Възможно ли е да обича и жена си и мен?
Възможно ли е любовника ми с когото имаме връзка от 3,5 години да обича и жена си и мен? Иначе би ли поддържал толкова дълга връзка. И двамата сме обвързани. Не коментираме темата за чувствата, но при положение че проявява загриженост към мен за всякакви неща не мога да не си задавам въпроса дали изпитва някакви чувства и към мен?

Коментари

1-50 от 78

1.   Възможно е. Бившият ми любовник с когото имахме почти 7 годишна връзка, също изпитваше силни чувства и към жена си и към мен. Нещо повече 2 години след това продължава да ме обича безумно, но и за миг не си е помислил да изостави жена си. Убедена съм в чувствата му към мен, но за нищо на света не бих се върнала назад да преживея всичко отново- съпругата си остава съпруга, а любовницата-само любовница.

2.   Вие сте една мазохистка, задаваща абсолютно тъпи и ненужни въпроси!

3.   А той откъде знаеш че обича жена си уважава я така ли?Държи се добре с нея така ли щом нее разбрала за връзката с друга значи не го показва сподели така е доста неясно написано

4.   От авторката:
Не знам дали обича жена си след 15 годишен брак, но със сигурност я уважава и не би допуснал тя да разбере за връзката му. Което е най -правилно от негова страна. И както е написала номер 1 - - съпругата си е съпруга, а любовницата си е само любовница.

5.   Значи я уважава щом нее подразбрала нещо за вас,а ти обичаш ли го или....само заради секс си с него,казваш че е загрижен за теб сигурно и финансово помага

6.   Много се ядосвам като чета подобни неща-НЕ ВИ ЛИ ОМРЪЗНА ДА РАЗВАЛЯТЕ СЕМЕЙСТВА??? Аз не съм омъжена но имам дългогод. връзка и бях известно време лъгана по този начин...аз лично никога не бих погледнала към мъж който е обвързан-всички знаем кои жени го правят..и не ми пишете че любовта не питала,,,,защото освен това което ни е под гащите..имаме и разум...

Все пак никога не е късно човек да се научи да си ползва мозъка-пожелавам успех на авторката!

7.   Да

8.   Oт авторката:
С времето се привързах към него и то много, реазбира се че го обичам, след като толкова време поддържам връзка и нямам намерение да я прекратявам. Питах се дали е възможно и с него така да се е получило, все пак това са почти 4 години. През които, никога не пропуска да ме изненада за празници, да ме води на вечери когато има лични поводи (само двамата), да е загрижен за мен , когато съм болна или имам проблеми. Няма как ако един мъж се държи така с теб ( особенно пък любовника ти) да не си зададеш въпроса : Дали ме обича?

9.   А деца имате ли в семействата си?А половинките ви не са се усетили?

10.   Не е толкова важно той дали те обича или не, важното е че ти водиш един двойствен живот и не знам как те устройва това положение-постоянното криене и то с години, аз не бих могла да живея така.

11.   Обича те вярвай ми

12.   Благодаря номер 11. Но защо смяташ така, просто искам да чуя мнение от някой страничен човек.

До номер 10 - как да не е важно а? Ако има някой когото обичаш, няма ли да си задаваш въпроса дали и той те обича? Не било важно, а кое е важното, след като връзката не ми пречи на семейния живот....

авторката

13.   Ми, след толко време 100% е привързан, но дали те обича както искаш/мислиш/би следвало или както аз обичам 10 годишната си котка ..(привързан съм към нея:? )
към н6 " НЕ ВИ ЛИ ОМРЪЗНА ДА РАЗВАЛЯТЕ СЕМЕЙСТВА??? "
Семействата се развалят защото па#и като тебе са егоисти и кухи лейки. На нас мъжете ни омръзва една и съща мацка, дори да е най-хубавата мацка евър! Та вместо да те разкарам и да си търся друга, или да съм нещастен с теб, аз отивам с друга мацка - прас прас и съм щастлив! Ти не разбираш, не те боли, няма проблеми.

