Инат или любов?
Здравейте! Това е моята история и ще съм благодарна на всеки,който може да ми помогне със съвет относно проблема ми.

С приятеля ми сме заедно от 6 месеца, почти 7. В началото беше друг човек сравнение със сега. Е, пак се поскарвахме за глупости.Но като цяло той има проблеми, които много ми тежи - трудно показва любовта си и не намира време за мен.

Опитвах се да го разбера, но не издъжах,когато не се виждахме по 2-3 дена, звънеше ми рядко и заради това се дърпаме няколко месеца.Не разбирах,защо за него е 100 пъти по-важно дни наред да чисти утях и нон -стоп да се подчинява на майка си, а не да се видим за 30 мин. Един ден се прибирах удома, като по-рано го помолих да ме прибере с колата,при което той отказа,заради подреждане у тях.Същата вечер ме нападнаха,но успях да избягам. Преди 2 дена излязохме на кафе, той взе с него приятелка от детство. През цялото време се дърпа,когато го целувах, нито показа по някакъв начин че съм му гадже. Изнерви ме по едно време, аз го ощипах леко, а той така ми хвана ръката, че цяла вечер ме болеше. А той дори не забеляза,че ме заболя.

Днес, той е в ремонт, не ми звъни часове наред,въпреки обещанието си. Когато се чухме след 14 часа го попитах какво му е и дали ме обича още при тва държание. Той замълча, после каза че не ме обича. Попитах го защо, отговорът му беше "не знам, трябва да помисля, в момента ти казвам това, което чувстрам."

Не съм сигурна вече в чувствата му, винаги се е стремил да ми угажда.Мисля си че го каза това защото го засегнах, как мислите, права ли съм?

Коментари

1.   Този мъж те използва, за да си запълва времето, докато не намери някоя "по-подходяща". Не се бави-зарежи го. И аз бях в същото положение и си мислех, че ще се пречупи и ще ме заобича, ама не стана. Само си губих времето с него 2 години (явно е бил доста зле, че за 2 години не си е намерил По-подходящата :P ) Успех и всичко най! :-)
ХХ

2.   Чак ме хвана яд!ТОЙ ТИ ГО Е КАЗАЛ НЕ ТЕ ОБИЧА!Излишно му се натискаш не е никакъв инат,просто не те обича.ЗАРЕЖИ ГО!Зам че боли но това е единствения съвет който мога да ти дам.И още нещо не губи ДОСТОИНСТВОТО си и не се унижавай повече заради него!!!

3.   НЕ НЕ ТЕ ОБИЧА. ЗАБРАВИ ГО. Хората които обичат не постъпват по този начин. Очевадно е.

4.   Напълно съм съгласна с останалите коментари - зарязвай го веднага и то без да му мислиш! Достатъчно си мислила и си се тревожила! В крайна сметка трябва да гледаш себе си първо - щом не си щастлива с него намери някой друг, който може спомогне за това. Малко е грубичко,но е по-добре ти да го зарежеш първа ,отколкото той теб (това от личен опит го знам).Не си хаби нервите, а започвай на чисто - гарантирам,че ще ти е по-добре!Вярвай, че най-доброто предстои и така ще стане!

5.   Не те обича не виждаш ли?По добре не се унижавай повече.Няма смисал.Оттегли се с достойнство.не се излагай.Не прави като мене.....

6.   Благодаря за съветите. Преди известно време се обади и се извини за всичко, което ми наговорил под предтекст, че е бил под напрежение от работата. Щял да се постарае повечко във връзката ни и щели да сме си били оправили отношенията. Ще си помисля какво да го направя. Благодаря още веднъж за искреността, ще взема в напредвид аргументите ви.
Авторката :)

7.   НЯМА КАКВО ДА МУ МИСЛИШ.ТОЙ ТЕ ИЗПОЛЗВА,ТОВА НЕ Е ЛюБОВ.НЕ СЕ УНИЖАВАЙ ЗА ЧОВЕК КОЙТО НЕ ГО ЗАСЛУЖАВА.ТОЙ ТИ Е КАЗАЛ НЕ ТЕ ОБИЧАМ.НА ТЕБ КЪДЕ ТИ ОТИДЕ ДОСТОЙНСТВОТО БЕ МОМИЧЕ.НЕ СИ ХАБИ НЕРВИТЕ И ЗНАЙ,ЧЕ НЯМА СМИСАЛ.ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ И ПОТЪРСИ НОВА ПО ВАЛНУВАЩА ЛюБОВ И ТОГАВА ПАК ЩЕ ГОВОРИМ.ТИ КАЗА ОБАДИЛ СЕ Е ЧЕ СЕ ИЗВЕНИ,ТОЙ ТЕ ПРОБВА ПРОСТО ЗА ДА РАЗБЕРЕ ДАЛИ ЩЕ МИНЕ НОМЕРА ВТОРИЯ ПЪТ.САМО СИ ГУБИШ ВРЕМЕТО С ТОЗИ ЧОВЕК.ЗНАЙ ОТ МЕН НАЙ ЛЕСНО СЕ ЗАБРАВЯ....

8.   Или трябва да ти каже честно, че не иска да бъде с теб, или да си оправи отношението. имаш право да поискаш това от него. Кажи му от какво имаш нужда - внимание и му кажи, че и ти си склонна да го разбираш, но е нужна взаимност. Ако не е съгласен, зарежи го!

9.   Ооо я го зарежи, щом така се държи с теб, имала съм подобен човек до себе си и то си беше ясно, че чувствата му не бяха истински към и без да се церемоня особено, го зарязах, 3 години подред ми досаждаше и то с идеята да се пречупя и да се върна при него