Миналото връхлита с гръм и трясък
Здравейте на всички, които сте решили да прочетете моята история.
Когато бях на 17 имах романтична 6 месечна връзка с 27 годишен. Аз бях хлътналата девойка с капаци на очите, невиждаща очевадното, а именно, че той само се забавляваше в мое присъствие. Когато си махнах капаците и прогледнах, видях, че има още няколко такива като мен и той имаше паралелни връзки с още една със сигурност, а може би и повече, така и не разбрах. Нямах сили да го видя повече, затворих се вкъщи, изпаднах в депресия, изключих си телефона, за да неможе да ме търси, спрях всякакъв контакт. След като премина любовната мъка вече знаех какво искам и бях силна млада жена, запознах се с прекрасен мъж, който ме обича все още, /вече съм на 33/ имаме пекрасни, деца изплащаме нов дом, имаме интересни професии, направо сме си за завиждане. НО, винаги го има това главно НО, този стария се появи в професионалния ми живот, дойде да работи във фирмата в която съм и аз, на много по-ниска позиция е, в друг филиял, засичаме се по веднъж, два пъти месечно, но само като ме ме погледне ме връща с 15 години на зад. Осъзнах, че не съм спирала да мисля за него. Като ми се усмихне, сърцето ще ми пръсне. Знам, че трябва да си го извадя от главата, но немога. Сънувам го и ме е срах, да не го спомена, а мъжът до мен не го заслужава. Чувствам се като предател, но не го искам, не мога да го спра, полудявам!!

Коментари

1.   Никога, пак повтарям-Никога не си позволявай да излезеш, да говориш или каквото и да било с този човек от миналото ти! В противен случай, освен че ще си съсипеш семейството, ще изстрадаш още веднъж това, което си преживяла преди 15 години! Изборът си е твой...
М 31

2.   Миналото за това си е минало - да си остане там. Изглеждаш разумназ ще се справиш. Успех.

3.   Споко - сърцето си не можеш да управляваш. Ще свикнеш! Но поведението - можеш...

4.   Вече не си първа младост, когато се правят лудориите и може да допускаш грешки. На възраст си на, която трябва да използваш главата си, а не да се поддаваш на чувствата. Както спомена имаш всичко необходимо да си щастлива, замисли се струва ли си да го загубиш, заради човек, който те е Използвал, за забавление, струва ли си... деца, семейство.

EA

6.   Осъзнавам в колко трудна позиция се намираш, но се опитай да се пребориш с това, няма начин. Най-малко го направи за отношенията ти с мъжа до теб и за децата.

7.   БЯГАЙ, БЯГАЙ, БЯГАЙ ОТ НЕГО!!! колкото ти е възможно го избягвай, защото само ще страдаш:(( в същото положение съм и аз, с разликата че аз си позволих да се поддам на чувствата и емоциите си:((( в началото всичко беше вълшебно, изживях всичко това което съм искала някога преди години, той беше по влюбен от всякога, НО 4 години по късно осъзнах че всъщност нищо от миналото не се е променило:(((( аз все още глупаво влюбена и обичаща го, а той просто се забавлява! аз пред развод, а той щастливо женен. ти си прави изводите

9.   "Знам, че трябва да си го извадя от главата, но немога. Сънувам го и ме е срах, да не го спомена, а мъжът до мен не го заслужава. Чувствам се като предател, но не го искам, не мога да го спра, полудявам!! "

Прочети си горенаписаното в кавички и проумей че сама се осъждаш.
След като знаеш, че ТРЯБВА ДА ГО ИЗВАДИШ ОТ ГЛАВАТА си - МОЖЕШ!
----
Страстите погубват човека, а ако твоя мъж с нищо не заслужава да го нараниш, НЕ ГО НАРАНЯВАЙ!
Не забравяй, че имаш и деца и ако искаш бичувай се сама - но недей да нараняваш близките си.
Бог да ти дава да разбираш.