А дори да разбереш ..... трябва да си радостна, че съм щастлив и когато не съм заедно с теб!
А, ако и ти правиш така - и ти си щастлива, когато не сме заедно.

И накрая става така, че сме щастливи, когато сме заедно, но и се правим щастливи, когато не сме заедно!!
Ми на мене тва ми се струва по-добрия случай, ама я ... некви овци в нащо общество вярват, че моногамията е естественото а другото не е - ама виж в природата как е!
И не ми обяснявай за разуми, щот не можеш да ми намериш нито една причинка за тва да ме искаш само за теб!
освен едната причина - ти си егоистттттттт
сори за спама
поздрави

14.   Eй номер 11 много си отворен ама както комплексарски звучиш- жена ти ако го направи как ще постъпиш отворко... ае кажи... ако става дума не само на вас мъжете ви писва.. а и на нас жените също..разлика няма... ако говорим за нужди..
айде успех с мацките-явно си някой селски еб.... :Д:Д

15.   От н13 към н14, предполагам мен имаш предвид.
Ми, първо не съм от село. Второ моята мацка прави секс с друг. И не ми е гадно. На нея обаче май и е, каза че тва не е за нея.

И май не си прочел до края какво казвах, не съм казал, че на вас жените не ви писва, ама вие сте по-консервативните в тва отношение. Смяташ, че моногамията е нещо натурално, нали? Е, да ама не, тялото ти не иска моногамия по никаква причина. Също не смятам, че можеш да ме убедиш, че мозъка ти иска моногамия - би било глупаво.

Просто сме израсли в общество от 1 майка, 1 баща, във всяка песен и филм става въпрос за 1 любов м/у двама и колко лоша е изневярата. И ти от 3-ти клас знаеш че изневярата е лоша, нищо, че не знаеш какво е любов, секс, целувка .. знаеш че изневярата е лоша и наказуема.

Само пропуснах да кажа, че при жените секс нагона е доста по-слаб - вие често нямате нужда да правите секс и с половинката си - при нас тва си е по-животинско и защо да се лишавам от удоволствието?
не съм отворко

16.   Номер 15, Аз съм авторката и съм напълно съгласна с теб. Аз съм от онези жени дето са най-малко консервативни и напълно покрепям теорията за нагона и природата на мъжа. Той е ловец и ловец ще си остане, винаги ще търси, дори да има най- доброто.

Само не съм съгласна , че при жените секс нагона е по-слаб , може би при повечето да. Просто жените приемат нещата повече на емоционална основа, обратно на мъжете. Много е просто. Само дето ние си го усложняваме, ама какво да правим , като сме такива ЕМОЦИОНАЛНИ :-)

17.   Как може един мъж да уважава жена си, при положение че в определен ден или всеки ден, без значение, "уважава" и друга жена? Според мен това е неуважение към първата.

А колкото до авторката, тези неща се разбират по жестове, внимание и т.н. не е нужно да ти го каже. Просто бъди щастлива.

18.   При теб му е хубаво, различно, интересно, има адреналин.Ако и на теб ти е така, забавлявай се. Защо търсиш под вола теле, обича ли ме или не.Важното е да ви е добре.

19.   А не си ли се замисляла някога , че съпругат ти може да прави същото и от къде знаеш че той не знае.

20.   Да, замисляла съм се. И честно казано не ми е давал поводи да се съмнявам, че може да има връзка и той. А ако той знаеше за моята връзка, нямаше да си замълчи никога, освен ако разбира се не го прави и той самия. И да сме квит. Аз сама щях да го разбера.

