Бихте ли простили изневяра?
Към жените най-вече, бихте ли простили изневяра на половинката си, биле сте разделени той ви е зарязал заради друга и след месеци ви потърсва и иска да се съберете! Какво бихте направили вие?

И като говорите казва че е осъзнал но дали е така.....загубили се доверието съмнение винаги ще има ако срещне друга и пак направи така и ще очаква човека до него пак да прости. Нека някой който е простил да сподели как е!

Коментари

1.   Ако си се съвзела след раздялата, няма нужда от второ начало.
Дали той се е осъзнал - никой не знае :)

2.   Ако изневярата е единствена може да се даде втори шанс, но трети, четвърти и безкраен - не. Всеки греши, но ако да греши му е начин на живот няма смисъл. Преди да вземеш решение предцени:
- мога ли да простя?
- искам ли да простя?
- какво ме свързва с този човек?
- добре ли ми беше, като живеех с него?
- какво печеля ако се съберем?
- какво ще загубя ако се окаже, че ме лъже и продължи да ми изневерява?
- какво ще загубя ако се съберем отново
Направи си анализ и вземи решение. Риск винаги има, но без него не може. Премери си риска и виж дали си струва.
Може ако решиш да се съберете отново - да го предупредиш, че няма да му простиш втори път.

3.   Прошката е за това! да забравиш всички грешки и да дадеш шанс на човека които те обича...

4.   За изневярата няма прошка. Тръгне ли веднъж ще го повтори. Това се отнася и до жените. Човек изневерява съзнателно, не без да иска.

5.   Вчера разбрах, че през 2 годишната ни връзка с моя приятел той 2 пъти е бил с друга жена /сам ми го призна/. Заболя ме, но не го попитах нито коя е, нито как се е случило, нито защо. Предполагам, че е след употреба на голямо количество алкохол, че е била някоя случайна, към която не изпитва чувства и че е бил объркан относно връзката си с мен. Със сигурност не му липсва секс,а и той не е бройкаджия. Знам , това е човекът с когото искам да бъда и че аз съм жената с която той иска да бъде сега. простих му. Но Не знам дали някога ще го повтори и дали тогава ще му простя.

6.   Бръкнеш ли веднъж в кацата с меда ти се услажда. Въпроса е, че ако му простиш той дори пак да ти изневери, не е желателно да разбираш. Какво пък толкова.

7.   Аз не бих простила изневяра. Щом го е направил значи не ме обича, има ли смисъл да продължаваме заедно след като любовта си е отишла? Да давам шанс, за какво, на кого и защо??? Щом е допуснал това да се случи, няма смисъл от прошка защото прошката се дава когато искаш да спасиш нещо, в случая няма какво. Така мисля аз.

8.   Аз съм мъж, но ми се иска само да кажа, че Номер 2 ти е дала най-точните неща върху, които да се замислиш. И дори отговора да е положитиелен, аз лично бих се замислил доста, защото това нещо остава следа в теб, която винаги ще си спомняш а това може да съсипе връзката ви. Но, аз не съм ти, нито някой друг е теб. Просто сама се опитай да си отговориш на всичко а на Номер 2-поздравления още веднъж!
Ралф

9.   След неговото "разкаяние" и "Обичам те" , бях готова на всичко за да му простя. Да преглътна обидата, да забравя случилото се и да продължа напред. Но той отново ме излъга. Изобщо не беше приключил връзката си и 2 седмици след като ми каза, че аз съм "Жената", замина с нея на почивка. Сега вече не мога да простя. Някои мъже тръгнали вече по този път, не могат да се променят.

10.   Определно смятам, че ще дам втори шанс...поне в момента така мисля, може би защото и аз не съм безгрешна. И въобще не съм съгласна с №7 че не е възможно да те обича, след като само месец след това се е осъзнал предполагам, че е било чисто сексуално. Но простиш ли му, трябва да забравиш да натякваш за постъпката. А представи си също така, как ще е по-нисък от тревата:)

11.   Aко ме зареже тоест прояви безотговорност към мен и семейството (тъй като съм омъжена с 2 деца) сигурно няма но ако кръшне така еднократно без да поддържа любовна връзка бих простила.

