На кръстопът да продължа или не?
Ситуацията е следната от година и нещо се занимавам с момиче което си има приятел от 5 години. Учим в един и същи град. Всичко започна от уж няква си писанка в Facebook. Нещатата малко по малко се промениха. Бях в Америка 6 месеца и се чувахме при всяка възможност. Върнах се и започнахме да се виждаме 1 2 пъти на седмица а през другото време да си пишем и чуваме постоянно. НО тя си беше с него като се прибера в родния и град. Тва ме измъчваше но продължавах с мислата че един ден ще изгрее и слънцето на моята улица. Дните малко по малко вървяха а аз все повече се превързвах към нея. Един ден просто се чухме и аз и казах край тва беше всичко, аз бях до тук. Седмицата след тва тя не спираше да ме търси да ми пише, искаше да се виждаме. И след седмица се видяхме уж да говорим, но аз ясно и обясних какво искам... Тя е човек с доста странен характер и много трудно може да говори открито за себе си и да признава чувства. В разговора ми обясняваше как се чувставала супер гадно, кофти след като съм решил да направя тая крачка. Продължихме но до кога така? Дали е по добре наистина да я оставя, за да види когато загуби един човек как ще е и дали ще го оцени?

Коментари

1.   Все пак когато си се запознал с нея си знаел, че тя има приятел....

2.   А оже би и в началото си приемал тази мисъл, че има приятел...

3.   OT-2: Някои хора просто живеят двойствен живот, с една цел: да поддържаме тръпката!

4.   Просто ти и гаджето и съставяте един идеализиран образ на съвършения мъж, който явно и харесва - в теб е намерила едни качества, които ги няма в официалното и гадже, а в него - качествата, които ти не притежаваш. Вероятно момичето е с позитивна нагласа и неглижира недостатъците в характерите ви, наслаждавайки се само на положителните ви качества. Но такова раздвоение е опасно, защото въпреки качествата всеки човек е уникален сам по себеси като характер и се изисква способност за бърза пренастроика на комуникацията, особено когато става въпрос за общуване и с двама ви в рамките на няколко часа. Това изтощава емоционално, зная го от личен опит (мъж съм). Имах навремето официално гадже и неофициално гадже. Е повярвай ми това изобщо не е лесно, особено когато с едно поведение си спечелил едната жена, а с друго поведение - другата. Имам предвид, че понякога се налага да влизаш в роля докато сваляш някоя жена, защото всяка е различна и съответно подходът е различен. Понякога се получават и обърквания, но това си част от играта. Та малко се отплеснах, сори, исках да кажа, че момичето търси някакъв мъж, който притежава качествата на вас двамата взети заедно, но не е попаднала и затова е с двама ви. Сигурно звучи смешно и абсурдно, но си е точно така.

5.   4. Много ти благодаря за този изчерпателен отговор. Наистина е доста трудно сигурно да играеш два образа и да влизаш бързо от един в друг