от авторката

21.   До авторката:Защо вземаш отношение само по коментари който те устройват?№13 и 15 ти си тълно куку,без ценносна система без морал и без мозък.От хиладоления светът е устроен с писани и неписани правила.Трябва да ги спазваш ако имаш сърце и душа а не само някакъв багаж под кръста.В такъв случай семейството е излишно като единица на обществото.Давайте кой където свари и толкова.От сърце желая да разберат половинките ви и тогава избирайте действайте но не да се съобразявате само със себе си.Нека да ви изритат като боклуци каквита сте.Много е лесно когато някой се грижи за теб да си добре,да си развяваш опашката и да се питаш като малоумна"Обича ли ме,или не ме обича?"Дано останеш сама и тогава се питай пак а!!

22.   №21 мисля че мнението ти е крайно.На когото не се е случило не може да разбере авторката.Никой не знае какво го очаква и когато му се случи не винаги човек е подготвен.Аз съм в подобна ситуация и смятам, че любовта идва без да я очакваш и търсиш, независимо от това дали двама души са обвързани или не.Хем е хубаво хем е трудно.Аз мисля че този човек я обича.

23.   Не не е възможно

24.   Браво на №21
Точен отговор

25.   Боже.. ще дискутираме тежеста на семейството? Дете на буржoазията.. лесен начин да си разпределите парите и нищо друго !

Всички критики са отправени от хора, които нямат смелост да задоволят собствеите си потребности и робуват на догми, крият се зад "морала" си ! Мишки..
Авторката си задава ненужни въпроси, наистина...

26.   Номер 21, дано да ти се случи нещо подобно и тогава ще съжаляваш за изказването си. Аз също мислех така но сега съм в същата ситуация като авторката, и мога да ти кажа че от това да обичаш и да се чувстваш обичан няма нищо по хубаво. Стига чувствата да са взаимни. Според мен тие обича и то много щом сте толкова години заедно, обикновенно обвързаните мъже, които неизпитват чувсва към любовницата си те я сменят често, търсят разнообразие, нали затова са се отдали на извънбрачни връзки. а тези които се задържат с една извънбрачна връзка според мен влагат чувства. Така че при вас има любов и гледайте да я задържите

27.   Към номер 13 и поддръжниците на теорията за природните принципи на полигамия: Ах, колко е удобна тази теза, нали! Само че е недоказана. В природата има достатъчно примери за моногамия - също толкова, колкото и за полигамията. Разровете се малко, стига папагалствахте каквото ви е удобно. Много животни живеят в неразрушими двойки и при настъпване на смърт на единия, умира и другия партньор... Ама тази теория не ви е чак толкова удобна, затова не я споменавате. Така че, в природата примери много - от нас си зависи от кои ще се поучим и над кои ще се опитаме поне малко да поразсъждаваме!

Аз имам една друга теза - че българското общество още не е излезло напълно от наложилите се 5 века мюсюлмански традиции на хареми, многоженство и прочие. Българинът дълбоко в душата си още е заклет ориенталец. И понеже сме в 21 век, жените също се борят за равни права, та и те искат да опитат от черешката на тортата. Ах, колко вкусно!

Е, аз предпочитам да не следвам тези "модни течения". Боря се да съм далече от стереотипите и ако не мога да постигна моногамна връзка с някого, просто я приключвам и търся щастието си някъде другаде, като давам същия шанс и на другия човек - поне това заслужава. Защото не ми казвайте колко щастливи правите половинките си като ги лъжете постоянно или още по-зле, като им налагате да приемат забежките ви като нещо нормално, когато много добре знаете, че им късате сърцето с подобни действия.

Истинската любов е много далече от това да сме пълни егоисти и постоянно да търсим какво да изч***ме, тя включва достойно отношение към човека до нас. Много повече бих разбрала доводите на застъпниците на серийната моногамия, отколкото на открита полигамия. Най-малкото в този раздел преди малко прочетох за една жена, която след 18 години брак с човек, който винаги й се е клел във вярност, в края на краищата я заразява с болест, която налага сериозни лечения и операции. За такова нещо ли трябва да бъда благодарна един ден, понеже някой си не ме бил зарязал, въпреки многобройните си изневери. Не, благодаря. Предпочитам уважение, грижа и честни и искрени отношения.