12.   Повечето мъже изневеряват така както и повечето жени, изневерата понякога може и да бъде полезна, така че не е нужно да се прави драма от това. Изневярата може да заздрави връзката, стига да не е начин на живот.

13.   Разберете най-после, че изневярата понякога става необходимост, било то за мъжа или за жената. Това , че изневеряваш съвсем не означава, че не държиш на семейството си. Понавам мъже и жени, които години наред имат извънбрачно връзки и въпреки това имат стабилни семейства. Друг е въпроса дали е правилно или не е, да така е изневярата е лъжа, измяна, но, ако я правиш така , че половинката ти никога да не разбере, няма нищо лошо в това. Стига да не чувстваш угризения, всичко е наред.

14.   Здравей аз сам на 18 и никога по какъвто и да е повод не бих простила изневярата

15.   АЗ СИ ЗАДАВАМ СЪщИЯТ ? НО ТАКА КАТО ГЛЕДАМ КАК Е ТРЪГНАЛО,МАЙ ВЕЧЕ СЪМ ПРОСТИЛА,МИНА ГОДИНА И ПОЛОВИНА ОТ ТОГАВА,ВЯРВАМ МУ НО МУ НЯМАМ ДОВЕРИЕ,АКО МОЖЕ ДА МЕ РАЗБЕРЕТЕ.ФАКТ Е ОБАЧЕ ЧЕ СЕГА СЪМ БЕЗУМНО ЩАСТЛИВА,КАТО СЕ ОПИТВАМ ДА ОСТАВЯ ТЕЗИ НЕЩА В МИНАЛОТО И ЖИВЕЯ В НАСТОЯЩЕТО В КОЕТО СЪМ НЕГОВАТА ПРИНЦЕСА И СЕ ОТНАСЯ С МЕН КАТО С ТАКАВА.КАКТО НОМЕР 12 КАЗВА МОЖЕ БИ ИЗНЕВЯРАТА Е ПОЛЕЗНА,НЕ СЪМ СЪГЛАСНА,НО МОЙТО МОМЧЕ НАПРИМЕР ТВЪРДИ ЧЕ БЛАГОДАРЕНИЕ НА НЕЯ Е ОСЪЗНАЛ ЧЕ АЗ СЪМ НЕГОВОТО МОМИЧЕ И НЕ ИСКА НИКОЯ ДРУГА.БАНАЛНО,НО МЕ РАЗМЕКНА.

ЗАМИСЛИ СЕ НАД ВЪПРОСИТЕ В ПОСТА НА НОМЕР 2...ТЕ СА ТЕЗИ КОИТО ЩЕ ТИ ДАДАТ ОТГОВОР ИМА ЛИ 2 ШАНС СЛЕД ИЗНЕВЯРА

ТАНЯ

16.   Никога не бих простила изневяра.

17.   Простих, а той повтори ... Раздялата не закъсня .... изневери ми и втори път.. затова вече никога не бих прострила

18.   САМО ЧЕ СИ МИСЛЯ ЧЕ ТАНЯ СИ ЖИВЕЕ В ПРИКАЗКИТЕ И МОЖЕ БИ ЗА НЕЯ Е ПО-ДОБРЕ ТАКА:) КАКВО ЗНАЧИ ВЯРВАМ НУ НО МУ НЯМАМ ДОВЕРИЕ:))) ЗВУЧИ МНОГО СМЕШНО. АЗ АКО МИ ИЗНЕВЕРЯТ ЩЕ ГО ИЗХВЪРЛЯ С ПАРЦАЛИТЕ ОТ 12-ТИЯ ЕТАЖ. НЕ СЕ ВРЪЩАЙ ТАМ КЪДЕТО ВЕДНЪЖ СИ СЕ ИЗПЛЮЛ.
А.

19.   Никога не прощавай изневяра, как може да простиш на човек който те е предал по този коварен начин.

20.   Аз съм прощавала, но .... просто е безсмислено и никога след това не е същото.

21.   Kъм номер 18:като казвам че му вярвам но му нямам доверие,зная че звучи смешно,но е факт 1че вече някак вече му вярвам като каже например на кафе съм,спя и т.н елементарните работи,а му янмам доверие защото просто не мога да се доверя напълно,може би...някой ден ще стане,но сега не мога а и не искам,но на 100% повече никога

таня

22.   Никой не би простил, а общо взето всички изневеряват. Накъде е тръгнал света, незнам.

