Какво е сродна душа?
Здравейте! :) Искам да видя какво мислите по този въпрос. Чувала съм две теории за сродните души. Едната е, че те не могат да бъдат заедно. Срещат се, но за малко, за да се научат взаимно. Но не е нормално да са заедно. И втората теория е, че е прекрасно да срещнеш сродна душа, че това е идеята и че следва прекрасен живот, докато смъртта ни раздели.
Друг е въпросът как разбираме кой ни е сродна душа. Сигурна съм, че ще последва и такъв въпрос от някой от вас.
Благодаря ви, предварително!
Д. 24г. ;)

Коментари

1.   Сродна душа е да срещнеш човек, който е също като теб, да има същите интереси, разбирания, като теб, тоест да бъде твойто аз но от другият пол, с една дума казано твоята половинка. Тогава щастието е пълно. Пожелавам ти да го срещнеш.

2.   Първата теория е на окултистите, а втората - на романтиците. Ще се съглася с втората, защото тази група ме влече повече. Нищо против окултистите, но теориите им не ме впечатляват особено.

Да, наистина е нормално да се запитаме и как разкриваме сродната си душа. Ще оставя хората да поразсъждават по втория ти въпрос, а от своя страна ще попитам: Защо не всички откриват сродната си душа - прекалено мързеливи и пестеливи ли сме станали или Вселената (или който ни е виновен обикновено) е решил/а, че не го заслужаваме? :)

3.   Авторът: Няма ли да е прекалено скучно да си с човек, който има същите интереси? Или по-лошо да е същият като теб. Представяте ли си да сте заедно със себе си? :D
Ако се обичате достатъчно, което е много трудно да се постигне в живота, би ви било хубаво. В противен случай бих се ужасила. :D

4.   Авторът: Защо половинка?
Нима не сме цели същества и не се ли стремим към това?
Относно това дали го заслужаваме и защо Вселената не го праща е сложно малко.
Човек трябва да знае, че заслужава, когато иска любов трябва да знае, че заслужава именно това! Да го чувства!

5.   Задаваш философски въпроси на които ще ти отговоря по възможно най-простия начин. Всичко е химия и математика. Търсенето на сродна душа и хармония в живота е за безумните мечтатели, които живеят в един измислен свят на фантазии и непостижими цели. В животът си човек има два пътя по които може да поеме. Първият е пътят на познанието, които ще те отведе там където поискаш. Вторият е пътят на горчивия опит по който се влачат 90% от хората. Всеки сам избира какво да прави с живота си, но да гониш вятъра си е загуба на време.

6.   Защото тогава няма да бъде сродна душа, ако няма същото разбиране като теб.

7.   Вече и аз не знам. Самотно ми е искам мъж :d
Връзка, не секс.

8.   Как разбираме дали е сродна душа? Вярвай ми , няма как да не разбереш, ако ти се случи. Това наистина е някой точно като теб. Някой, с който двамата можете да постигнете велики неща. Аз съм привърженик на окултната теория. Това не ти е някакво романтично гадже, с което да се развяваш щастлива. Изключително сериозно нещо е. Ще се появи, ако има да ти се появява. И наистина дава ново познание за света. Засега се радвай на живота какъвто е, а ако ти се появи - желая ти здраве и сили да издържиш.

9.   Благодаря ти! :)
И аз почнах да се интересувам от окултното. Успех и на теб в срещането, а ако не си я срещнал пожелавам скоро да я срещнеш!
На скоро четох на Едгар Кейси "Сродни души" и разбрах, че точно от тази книга имах нужда.
Прочети я, ако не си я чел. :)

10.   Ако сродната му душа, истинската ми сродна душа, се намира примерно в някое градче в Щатите, шансът да го срещна е малък.

Ограничена съм с това, което имам около себе си и мога да търся "сродни души" според мястото, на което се намирам и изборите, които правя.
Може и никога да не се стигне да отида до Америка, до това градче и да ГО срещна.

2. Прен. Който е близък по свойства, качества, характер и др. Сродна душа.

11.   Относно срещата със сродната душа, съдбата си знае работата!
И дори да е в някое селце в Сащ, пак може да се случи така, че да се срещнете. Само не спирай да вярваш. :)

12.   АКО Е ПИСАНО.

13.   Трудно може да се предотврати срещата със сродна душа, ако такава е предначертана. Въпросът е ти да разбереш какви са целите на живота ти, защото за всеки са различни. За едни са да строят големи инженерни съоръжения, за други са да опознаят най-долните вертепи и да се измъкнат живи оттам. Сродната душа, когато се видите е някой, който ти дава напътствие в живота, дава ти знаци и променя мисленето ти, ако си се отклонил от предначертаното. Вие си сверявате компасите, когато се видите. Може съвсем да не става дума за любовна връзка. Ако не е за любов, ти ще усетиш по нещата които се случват. Както казват - ако след разумни усилия в определена посока, нещата не се случват - откажи се, не е било за любов, за друго е било, намери в съзнанието си това другото.

14.   Трудно може да се предотврати срещата със сродна душа, ако такава е предначертана. Въпросът е ти да разбереш какви са целите на живота ти, защото за всеки са различни. За едни са да строят големи инженерни съоръжения, за други са да опознаят най-долните вертепи и да се измъкнат живи оттам. Сродната душа, когато се видите е някой, който ти дава напътствие в живота, дава ти знаци и променя мисленето ти, ако си се отклонил от предначертаното. Вие си сверявате компасите, когато се видите. Може съвсем да не става дума за любовна връзка. Ако не е за любов, ти ще усетиш по нещата които се случват. Както казват - ако след разумни усилия в определена посока, нещата не се случват - откажи се, не е било за любов, за друго е било, намери в съзнанието си това другото.

