Възможно ли е да обича и жена си и мен?
Възможно ли е любовника ми с когото имаме връзка от 3,5 години да обича и жена си и мен? Иначе би ли поддържал толкова дълга връзка. И двамата сме обвързани. Не коментираме темата за чувствата, но при положение че проявява загриженост към мен за всякакви неща не мога да не си задавам въпроса дали изпитва някакви чувства и към мен?

Коментари

51-78 от 78

53.   От номер 49 до номер 50: Не, не съм привърженик на ничия секта, освен ако Православието не се води за такава. И ако религията е определяща за нашите възгледи - именно тя е една от тези теории, които не признават дарвинизма. :)) Колкото до останалите теории сред Научните среди - има доста литература, просто трябва човек да се поинтересува, а малко го правят, защото са научени, че има само една единствена "вярна" теза. Не случайно я има онази приказка за конете с капаците, които им пречат да гледат в страни от вече утъпкания път. Просто ще спомена, че има научни доктрини, доказващи предишни развити цивилизации много преди стандартните схващания за появата на човека.

Колкото до това дали диабетика може да накара тялото си да произвежда (между другото се пише с и, а не с й - без лоши намерения) повече инсулин - не е опитал, не е разбрал. Аз например мога, мислейки как ми се затоплят дланите, наистина да ги затопля, т.е. да накарам кръвта си да циркулира по-бързо и по-добре в крайниците ми. Защо да не мога да го направя и с някоя жлеза? Всъщност съм го правила и знам, че мога - имах известни проблеми със щитовидната. Прочетох къде се намира и се съсредоточих върху нея. С ежедневни упражнения нещата доста се подобриха, така че, пак да повторя диабетика не е опитал - не е разбрал дали може.

А не е опитал, защото на фармацефтичните компании не им е изгодно подобно лечение, затова ограничават достъпа до подобна информация. Дори наскоро чух, че лобитата им прокарват нови закони в Еврозоната да не могат да се купуват свободно дори билки, само с лекарско предписание, а питайте кой лекар би изписал такива, при положение, че повечето работят на хонорар именно за фармацефтичната мафия. Но това е една друга тема.

Да се върнем на еволюцията, защо трябва да приемаме, че тя се състои само във физическото развитие? Хайде да помислим дали може пък по-важната еволюция да е на духовно ниво, светът да е създаден така както е, за да даде предпоставките за появата на мислещи същества като нас хората, които да еволюират като разум и душа, не само като тяло. И ако това е така, как точно се случва еволюцията, напълно спонтанно или с полагащи усилия да развиват умовете си същества? Историята показва, че е второто, има хора, които съберат ли се достатъчно на брой, дърпат цялото човечество напред (или съответно назад, за съжаление). Дори при животните най-приспособимите според дарвинизма оцеляват - с най-добрите характеристики.

При човека тази характеристика е разума.

54.   Хора жената съвсем ясно е написала какво я вълнува и за какво иска мнение.А вие тук се спуснахте в едни философии и разсъждения кой от какво произлиза,сравнения с животински видове и още безброй други неща съвсем не по темата. Ами кажете и с думи прости какво мислите-от другото полза няма.
Та към авторката:аз смятам че след като е с теб толкова време значи те обича.Предполагам че и жена си обича по някакъв начин,но то е може би просто навик или чувство на отговорност или пък може би е нещо като при №33,незнам. Може би просто е от типа мъже дето се страхуват от всяка промяна и дори безумно да те обича теб ще си живее така между двете ви докрая.Аз мисля че ти го знаеш че те обича,но това с какво променя нещата. Щом сте семейни и двамата се предполага че сте говорили какво очаква всеки един от вашите отношения и си наясно с това какво имаш.И защо не коментирате темата за чувствата -при толкова продължителна връзка си мисля че все в един момент трябва да се изясните.Ако това те измъчва поговори с него открито.Успех!

55.   №52, хейтъри НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ! Ти като имаш проблем, това не означава че и другите го имаме. С такова отношение към нещата неврозата ти е гарантирана.

56.   54. ти сериозно ли?