Колкото до въпроса на авторката - само ти можеш да прецениш какви точно са ви отношенията, никой страничен наблюдател не може да има пълната картина, за да ти даде задоволителен отговор. Довери се на вътрешното си чувство и то ще ти подскаже каква е истината. Но какво ще правиш с нея, си е лично твоя работа. Разни хора, разни идеали.

P.S. Аз също имам много силно либидо, което води до нужда от се*с почти всеки ден, но за скромната си възраст от 33 години винаги успешно съм успявала да го насоча само към един партньор, с когото в момента съм имала връзка. Всичко в крайна сметка опира до това какво става в главата на човек и чак след това в гащите.

Късмет на всички и се опитайте да бъдете малко по-съзнателни не само в мислите, но и в действията си!

28.   И аз мисля като номер 26. Обича те,сигурна съм,иначе защо му е всичко това,че то живота е кратък,ако не те обича ще си ги сменя...няма да стои с теб толкова време!

p.s.не обръщай внимание на коментарите на озлобени жени,лесно е да се озлоби човек,но трудно е да види собствените си грешки и какво е накарало този човек да иде при друга!В една връзка трябва труд,,,,бла бла,,не ми се пише,,и да го напиша,те няма пак да го разберат,важното е ,че те обича.

29.   И да разбереш, че те обича, какво от това? Ще почнеш да го обичаш повече? Ще предприемеш нещо друго ли? Има един лаф - ако нещо работи, не го човъркай. Най-много да го развалиш.

30.   Абе, хора, номер 21 си е много прав. Бракът се обезценява по този начин. Като се обичат и са влюбени, да се разведат и да започнат начисто... Няма смисъл да мамят нищо неподозиращи (хипотетично) хора. Някак подло и грозно е. Аз поне така мисля, никого не съдя и никого не поучавам. Peace :)))

31.   Номер 27, посочи един бозайник, освен Homo Sapiens, който да образува брачни двойки за цял живот. И да ти спестя търсенето - няма. При човека това е осъзнато поведение и надвиване на инстинктите (защото човек е разумен), при останалите бозайници подобно поведение няма, защото те се водят само от инстинктите си. Спести си труда да даваш примери с щъркели и лебеди - и при едните и при другите "изневерите" и "разводите" са често срещано явление. Освен поезия прочети и малко научно-популярна литература.

Дядо Торбалан

32.   Към номер 31: Както сама съм отбелязала, в природата примери много, никой не може да каже на 100% кое е правилото и кое изключението. И да, има раздели и създаване на нови партньорства, но нали именно за това говоря и аз по-горе. Човек да седне и да вземе решение с кого иска да бъде и да бъде с него пълноценно. Серийната моногамия е много по-човечния, а и естествения в природата начин. Човек е свободен да търси щастието си и правилния за него партньор, но това не бива да се изкривява в идеи за създаване на хареми, било то мъжки или женски...

П.П. Гледала съм Енимъл Планет много повече, отколкото съм чела поезия. Откъм научно-популярна литература също не съм се лишавала. Просто не чета избирателно само каквото е в подкрепа на моета теория, отказвайки да погледна каквото и да било друго, противоречащо на така удобните ми разбирания. Истината е една - какъвто микро и макро свят си създаваме - в такъв ще живеем. Дали ще го правим с достойнство, си зависи изцяло от нас.

33.   Възможно е човек да обича и жена си и любовницата си! При мен е така, само че жена си обичам като сестра, а любовницата с огромна страст!

35.   номер 33 това е много истинско и вярно и изпитано!Браво!

