Дълго време вече ми се върти в главата мисълта и аз както всички други да споделя мъката си,това което ме измъчва в продължение на месеци и сега реших да споделя с вас за да ми олекне.

Знам че може би много от вас ще ме упрекнат, че вината е в мене, че ако искам мога да спра всичко, но просто съм заслепена от любовта и правя всичко за да запазя човека до мене дори и по този начин аз самата да се самоунищожавам.

От половин година аз си имам приятел всичко стана много неочаквано просто едно запознанство едно излизане един разговор и се оплетох без да искам сама в паяжината му.

Любовта възникна за мене неочаквано може би си мислите, че може би се лъжа, че за някаква половин година не мога да кажа че обичам но аз съм убедена в чувствата си понеже има любов която дори не забелязваш понеже тя толкова леко докосва студенината на ежедневието ти, че не би могла да го промени ако някои не и подаде ръка.

Има любов която връхлита като торнадо и след нея остават само разбитите мечти и остатъци от съществуването ти.

Има любов която чакаш с дни седмици, месеци, години... и тя все не идва и не идва обречена на несъществуване.
Има любов която се колебае дали да премине прага на настоящето понякога го прави а друг път си остава в бъдещето много често за винаги. Но има и друг вид любов в която аз вярвам и изпитвам любовта която независимо дали ще се случи или не променя съзнания срива стени върши чудо след чудо.Тази любов понякога адски боли, а друг път те задъхва от щастие понякога те води а друг пат е сляпа, понякога те убива за да те възкреси или за да те погуби за винаги.
Точно тази любов не можеш да търсиш или пренебрегнеш, нито да предизвикаш. Когато се случи ти просто знаеш че това е Тя... знаеш че живота ти тръгва в нов коловоз, че всичко се променя дори ти самата ти вече не си същата това е истинската любов.
До сега в живота си не бях обичала никого въпреки че имах любов, от другата страна имах всичко което желаех, но не бях изпитала това велико чувство любов.
Сега както ви казах преди 6 месеца срещнах човека в когото се влюбих, но проблема е в това че чувствата ни не са споделени аз не съм получила от него кои знай какво, нещо заради което да го обичам, а просто така любовта ме връхлетя.

Имам може да се каже много проблеми с него понеже преди мене той е имал приятелка с която е бил цели четири години това е била първата му любов, но накрая е бил излъган и погубен преживял го е много трудно и точно за това сега той вече не вярва на никои.
Понякога се държи много лошо с мене, унижавал ме е до степен в която сам искала само едно нещо - да се отвори земята и да ме погълне просто да изчезна, да не чувствам нищо да заспя един вечен сън. Никога няма да забравя последният ми Свети Валентин с него.
Ден на влюбените точно на този ден, когато гледах приятелките си и всички щастливи със своите половинки и се надявах на някакво внимание, той ме нарани много за пореден път.

Няма да забравя как бях в къщи с него и дойде една приятелка и каза –“честит ви ден на влюбените” - тогава аз се усмихнах и казах мерси, а той се обърна и каза честит на всички влюбени, ама не и на нас.
Аз знаех и съм знаела винаги той не е крил от мене, че не може да отвърне на чувствата ми знаех го много добре, но просто ме нарани много и натъжи това му отношение. Понеже пред мене може да каже всичко, но много ме заболя от това което каза пред моята приятелка просто с две думи той ме унижи пред хората.
На този ден на влюбените, аз не получих нищо даже и една мила дума. Винаги слушам за бившата му приятелка - първата му любов какво е било с нея и всичко това ме натъжава много, а и ми казва винаги, че вече е неспособен да обича че никога няма да обича никоя като нея.Освен това винаги ме оставя на трето място след родители те си и приятелите си.

Много пъти ми се е случвало и това той да е ядосан на някои независимо кои е той и да идва и да си го изкарва на мене да се караме и аз да изкупувам грешките на другите. Има проблеми с някои и за това си отнасям аз.
А аз винаги преглъщам всичко в името на любовта си понеже го обичам. Наранил ме е много и продължава, но аз въпреки това приемам нещата винаги така каквито са. Правя всичко прощавам му в името на любовта си, а в замяна на това не получавам нищо. Даже много пъти ми се е случвало да се караме вината да е в него, но само и само да няма проблеми, скандали и за да не го загубя аз признавам неговата грешка за моя и му се извинявам аз, а в същност няма за какво.