10.   Обмисли вариянт да споделиш да мъжа си. По-добре така отколкото да го сънуваш и да му споменеш името на сън и да стане една голяма сцена.

11.   Трябва да позволиш на другия да бъде какъвто е, примерно коцкар или каквото иска. И да позволиш на себе си да бъдеш каквото искаш ти. Моят съвет е - направи си график с дати и точки как ще се развие животът ти. Наистина ли обичаш мъжа си? И т. н. други важни неща. Наблюдавай какво се случва, как се развиват нещата. Все пак вече си сериозна жена и отговаряш и за други хора. Способна ли си на такива паралелни връзки оплетени с лъжи? Зашо този те привлича толкова/ Хубаво си помисли - защо точно. И честничко си отговори. Зад силните чувства се крие нещо, но може да не е любов, а просто особен човек с който си имаш работа на земята. Пусни го да си ходи - пусни го в мислите си и виж какво ще стане. Никой не може да държи друг в мислите си - напрежението е много голямо

12.   Виждаш ли колко е малък света.. Изключила си телефона, но той пак е около теб.
Аз така обещах на първата ми любов, че ще се постарая никога повече да не се видим, освен ако не е случайно. Вече тече 6-та година и не сме.. Той тогава не ми вярваше, че мога без него. Аз заминах за друг град и въпреки, че си ходех всяко лято в моя, не смее се виждали. Обаждаше се, но.. Аз знам, че това няма да е вечно и ще се засечем. Затова сега напълно те разбирам, мисля, че съм го забравила, само защото не го виждам.. но ако това се случи, ще съм като теб..

13.   Нормално за 33 г - всичко в теб ври и кипи.
Овладей се, защото чувствата ти ще ти изиграят най-коварния номер, който можеш да си представиш!
Прояви разум и излей енергията си в леглото с твоя любим човек - само така ще ти отмине.

Поздрави!

14.   Благодаря на всички Ви, 10:1 за съпруга и семейството. Аз не мисля да се впускам в аванюра с бившия, само, че не знам начина по който да го игнорирам, защото не мисля да си напускам работата заради него. Благодаря Ви на всички още веднъж и дано Господ не ме въвежда повече в изпитания и изкушения.
Авторката

15.   Не слушай № 10 и в никакъв, ама в никакъв случай, не казвай на съпруга си! Няма да споменеш името на другия в съня си. Това са напразни страхове.
Ти ще справиш сама! След като отношенията в семейството ти са добри; след като съпругът ти е твоята опора и получаваш всичко от него, сама ще видиш как просто тази ти тръпка с времето ще ти мине. В такъв случай напразно ще притесниш съпруга си и ще внесеш у него „червея на съмнението”, а както сама казваш, той не го заслужава.
Спокойно, случват се такива неща в живота, но ти си интелигента и силна и ще се справиш

16.   Изключително Благодаря на № 11 за съветите. Чувствам се много по-добре след като го споделих с всички Вас. Не мога да кажа на никой друг и не бива никой да знае как се чувствам.
Ще си позволя и един съвет към младите ккоито приключват връзки - Не го правете като мен, бъдете силни и приключете окончателно, за да не Ви се случи това което се случва на мен сега. Неизяснените отношения изплуват и боли още повече когато са минали толкова години.
Авторката

18.   Много връзки приключват така неизяснени, не си единствена. Ти просто не си пожелала да го пуснеш от мислите си. Аз на твое място бих споделила на съпруга си, че в работата ми е дошъл човек от миналото, с когото съм имала връзка и се чувствам некомфортно. Естествено не бих казала, че го сънувам и прочие. Важно е да говориш за това със съпруга си, той ще те разбере ако мисли рационално. Ако мислиш, че само ще изревнува, тогава не му споделяй, ти си го знаеш как е по характер.

