Жена Скорпион - Мъж Дева
Ще се радвам да споделите мненията си.Последните ми връзки са все с мъже Дева и в началото е страхотно а в последствие всичко се проваля.При всеки следващ имам чувството че ми говори абсолютно същите неща като предишния със същите изрази.Направо се плаша.От зодията ли е това,не зная.Има ли съвместимост между тези две зодии или като разбера че някой е задия Дева,да бягам.

Коментари

1.   Аз съм момиче скорпион, а момчето с което сме си нещо като гаджета е дева. Демек точно същия случай. Искам да ти кажа, че това е може би една от най-подходящите двойки, защото скорпиона е човека, който може да властва и да дава командите, а девата е слушателя и изпълнителя. Бях чела в интернет, че секса между тези две зодии е перфектен, но това все още не съм го пробвала. Отноство разбирателството мога да кажа, че винаги ще бъде добро и ви очаква една дълга и хубава връзка. Моя приятел е много тих, винаги ме слуша, едва ли не го въртя на пръста си, защото зодия дева се поддават на такива неща и са добрички. Отцелила си в десетката.

2.   А баба ми и дядо ми са с такива зодии. Какво съвпадение само нали? Баба е скорпион, а дядо дева. Да ти кажа се разбират много добре, но имат напълно различни характери даже бих казала, че са пълна противоположност като така наречените "Ин и Ян"

Анна- Луиза

3.   Ами според мен, проблема е в теб, ако говорим за зодиите. Аз съм водолей, приятеля ми е дева. Няма толкова прекрасен човек, търпелив, отзивчив, мил, нежен, любящ.... Просто е прекрасен човек, но незнам, може и да не е от зодията. Аз принципно съм импулсивна, мрънкаща, но той винаги подхожда с разбиране, с любов и търпение. От три години сме заедно и смея да твърдя, че той е моя човек и се обичаМЕ по силно от всякога!

П. с. Какво точно се "проваля" във връзките ти?

4.   Аз съм момиче скорпион и принципно това , което знам за зодията си е, че сме доста инати, обичаме да се налагаме, ама като обичам някого, правим доста компромиси за него. Имаме нужда от сигурност и понякога превръщаме връзките си в бреде за партньора, а девите са страшно земни хора и искат свободата си, не обичат някой да ги ограничава, искат да са независими. Може би това е проблемът между вас.

5.   Жена ми е скорпион, а аз дева. 15 години сме заедно и имаме две хубави и умни деца. Проблемът е у теб и е психологически.

6.   Имам близки приятели мъж-дева/жена-скорпион и мисля, че от астрологична гледна точка това е една прекрасна комбинация. Жената скорпион внася силна емоция и страст във връзката, а мъжът дева и дава емоционална сигурност. И двата знака си падат взискателни към другите и към самите себе си, затова често се събират.. Самата комбинация вода-земя е добра.. Проблемите могат да възникнат когато единия стане твърде критичен към другия. Друго различие между тях е, че докато скорпиона е авантюристкойто се хвърля със страст в нови приключебия, девата е спокойна и внимателно преценява всяко бъдешо действие...

7.   Аз съм стрелец, бившия ми е дева.. и по-ужасен човек няма! В началото беше чудесен! В последствие изневери, психически тормоз.. грубо отношение.. инатлив, критикар.. ужас, ужас! И общо взето на всички хора около мен комбинацията дева и мъж на никого не се харесва.. просто не е добра.. жена в мъжко тяло. Че той бившия ми вечно мрънкаше за нещо.. по-зле от жена беше... искаше да му купувам подаръци :D да го черпя.. сметкаджия.. ужас!

8.   Мога да поспоря с номер 7! Явно и ти си харесваш просто по нежнички, защото това, че е Дева, не го прави женствен! Аз съм номер 3 и моя приятел си е мъж на място! Това, че е мил нежен и внимателен, не значи, че не си казва и мъжката дума( но сигурно някои жени, обичат да им крещят и да "хапват" шамари, знам ли) Но реално погледнато, това със зодиакалните знаци е много относително! Има си хора и хора, така че, понякога проблема може да е и в нас, не е нужно все да съдим другите!

Желая на всички да срещнат свойте половинки и да бъдат винаги обичани и винаги да гори любов и в техните сърца!

Успех на авторката!

9.   Глупи (№7), "Дева" означава "божество на светлината", а не "девойка", "девица", "девственица" или някаква подобна кифличка.
Това, че човека не ти е читав не означава, че всички мъже-деви са такива или са жени в мъжка кожа. Познавам трима такива и са мъже на място. Бъркаш се нещо.

10.   Анна Луиза, и моите баба и дядо са такива зодии. Това е още по-голямо съвпадение!

Violet

11.   Имала съм три гаджета зодия дева и смея да твърдя, че по-обсебващи хора от тях не съм срещала.
Романтични са, предани, верни. Лесно се общува с тях, като се разсърдят за нещо, е като буря в чаша вода - минава и заминава. Като цяло са спокойни, тихи, остаявят жената да е водеща във връзката.
Ако харесаваш мъжкарите, няма да ти допаднат - те гледат жената в очите и я слушат.

