Любов или Не...
Здравейте, имам нужда и аз да разкажа своята история и да чуя странично мнение, а може би и съвет. Аз съм момиче. Преди време се запознах с един човек, в който много се влюбих. Той бе от друг град. Първият мъж в живота ми. В самото начало аз бях доста самотна, а в него откривах качества, които не вярвах, че мъжете притежават. Много романтичен, вярващ в истинската, неподправена и чиста любов, като тази от приказките. И наистина нашите отношения бяха такива. До този момент аз бях имала всичко в живота си от гледна точка на материалното и имах бъдеще пред себе си, но не знаех как да се радвам на малките неща. С него това се случваше. Имаше и една огромна-ще я нарека СТРАСТ.. Напуснах дома си на една възраст, в която трябваше да се развивам професионално. Заминах да живея с него, въпреки, че с времето бях видяла лоши черти в характера му. Викаше, блъскаше и ми е посягал, дори.. лъгал ме беше... Въпреки това аз заминах с него. Отдавах лошото в характера му на напрежението от липсата на пари и работа и от това, че родителите ми бяха против връзката ни. Вярвах, че ако замина с него в родния му град, всичко ще е по различно. Бях влюбена и заминах да живея с него. Заминавайки там видях, че той се отнася по подобен начин и с най-близките си хора в живота. Бях доста разочарована. Чувствах се наивница и глупачка. Надеждата, че той ще се осъзнае и поправи, ту се възраждаше в мен, ту умираше. В този нов и непознат град за мен имах само него и до някъде неговите роднини. Нямах образование, защото средствата, с които разполагахме не бяха много, а родителите ми бяха против връзката и не ми пращаха пари, за да се осъзная и върна обратно у дома. Не можех да работя работа, защото нямаше да ме вземат нищо друго, освен сервитьорка, а той не ми даваше да работя това. Не си пишех с хората с които бях учила в гимназията си, защото ме ревнуваше. Ако пък си пишех с някого или ми се е случвало да излизам на кафе и там да е имало момче, което се случваше почти никога, той постоянно го човъркаше. Разпитваше ме и при най-дребното нещо, което не му харесваше викваше или пък се сърдеше и после ми викваше.. Чувствах се подтисната. Чистих, готвих, перях, а връстниците ми учеха и се развиваха. Реших да се върна при родителите си заедно с него и там да започна да уча, а той да работи. Първоначалоно заминах само аз, като идеята беше той да ме последва. Чувахме се по интернет и по телефона. Той обещаваше, че ще се промени. Беше си същия. Добрите качества избледняха и аз сложих точка твърдо и ясно! Той не спря до там... плака обяснява ми се в любов, а за другите неща не бих искала да коментирам. Всичко започна на ново. Държи се разбрано и добре. Живее си в неговия град, а аз при родителите си. И всичко се случва зад гърба им. Исках да приключим, но пак се поддадох. Чувствам се отново, както в самото начало. Върнахме се в началната позиция. На неразбиране от родители, тайни разговори до късно по сред нощ, само че има една разлика, че от време на време аз отново се колебая, както преди да се разделя с него. Страх ме е, че това няма да продължи до безкрай. Страх ме е, че пак ще се превърне в човека, заради който дишам в моите очи, а той ще си стане какъвто беше и тогава вече няма да имам сили да приключа... Не само, че ме е страх, но съм почти сигурна. Жените в живота му са го оставяли по същия начин, по който и аз.. просто са изчезвали. Понякога не се и учудвам защо. Той умее да убеждава хората. Просто не умее да си държи на думата след това. Тежко ми е. Искам да повярвам в любовта, но се напарих много..

Коментари

1.   Точно това, което подозираш ще стане. Сега уж се. разбирате, защото не живеете заедно. Всмисъл щом не се ее получило, не очаквай да се промени.
Аз бях в подобна сложна ситуация. Мъжете умеят да се прикриват какви говеда са, особено като са влюбении..
Бях се запознала и аз с един такъв боклук (имах сериозна връзка 4 г. ). Влюбихме се (уж). Той постоянно се оплакваше как бившата му го използвала за банкомат и го зарязала, като останал без пари.
Споделяхме си, говорехме по скайпа и телефона (дори заспивахме на телефона). Той беше от друг град.
Нещата с приятеля ми не вървяха тогава.
Карахме се, аз заминах за родния си град за малко (живеех София с приятеля ми).
Като си отидох на родния град момчето дойде да се видим и искаше да ме вземе в неговия град. Беше магия.. Толкова се вълнувахме, не спахме цяла нощ, гушкахме се и си говорехме.
Той се върна обратно, беше на работа.
Оттам започнаха скандали от София нашите срещу мен, да се върна започнаха да ме заплашват.
Аз си събрах багажа и заминах при боклука.
Беше човек на приказки, много говореше, нищо не прави..
Лъжеше всички ее така за спорта.. Взе ме у тях, родителите му се радваха, че се променил (а аз не знаех какво да промени), но добре се ее прикривал. Разбрах, чее няма поне едно нещо в него, което да обичам. Много пиеше.. Съсипваше ме. Естествено, като видя, че ще остана

2.   Но:1 Родителите му ме приеха, като тяхно дете, много ме уважаваха.
Започна пренебрежението от негова страна.
Прости неща, но ми вадеха душата от мъка. В друг град сред непознати, но свикнах. Свикнах с града, свикнах с хората, но с него не се разбирахме. Ето един прост пример: отиваме на басейн и се настаняваме, той през цялото време си пие мента с приятели на другия край, а аз го чакам, понеже не ме викна и седя с майката на приятеля му. После идва и ми вика обичам те.
Кво ме обичаш? Така ли се прави?
Винаги като ме разочарова така ми казваше мили думи.
Лъжеше, че отива да работи, а пиелонефрит

3.   Лъжеше ме, че отива да работи и пиеше с приятели.
И как си тръгнах? Уреди си някакъв заем 200 лв, за да кара курсове за работа.
Какво направи?
Прибра се, изкъпа се, облече се и отиде при най-добрия си приятел у тях, с парите три дни купон и пиене, без спиране..
Аз седях у дома със сестра му (бяхме приятелки).
Родителите му звъняха няма ли да си идва, той мъртво. пиян.
От сряда, като тръгна ии..
Аз в съботата си заминах, майка му и сестра му ме изпратиха, това беше истинско сбогуване, защото знаех, че никога повече няма да ги видя. Помолих ги да не му се обаждат, че тръгвам (не исках да го манипулирам).
Той се прибрал в неделя и питал къде съм.. Сестра му казала, ако не си беше вял г*за нагоре-надолу, щеше да разбереш. И той й ударил шамар.
А докато го чаках ми се обаждаше и го питах ще идва ли, казваше ми след малко.
И така върнах се в София.
В момента пак съм си с приятеля ми, но вече още 3 години почти направихме онези 4... Имаме си детенце и сме добре за сега, но не искам да се влюбвам вече в друг.
Човек както се влюбва за миг, така и за миг се изпарява тръпката.

4.   :( За жалост май да