Нашата църква не одобрява теорията за Еволюцията, защото е толкова консервативна, че с такива неща не й се занимава - важното е да медитираме и да пеем песни.
Това не значи, обаче , че Еволюцията е грешна теория.
Има разлика между наука и религия!
Както и да е.
Няма „обратна„ еволюция (това се нарича деградация).
Не знам да има обратно развитие при хората - от умни да станат тъпи чисто генетично. Нали интелигентността ни е дала точно надмощие над другите животни, защо да затъпяваме?
Но да имаш извънбрачна връзка не е признак за интелигентност или за обратното - иначе Клинтън щеше да е б..ти идеота....
Ако една стратегия е успешна - тя се предава генетично.
Пример - прелетни птици. Много учени преди се чудеха как така някои щъркели не мигрират, а остават на Север (това се отнася и за др. птици), как така птици, които преди са мигрирали, сега остават на Север и не са прелетни - много лесно. Винаги 15% от прелетните прици остават на Север, такъв им е генът. Ако оцелеят, те са преди другите там напролет и имат предимство - ако например зимата е била топла, такива птици ще се размножат и ще изтласкат прелетните. Тяхното поколение не е прелетно - така цял вид при променени климатични условия ще се промени от прелетен в непрелетен (ЗА КРАТКО ВРЕМЕ, 5-10 ГОДИНИ) и видът като цяло ще си е изработил успешна стратегия и ще оцелее при променени климатични условия....15% ще останат прелетни и така...може пак да се обърне стратегията - само носителите на вярната за този климат стратегия оцеляват.

Какво искам да кажа - ако генетичното разнообразие при човека , което се постига само със създаване на потомство с различни партнъори, е предимство в оцеляването спрямо други човешки индивиди - това поведение ще се наложи.
И до ден днешен има традиции като карнавал и майски празници, когато хората са „по-разпуснати„. В Средновековието по време на тези празници и мъжете и жените са имали право да спят временно с когого си пойскат, а децата от тези връзки са се гледали с партнъора и са си били законни.
След Ледниковия период са останали към 250 000 хомо сапиенс на земята, как мислиш, че видът ни е оцелял?
Гледай турски сериали - (аз ги мразя!!!), но само виж как приличат артистите на българи - по физиономия и черти. Как мислиш, дали нашите пра-пра-пра баби са останали „недокоснати„ кокичета. Нацията ни е толкова сложна като генетика,че генетиците си блъскат главите какви сме точно. Има при нас обаче много по-малко деца с вродени проблеми...как става това? Само с връзки в брака?
Да, сега сме уж различни - да ама не.
И през комунизма всички са се женили на 18 и извънбрачни връзки е нямало, ама само на книга.
Ако си християнка, ще знаеш, че не бива да съдиш никого.

57.   До N55 Искам да ти кажа че се чуствам добре и ,и това че деградирате сас всеки изминал ден не значи че аз сам неврозна. А що се отнася до мен нямам проблеми или ако имам такива те ме карат да се чуствам жива!!!

58.   Хахахаха, номер 50 ти ме разби! Жана Д'Арк имала малък пенис, муахахаха, ми то на практика всички жени имаме такъв - клиторът си има главичка, ствол и тестисообразни торбички в миниразмер. Тук в този сайт е пълно с момичета, които дори се притесняват от по-големите си размери, а то няма защо всъщност, тя природа просто се презастрахова. Почети малко и в тази връзка - вътреутробно развитие и формиране на половите белези.

Но и не се концентрирай толкова много само около физичния свят, ако ме питаш мен. Той не може да обясни наличието на разума и душата. А именно те са това, което ни прави хора. И наистина има разлика между религия и наука, макар и не много голяма, и тук става дума за научни теории - дарвинистката е само една от тях, а не единствената. Както казах, тя не може да обясни някои неща, като например Камбрийската експлозия. Просто скок с доста кратък период, който Дарвин не може да обясни с постепенно адаптиране. Има и още няколко такива слабости в доктрината му, които се изтъкват от другите научни теории за съществуването на живата и неживата материя. Ако се поразровя, мога да събера доста материали по въпроса, публикувани в научни издания като списание "Сайънс".

И никой не съди никого, просто се отбелязва, че еволюцията е много по-важно да се случва на метаниво, а не само на чисто физиологическо. Последното е само и единствено с цел да се дадат условия да го има първото... И никой не може да докаже дали в следствие на появата на материята се появява разумът или обратното. Ето нещо интересно по темата: http://www.sedianka.info/Invision/index.php?showtopic=5703

И не знам дали да имаш извънбрачна връзка е признак на интелигентрност или не, но знам, че ако един индивид е достатъчно високо развит и самоосъзнат, не би навредил съзнателно на човека до себе си, т.е. ако този човек до нас приема изневярата като нараняване и предателство, то ние като интелигентни и чувствителни същества (с развит разум и душа), би следвало да се погрижим да не го нараняваме и предаваме. Както и самият Дарвин отбелязва, ние притежаваме инстинкта за оказване на съчувствие (симпатия), който Дарвин нарича „най-благородната част от нашето естество“ (из Уикипедия).

Но тук вече говорим за еволюция на малко по-високо ниво от чисто биологичното. Мисля, че свеждането на разсъжденията само до последното е доста ограничаващо и се губи връзка с доста по-голямата картина на живота.

