Има нещо, което ме притеснява
Аз съм момиче на 20г. имам си сериозен приятел и от там идва проблема. Той тази година завършва висшето си образование а аз прекъснах в 10кл.т.е. нямам и средно и това много ме притеснява. Не се смятам за глупава даже мисля, че съм достатъчно интелигентна личност, но все пак някак си вътрешно не се чувствам че съм достойна за него. Нали знаете в днешно време, ако си образован половинката ти също трябва да е образована, ако си богат...............и така на татък.

Той казва, че не го интересува моето образование, но аз се стахувам че след време неговото отношение към мен може да се промени, някак си да осъзнае че аз не съм за него. Моля ви дайте ми съвет какво да правя. Трявба да кажа че сме заедно вече 1г.и отношенията ни са перфектни.

Коментари

1.   Ами, ако се чувстваш по-малоценна от него, отиди да учиш. на 20 години не е късно. Разбира се че образованието не е критерий за интелигентност. Но то в случая ще ти даде известна независимост; ще можеш да работиш по-добра и платена работа, и така фактически, няма да бъдеш зависима

2.   И аз като теб прекъснах в 10кл.и сега ходя на вечерно училище.Малко ми е трудно защото ходя и на работа но няма как.

3.   Постарай се да завършиш образованието си. Една връзка е възможна само тогава, когато има равнопоставеност на положението /образование, материално положение и др./и взаимни чувства. повярвай ми, казвам го от горчив личен опит.

4.   Напълно споделям мнението на №3, сега нещата са розови но след време когато се обърнеш назад какво ще видиш? твоят 10кл. и неговата кариера:( неизбежно е това да ти се натяква, моят съпруг е с висше образование, на мен ми липсват само държавните изпити и това се натяква. Рискуваш да станеш зависима и нещо което в никакъв случай не ти пожелавам- ще си обект на подигравки от негова страна.

5.   Направи всичко възможно и завърши образованието си. Можеш да го направиш или вечерно или като частна ученичка, имам позната която от две години учи като частна ученичка, идва си края на лятото от Испания, взима си изпитите, купува си учебниците за следващата година и си заминава. Щом тя може значи и други могат!

8.   Напълно съм несъгласен с 3 и 4. Вие на какви хора сте попаднали?? Ако ви обичат няма да им пука, камо ли да ви го натякват! пффф
При мен - мацката е по-умна, ама като гледам само аз ще имам висше :? и ми е през #@%

Ще ти предложа да си завършиш средното просто за да си имаш средно! все пак си е една тапия от която не си далече ..

9.   Аз започнах висшето си образование на 30 год., не е късно, млада си, учи, успех.