Винаги съм се държала добре с всички. Не казвам, че съм нещо кои знай какво, но просто винаги преди да направя нещо помислям никога не бих и не съм причинила на някои нещо, което знам, че ако ми го причинят на мене ще бъда наранена понеже това е много егоистично.

Незнам какво съм направила толкова много, незнам какво съм съгрешила, че точно сега когото срещнах човека в който се влюбих, човека заради който бих дишала, живяла.

А той се държи така с мене и ме унижава пред всички по този подъл начин. Незнам кои грешки изкупувам по този начин, какво толкова съм съгрешила, но знам само едно - обичам го и по този начин се съсипвам сама себе си, но въпреки това продължавам.

Знам, че сега е с мене а утре може би вече ще го няма. Не искам нещо много от него, а просто уважение нищо друго да се държи добре с мене и да ме уважава не ми трябва много за да бъда щастлива.

Освен това имам и друг проблем, че аз не съм добре с нервите с много слаба нервна система съм и това не е станало от хубаво - просто съм била много наранявана и продължавам да съм. Вече сам зависима до голяма част от успокоителните ми понеже без тях сам загубена. Плача, страдам, боли ме, унижавана съм и си пия успокоителните - в това се състои моят живот нищо друго. Чакам всеки изминал ден и се моля моята любов да се сети за мене, да е с мене, да видя дори фалшивата му усмивка да чуя някоя подла лъжа, но изречена точно от неговата уста, да ме унижи, но просто да бъда с него, страх ме е да го загубя.

Боли ме, но се успокоявам с това, че веднъж в живота си човек се влюбва и точно тази любов си струва, всяка саможертва, всяка възможна или невъзможна цена всеки дъх и всеки миг от краткото ни и чупливо съществуване. Дори ако тази любов опустоши сърцата ни за винаги...

Коментари

1.   Здравей, аз съм само на 19, но наскоро ми се случи това нещо. Влюбих се в боклук, който нито ме уважаваше, нито се държеше с мен, както заслужавам. Тръгнах си, без да кажа защо, просто го оставих - не вдигах телефона, избягвах го. Месец след това си хванах гадже и той ме потърси, осъзнал грешката си. Но тогава, аз казах: "Ти знаеш колко те обичам, но наранят ли ме веднъж не прощавам, дадох ти шанс - ти не ме уважаваше. Сбогом " След тези думи не ме потърси и още го обичам, но по - добре да страдам далеч, отколкото с него, но унижавана, заради чужди грешки.

2.   Има една народна мъдрост: "На сила хубост не става ". Спри със самосъжалението и се опитай да огледаш с трезв поглед нещата около себе си. Знам, че не е лесно и ти звуча безчувствено, но се опитай да го направиш. Задай си въпроса дали си струва усилието да продължаваш така, като се абстрахираш от мисълта, че любовта ни спохожда само веднъж. Това не е така. Събери сила и опитай...

3.   За такъв тип мъже скъпа не трябва да страдаш. Те изпитват удоволствие да те унижават, да те нараняват и да се чувстват нещо повече от теб. Когато им предлагаш цялата си любов, те просто не я приемат, защото са прекалено страхливи. Вдигни си главата, спри успокоителните и се погледни в огледалото. Там се отразява една мн привлекателна жена, която в никакъв случай не трябва да допуска да бъде унижавана от някакво нищожество - дори той да е любовта на живота и в момента. Опитай да бъдеш малко по-резервирана, малко по-студена към него и в негово присъствие в никакъв случай не му показвай колко го обичаш и колко държиш на него - напротив опитай да пофлиртуваш с някой от мъжете в компанията и само наблюдавай реакцията му. Ако той държи на теб ще се промени автоматически, но ако не се промени - просто го зарежи, колкото и да те боли. Времето лекува. Но никой няма да ти върне загубеното с него време и нервите, които си изхабила. Може би си казваш сега - тази пък за каква се мисли, та ми дава съвети. Е да, аз не съм психолог, но имам достатъчно жизнен опит, две деца и съм изпадала в подобна ситуация. Беше ми нужно страшно много време, почти 10 години, за да мога да получа изцяло уважението и любовта на собствения си съпруг. Но сега слава богу той ме боготвори и не дава косъм да падне от главата ми. Сега след толкова години ние сме като влюбени тинейджъри, които не се интересуват от света около тях. Но аз си знам, колко усилия ми е коствало. Ако не си семейна просто го зарежи и всичко ще се оправи. Желая ти късмет и не забравяй, че щастието трябва сами да го постигнем. Целувки.

