Разлика във възраста
Здравейте! Извинявам се предварително ако има такава тема (а то със сигурност има), но би ми отнело доста да разбера измежду близо 10 000 истории и теми в този раздел.
Въпросът ми е каква разлика във вързастна имате с партньора до Вас? Разбирате ли се добре? Скептични ли сте към разлика по - голяма от 20 години и мислите ли, че съществува истинска любов?

Коментари

1.   Здравейте...
Щом си задаваш този въпрос.. значи нямате обич... аз тръгнах със съпругата си на 16.. тя ми беше първа във всичко.. По-голяма е с 21 години от мен. Нямаше деца.. но имаше един несполучлив брак. Сега отпразнувахме 16 години заедно... на 32 съм вече.. и я обичам по-силно от всякога... имаме и 3 деца.. но живеем в Кипър... и тук се устройхме... тя ми помогна за образование.. и всичко... благодарен съм и за всичко..

2.   22 години разлика. Аз на 21, той на 43- не е особено сериозно, просто ни харесва да сме заедно, но не мислим за бъдещето. Разбираме се прекрасно- аз съм малко пораснала за възрастта си, а пък той си е още дечко (но в същото време и отговорен). Не мисля, че хора с разлика, повече от 20 години, имат някакво бъдеще заедно. От гледна точка на гледането в перспектива- след 20 години той ще е на 60, а аз (вероятно и ти) на 40... няма как да се пренебрегне този факт, колкото и любов да има.

3.   Мъжът до мен е с близо 15г. по-голям от мен, от скоро сме заедно-няколко месеца, но се разбираме прекрасно, поне засега е така. Възможна е и връзка и то сполучлива с 20 и повече години разлика, има много такива примери, но като цяло е по-трудно, разликата в един момент започва да се усеща като минат повече години. А относно истинската любов-по-скоро няма такова нещо, има влюбване в началото, после се настанява еднообразието, ако съумеем да се уважаваме и да сме приятели, да не се лъжем-какво друго му трябва на човек.

4.   Факт 1 - някои мъже и жени на даден етап от живота си се заглеждат по много по-млади - било от нужда да се чувстват по-млади, било с цел повишаване на самочувствието и обществения им статус, било от желание да бъдат бащи/майки.
Факт 2 - по-млади мъже/жени също се оглеждат за много по-стари. Причините - по-младите са ги наранявали и те ги заменят с много по-възрастни, търсят пари по лесния начин (в определени случаи), търсят си майка/баща, понеже родният им такъв/родната им такава не са ставали за нищо.
Факт 3 - любовта няма нищо общо с нито един от тези случаи.

5.   7-8 godini

6.   В истинската любов.. да вярвам. И тя със сигурност съществува. Относно неща като разликата във възрастта или пък ръста и т. н. нямат значение за нея. Истинска ли е любовта няма как такива повърхностни неща да и попречат. Било и с разлика от 20 години. Все пак това е личен избор на всеки.
Аз лично (тук може би малко си противореча) предпочитам момчето с което съм да е по възможност на моята възраст и бих понесла разлика от 1-2 години най-много. Но може би ако наистина обичам този човек, бил той и с 20 години по-голям от мен, мисля, че няма да ми прави впечатление. Момчето с което съм в момента, наистина си мисля че е моята любов. Обичам го безкрайно много, имам чувството, че с него сме създадени един за друг. Той може е би всичко което някога съм искала да притежава човека до мен :). С него сме на една възраст, е има там някакви си 10 месеца разлика, ама сме родени през една и съща година :).

7.   Амии, ох много е писано тук по тази тема, като почнеш че партньора най-вероятно е женен, и още какво ли не.... Но аз мога в случая само да говоря от опит... Аз също имах такава връзка, радвам се, че имах, т. е. в миналото, защото такава връзка дава много и взема още повече от едно младо момиче каквото в случая, навярно си ти... Няма да ти давам съвети, защото ти ще се убедиш сама в това, единственото което те съветвам е не се влюбвай, ако вече е станало, тогава наслаждавай се, и ти пожелавам да свърши. Но ако си от изключенията които остават задно, ти пожелавам успех, ще ти е нужен.

8.   По принцип едноцифрена разлика във възрастта е приемлива, стане ли двуцифрена, вече е опасно и почти обречено според мен, а разлики от типа на 15-20 г. ако не на момента, то след време са фатални, защото става цяло поколение разлика, че и повече. Давам ти пример:преди години се запознах с едно семейство, пича бил на 40 когато се оженил за жена си, която била на 18 тогава. Сега той е дядо, а тя... е в разцвета си. И все пак, сигурно има и изключения, но според мен са рядко.
М 31

9.   аз и приятелят ми имаме 10 г разлика, аз (момиче) на 16, той на 26.

10.   За мен е най-добре двамата партньори да са на едни години или максимум /- 4-5. Просто тогава и двамата са от едно поколение и са на един и същ етап от живота си. Лично аз най-добре съм се рабирал с жена, която беше с години по-голяма от мен. Все пак, ако не е 15 , разликата във възрастта не би трябвало да е определяща за една връзка.

11.   Разликата между мен и съпруга ми е 22 години – той е по-възрастният. Заедно сме от 26 години, имаме две деца. В началото на връзката ни (аз на 27, той на 49) много наши познати правеха онази проста аритметична сметка какво щяло да стане след 10, 20 и т.н. години.
С днешна дата, половината от тях са сами - някои се разведоха, други ги раздели Смъртта. Ние сме заедно. Нито за миг не съм се колебала дали трябва да се омъжа за него и нито за миг не съм съжалила, че съм го направила.

12.   Разликата ни е 17 години /той е по-голям/... заедно сме от 8 години. след време ще се отрази върху отношенията.. даже вече започна.