36.   Бях любовницата , другата жена , втората , както искате така го наречете, малко повече от 12 год, да - обичаше ме много. Тази връзка не пречеше на никой,бахме достаъчно предпазливи и щастливи. Писала съм вече няколко пъти в този сайт за тази си връзка.Тя щеше да съществува ако човека не беше починал.Никога не сме говорили за съвместно съжителство,наистина никога, защото и двамата разбирахме че това е невъзможно, но това не ни правеше по - малко щастливи. Аз съм сигурна че те обича, но обича и жена си, бъдете щастливи , изживейте си мига, и ....... умната. Сега имам друга връзка, ако желаеш остави координати, ще ти я разкажа защото има от какво да се учи човек. Аз не съм на 20 или 30 год, а доста повече

37.   Евала №6 такива който се подвират съсипват много бракове ,аз също съм потърпивша от такива К.........
20годишен щастлив брак,рухна от такива.Ще му звъни по телефона по нощите да пият кафе-дано бъдат наказани такива незадоволени същества

38.   До номер 36 ако имаш емайл или скайп моля да го уставиш искам да поговоря с теб!..:)
А що се отнася до №37 ако брака вие бил силен и ако сте държали един на друг . такива К..... няма да го сасипят..защото всичко на този свят е преходно! И ако мъжат ти е държал на тебе и те е уважавал е нямало да рухне ,но и всеки греши за това че ако много го убичаш няма да позволиш на някаква К...... да ти го отнеме . Човек се бори до край. А една жена трябва да знае как да задържи един мъж. Защото ние жените сме най-големите манипулаторки!!

39.   До „отчаяната съпруга„ - аз имах уникалната възможност да живея като детегледачка първо 2,5 години в къщата и в семейството на сегашния си любовник и видях какви са отношенията там - студенина, взаймно надлъгване и поза на „перфектно семейство„ , но само за пред хората. Щом входната врата се затваряше, семейството в къщата не съществуваше - съпругът всяка вечер сам на телевизора, жена му на компа и си ляга в 9, децата ги пращаше в леглото преди мъжът й да се върне от работа, сякаш ги ревнуваше от баща им. Да не говоря за другите „гнилочи„. Хич, ама хич нямах гузна съвест!
Той направи първата стъпка, опъвах се, но вече 7 години си даряваме нежност и любов с предишния ми гост-баща. Той трябваше да отиде да работи в друг град, сега живеем заедно , а на жена му не й пука, докато има парички, колички и къщички и все не е доволна, все повече трябва да работи и да печели! Къса се , по 20 часа на ден и не й и стигат!

40.   До №33 и все пак кого обичаш повече? Любовницата си или жена си? :)

41.   №40, мисля, че №33 обича само себе си - както повечето от тази категория мъже!

42.   до 27.
1. Дай пример за животно, което умира, щом загуби партнъора си - ама не тук с отделен случай за кучето Бенджи, дай цял вид - къде еволюцията ще направи така,че възрастен индивид да умре нахаос „от любов„. Чети малко - има животни, които са моногамни, но това е изключение и е напасване към средата - тогава мъжките имат много по-малко тестостерон. Това се отнася и за верни мъже. Пример за моногамно животинче е пингвинът. Проблемът е обаче, че им трябват камъчета за гнезда, а там няма много,цяла колония са и камъчетата са кът. Тогава женските „проституират„ квази за камъчета с ергените пингвини, докато мъжлето е на лов или пази гнездото от хомосексуални пингвини, които крадат яйца,за да си имат и те малки.....Дори при лебедите и щъркелите, след смъртта на партнъора се образуват други двойки.
2. Има и паяци, които ядат мъжа след сношениеето - тук да сте взела пример някакъв?
3.Човекът не е моногамен (мъж и жена) - вижте приматите какво правят, бонобосите и др. - с тях сме генетично 99,99% идентични
Не е вярно,че моногамността е османска култура. На Запад хората и суингър клубове имат, където си разменят партнъорите, над 50% са разведени и имат второ и трето семейство.....
4. От османлъка и кома е останал лицемерният морал обаче, да съдим , ама зад плътните завески на панелката си да се ч..ме като за световно.

