Еми писна ми!
Мъжът ми е един мишок. Върши половината домакинска работа, често готви, гледа да съм добре - супер, благодарна съм му, показвам му го. Обаче на вчера един наш познат, който е особняк (ама това не го извинява! ) ме обиди като ми каза да не се бъркам в техния разговор (а те говореха за нашата кола, което изключително касае и мен, а коментарът ми беше във връзка с темата).
И мъжът ми реагира.. ми никак! И понеже и друг път се е случвало някой нещо да каже - свекървата е подхвърляла някакви изречения - аз се уверявам, че моя мъж не би ме защитил каквото и да стане. Ако аз бях на негово място, нищо, че съм жена, щях да кажа нещо от сорта "не говори така на мъжа ми" и щях да го направя толкова сериозно, че да няма следващ път. Може би и извинение щях да поискам.
Обаче моичкия си стои и гледка, и слушка. После говорих с него, а той, милия - ми не искал да се кара с хората, какво толкова било станало, ами аз наистина защо съм се включила в разговора? А де! Защо? Ми то да взема да си мълча, може и да спра да излизам, а?
И така... писна ми! Сега да взема да се развеждам ли? И защо? Да срещна някой друг, който ще има други кусури. Или да не срещам друг, а да си стоя сама. Ни тъй, ни тъй. Еми ще си стоя с него, ще знам, че нямам мъж до себе си, а един послушен мишо. Ама имам нужда от мъж!
Вие какво направихте в такава или аналогична на тази ситуация? Бих искала да прочета мнения на хора, които са направили нещо, а не които БИХА направили или са чували, или мислят, че еди какво си е решението.

Коментари

51-61 от 61

57.   Номер 1:

Някои ме нападнаха много жестоко, други ме подкрепят. Специално за №23:

" Ти изобщо ще оцениш ли жест както трябва? "

Ако мъжът ти ти направи романтична вечеря ти сигурно ще си кажеш:"това му е работата". Много от жените се надценявате и затова седите сами. Относно ситуацията на номер 23 аз щях да се опитам деликатно да сменя темата. Нужно ли е да се прави от мухата слон? Реално погледнато човекът е бил пиян и е приятел на мъжа ти. Какво искаш? Да се сбият ли? Трябва да се избягват подобни ситуации по най-деликатния начин.

Сега специално за номер 41:

Ти неосъзнаваш разликата в твоята ситуация. Мъжът ти в твоя случай е трябвало поне да застане между вас и да поеме първи физическия контакт ако се стигне до него. В другите случаи жените просто мрънкат. Ти си имаш основание ама като сте били гаджета не си ли го видяла че е шубе? За разводи ми говори... заради такива като вас има толкова много оставени и нещастни деца... женят се за 1вия срещнат без да мислят : " Тоз цял живот ще мога ли да го търпя? "

Като за завършек към авторката ще напиша малко хаплива фраза в отговор на нейния въпрос:

" Дори и най-големия гений неможе да отговори на тъп въпрос"

В твоя случай гениите( коментиращите) ти отговаряме, обаче ти си като малките деца. Зарежи го, иди при някой стабиляга да те напердаши като малко дете и се върни в темата и поне ни кажи че сме били прави... даже една жена от коментиращите е имала подобен случай... ама кой да слуша.

Принципно не коментирам по 2 пъти една тема, но тук ми прави впечатление наличието на интелигентно обосновани отговори и за 2те страни.

Авторке, както казах и в 1вия си коментар сега ще го кажа и в 55тия си. Ти си взела решението. Въпроса е дали е правилно и ти просто търсиш морална подкрепа за да не ти е гузна съвестта. Еми ако така ще ти е по-добре... напусни го ако мислиш че така ще си по-щастлива. Все пак докато не опиташ няма да разбереш!

Въпреки всичко си отстоявам мнението че ти си една властна жена, която иска до себе си също толкова властен мъж до себе си. Мъжа ти не е отреагирал правилно, но твоята постъпка е много по-лоша. Седнете, поговорете, обсъдете без злоба и продължете напред. Да не мислиш, че хората които са по половин век заедно идеално си пасват? Всеки има недостатъци, но нали затова е любовта-да се подкрепяте и да се обичате. Без компромиси няма как. Една връзка се крепи на приятелството най-вече. Без него тя е нестабилна в повечето случаи.

Както една приятелка казваше:

" Приятел е този който разбира миналото ти, вярва в бъдещето ти и те приема ТАКЪВ КАКЪВТО СИ СЕГА"

Ако не го приемеш и не се смириш... и 100 коментара да са на моето мнение връзката ти е обречена. Явно не го обичаш човека.

Дъ Бест

58.   Кой е мишката? Ти дето не приказва с мъжа си за проблема и реши, че тука е място за това или мъжа ти дето като ви е видял да се карате и е решил да не се занимава с глупости.

Тоест: Защо обиждаш мъжа си на мишка като ти самата си такава!

