Съвет от "препатил"
Аз съм "щастливо" омъжена над 30 години. Любовта отдавна е преминала в навик и тръпката на изневярата е (според мен) необходима. Стига да е дискретна, особено, ако държите на семейството си и имате дете / деца. Безмислено да се афишира извънбрачната връзка, дори и единя от партньорите да е свободен. Всичко, когато е интелегентно, с взаимно разбиране е много приятно преживяване и стимул за двамата. Е, ако се стигне до любов като между Ромео и Жулиета, може да се пристъпи към раздяла с постоянния партньор, но след доста добра преценка, за да не стане "от трън та на глог".

Имала съм няколко извънбрачни връзки, дори и в момента имам такава, но с времето "голямата любов" отминава и пак всичко става сиво, рутина, поради което съветвам всички да кръшкат както и колкото могат, но като вече понапредне времето (годините) да се гледат със съпруга / съпругата, защото самотата е много лошо нещо.

Коментари

1.   Много добре казано...просто без коментар.

2.   ТАКА Е, БРАКЪТ Е ТЪРПЕНИЕ. ИЗНЕВЯРАТА Е НАЙ-УДОБНА ДА ИЗБЯГЯШ ОТ СИВОТАТА И ЗАДЪЛЖЕНИЯТА. ЗА МЕН Е НЕОБХОДИМА ИЗНЕВЯРАТА, ТОВА ТЕ ПРАВИ ПО ЖИЗНЕНА И ИСТИНСКА.

3.   Всичко при мен е същото! Не можеш да очакваш постоянен ритъм на извънбр.си връзка: първата година има повече страсти, обаждания, смс -и и т.н. Важно е да има тръпка и чувства. Иначе всичко е вярно. Отначало искаш да се разведеш, а след време си удоволетворен че не си го направил! А сама знаеш как се чувстваш и има за кого да мислиш! Да това е смисъл ..докато можем..

4.   Прави сте момичета. И аз изневерявам на съпруга си от 4 години. Правя го заради тръпката, чувствам се желана и това ми действа добре. Иначе не познавам по-свестен човек от мъжа си.Той ми е най-добрия приятел, но имам нужда от странична връзка. След това сексът със съпруга ми е по-вълнуващ. Но всичко трябва да се прави с мярка и умно, колкото и да ни се иска обратното.

5.   Аз 15 години не бях изневерявала на съпруга си, той-непрекъснато. Разведохме се, дълго бях сама и накрая започнах да се срещам с мъже. Не много, но достатъчно. И взе, та ми хареса. Сега имам приятел, от 3 години, живеем заедно и наскоро ще му изневеря. Бях с този мъж като бяхме скарани и той го знае, ама сега съвсем съзнателно ще му изневеря, и този път няма да знае. Защото имам нужда от малко разнообразие и нежност. А иначе приятелят ми е страхотен човек.

6.   Авторке, не се казва "интелегентно", ами "интелигентно".

7.   Забележката на номер 6 е донякъде основателвателна, донякъде - не. Думата интелигентен идва от интелЕкт. Но правописа с И идва от гръцкия корен на думата.

Що се отнася до основния проблем, който се кометира, аз смятам, че само слабохарактерните и безотговорните хора изневеряват плътски. Ако много харесваш и обичаш някого - обичай го и го уващавай, но защо трябва да се чукаш с него? Не можеш да тормозиш брачния си партньор и децата си със събственото си егоистично поведение.