4.   От поста ти лъха толкова много болка...Наистина ти съчуствам.Аз също като теб съм много чуствителна и болезнено изживявам разочарованията.
Напълно обаче съм сагласна с това което ти е написата жената преди мен.
Аз бих те посъветвала преди да започнеш да се държиш студено,първо да поговориш с него за последен път.Сподели му всичко което си написала.Ако въпреки това той не промени държанието си действай смело.Дръж се така както той с теб.Но ако не помогне просто го разкарай.И стига с антидепресантите.Почни да спортуваш.Излизай с приятелки повече.Обърни внимание на външния си вид.Бъди по красива от всякога.И най вече имай достойнство,защото ако ти сама не се уважаваш няма и той.
Успех!!! :)

5.   Здравей, какво мога да те посъветвам, аз изживях един развод с мъж, който престана да държи на семейството си, сега живея с приятел, който по същия начин долу горе постъпва, не знам дали мъжете могат да бъдат разбрани- обвиняват ни, че ние все търсим новото, а те непрекъснато бягат навън с приятели когато се отегчат от семейство и дом - и това се повтаря.................И си мислят, че от позиция на силния пол могат да ни унижават и да се чувстват господари на положението! Помисили добре, чуй сърцето си, никой не знае кой е верния път, но не допускай да бъдеш потъпкана!

6.   Махни се от него. Смени града, държавата...промени живота си. Това не е любовта - четох в една книга за болестта, при която жените обичат прекалено силно. Това е подсъзнателна любов (болест). Изпитват я всички, които са страдали от бащтите си като малки или са наблюдавали лошо отношение към майките им. Аз също имам подобен проблем, но при мен разликата е, че постоядно се борят за мен и казват колко ме обичат. Лошото е че се случиха неща, които ме нараниха жестоко (думи пред приятели, SMS от стари гаджета и може би изневери). Много пъти се разделях с него, но се връщах...и сега пак събирам смелост да го направя, з-тото не искам да градя живот с човек, които ме е предал няколко пъти. И ще се разделям с него, докато това се случи окончателно. Няма нещо по-силно от мен на този свят и аз няма да се примерявам лъжите му. Колкото и да е силна любовта ти, не спирай да се бориш за теб и твоето щастие. Колкото и да се връщаш при него - не спирай да търсиш твоето щастие и да бягаш, когато то не е там. Спри успокоителните - аз също пиех, но от тях ми ставаше по-лошо. Махни се от него. След време ще го мразиш и няма да чустваш любов към него - сигурна съм в това.

7.   За спооделеното преди мен-бих искала да ми разкажеш нещо повече за тази "болест ".Аз също съм имала и имам проблем в семейството заради баща и.Много исках да срещна някого,но когато го срещнах,този човек просто се подигра с мен.Второто мИ гадже също излезе една голяма грешка в живота ми(просто нямате представа колко голяма).Скоро се разделих с първото си гадже,но аз не спирам да мисля за него и ми е страшно кофти.Явно страдам от същата болест...

8.   Здравей мила искам да ти кажа,че ужасно съжалявам,че тозо мъж постъпва така с теб и аз ще добавя,че всички мъже на земята са прасета.Постинг 3 е написано много точно и правилно бъди по резервирана към него,колкото и да ти се иска да му се хвърлиш на врата опитай се да се въздаржиш.Дръж се така с него както той с теб и ще видиш колко ще се обърне играта.Спри се с тези антидепресанти те няма да ти донесат нищо по добро 4 добре е казала обърни си внимание.Излез от черупката си виж колко е краисв света .
Знам,че можеш да бъдеш силна покажи,че заслужаваш уважение и любов.
Желая ти много успех и възможно най-скоро да се отърсиш от този омагьосан кръг.
Поздарви и целувки!!!

9.   Здравей миличка!Аз съм на 18 години и не съм на твоето мнение,че човек се влубва само веднъж в живота.Според мен трябва да започнеш да се държиш по отдръпнато с него,да не му тичаш по гъза,да не му сваляш звезди и да му покажеш,че и ти имаш самочувствие,и най-вече,че ти неси виновна за неговата мъка.В крайна сметка пред теб е целият ти живот и ти заслужаваш човек който ще е с теб и ще те обича и уважава,да ще ти бъде трудно,но не и невъзможно!!!Има още много неща които мога да ти напиша,но няма смисъм,ако решиш винаги мога да те изслушам без да те упрекна,такива неща се случват на всички!!!Успех и много целувки!!!