19.   Вчера пак го видях, неизбежно е. Само ако не ми се усмихваше така многозначително щеше да е по-добре. Как да го игнорирам?
Авторката

20.   като не му обръщаш внимание!!! ходиш на ръба на бръснача, и единствено теб ще те заболи накрая! ако отговориш на многозначителните му погледи и залитнеш по него, неговото самочувствие като мъж ще е в небесата, ще си поиграе малко с теб и ще те ЗАРЕЖЕ ОТНОВО!!!! ТОГАВА ЩЕ ТЕ БОЛИ В ПЪТИ ПОВЕЧЕ ОТ ПРЕДИ ГОДИНИ

21.   Не съм го виждала от месец, но неминава ден без да си погледна графика и да видя дали случайно няма да ме изпратят до него. Поуспокоила съм се, но в главата ми е все той.
Авторката

22.   Виж какво, разликата между мъжете и жените е космическа. Жените сме емоционални и преди да пристъпим към връзка (ако разбира се не се насилваме или има някаква друга причина) сме вече емоционално обвързани. Нещата още повече се усложняват, ако преспиш с конкретния мъж, защото жената помни на емоционално ниво и след няколко опита с мъже обикновено не знае на емоционално ниво кой е бащата на децата й. (това разбира се не важи за разума - даваме си реална сметка и знаем кой е бащата)Мисълта ми е, че жените сме ЕМОЦИОНАЛНИ, така сме създадени с цел запазване на рода. Докато при мъжете чувствата обикновено се явяват на по-късен етап, те са по-първични, тяхната функция за запазване на рода е друга.
Дай си реална сметка защо този човек е в мислите ти, просто на емоционално ниво си го спомняш. Спомените не могат да се променят, но могат да се управляват. Този човек не ти носи нищо добро. Още повече се тормозиш, че не можеш да споделиш с най-близкият ти човек-съпругът ти. Ако постоянно ще го мислиш- започни да си търсиш нова работа на твоето ниво и се премести на другото място, чак тогава напусни. Другият вариант е той да си отиде - спретваш му номер в службата, така че да го изгонят. В предвид, че си е играл с толкова много хора преди не мисля, че ще е болка за умиране. Нека да избегнем моралната част на нещата, понякога трябва да се действа пряко и директно с цел собственото спокойствие и това на семейството ти. Ако си мазохист, разбира се, че можеш да продължаваш да трепериш и да си гледаш графика дали ще го срещнеш. Колкото до мъжа ти - ако напускаш може да му кажеш причината, но ти най- добре го познаваш и знаеш как би реагирал, тук не може да се даде конкретен съвет. Ако имаш някакви съмнения - това означава по-добре да не му казваш. Спри да му се впрягаш на този **** с мазната усмивчица. Спокойно, почти всяка жена е имала вземане даване с такива типове. Не му се показвай като страхливка с треперещи крака. Бъди жена с класа, нека те види уверена и стъпила здраво на земята, с прекрасни деца и съпруг и направи каквото е необходимо да изчезне от живота ти.

23.   Здравейте отново,
Благодаря ти 22, хубави съвети ми даде, той от 3 месеца вече не работи при мен. Нямам нищо общо с напускането му, там играха бизнес интереси, но сега всякаш ми липсва, само да го видя, пак да ми се усмихне, да ми намигне и да получа някой от изтърканите му комплименти. Липсва ми, не за връзка, не за секс, не за любов, не знм как, но ми липсва. Със съпруга си така и не споделих, не намерих сили и може би е било за добро, но сега се обвинявам, че пак не намерих сили в себе си да говоря с предишния. Явно са ми слаби ангелите когато стане въпрос за чувства и бягам, не мога да говоря за тях. Все едно, че са нещо срамно. Не мога да споделям, не мога да се изразявам правилно, а на външен вид изглеждам силна и жена с класа, ама не, щом стане въпрос за чувства, чао мен ме няма.

24.   Незнам дали има на планетата мъж, които би искал да е на мястото на настоящият ти съпруг. Определено не му завижда нито един мъж, които ти прочети историята. Рано или късно ще си го сложиш с този мъж. Разбирасе никой няма да го знае това.