Страх ме е да не го загубя!
Здравейте, на всички, който ще прочетете тази история.
Малко ми е странно, че пиша в такъв сайт, но май е единственото място, на което мога да кажа какво наистина чувствам без да се чувствам глупаво...
Историята е следната: Имам приятел, с който от години живеем заедно. Банално, но с годините нещата се промениха, чувствата (неговите) мисля, че изчезнаха. Хиляди пъти го хващах във всевъзможни издънки. Все оставах при него с надеждата, че ще се промени... Това така и не стана.
Ежедневието ни въртеше, не чувах вече мили думи от него. По цял ден чувах само "овца" и "коза" от неговата уста. Никакво уважение...
Една вечер се сетих, че от мнооого години имах регистрация в един сайт за запознанства. Оказа се, че все още е активна....
Запознах се с един страхотен човек, тооолкова мил и внимателен. За кратко време усетих неща, който бях забравила, че мога да чувствам. Накара ме да повярвам, че съм добър и прекрасен човек, който не заслужава да бъде унижаван.
Мислех, че всичко е само заради секса и се притеснявах от това, понеже аз никога не съм искала от някой просто секс.
Притеснявах се и от факта, че въпреки всичко аз все още имам приятел, дори да не се разбираме аз все още съм с него. Чувствах се като гадна предателка, точно такъв какъвто беше той и аз го мразех заради това. Но не успявах да се махна от него, а другият човек знаеше, че не съм "сама".
Влюбих се в него. По цял ден седях и си мислех за него и нямах търпение да стане вечер и отново да седна на компютъра. Седяхме до сутринта, докато съмне....
Накрая се видяхме.... Никой и никога не се е държал с мен толкова добре. Най-накрая усетих, че някой държи на мен не заради това как изглеждам, или заради това, което имам, а заради самата МЕН. Искам го.... наистина го искам, заради него самия.
От известно време обаче усещам, че нещо не е както трябва. Някак си сякаш вече не му е приятно с мен. Естествено го попитах и той каза, че просто понякога хората имат кофти дни и не е заради мен. Увери ме, че всичко е наред, но аз не го чувствам така.
Истината е, че ме е страх да не го загубя. Страх ме е, защото с него съм друг човек и се харесвам така. Искам да остаан такава каквато съм сега, а ако го загубя отново ще се превърна в онова съсипано създание, което бях....
Просто исках да споделя всичко това някъде, понеже наистина ми тежи и не съм изпитвала подобен страх до сега.... при това толкова истински.

Коментари

1.   Според мен ще е хубаво да правите различни неща. Имам предвид, че можете да ходите на места, където не сте ходили отдавна или въобще. Да правите нещо заедно, да се забавлявате и да отделяте повече време заедно; да си споделяте и т. н.
Успех :)

2.   Гадничко. И аз имах подобна любов, в която се преоткрих, промених се. Той ме научи да на самочувствие, показа ми че съм прекрасен човек. С него се чувствах напълно различна от срамежливото момиче, което непрекъснато се притеснява за нещо и не се чувства достатъчно женствена за да я хареса някой изобщо... И после си тръгна. Неочаквано, болезнено...
Но споменът остава, знам, че някъде в мен го има и това момиче и се боря да го намеря... Късмет!

3.   Щом наистина толкова много искаш този човек, действай!
Според мен трябва да оставиш приятеля си. По този начин хем ще разбере какво е изпуснал, хем и ти няма да се унижаваш. Намерила си човек, който се държи с теб, както ти се иска и те кара да си щастлива, така че направи всичко възможно да го спечелиш и задържиш. Успех :)

4.   Постъпи егоистично, и избери наклона който си поела. Сама ще разбереш, евентуално след години, дали и новият ти приятел ще те нарича с обидни епитети. Ако се случи, търси проблема в себе се. Едни 4-5 години ще са достатъчни, дано разполагаш с такова време.
Или просто си задай въпроса какво го провокира да бъде груб с теб.