си. В заключчение само ще отбележа, че трябва да се приемеш такава, каквато си, заедно със "страничните ефекти", които предизвикваш. И не забравяй, че според разни проучвания, жената е най-привлекателна за мъжа точно около твоята възраст, около 30 годишна, т. е. ти си в апогея на женствеността си, и следователно пикът на мъжкото внимание е точно сега, след време ще си спомняш с умиление за тези години:)
М, 35

7.   От Автора
Номер 6, навярно си прав. Все пак си и мъж. Сигурно след време ще ми е приятно, но в момента ме дразни. Аз съм добър професионалист и предпочитам по делата да съдят за мен, а не едва ли не да се изненадват, че мога и да работя. Работя в сфера в която рядко има жени. Нямаш си и идея колко пъти вече губя разни сделки заради мъжките закачки и отказ от моя страна. За това казвам, че ми е проблем. Аз съм самостоятелна личност и колкото печеля, толкова и харча. От 8 години работя и никой не ми е дал 1 лев, напротив все аз давам. Работохолик съм, това е моята страст и хоби, колкото и глупаво да звучи. А относно мъжете, Мен не ме дразнят свалки, напротив, забавно е някой път, дразни ме, че при отказ мъжете често се озлобяват. Държът се като шизофреници. Ту не ми говорят, ту пак са мили. Аз не съм сръдлива и смятам, че всеки греши, но забравя ли за подвизите им и пак се държа нормално, пак почват и после пак сръдни. Това ме дразни и влудява. Започнах да се обличам смотано, занемарявам се, държа се тъпо, но и тва не помага. Искам да ме гледат като, човек, който ще им свърши работа, а не като този който ще задоволява сексуалните им фантазии. Съзнавам, че не визията, нещо в хараактера си трябва да променя, но незнам какво. Смятам, че за да правят това мъжете, аз им давам повод, но незнам как. Питала съм разни приятели какво да направя, а те ми отвръщат : Нищо не можеш да направиш, какво ти пука, забавлявай се. Да, забавлявам се, но не когато губя пари заради това. Случайно попаднах тук и реших да попитам странични хора, които не ме познават, как да се справя с " проблема " си. Тук пишат, мъже и жени и не сте пристрастни, напротив, обективни сте.
Благодаря на всички!

8.   Ти сама си си отговорила, прекално свободно и приятелски се държиш и те те чувстват близка. Започни да се надуваш, не се усмихвай, имай претенции като някоя кифла и може би тогава ще започнат да те отбягват. Просто умееш да си сближваш с мъже и те се чувстват комфортно с теб. А по принцип това е рядко срещано, понеже в повечето случаи има конфликт между мъжа и жената и както се казва говорят на различни езици. Аз ти говоря от опит защото преди години бях почти като теб, въприемах мъжете приятелски, шегувах се с тях и т. н, и имах страшно много обожатели. Само че в един момент се промених доста, станах по -затворена, по-претенциозна, по-надута и студена в отношенията си с тях и сега вниманието намаля значително, даже може да се каже, че трудно го задържам. Не знам кое е по-добре, от една страна сега ми е по-спокойно, няма ги тези досаждания и завънене по телефона непрекъснато, но от друга самата липса на вниманието, което си свикнала да получаваш, понякога ти липсва и започваш да се комплексираш. НЕ знам но ако наистина това те притеснява толкова много стани по-сдържана и студена към тях и всичко ще се промени.

9.   Здравей,
това което казваш за себе си говори достатъчно. Ние мъжете харесваме не както вие си мислите, кукли от списанията, напротив. Жените често се превземат, а това се усеша и по скоро ни дразни. Освободеното ти поведение, съчетано с приятна външност е предостатъчно, за да те поиска всеки. Пък да не говорим за това че си и самостоятелна. ТОВА Е РЯДКОСТ. Нзнам какво да те посъветвам, а уж съм мъж. То такива жени са винаги интересни защото няма къде да ги срешнеш. Трябва уж да се кефиш, но щом работата ти спъва е наистина проблем. Незнам. Мисля и осъзнавам, че имам една колежка, която навремето свалях и тя беше нещо подобно на теб и после не, че й се сърдех, но ми беше трудно да й говоря ( след като ме отряза). Сега разбрах колко тъпо е, а не я разбирах... Но като те отрежът повярвай, токлова ни е тъпо и неловко, че незнаем какво да говорим, а не че се сърдим. Офффф и аз ги написах едни, но по скоро съм бил от другата страна и нещо сега се сдухах.. Май няма да изляза с теория, която да ти помогне... Бъди си ти, пък който те оцени, ок, който не може да го духааа... Аз така го издухах навремето...

