Лоши черти в характера, които пречат на връзката.
Здравейте!
Имам малък проблем и много ще се радвам ако ми помогнете. Имам гадже, с което сме заедно от 1 година и 2 месеца. Разликата в годините ни е 4 години. Той е човек, който мисли, разсъждава и не прави грешки. А ако направи някоя, никога няма да я повтори. Обича хората, които знаят какво искат от живота, които са му благодарни за това, което е направил за тях и които му отвръщат със същото. Аз, така да кажа, имам още детски черти в себе си. Той какво ли не направи за да ги изкорени, но не става. Правя грешки, за които дори аз нямам обяснение. Малки и тъпи грешки, които много вредят на връзката ни. Опитах да се променя, но не мога. Добре сме 1 седмица и след това всичко наново. Търпял ме е цяла 1 година, но вече е друг човек. Промени се коренно. Решителен е и не дава човек да си прави с него каквото си поиска. Страх ме е да не го загубя, защото ме научи на много неща и е най-ценния човек в живота ми. Искам да ми дадете съвет как мога да се променя, да махна лошите черти от себе си, защото много ми пречат. Моля ви помогнете ми. ;хх

Коментари

1.   от написаното не става ясно какви точно грешки правиш. ако са наистина малки, може да е проява на дребнавост от страна на приятеля ти.
между другото, направи ми лошо впечатление следното: " Аз, така да кажа, имам още детски черти в себе си. Той какво ли не направи за да ги изкорени, но не става. "
ако човекът те обича, няма да се опитва да те моделира по свое усмотрение. ако ти смяташ, че е добре за теб да промениш характера си, опитай, макар че промяната никак не е лека и не става от днес за утре, както вече си забелязала.
от написаното обаче ми изглежда, че гледате в различни посоки и просто не сте един за друг

2.   Ако не те харесва каквато си, значи не те обича.

3.   Здрасти. :) Аз съм минавала по твоя път. Поздравявам те, че си взела решение да станеш по-добра.. Не казвам, че си лоша, просто си осъзнала грешките си, а това е най-важното.
Започни да правиш мили неща за него. Тъй като виждам, че той е принципен човек, вероятно няма да приеме подмазвания, но направи няколко мили жеста. Гледай да ви е весело заедно, избягвай конфликтите, когато се може. Приемай нещата с чувство за хумор, така ще ви е по-лесно и на двамата.
Дано да успееш да запазиш връзката си! Успех. Не прави моята грешка да бъда горделива, за да не остане тази връзка в миналото като просто един солен урок.

4.   Най ги обичам такива безгрешни които те учат как да живееш. Всъшност безгрешен човек няма!!!
А ти казваш имала си някои детски черти в теб аз немога да си представя нещо по красиво в едно момиче и искаш да се промениш за да си угодна на някакъв си там.
Искаш да бъдеш негова държанка ли? Цени повече себе си!!!
А за приятелят ти най вероятно е манипулатор - познавам много такива мъже и това е стратегия да те комплексира и държи до себе си срещана при много мъже.
Ако си му толкова неприятна защо е с теб?
Няма ли в живота ти някой които да оценява това което си
без да има нужда да убиваш сърцето си...

5.   Без да уточниш лошите си черти и какви грешки правиш няма как да ти дадем правилен съвет.

6.   И какви са тези грешки? За какво иде реч? Абе кокретизирайте си точно проблемите щом искате да ви се помогне, бе хора!!

7.   Е дай пример, какви по - точно са тези твои "лоши" черти?

8.   Кои са тези лоши черти? Защо смяташ, че имаш лоши черти? Ако наистина ги смяташе за лоши, при това положение, което описваш, отдавна да си ги махнала. Струва ми се, че човекът иска да те направи по свой калъп - нещо, което е невъзможно, и ти инстинктивно се противопоставяш.
Ако всичко е така, както го описваш - мисля, че нямаше да пишеш тук и щеше да се справиш сама. В една връзка трябва да има толерантност и характерите да се допълват. Каква скука би било, ако всички са толкова сериозни. Жените трябва да запазят част от детето в себе си - иначе как ще се разбират с бъдещите си деца? Ако става дума за веселост - не трябва да я премахваш. Просто трябва да уважаваш и обичаш партньора и всичко ще си дойде на мястото. Успех!

9.   Как можем да ти помогнем, като дори не знаем какви са тези малки неща от които не можеш да се оттървеш.

11.   Просто го нaпрaви. Успех! :)

12.   Само ти го можеш...

Дъ Бест

13.   №3 аз съм упорит човек и ще го направя, не се отказвам лесно. И ти благодаря за съвета, много ми помогна. Колкото до останалите, не че не сме един за друг, просто имаме различия и се опитвам да ги превъзмогнем. И ще направя всичко, за да остана с него. Не може да ме приеме такава, каквато съм, защото съм с лош характер и за да съм с него трябва да се променя.

14.   Леле, момиче, звучиш така все едно не си в равностойна връзка, а все едно се опитваш да си послушна и пазаиш поведение пред родител...
Извинявай, но звучи така все едно този се опитва да те дресира като кученце. На колко години сте точно? И защо този е решил, че може да ти е педагог и наставник...

15.   Не мисля, че говорим за пазене на поведение, дресировка или угодничене, защото не мисля, че някой би искал да изкорени детските ти черти или да те променя. Сериозен човек, както го описваш, може да харесва точно тези черти в теб. За да си с някой една година, значи го харесваш такъв какъвто е.
Въпроса е какво точно му показваш. Казваш, че номер 3 ти е помогнала и ако милите жестове вършат работа, то може просто да не си му показала, че го уважаваш достатъчно и че държиш на него. Съдя и от думите ти, че вече не "дава човек да си прави с него каквото си поиска". Не мисля, че трябва да правиш с него какво си искаш, а да правите заедно неща, които искате двамата. Май това са връзките? !
Предполагам, че не ти е казвал никога, че си с детски черти и това е проблем. Сама говориш за грешки и се самонавиваш. Не се фокусирай върху това, че грешиш или не. Няма безгрешни хора. И приятеля ти е правил грешки казваш.
Всъщност защо не пробваш да си себе си? Покажи му тези си черти, които смяташ, че ти пречат, в добрата им светлина. Отидете на люлките и пързалките в парка, ако трябва и се забавлявайте. Отидете където ти се ходи на теб или правете каквото ти се прави на теб, направете го заедно. Говорете си за твойте неща. Но му покажи и добро отношение. Покажи му, че държиш на него. Виж реакцията му. Предполагам, че ще е щастлив, че е с теб, независимо къде е. Всички сме едни пораснали деца, така че...
Дерзаещ 22

16.   от 1: авторке, би ли дала някои примери за лошите си черти и грешките, които правиш? като пишеш така с недомлъвки е доста неясно. не е нужно да изпадаш в подробности, просто поясни малко, за да ти бъдем по-полезни

17.   И на мен първата мисъл ми беше, че приятелят ти се опитва да те манипулира и да те дресира като кученце. Всеки има лоши черти, едно е ако ти не харесваш нещо в себе си и искаш да го промениш, друго някой постоянно да ти натяква. Дори си мисля, че мъж, който обича една жена, ще е щастлив с нея, дори ако той е по-отговорен, по-зрял, и би намирал дори за симпатични някакви дребни грешки, които тя прави. Но наистина, ти не уточняваш за какво става на въпрос и така не можеш да получиш точно мнение от нас.