Билки против невроза
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години. В началото на зимата се появи безпричинно притеснение и напрежение в гърдите. Треперих, появяваше се гадене и дланта на лявата ми ръка много често изтръпваше. Появи се и някаква мания от смъртта. Ходих на психиатър предписа ми леки хапчета и каза че е просто леко нервно неразположение. Проблемът ми изчезна, но на етапи пак се появява. Чувствам напрежение, свръх чувствителност, понякога треперя, а дланта ми не спира да изтръпва. Всичко е на нервна почва, не знам как се е получила. Ще съм ви благодарна ако ми кажете някакви билки, защото съм много против хапчетата. Също така изпитвам неописуем страх че може би че откача и ще си остана ненормална цял живот. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Единствената билка се казва - Маточина! Това е единствената билка, която помага при нервни страдания, доказано ефективна. Иначе трябва да си направиш една консултация при невролог, защото не проумявам какво правиш при психиатър, та той е за лудите, а ти не си луда. Това при теб си е проблем с нервите, който се лекува с прегледи и посещения при невролог, това е решението.

2.   Не споменаваш каква е причината за това неразположение, разкажи малко за живота ти?

3.   Не споменавам, защото просто няма причина. Както казах безпричинно. Нямам никакви проблеми или не ми се е случвало нищо кой знае колко стряскащо. Просто изведнъж. Единственото което може би било причина е, че от известно време си стоя вкъщи и просто въобще не се разнообразявам, но по принцип аз съм си също много притеснителен и по-затворен човек!

4.   Не знам от какво са породени тези неврози, но ще ти кажа, че когато бях на твоята възраст 15-16 години пък и по - нататък аз също изпадах твакива състояния и те бяха постоянни!! Близо 3 години бях така - плашех се от най- малкото, имах проблеми със съня, бях в голяма депресия. Дори някоя малка неприятност да ми се случи ми се отразяваше много негативно. Тогава си мислех, че това е от пубертета и наистина сега се убеждавам, че е било това. През пубертета се развиваш не само физически, но и психически. И ако си по - чувствителна наистина го преживяваш по- тежко. Все пак ти не споменаваш да имаш някакви сериозни проблеми(надявам се и да нямаш, де) и затова смятам, че е просто от възрастта. Ще се оправиш, споко, ама става много бавно... Така ще си докато не пораснеш, поне при мен беше така :) take it easy ;)

5.   Наистина по-добрия вариант е да не се пият хапчета, аз лично от страх да не се пристрастя към тях колкото и лека форма да са не смея да пия. След като открих, че и билките помагат мисълта за прием на медикаменти остана на заден план. Наистина не действат толкова мигновено колкото хапчета създадени специално за това, но ефектът е по дълготраен с редовен прием, а хубавото е че е напълно безвредно. Аз лично от година и половина пия чай от жълт кантарион, при напрежение и тревожност наистина помага на нервната система, от скоро пия и капсули със 100 % екстракт от жълт кантарион на марката Булгарикус.