10.   "А относно мъжете, Мен не ме дразнят свалки, напротив, забавно е някой път, дразни ме, че при отказ мъжете често се озлобяват. Държът се като шизофреници. Ту не ми говорят, ту пак са мили"... Миличка, защо товаа ми е толкова познато. Винаги е така. Мъжете искат ли нещо са като децата : или или...

11.   Извини ме, но какво разбираш под " симпатична ". Заглеждат ли те по улицата често или само те свалят след раговор? Свалят ли те в дискотеки ако не даваш повод или само ако дадеш. Някой жени, особено тия като теб, често бъркат сексапила със симпатията? Не те свалям, просто питам как изглеждаш, щото малко мъже ако не им възбуди жената фантазията, колкото и да е яка като човек и както казваш да е на тяхната вълна, няма да я свалят при първа среща. По-скоро ще ги кефи за бар или кафе. Аз имам такива приятелки и за тва ти казвам. Симпатични, яки, но до там. Няма ли секс в излъчването, няма и свалка.. Има красавици, които не са секси и дори се чудят, защо приятелката им е по на мода. МЪЖЕТЕ НЕ ОБИЧАМЕ КУКЛИ, А ЖЕНИ. А ако си секси, то имам лоши новини. Няма как да се оправиш. Смени си бранша :))

12.   Споделям мнението на номер 3 и 6. Жени и мъже не могат да са приятели. Гадно е че ти пречи на работата, то реално тва май ти е проблема. Незнам маце, помисли дали не правиш нещо подсъзнателно, жените обичате флирта. Да ти кажа честно аз бих се размазал от кеф ако някоя мацка каже в мъжки разговор:" То аз те разбрах та той ", особено ако не я познавам. Направо ще се побъркам и незнам как да ти го обясня. Звучи ми като : Не е нужно да ми казваш от какво се нуждаеш, аз го знам и ще го направя.. Не се обиждай! Така ми звучи в моята глава, колкото и прозрачен да ти звуча :)) Може на другите мъже да им стане тъпо, но аз вероятно съм от типа, който те отблъсква, а ти би била като магнит за мен :))Ето за това хората казват че мъжете са от Марс, а жените от Венера :)) Очевидно ако се запознаем някъде не само няма да ти помогна със съвет, а ще отида в графата на мъжете които описваш. Съжалявам. Готина си, не се променяй, но си носи и кръста, той си е твой!

13.   Нали знаеш старата максима - каквото и да ти говорят, става дума за пари:) Та и в твоя случай, доколкото разбирам, губиш пари заради похотта на мъжете, с които трябва да правиш бизнес. Истината е, че добър бизнес се прави на маса, когато хората се отпуснат, хапват и пийват. И да, да си жена в тези ситуации е по-трудно, сексуалните намеци са неизбежни. Дано да имаш повече късмет за в бъдеще в бизнеса и в бизнеспартньорите.
М, 35

14.   От Автора
Номер 8, да ти кажа пробвала съм. Недостъпна, студена и т. н. Чак на кифла не мога да се правя, защото си проличава. По скоро ще дръпна стола на някой мъж когато седнем в заведение или ще го изчакам пръв да влезе. Винаги съм била в мъжка компания и в даден момент не ме имаха за жена, не съм свикнала на обноски. Даже някой път без да искам се излагам. Веднъж на една бизнес среща такъв срам брах... Ужас. Един от клиентите ми дръпна стола да седна, но аз разбира се не очаквах и публино се приземих с трясък. За всички беше забавно с изключение на мен и човека който ми го причини. Даже като се замисля, той повече се притесни, щото всички решиха, че вината е у него. Аз с повечето мъже от които не зависи работата ми съм доста рязка, някой път действа, друг път просто приключвам отношения, но в работата не става. Фирамата ми зависи от тях, аз също. Иначе си права!

15.   От Автора до номер 11
Относно симпатина или секси. И двете, но не смятам че в това се крие истината или е толкова важно. Както и да е.
Замислих се над написаното от номер 8. Със сигурност не е външноста, тъй като красавици колкото щеш! Поведението е. Това вече е трудно, защото незнам как да реагирам в различни ситуации.
Мъже, ако трябва да работите с жена и тя е дръпната и супер делова ще промените ли решението си за работа с нея?

16.   Това не е проблем и не търси мнение!
Човек сам разбира по поведението си дали привлича или отблъсква хората. Сама знаеш, че ако си по - дръпната няма да ти досаждат. А когато си безгрижна и приказлива създаваш съответното мнение, ч е си по-скоро достъпна