59.   Едва ли самият Дарвин е знаел навремето за Камбрийската експлозия, има там други НАУЧНИ теории, различни от Ноевия ковчег.
Прав си, че сме достатачно интелигентни, за да взимаме сами решения, но дори религията ни оставя свободна воля и право да грешим.
Не съди, за да не бъдеш съден.
Не може да оправдаем поведението на някого, разбира се, само с физиката, но и не може да гледаме на света в черно и бяло и да няма дргуги цветове - изневеряваш и си нищожество, любовница си и си нисш организъм, верен си и си съпруга - ти си извисен и добър.
За съжаление точно твоята теория ни изобличава като доста комплексни същества. Познавам елементарни и игнорантни съпруги и умни и интелигентни любовници, прости изневерници и обратното и пълен микс.
За радост обаче, хората дне сможе да си живеят кой както иска, няма клади за вещици и комсомолски секретари.

ПС - и за жана Д Арк е научно доказано, че не е била чиста жена, а е имала закърнели мъжки полови органи и голям тестостерон за това, докато на външен вид е била жена. Това обяснява доста от поведението й, но както и да е.
Тук не сме, за да обсъждаме теории, а за отговорим на търсенето на авторката.

60.   Виж, аз не обвинявам никого, не си ме разбрала, може би защото очакваш именно това в подобен форум. Жена съм между другото и също съм била в ролята на любовницата за известно време. Не беше женен и нямаше деца, но това не е от значение. Бях другата и го надраснах, защото така реших за себе си и за другите замесени, че е правилното. Не си падам по задкулисни игри, лицемерие и фалш, но трябваше да мина през това, за да реша какво не искам в живота си. Всеки трябва да извърви своя път и да греши разбира се, за да може да се поучи от грешките си. Аз просто смятам, че сме много повече от чиста физиология и няма смисъл да оправдаваме едно или друго поведение, така както аз не оправдавам своето, с липсата на избор заради физическа предопределеност. Наистина има свободна воля и всеки има правото да я използва както намери за добре. Аз просто взех своето решение да не съм от хората, които забравят за развитието на душата си, а се съсредоточават само върху задоволяване на материалните си нужди. Искам да се изградя като човешко същество (а не просто като организъм) и все още имам много да се уча в това отношение, но го правя и се чувствам чудесно от това, защото искам да вървя напред и нагоре в еволюцията на вътрешното си аз. :) Всичко добро от мен.
Д. 33

61.   Въпроса му го задай лично на него, ако все още сте заедно. Тук може само да разстягаме локуми, да получиш подкрепа или упреци, с което може да те объркаме повече (ако не знаеш какво искаш и как го искаш).

62.   Много често, се говори за любов - тема, която изглежда само теоретична! Приятелството, може да бъде в три варианта - дипломатично - ( само на здравей и здрасти и водене на общи разговори, по-между събеседниците) - другият вариант, е за личната изгода - ( винаги единият от партньорите, гледа да спечели нещо от другият - независимо, във каква посока - но във всеки случай да има изгода) - и третият. е приятелството, подплатено с чувства - ( започва като обикновенно, с времето, се пораждат взаимните чувства и се достига едва тогава до истинската любов, но всичко с времето си ) - много често, хората го приемат като философия, но това, е самата действителност в живота като цяло! Не може, само да изискваме от другите, трябва и да даваме от себе си - нито да опрекваме другият, като избягваме - личните си недостатъци - както да търсим грешките на другият, докато за своите -избягваме да говорим за тях, или да се стараем да не ги допускаме съзнателно! Едва тогава - човек, може да парадира, че е перфектен, а другите са лоши, но пак може да се окаже в грешната позиция! Всичко опира до правилният анализ, на това което говорим и слушаме и винаги да се намира компромиса, от двете страни!

63.   Абе вие момичета, жени-любовници.... не ви ли омръзна да разваляте семейства! И мъжете са виновни, но къде ви е вашия ум? Защо въобще се захващате с женени мъже, не ми пишете за любов. Имате си глави на раменете и престанете да се оправдавате, че сте се обичали. Преди да си събуете гащите, помислете какво ще причините на съпругата, когато разбере. Ако толкова се обичате, нека откриете картите и се разделят мирно и тихо съпрузите, но така тайно зад гърба на съпругата не е редно! Аман от философки! Жените-любовници за мен са ку*ви!

64.   63, не знам откъде изрови тази стара тема. Съветвам те, вместо ти самата да философстваш, да се погрижиш за мъжа си в този слънчев неделен ден. Гледай да си събуеш ти самата днес гащите, за да има поне в неделя малко секс за мъжленцето. През седмицата, ти си знаеш - задоволява го сигурно любовницата му, защото няма как да си толкова заядлива и злобна, ако не беше така.

65.   Не бе, обича само тебе, а с нея не спи, той спи на дивана и тя го е ползвала само за донор на децата си! Омръзнало ми е от глупави наивници, които се тикат там, където не им е работа!

