Толкова много мисля за нея и ме боли
Здравейте приятели ,много ви моля за съвет...толкова мн сам влюбен в момиче...че дори и преди когато съм изпитвал подобни чувства, сякаш бледнеят пред тези сега...
Колежка ми е момичето и откакто се запознах с нея просто тотално живота ми се промени... тя е 1вият човек, с когото се запознах от целия курс, както и аз за нея...

Работата е там ,че си има приятел, с когото са от близо 4 год...виждат се 1 път в седмицата, тъй като той живее далече.

Много ми е объркано и незнам как да процедирам-ужасно много я харесвам (макар че вече го споменах;) )...не знам, обаче от нейна страна как стоят нещата ,засега сме добри приятели... дразни ме адски много факта ,че и други колеги се опитват да се задяват с нея... дори и такъв, на който направих грешката още отначало да споделя, че много харесвам момичето...

И от това ми е адски кофти-сърцето ми е свито на топка... едно, че си има приятел, друго че и другите се опитват да я свалят...

Тя наистина е красиво момиче и адски добро...
От една страна ми се иска да и кажа за чувствата си, защото са много силни особено в някои моменти и не искам да гледам как други се задяват с нея-боли ме, дори само като си го помисля...

Но от друга страна като се сетя, че си има приятел и са заедно от 4-год... ме е страх да не ме отреже, тогава ще се почувствам още по-кофти...
Не ми е никак лесно да направя избора си, надявам се ме разбирате...

Имахме купон, на който под действието на алкохола ли, поради др. причини ли, този, на който бях споменал точно за моите чувства се задяваше с нея и тя не знам защо не го игнорира... тя и с мене танцуваше, но с него си личеше, че той самия и се натискаше...като се сетя ми идва да му разбия главата, едвам се сдържах тогава...

Притеснява ме и факта да няма някакво влечение и кам него... надали той изпитва нещо толкова силно и истинско като мене... и това е дилемата-Искам да бъда с нея, не искам да изпусна това момиче-страшно много я харесвам, но от др.страна не искам и да страдам... и да минава времето ей така... да съм със свито сърце... някои неща обаче немога да ги контролирам... Дори тези дни малко след купона още сърцето ме боли след тези задявания на него и нея, още те ми се мяркат в съзнанието....

Убеден съм, че той не влага нищо сериозно, но ми става кофти от факт,а че явно на тоя етап и е приятен... и танцува тогава с него... Накрая май усети, че ми стана кофти малко преди да си тръгнем, но нищо не ми каза...

Тя е телец, аз съм рак-ако някои вярват в зодии нека си кажат също мнението ;)
Толкова много мисля за нея и ме боли от предишните ситуации с техните задявания, че нямам желание за абс. нищо...нито за учене, нито за работа, каквото и да е... дори и апетита си изгубих напоследък...
Аз съм човек, който винаги е вярвал и ще продължава да вярва в истинската любов, не бих се променил...
Дано успее да го оцени-толкова много я харесвам, че дори в момента като си мисля за нея ми е объркано и трудно да пиша ;)

Много бих се радвал на какъто и да е съвет, приятели !
Ако имате въпроси пишете, много ще съм ви благодарен ако ми помогнете с някакъв съвет!!!
До скоро !

Коментари

1.   Самия факт, че момичето си има приятел от толкова време, независимо колко пъти се виждат и тем подобни (това не значи че не се обичат или не държат един на друг) трябва да ти подскаже, че не би трябвало да си правиш илюзии за нещо сериозно с нея. Щом е с него близо 4 години, значи има за какво!

Освен това от написаното не се разбира дали си наясно с нейното отношение към теб..освен като приятел дали би те приела и като нещо повече? Аз не мисля че един танц с някого би могло да е предпоставка ти да се тормозиш до такава степен, че да изгубваш желание за нормалните ежедневни неща.

Та ти си се обсебил от тези ''задявания'' бе човек.. за мен това не е нормално при положение, че тя не ти е никаква. Това дори не е нормално състояние на влюбен човек, ако мога така да се изразя. Ами представи си че сте двойка ... та ти не би допуснал човек да я погледне! За какво говорим изобщо...

Мое мнение е да спреш да се терзаеш излишно, не е единствена (колкото и да спориш по въпроса ;) ) ! Живей си живота, гледай напред, и не се товари за такива неща .... За теб ситуацията може би е сложна, но както са казали хората ''Да ти имам проблема..'' така, че по-добре насочи вниманието си към работата си, към ученето, не се проваляй заради нещо, което днес го има, а утре вече няма да го помниш!
Каквото и да решиш да правиш и както и да се развият нещата ти желая успех!

Криста

2.   Щом сте колеги значи, не сте непознати. Гледай да общуваш с нея, говори си с нея, но без задни мисли. И забрави това, че си имала приятел... Човека не е собственост и предмет за употреба. Хората се срещат и разделят... А освен това факта че си има приятел не значи, че не бива да общува с други хора!Та така, общувай си е нея без да се терзаеш с кого е танцувала, кой и се бил натискал, и т.н. Тя ако е свестна както я описваш, няма да са от значение тези които и се натискат...