ПС - аз самата съм моногамна, имала съм само един мъж в живота си - 25-години по-възрастен ЖЕНЕН мъж, който дори ми е изневерявал по командировки...какво да го правиш, успял е човекът, жените му се лепят и не е от дърво. Това не му попречи днес сутринта да ме задоволи така, че цял ден ходя с мускулна треска на бедрата от различните му пози....

43.   Ама вие сега с животните ли ще се сравнявате? Като тях ли живеете? Та ние сме представители на род "????" ( човек ), при това сме и SAPIENS (разумен)! Ние се различаваме от останалите бозайници със силно развит главен мозък, който ни дава възможност да РАСЗЪЖДАВАМЕ И МИСЛИМ АБСТРАКТНО, дава ни възможност за самоанализ!!

След като толкова много ползвате примерите на природата, с останалата част от бозайниците и не само, тогава защо не започнете да им подражавате и в останалите аспекти, извън сексуалните им навици??
№42, добре е поне, че си успяла по някакъв начин да оправдаваш постъпките на партньора си и с плитки оправдания от рода на "какво да го правиш, успял е човекът, жените му се лепят и не е от дърво.", се самоуспокояваш. Все пак -"Блажени се верующите".

44.   N 42, не ни разсмивай. Независимо каква креватна гимнастика ти е приложил (научена от командировки), мускулната треска се появява едва на следващия ден. А това с 25-те години разлика е мнооооого кофти, само че ще го разбереш малко по-късно.

45.   до 43 и 44 -всеки си живее както знае и иска. Мускулната треска ме тресе от следващия ден, но в случая това беше просто начин за изразяване.
За мен има много по-страшни неща от изневярата на мъжа - алкохолизъм, простотия и постащина.
И само между другото - аз с този мъж семейство не планирам. Вече сме 9 години заено, даже заедно живеем , но ми е рано за деца. В тези години всичките ми приятелки минаха минимум 2. „годеника„ - даже с родителите си ги запознаха, и пак не направиха семейство. Не може от всяка връзка да става семейство, защот трябва да имаме такива очаквания.

Да, човекът е най-съвършенното животно и затова природата е измислила влюбването - създаваме (дългосрочни) моногамни двойки и успяваме да изгледаме децата си и сме пренаселили планетата. Въпреки това разнообразните миксове чисто генетично са желани и това обяснява „кръшкането„.
Генетичен тест в блок в САЩ е показал,че над 10% от децата са били „кукувичи„ - от друг баща. Това е репрезентативно изследване и се смята,че в съвременното общество това е процентът на Запад. Не случайно законите навсякъде автоматично записват детето на името на съпруга без нужда от признаване и тестове - те не са желателни, желателно е за обществото тези деца да си израстнат в кукувичето гнездо (за да получат образование, възпитание)...
Четете и за войните - след кървава битка (преди 10000 години и сега) войниците имат инстинкт и почват да изнасилват - тези изнасилвания ( и изобщо изнасилванията) водят много по-често до забременяване както и кръшкането , заради т.н. котешка бременност - отделяне на яйцеклетки заради хормони. Природата значи ИСКА ние да образуваме двойки и да изгледаме поколението си и е измислила за тази цел мъжете с малко тестостерон да ги гледат тези деца и любовтта, защото сме много сложни създания. Иначе при изнасилване и кръшкане се стига много често до отделяне на екстра яйцеклетка и бременност,за да има разнообразие на гените. Хората не са били винаги 7 милиарда, а след Ледниковия период сме били на изчезване. Тези механизми са били успешни,защото доминираме планетата сега.
Генетично не сме по-различни от пещерните хора, живеем в период на изобилие на храна и организмът си иска...