15.   Намерих това другото. Искам любов и ако може да е сродна душа. :)

17.   Честно казано едва ли ще намеря жена като мен, която дае моя сродна душа. Аз съм асоцилаен, с огромно его и гордост, романтик и мечтател, който иска жена която да го води, но и да го обича. Който мисли да живее за момента. Ще се учудя ако има такава като мен честно казано.

18.   Копнежът за любов е основно нещо. Човек трябва винаги да носи любов в себе си.

19.   Всеки открива своята половинка. На който с когото му е писано-с него. И точно той е половинката му :)

Едно Момче-20г.

20.   На някои може да не им е писано. И как разбираш, че ти е половинката?
Аз бих го потвърдила, когато съм на 90 години и той все още е с мен. :)
И сме бутали цял един живот.
С. 24

21.   Към номер 5- Относно познанието (а може би не само там ) само едно-единствено нещо е безпорно-глупостта. Останалото е плод на съмнения, проверки, корекции.

22.   Искам ти да бъдеш моята сродна душа.

23.   Кой искаш да ти е сродна душа? Авторът, който е жена или номер 21? :D
Не обърквай Вселената, уточнявай се. ;)

24.   До №4.. защо половинка ли?? Има една легенда, че някога много отдавна хората не сме се делили на жени и мъже, били сме някакво създание съчетание от двете, но БОГ бил ядосан за нещо (тук не съм сигурна дали е точно така) и разделил тези създания на 2 части - жени и мъже и оттогава всеки търси своята половинка, своята сродна душа. Относно това за сродната душа, може би не е задължително да е точно като теб в смисъл да си приличате (говоря като характер и т. н. , а не външност) има и такава теория, че противоположностите се привличат. За мен сродна душа означава, не някой който е едва ли не точно като теб, а някой с който се разбираш, който те прави щастлив/а, който те радва. Мм.. не знам, то просто сякаш го усещаш.. например когато имаш връзка с човек и разбираш дали той е за теб или не е. При мен поне, това че противоположностите се привличат не важи, за да общувам с човек, трябва да имам поне малко общо с него, да не говорим за връзка. А може би наистина има хора, на които би им било скучно да са със такива като тях. Аз лично или поне така ми се струва на този етап, мисля че открих своята сродна душа. Аз в момента съм с човек, който, не знам как да ви го обясня, понякога си мисля, че с него сме един и същи човек, но в мъжки и женски вариант. Смятайте тогава колко си приличаме. Лично аз, не знам дали е защото я открих, но вярвам, че всеки човек има своя сродна душа, своя половинка и рано или късно я открива. Пък знам ли.. може и да не я открие. Всичко е съдба, каквото е писано това се случва. Но определено вярвам, че някъде по света съществува човек, предназначен точно за всеки един от нас..

26.   Автор/до номер 24 - И аз съм го чела това.
Ами надявам се да срещна някого, с когото да успея да създам семейство един ден. Ако срещна такъв, обещавам да споделя тук.
Всъщност едва ли е точно с тази легенда обяснението.
По-скоро е инстинкт, че трябва да се размножаваме. Ние сме мислещи същества и така сме създали идеята с "половинките". А един от уроците е, че трябва да сме цели без друг човек винаги и завинаги. Макар че е трудно.. Успех! :)

28.   Това да си си щастлив и сам е добре, но не е това, което трябва. Като се изпита веднъж истинската любов, човек осъзнава, че чак тогава е истински жив. Макар, че всеки си го чувства по собствен начин. Любовта не е само щастие. Аз вярвам, че половинките съществуват и тяхната любов е истинската. :)

30.   Номер 17 - аз съм точно като теб, взимай ме :)

31.   N8 и N13 са напълно прави. Аз срещнах сродната си душа (О да! Със сигурност е сродната ми душа. Това усещане ме удари като гръм. Толкова ирационално и изненадващо, всеобхватно и опустошително чувсто, че това е човекът. Но пътищата ни се разделиха и се случва да се видим веднъж годишно. Но колкото и редки и кратки да са тези срещи, ОБРЪЩАТ ВСЕЛЕНАТА МИ. Влияе ми на всички нива - и първично, и физически, психически, ментално... Не правим секс, от 15 год. се познаваме и почти не сме разговаряли като нормални хора. В тази връзка не може да се каже, че се познаваме добре, но имаме еднакви реакции в 90% от ситуациите (не го виждам само аз, а и всички, които познават и двама ни) и все се оказа, че начинът ни на мислене и възприятие за света е еднакъв в много отношения.
Когато пристваме на едно и също място, просто трептим. Усеща се неописуемо напрежение, но в дробрият смисъл. Чак въздухът трепери! Всякаш всеки момент ще си налетим и айдеее :D Но както казах, пътищата ни се разделиха. :)

32.   Сродната душа е подобие на душата половинка (или наричано още в човешкия свят пламък близнак) Не е едно и също. Петър Дънов много точно го е казал в беседите си. Четете и усещайте думите, всеки според нивото на съзнание, което е достигнал. При всички случаи, отношенията са далеч от обикновените човешки представи. Много точно е описала отношенията между сродни души и половинките българската авторка Беа Нади в трилогията си "Приказки за Боговете", "От светлина родени" и "Предупреждението".

33.   Когато се напаснете като характери.
Когато имате едно и също чувство за хумор!
Когато животът прави всичко възможно да ви събере.
Ако животът иска ще останете заедно.
Ако се разделите значи никога не сте били сродни души.