Bиновен ли съм?
Добър вечер, смятам се за интелигентен човек ,но едно не мога да разбера виновен ли съм или не? Преди седем месеца приключи единствената ми досега връзка (на 22 години съм), тя продължи 2 години. Момичето с, което бях ме заряза тъй като не можела да издържа вече, аз съм студен и пътувах до родния си град всяка седмица за да я видя. Грижех се за приятелката си със всички възможни ми средства. Единственото ,което тя изтъкна като причина да се раздели е "че съм я разтесъл няколко пъти ,точно 4 ",тъй като ме вбеси (иначе съм изключително спокоени уравновесен ,но през последните месеци на нашата връзка тя ме изнервяше за дребни неща а я бях предупредил ,че минавам през тринлив период.
Приоритет в живота ми винаги са били другите тяхното благополучие и здраве, на хората около мен. Идеалист съм, непоправим при това :).Никога не съм и посягал или нещо такова .Е виновен ли съм според вас?!

Коментари

1.   Еми ти си супер тъп според мен... Според мен си виновен, защото чувстваш вина. И щом някой те пита сигурно ще кажеш: -Да може би и аз съм виновен за някой неща.
И по дяволите как може да я виждаш 1 път на седмица. По-добре си намери друга приятелка да я виждаш 6 пъти на седмица, а не 1 път... Друг съвет нямам.
Успех и да, виновен си!

2.   Пфффф изказвания от типа на номер 1 са най-неуместните и безполезни така, че по-добре не се хабете да ги пишете :)

Не знам какво точно имаш предвид с това "че съм я разтесъл няколко пъти ,точно 4 '' ... ако сте се скарали и сте си повишавали тон и т.н. не виждам нещо ненормално в цялата работа..ние няма как да ти кажем виновен ли си или не а и да знаехме щеше ли да ти е от полза?!

Относно това че сте се виждали веднъж на седмица, само който не е преживял такива неща, той не може да си позволява да ти дава ''компетентни'' съвети ;) Моя приятел също беше студент далеч от мен и се виждахме веднъж-два пъти месечно..и какво? Да го вържа за себе си и да му проваля възможностите ли? или аз да ида при него само и само да се виждаме всеки ден? Това ли са начините, по които биха действали някои като номер 1???

След като вече нещата са приключили и то преди 7 месеца, не търси вина в никого, а и изобщо какво толкова си се съсредоточил в тази тема..продължавай напред..отдели внимание на други неща и не мисли толкова над тази история! Приеми, че това е било просто неизменна част от живота ти ;) Успех!

Криста

4.   Не си виновен, просто обстоятелствата са ви разделили, а връзките "от разстояние", дори и да се виждате веднъж седмично, рядко работят. Такъв е животът. Продължавай напред и търси друго момиче.

5.   Н Е В И Н Н И Н Я М А ! ! !

6.   Kво си я "разтесъл", кво значи?
да беше я разтресъл неколко пъти и в дупето, па да ти дреме на оная работа :D

7.   Може би, вече сте били изчерпали всичко от тази връзка. Не се отчайвай, главата горе. Ти си млад и живота е пред теб. :)

8.   Тя ти е обяснила защо те напуска, а дали си виновен, това ти ще си решиш

9.   МИТИО: Да изясним на 20 ти е почнала първата връзка. 2ро разтърсил се надявам не значи БИЛ защотот ако си я ударил дори шамар заслужаваш да си разпънат на кръст! (Никога не посягай на жена колкото и кучка да е освен ако не се опитва да те убие!) И така след като се изяснихме намери я говори с нея като хората интелигентно щом можеш (аз не мога) и си изяснете чуствата. Ако се обичате се вземете, ако не всеки да си хваща пътя!