47.   N42 Пиленце ..самата ти се унижаваш и то много ! Не стига че и женен и отгоре на тва продължава да се пляска и с други !!! ТИ дори не можеш да му се наречеш и любовница,ти просто си една от всичките,а с тебе може би си уплатнява времето когато не е в командировка.! Смешно дори адски пошло за тебе! Радвам се че ти е първия мъж в живота но с всичките тези казани неща от тебе това адцки много се умаловажава!!!

48.   До RAY-терапевта :Я драсни едно професионално мнение по този въпрос- с нетърпение ще чакам да прочета !

49.   Точно се засилих да пиша и виждам, че номер 43 ме е изпреварил и е казал почти всичко, което исках и аз да споделя. Не съм привърженик на дарвинизма. Той не може да обясни някои неща - който му е интересно, нека да потърси инфо за липсващите брънки. Лично аз съм на мнение, че не хората са произлезли от маймуните, а обратното - те са деградирала отцепила се група. Следователно изобщо не бива да са ни за пример, напротив, с подобни на разсъжденията на номер 42 и маса други хора, най-вероятно и хомосапиенс групата ще деградира значително.

На тази земя човекът има много по-висша цел от простото размножаване. Не че не са ни заложени първични инстинкти, но ни е заложено и да ги надскочим доста успешно, защото, както е написал номер 43: "Ние се различаваме от останалите бозайници със силно развит главен мозък, който ни дава възможност да РАСЗЪЖДАВАМЕ И МИСЛИМ АБСТРАКТНО, дава ни възможност за самоанализ!!". Ако просто се носим по течението си и оправдаваме действията си с "независещи" от нас обстоятелсва, то в духа на привържениците на дарвинизма, нека просто кажем, че се връщаме назад в развитието си, когато разумът не е бил определящ...

Ще заключа с това, че безспорен факт е, че функциите на тялото се контролират от мозъка. Ина хора, които със силата на ума си притъпяват всякаква болка и се подлагат на операции без всякакви обезболяващи. Това е само един от безбройните примери за това как човек може да влияе върху всеки аспект от живота си. Ако реши, че ще е моногамен, той ще е такъв, ако реши да не е - няма да бъде. Всичко е въпрос на избор, без значение дали ще облечем това в думи като "ниски нива на тестостерон" и прочие, защото човек съзнателно избира да има такива ниски или високи нива и умът дава съответните команди на тялото, така както може да забави биенето на сърцето си например или дишането си.

Всичко е в главата и няма такова нещо като организмът си иска... И организмът на Жана Д'Арк си е искал да се спаси от огъня, но тя пък е решила друго, май-май. Както и Галилео и безброй много други примери, зад които стоят хора, благодарение на които човекът днес е това, което е - едно раумно мислещо същество с развито общество и наука. Именно защото е имало хора, които въпреки инстинктите си, са знаели, че има нещо повече от непосредствения видим за сетивата им свят и са доказали правотата си... От нас зависи дали искаме да деградираме към примитивното в нас или да вървим напред към развитие на дух и разум като по-висша инстанция за вземане на решения. Аз не съм от безволевите хора, които ще се спрат на първия вариант, а се чувствам щастлива и в мир със себе си, единствено когато знам, че не предавам себе си и близките си, защото съм избрала достойното в живота.

За мен истински ценното в живота е не да виждам трудностите като непреодолими препятствия и да си казвам, че нямам избор, защото така ми е заложено, а да ги приемам като Възможности да се развивам като личност: тяло+разум+душа!