23.   Така...сега ще ви разкажа своя опит.
При мен ставаше така два пъти, че аз изневерявах- жена съм, на средна възраст. Бракът ми се разпадна заради това. Той беше ми простил, но не можех да спра сърцето си да обича другия. Така всичко свърши...

А след това под влиение на едно много упорито ухажване на един господин-уж представящ се за приятел и нищо повече, изневерих втори път (този път на мъжа, който обичах и заради когото бракът ми отиде на кино). Просто за известно време повярвах на упоритото ухажване на въпросния ''приятел'' и се самонавих. Много бързо се разочаровах-така или иначе винаги чувстваме дали някой ни допълва и сме щастливи с него.
Любимият, на когото изневерих знаеше за това мое залитане-официално бях прекратила срещите си с него, за да не играя двойни игри. Но не престана да казва колко ме обича и как иска да ме върне отново при себе си. Беше упорит докрай, макар че страдаше ужасно.

В крайна сметка аз ''изтрезнях'' и се убедих, че той е мъжът, с който съм истински щастлива. Безкрайно съжалявам и до ден днешен за тази ми изневяра- не мога аз да си я простя (интересно, за първата изневяра-тази в брака ми, никога не съм съжалявала- просто тя ме стрещна с моята истинска любов).
Сега сме много щастливи двамата, изневярата отдавна е забравена, само се шегуваме с нея понякога, а аз се убедих, благодарение на нея, че единственият, който обичам е Той и никой друг.

Та- заключението е- ако другият е искрен и ако го обичате- простете му.

Там където има истинска взаимна любов, тя побеждава. Ако я няма в една от двете страни, изневярата не се преодолява, а руши всичко. Понякога изневярата е изпитание за силата на любовта на двамата.

24.   Естествено, че НЕ! Достойнството на човек винаги трябва да бъде на първо място.

25.   Зависи колко силни са чувствата!!! аз ако много го обичам този мъж ще му простя,ако изневярата е само 1 път!!!

26.   От авторката:
До №17 -простих и няма и седмица и се повтори бяха лъжи че е приключило между тях
Съжалявам много че детето се разстроива заради това но да те лъжат цял живот със такъв парцал като нея ходи със всякъкви за пари а на тоя му обира всичко а на детето не дава
обичам го но след това което изживях отново простих а той е продължавал да се подиграва с мен!

27.   докато не се опари човек от изневярата никога няма да разбере какво е.аз се опарих,призна ми,мн лесно му простих - казах си,ако все още така силно се обичаме ще го преодолея някак си,но винаги си имам едно на ум,просто защото ме е страх да не го повтори,но единственото нещо е , че това нещо не се забравя.
трудно е наистина! всеки човек си има своите възгледи за живота!
B.

28.   аз съм прощавала случайни „забежки„ в командировки, но НИКОГА НЕ БИХ приела някого обратно, ако ме е зарязал месеци наред.

29.   По мои наблюдения, по-склонни да прощават изневери са жените, които са финансово и емоционално зависими от мъжете си. Обикновено прошката не е искрен израз на чувствата, а е продиктувана от нуждата, от страха да не останат без доходи с деца на ръце. Такива семейства с течение на времето стават пародийни семейства - в тях всичко е една преструвка, симулация за пред хората.
Независимите и осъзнати като личности жени много рядко прощават изневяра. Изневярата не е случайна грешка - една извеяра е винаги добре осъзната, както и добре се осъзнава болката която тя ще причини на другия партньор. В този смисъл изневярата е показателна за непукизма на единия към чуствата на другия. А когато някой не се интересува от чувствата ти, когато съзнателно те наранява с действията си - за каква любов говорим?

30.   Дори бих поощрила такава.

31.   Изневери, прошки... лъжа и лицемерие, и нищо повече. А нещата могат да бъдат толкова по-прости, ако споделяме всичко с човека до нас и го приемаме като отделна личност с чувства и желания, а не като наша собственост и едва ли не длъжен да бъде с нас до живот.
Бих създала семейство само с човек, който мисли като мен, дано само да намеря такъв.