Разбира се, споделям какво ми е направило впечатление като общи черти между тях. Все пак всеки човек си е уникален за себе си.

За протокола - лъвица съм.

12.   Дами и господа, участвате в една масова културна делюзия, според която видимата позиция на Слънцето спрямо произволно избрани съзвездия по времето на вашето раждане някакси влияе на характера ви. Осъзнайте се. Не бъдете толкова тесногръди и наивни.

Ах, как ми се иска да съм по-добър психолог и да имам по-добри ораторски качества. Качества, каквито имат всички измамници, които се представят като врачки, магове и тем подобни. Тогава бих ви отворил очите много по-лесно. А сега - говоря пред глуха публика. Чувствам се като главният герой от филма Idiocracy, който според сюжета е най-умният човек на планетата, но всички останали са толкова ниско IQ, че в техните очи единственият глупак там е самият той.

Но какво да се прави. Идеалист съм и вярвам, че все някой ще ме чуе.

13.   № 5 как прецени че проблема е в мен и особено че е ПСИХОЛОГИЧЕСКИ....

14.   № 7 и аз съм чула доста мнения от мои приятели като твоето... това че са доста голями женкари и не пробират, ако видят че някой има интерес към тях

15.   Ние с мъжа ми сме така-аз скорпион, а той дева. Вече 25 години сме заедно. Разбираме се и много се подкрепяме.
Съгласна съм напълно с номер 6.
Има изграден някакъв емоционален баланс между нас.
В негативен план мога да кажа, че девите са втелясани и издребняват за реда и чистотата. Те са по-спокойни и не толкова амбициозни.
А скорпиона често е силна личност, с големи планове, търсеща независимост и често искаща да се налага, страстни и емоционални в любовта и секса.

Но ние по свой начин сме си постигнали донякъде хармония межу нас... вече толкова години.

Аз държа на него и не бих го предала никога.

А той- реалистичен и спокоен, издръжлив психически, точен, излъчващ благородство и търпение, даващ силна опора в трудни моменти.

16.   От 7 към 14 - да, голям женкар е... Към останалите, които ме критикуват - знам, че има изключения, разбира се. Но до момента аз виждам едно и също нещо. И не ме съдете преди да знаете през какво съм минала с тоя човек, сигурно по другите ми теми сте ме съветвали да го зарежа, пък сега се обиждате. Бил е наистина мил и внимателен и романтичен.. но моите приятелки гаджетата им са близнаци, водолей и не отстъпват на девата по това.. Имам приятелка дева.. тя е с много слаби ангели, меко казано. Шефката ми е дева, а мъжа й е астролог и тя самата казва, че девите са трудна зодия.. Пресметливи и супер критични към останалите. Засега стоя надалеч от мъже деви. Конкретно към 8 и особено към 9 - по-добре ли се чувствате, когато сте агресивни?

17.   До номер 7-16, аз съм номер 8! Не съм целяла да обидя някой и не мисля, че съм агресивна, това че изразих мнение различно от твоето, прави ли ме агресивна?

Всеки тук си има история, а тук си има конкретен въпрос! Никой, никого не съди, тук не е съд! Явно ти си имаш своята история, но аз пак казвам, че не зодиакалните знаци ни правят хора. Във всяко стадо има мърша. Аз просто се опитах да оборя това, че всички са еднакви! Много Деви познавам и всички са прекрасни.

П. с извинявам се, ако все пак си се обидила от нещо....

19.   Към авторката: аз съм мъж, зодия Дева. Съжителството с нас е трудно, защото сме здраво стъпили на земята, не сме романтици, не показваме чувствата си, за което често биваме упреквани (което не означава, че не изпитваме чувства). Имаме силно развит интелект и анализаторски способности, всичко се изучава и анализира от различен ракурс. Не сме дребнави, но сме много взискателни, даже бих допълнил перфекционисти. Обичаме реда. Те т'ва сме ние, прави си сметката... ;)

20.   Вие сериозно ли мислите, че наприемр всички Деви, които са 1/12 от човечеството или около 590 милиона души, споделят едни и същи черти?

п. п. номер 9, "Дева" на български няма общо с разни божества, а идва точно от девица, както и английското Virgo идва от Virgin - девица. В индийската (източна) астрология знакът има друго име - Каня и означава момиче.

п. п. п. в астрологията има някакъв резон и това го казвам като човек, който преди години подходи много скепчитно към нея. Въпросът е, че слънчевите знаци (т. нар. зодии) имат доста малко влияние. Важно е как изглежда целият хороскоп на даден човек, а той зависи от мястото и времето на раждане и се променя за минути.

21.   Аз съм скорпион, приятелят ми е дева от различни националности сме. Номер 19 е прав, всичко което е написал за девите е точно така, вярно е още че са женкари, но ако те допуснат човек до себе си това е трайно. Трудни за, защото не показват чувствата си и аз всеки ден се питам обича ли не ме ли обича. Само веднъж ми каза, че ако няма чувства досега да сме били разделени

22.   номер 7 тука става въпрос за дева и скорпион .... да не говорим стрелците какви са навият и си нещо винаги ще гледата да го завъртят в тяхна полза без да се замислят дали са прави или не и дори ако не са пак ще спорят че са ....