Ако успееш да го докараш до чисто, честно и открито чувство и отношение, а не само да мислиш за кревата, това със сигурност ще бъде оценено

3.   "Това дори не е нормално състояние на влюбен човек, ако мога така да се изразя. Ами представи си че сте двойка ... та ти не би допуснал човек да я погледне! За какво говорим изобщо... "... Krista ... -беше ми кофти от цялата ситуация,защото изпитвам нещо силно към нея...можеби по такъв начин съм го написал, че така ти е е сторило, но повярвай ми не съм чак толкова консервативен - ти ме изкара някав супер ревнив :) ...въобще не е така, нима ти ако изпитваш нещо сериозно към някого и той прави нещо с друг няма малко да те жегне и да стане тъпо ли-според мен ще го има и този момент...

"Освен това от написаното не се разбира дали си наясно с нейното отношение към теб..освен като приятел дали би те приела и като нещо повече?" -знам само, че не и е все едно за мене...и може да разчита на мен за каквото и да било...

Благодаря ти много ,за момента не мисля да се откажа, пък каквото стане вкрайна сметка-наистина не ми е лесно ,отстрани сигурно ми изглежда незначителен проблема, но при мен далече не е така... :)

4.   Моят савт е да и кажеш на четири очи какво испитваш кам нея кажи и така и така харесвам те имам ли някакав шанс със теб ако не забрави че сам ти го казал и да си останем приятели. Аз съм момиче и точно това бих искала да чуя ако ми се случи на мен незнам приятел пробваи :)

5.   И аз съм в подобно състояние в този момент. Харесвам една своя колежка и бих казал, че е най-предкрасното момиче , което познавам, но точно сега разбрах че си има приятел. Истината боли, и сега не знам как да постъпя. Времето променят нещата, но сега е много ама много трудно.

6.   Толкова сте млади и неориентирани, че всичко е възможно. Може би покана за вечеря в добро заведение с цветя и предложение за задълбочаване на отношенията ще ти помогне да си изясниш шансовете. Щото иначе що - мъй ещо балтаемся, а они уже веселятса. Или джаста праста на хорото циндил пиндил на вратата. И да се изкъпеш, срешеш и да си сложих хубав парфюм!

7.   Здравей :) разбирам те напълно, аз съм момиче на твоята възрст, ако съдим по това, че си студент. преживях същото, но в малко по- тежък вариант. Ако искаш ми пиши на dream_soul@email.bg

8.   До номер 4 и 6 .

Толкова сте голями оптимисти. Та момчето каза, че тя си има приятел. Какви са тези вечери. То момичето ще се досети бързо за какво става въпрос.

9.   От номер 1 към номер 2 :)
Може би става малко объркване, но съгласи се няма как да дам съвет. а и който и да било няма как да ти даде обективен съвет. който би ти бил от полза... Не казвам, че на мен ми изглежда лесно и незначително от страни най-малкото защото под една или друга форма аз също съм била в подобно положение...но трябва да бъдем реалисти! Колкото и да ти се иска да промениш нещата, понякога ако не невъзможно, то поне е мн трудно да стане..

От друга страна казваш, че не мислиш да се откажеш - ок, но ако наистина те интересува адски много това момиче..големи хора сте един разговор мисля че е добър вариант (а може би и решение). След като сте приятели попитай я как вървят нещата с гаджето и и подскажи по някакъв начин, че се вълнуваш от нея много повече от колкото тя предполага. Бъди себе си не позволявай на емоциите и страха от неизвестното да те отдръпнат в един момент. Но от опит глава не боли..щом си решил да кажеш ''а'' трябва да кажеш и ''б'' нали така ;)

Решил си че няма да се отказваш - тогава говори с нея. Това е моя съвет наистина се надявам да ти е от полза! :)

10.   Номер 5 ...не си сам....в едно и също положение сме в момента явно:)

11.   За зодия телец мога да кажа че не обичат високия тон,обичат спокойствието,общителниса със всички,имат си самочуствие,и са верни в половинките си,срамежливи са обаче не си го показват никаде.за телец и рак мисля че си пасват.а за рак мисля че са непостояни в мислите си,искат наи хубавото а незнаят защо го искат и са превързани за семийството си много,тези неща не съм ги прочела от някаде имам познати от тези зодии.

12.   Милото раче, ти просто си влюбен, имаш всички симптоми на тази болест...За съжаление за нея лек наистина няма, но по мое мнение намери начин да поговориш с това момиче. И нищо да не стане, първо, те ще си наясно и поне ще започнеш да спиш, и второ, ще ти олекне, че тя знае.

Като студентка съм имала подобно изживяване с мъж, към когото изпитвах това, което ти преживяваш в момента в продължение на три години. Нищо не стана в интимен план, но завързахме невероятно приятелство. Сега, осем години по- късно, отново ни се пресякоха пътищата, но посоката на движение е различна...Рискувай, съдбата покровителства смелите!