ХА-ХА-ХА!!!

59.   "Толкова пъти се е случвало някой да ме обижда от леки подхвърляния, до по-сериозни обиди и той не реагира никак! " Интересно, на мен пък не ми се е случвало - нито леки подхвърляния, нито по-сериозни обиди. Не се ли замисляш защо ти се случва? Явно се държиш грубо и безпардонно с хората и някои от тях не ти мълчат. А той си те знае каква си стока и затова си трае.
Прочети мненията на Ж39, доста смислено разсъждава, има какво да научиш.
И още нещо - ти как си я представяш тая работа - ти пишеш тук и ние, орда неудовлетворени домакини, се хвърляме да ти съчувстваме каква мърда е мъжът ти. Тук всеки си казва мнението, винаги можеш да ни игнорираш. Но ти не искаш нашето мнение, ти искаш да те подкрепим.

60.   Ами мишок е! Що за мъж ще търпи някой си, бил той и негов приятел, да се зъби на жена му, при това в дома им? Най-малкото е могъл да му покаже, че няма да допусне такова отношение към жена си. Така може и някой непознат да я обиди, блъсне или удари някъде и той пак да си премълчи, все едно нищо не е станало. Голяма работа, че миел чинии и помагал в домакинството - това го може всеки човек от 13 години нагоре и е неразделна задължителна част от съжителството с друг човек. Според мен авторката се дразни не от него като цяло, а от това, че не реагира като мъж в някои ситуации.

61.   Към номер 60 :

А тя реагира ли както трябва?

Дъ Бест

62.   Дъ Бест,

АМи аз се опитвам да обяснявам, и се опитвам, и се опитвам, но някои хора не щат да го разберат и това е (или не четат).

Хората не можем да влияем (почти никак) на поведението на другите (възрастни) хора, само на нашето собствено.

Така че, 60, авторке и сие- ако само КОНСТАТИРАТЕ, че той е "мишок" (или там какъвто и да е)- това няма нищо да промени! Само ще си късате нервите. Ако, обаче ПРОМЕНИТЕ собственото си държание, има шанс той да промени неговото като следстие!

Ж39

63.   Как да реагира тя, Бест? Ако иска, може да отвърне подобаващо на този, който й вдига гири, нали? Но това значи тя да реагира като мъж. Разчитала е мъжът й да я защити. Разбира се, не като вдигне скандал на приятеля си. Достатъчно е било само да му намекне, че няма да допусне подобно отношение към жена си. Какво толкова е трябвало да направи? А и това явно не му е за пръв път, за да я вбеси така. Нали затова е мъж, да си защитава семейството. А той - мижитурка, сакън да не се скара с някого.

64.   не може ем мишок, ем тигър. или ще удря по масата, но ще му носиш ракията боса и бременна или ще е тихичък, но ще ти реже той салатката. избери какво искаш, 2 в едно при мъжете няма. би било раздвоена личност.

65.   " Как да реагира тя, Бест? Ако иска, може да отвърне подобаващо на този, който й вдига гири, нали? Но това значи тя да реагира като мъж. "
ДА, например!
И така да покаже на мъжа си, че:
1. Има нужда от защита в тази ситуация
2. Иска защита ето точно по този начин
Това може да проработи (мъжът да си научи урока, става по-често отколкото си мислите! ), може и да не, но поне ще е направила нещо. Ако направи нещо, има шанс за промяна. Оплакването в сайтове НЕ СЕ ВОДИ за правене на нещо! Ако не направи нищо (както в момента)- еми със 100% сигурност нищо няма да се промени! И още нещо тя пише, че го е питала защо така не ереагирал- това епример за неправилно правене на нещо по въпроса. Идеята не е да се критикува и тръшка- товаще убие всякакво желание за промяна. Идеята е да дадеш личен пример за това как искаш да с еотнасят с теб!

Ж39

66.   Ж39, звучиш като ония жени, които все повтарят "трай си, да не ядосаш мъжа си, мълчи си, че всичко да е наред". Аз съм 60 и 63. От мен не се иска да влияя върху нечие поведение. Нито пък искам да променям нещо при или в себе си. Не съм потърпевша от малодушие от страна на мъжа си. Казвам си мнението по въпроса на авторката. За мен нещата стоят така. Жалка гледка е мъж, който не смее "копче" да каже на някого в защита на жена си или децата си. Как да уважаваш такъв? Говоря по принцип за такива мъже. Но, разбира се, в общество като нашето, където винаги за всичко трябва да е крива жената, независимо какво става, винаги ще има такива, сред тях и жени, които да търсят вина в нея.

68.   Точно Ж39 ми изглежда също властна жена, но уважаваща чуждото мнение! Аз си казах мнението по въпроса. Смятам че с един нормален разговор и след това бурен секс всичко би се оправило ама... яли го кучета моето мнение.

Дъ Бест

51-61 от 61