50.   Много добре казано 49., но е редно да ни просветиш в тази нова теория на недарвинистите - да не си от Сайнолоджи или някия от другите му там американски секти.
Между другото Жана Д'Арк не е била „просто„ жена, а по най-нови данни е имала и малък пенис (затова е и била девственица докрай) и е имала и много високи нива на тестостерон (гледай Дискавъри).
Чрез генетични тестове, фосили и др. е доказана теорията на Еволюцията -даже е намерен първият бузайник!!!, има още да се дълбае, но ако маймуните бяха пройзлезли от нас (а ние от кал като в библията), то те трябваше са по-развити и интелигентни от нас по силата на естествения подбор - и до ден днешен интелигентните и красиви хора се размножават и имат повече деца (пак доказано от американци), даже е доказана сигнификантна позитивна зависимост между красота и интелигентност - ние ставаме по-красиви и умни, но процесът е много бавен ЕВОЛЮЦИЯ, не революция.
Да, имаме свободна воля ( и според бибилията), не може да се оправдаваме с хормоните си, защото сме единственото животно, което е достатачно интелигентно да действа ВЪПРЕКИ ТЯХ. Това ни прави човеци. НО НЕ МОЖЕ ЧОВЕК ДА КОНТРОЛИРА ХОРМОНИТЕ СИ - ХАЙДЕ, КАЖЕТЕ НА ТЯЛОТО СИ ДА ПРОйзвежда повече инсолин, ако сте диабетик, да пройзвежда повече остроген, да не влиза в критическа....
Хората имат воля, разум, дух, но все още са затворени в животинска обвивка, наречена тяло. Имаме общество, в което важат опр.норми на поведение и то е наложило моногамната връзка (в този исторически момент) - и по-точно временната моногамна връзка, защото се акцептират дори от църквата до 5 църковни брака един след друг, разводът става за 2 седмици. Но които отрича друг вид връзки, просто си зарира главата в пясъка и не решава проблеми. Това поведение пък е характерно за явно друго,(според вас) пройзлязло от човека животно - щрауса.

51.   До №48: Доколкото Любовта е универсална и неотменима категория (като гравитацията, примерно), и съвсем не се ограничава само до междуполовите отношения - да, възможно е да обича едновременно и жена си, и любовницата, и още един куп други жени и мъже... Проблемът идва от това, че човек дори и да е частица от Метасъзнанието (или Бога - както щете го наричайте) той си има определен и общо-взето краен капацитет. Така че колкото повече хора обич, толкова по-малко обича всеки от тях (в смисъл на внимание, отношение, време). Разбира се има и свръх-капацитивни хора, та дори и "средностатистическият" човек има свръхкапацитивни моменти в живота си, в които е трудно да ограничи несъзнаваното си желание да обича и да дава (или да взима - според нивото си на развитие) до единствен партньор.
Поздравления към №49 и №42 за мненията - най-близо са до истината. Тялото ни е полигамно, съзнанието ни (душата) - безполово, а какви да бъдем ние между тези две крайности - изборът си е изцяло наш, като не е задължително в два различни периода от живота ни той да е все един и същ... Отново - въпрос на развитие, на натрупан опит, съзнание, възможности. Но е глупаво да подтискаме вътрешните си импулси - каквито и да са те. Така се лишаваме от придобиването на ценен преживелищен опит (не задължително приятен). НИКОЙ прогрес не е постигнат с потискане.
Ако обаче авторката под "обича" има предвид влюбване/влюбеност - чисто физиологически е много малко вероятно. Границата за това, доколкото знам е около 2 години.

52.   Do N51. Не можеш да кажеш че еди си кой номер е близо до истината! Всеки си има своя собствена истина и тя е така каквато той ..я вижда и разбира! А що се отнся до вътрешните ни импулси понякога трябва да ги подтискаме! НЕ може да видиш някой и да ти се шиба,и непременно да го правиш само защото не трябва да подтискаш импулсите си..! бля бля....и утре друг и друг и друг или друга..........и ти се превръщаш в парцал..защото ..от всичкото това иуркане всеки граби по ..частица от тебе ..душевно емоционално,и така един ...ден само за да не подтискаш импулсите си ...деградираш!!!

1-50 от 78