66.   Хахаха, 4 почивни дни, а не сте намерили време за секс, само полудяла незадоволена жена може да напише това. Ти повече и от него мислиш за нея май, като имаш предвид че постоянно за нея мисли, представи си доколко си се побъркала. По-добре иди и му вдигни един скандал, за да отпуснеш напрежението , ако не е с нея в момента де :)

67.   66, как ще я с нея? Той е на село и помага при цепенето на дървата на тъщата или стяга зимнина. Най-ужасното за един мъж със заядлива жена с постоянно главоболие и гащи до циците (или цици до гащите), са 4 почивни дни!
Ще бъде компенсиран от любовницата си в понеделник. Едва ли ще го посрещне със скандал....

68.   До авторката -влюбен е и те обича!

69.   67, и аз така мисля, ами ми се видя много побесняла и реших, че пак я е оставил и е отишъл при любовницата, но като се замисля може и на риба да е отишъл и където и да е, само не в къщи при ' милото ' :) но няма къде да избяга, довечера тя ще му вдигне грандиозен скандал с обвинения и крокодилски сълзи, с натяквания и натрапване на чувство за вина :) Тя утре любовницата ще си го утешава :)

70.   Ха-ха, номер 69, аз се чудех, защо в последно времем „риболовът“ станал много модерен. Все пак е добро решение да си прекара човекът един спокоен ден, ще се прибере към 19 ч. , ще си стъкми една салатка и ще седне с ракийката пред телевизора, а „милото“ ще почне с тирадата си - къде ходиш, не се грижиш за семейството, не ме закара до нашите, не затвори бурканите с туршия, не ми даваш достатачно пари и след 2 часа пилене, ще отиде да си гледа турската сапунка. Мъжлето ще изкърка шишето домашна ракийка и ще сънува как любовницата му утре ще го посрещне. Още един ден... още само няколко часа почивни дни!

71.   Това е добрият вариант :) Ако си успял да отидеш на риболов, ами ако си бил на гости на тъщата? Да те напътства цял ден какво трябва да правиш в живота, как да се грижиш за "милото" и да не го дразниш, тирадата за отговорността и морала, за дълга и за едно време? Ако "милото "е от най-милите може да не ти дава да пиеш ракийка вкъщи, защото е лошо нещо пиенето? Ако пак е намерило косми от друга и е освирепяло :)Няма страшно, утре при любовницата ще си почива, тя няма да вдига скандали и секс ще има, че то живот ли е 4 дни без секс :):)

72.   71, смях!
Ха-ха-ха... ще ме сбъркаш!
Ами нека попитаме мъжът на тъщата, той не 4, а 40 годинки е без!
Същност, има само едно по-лошо от 4 дни без секс - да се мъчиш да стимулираш жена си с цици до гащите да прави секс. И да се опиташ да ти стане при това. Ако човек се замисли, то „главоболието“ в брака е измислено не в ущърб на мъжлето, а в негова неоспорима привилегия и полза.

73.   Ти тъста не го мисли, той отдавна е отишъл на село " да гледа двора ", (вари си там ракия и праска карти цял ден, пък и една съседка има там... вдовичка) Но много моля! Не трябва да се стимулира " милото " за секс , не само защото го боли главата, ами защо човек сам да си причинява това? То е като да дръпнеш лъв за опашката, няма смисъл риска. Пък и утре любовницата нали ще го чака, секс ще има... и то страстен секс, не семейно задължение след груб скандал с обиди по настояване на благоверната. Мъжа се уморява и няма желание:)

74.   Естествено, че е възможно.... Зара 36

75.   A той не ти ли го е казвал..

76.   Аз съм №63.
Ле-леееееееее, повдигнах темата и колко коментара за това къде е бил мъжа ми 4 дена! :)))))))) Ами с мене, вкъщи. За сега сме си добре, обичаме се, живеем си заедно вече 13 години, имаме две деца. Просто изразих мнение, че съм против любовниците, защото им е ясно, че са втора цигулка и много често остават излъгани и като разбере съпругата стават големи скандали. Не говоря само за жените любовници, това го има и при мъжете. Но света така е устроен, на някои хора са им слаби ангелите и не могат да се владеят. А за да го правят трябва дилен характер!

77.   ааааа добре че е бил 4 дни под контрол :) Днес много внимавай, че сигурно е при оная втора цигулка да си свирят двамата:):)

78.   До номер 77 Майтапчия ;))

79.   аз имам връзка с женен мъж от 2 години много го обичам но ме е страх, че тази връзка ще се изчерпи нз какво да правя помагало идва но винаги съм някъде в последен план имам хиляди??? защо идва защо помага никога не остава повече от 2, 3 часа

80.   Напълно възможно е. Когато аз имам връзка с повече от една жена, усещам по-голяма любов и нежност и към двете/трите.

51-78 от 78