23.   Аз съм жена Скорпион. А приятелят ми е зодия Дева! С него сме като куче и котка. Само малко да ме жигне с нещо и става поредната буря. От една година сме заедно, аз много го обичам,той мен също. Радвам се, че има толкова голямо търпение с мен за да ми издържа глупостите. Аз много го ядосван, но въпреки това пак ме обича.

24.   Аз съм Скорпион, а той е Дева. Девите са преместливи, анализират, никога не действат импулсивно. Не са романтични, но пък за сметка на това грижовни. Сексът е перфектен между двете зодии. По принцип Скорпионът е водач в една връзка, ами и това не е точно така, предадох се :) Да девите са критични, но това е не проблем една връзка се гради с компромиси, късмет с дивите :)

25.   Кой и как заключава , че девите не сме романтични? Кои сте вие ,дето го твърдите?! И да- имал съм връзка с жена скорпион - сексът беше неповторим!Критични сме както към другите така и към себе си - това го кажете на партньора - Дева , когато сте само двамата, обяснете му/й ,че ви напрягат или дразнят постоянните му критики, на което той/тя ще отвърне,че не го прави нарочно, а просто смята, че еди как си да се направи е по- лесно, по - добре, по- по ...Дали ще се овладее занапред във всяка ситуация - едва ли, но след като сте говорили със сигурност ще се опита да се самоконтролира и ще разреди критикуването....

26.   .. а.. и още нещо - непоказването на чуствата е защитна реакция (обвивка), ако искате да накарате Девата да си покаже чуствата - покажете й, че проявявате разбиране и не й се подигравайте, защото направите ли го - е много вероятно да я загубите завинаги! Усетите ли, че започва да си "излива" душата - слушайте и участвайте адекватно в разговора, без да прекъсвате и без да остроумничите. Шегите и глупостите са за после.. :)

27.   Не желая да засягам никой представител на зодия Дева.... знам, че всичко е индивидуално и че всеки е сам за себе си. най-големите злини в живота ми съм преживяла от жена зодия Дева. По подло, по коварно, по долно същество не съм срещала в живота си. Критикарка до дребнавост, злобна, завистлива, а иначе с космическо самочувствие. Извинете ме, Деви, това е единствения човек от тази зодия, който познавам.... да нелепо е, имам много приятели и познати, но тази жена е единствената Дева, която познавам, но ми е достатъчна.... и предостатъчна даже. Още веднъж извинения на всички представители на тази зодия.

28.   да ти кажа аз съм риби и дева са ми родителите и все са недоволни и все искат да чистят, да анализират, а реално не им е толкова чисто и не могат да анализират добре в дълбочина всичко.. Иначе са добри и грижовни, ако някой не ги настрои да са лоши.. към някого.. Поддават се на влияния.. и то много, нямат правилна преценка, иначе са много любвиобилни и дружелюбни към хората.. Искрени са и отстъпват!

29.   Комбинацията на мен лично не ми харесва. Твърде силни са.

31.   Аз съм Скорпион, приятелят ми е Дева. Той е най-хубавото нещо, което ми се е случвало! Той е изключително спокоен, уверен, рационален.. докато аз съм пълната противоположност. Тук на 100% важи правилото, че противоположностите се привличат. Аз съм емоцията, от която той се нуждае, а той е спокойствието и опората, от която аз имам нужда. Понякога доста ме натъжава факта, че не ми се обяснява в любов, не ми говори с някакви умалителни.. но усещам любовта и грижата от цялото му същество, което е хиляди пъти по-важно от думите. Девата може да ти донесе най-прекрасната любов!!

32.   Мога да добавя на всички глупости, който прочетох... за зодията си Дева.... само едно...
ВСЕКИ ЧОВЕК Е ИНДИВИДУАЛЕН...
Благодаря ;)

33.   Аз пък мисля, че скорпионът е ужасна идея за връзка с Дева. Аз съм Дева и не желая да припаря до Скоропион повече. По принцип не вярвам в зодии, но специално за тази правя изключение. Дори във фирмата ми не бих наела Скорпион. Никога.

34.   И аз съм дева но какво от това, то и за другите има лоши неща. Аз съм чела пък че е важен асцендента за хармоничните отношения например аз съм везни, десцендента ми е овен..? Но смятам че няма никакво значение, никога не преценяйте човека по зодията, с кой било по хармонично и тн.

35.   Аз съм дева. Мъж, смея да твърдя , че интелект у нас хич не липсва ! Практични и подредени, мразим хаоса и нестабилността . Критични сме да, и своеволни . Самостоятелни , но да си призная със жените скорпион ми е било едно от най- истински неповторими взаимоотношения. За секс няма да говоря... там нещата бяха идеални! 80% от гаджетата ми са били скорпиони ( късмет бе) , за жалост жените скорпиони не са добра партия .... от опит го казвам. Колкото и да ни е било хубаво , различията винаги са ни водели до край.