Обсебена ли съм?
Здравейте. Преди 5 месеца си намерих приятел. Това е първият ми приятел, а съм на 17 години. Нямам много приятели.. даже бих казала, имам 1 приятелка и много познати. И се чувствам наистина щастлива. Но все ме измъчват лоши мисли. Ревнувам и мисля, че контролирам приятеля си. Той спря да гледа порно, снимки и всякакви еротични неща.. дори и жените по улиците.. ревнувам дори и от това. Понеже и той няма много приятели.. бих казала същия социален статус, от което следва, че няма приятели-жени.. това ме успокоява.. но веднъж го видях да говори с негова позната.. пак ревнувах. Той е художник и един ден реших да погледна някои от рисунките му. Натъкнах се на еротични рисунки.. или просто рисунки на момичета.. не знам защо.. това и на мен ми звучи странно и смешно, но и това ме натъжи.. ревнувам, че не се занимава с мен, когато имаме възможност да си чатим, а всеки ден се виждаме.. от сутрин до вечер късно. След това седим пред компютрите.. и дори тогава, аз пак търся неговото внимание. Той също ми налага някакви правила.. но не са като моите. Лошото е, че и 1 ден не мога без него. Преди можех да седя цяло лято, пропилявайки си лятото пред компютъра, а сега не мога да седя и 5 часа у нас. Побърквам се. И ето, че идват дни, в които на всекиму семейството ще ходи на море и няма да се виждаме грубо казано 3 седмици.. а аз 1 ден не мога да издържа... мисля че съм обсебена.. моля ви, имам сериозен проблем.. моля ви, помогнете ми.

Коментари

2.   Е-е-е, много съжалявам, че има още 3,5 милиарда жени по света! Наистина! Ако кажеш - ще ги избием?

3.   Обсебена? Просто имаш нужда да ти казват колко си красива, колко си еди каква си. Неуверена си, това ти е проблема. Затова си се вкопчила в него като удавник за сламка. Мислиш, че ако го загубиш, няма да имаш друг шанс. Това че ревнуваш и че ти е кофти, че не те рисува, е достатъчно красноречиво. Осъзнай се и бъди по-уверена. Ти си знаеш достойнствата, просто повярвай в тях и си ги напомняй по-често - поне сутрин и вечер, преди и след сън.

4.   Не ревнувай толкова, бори се с това, че ще го изгубиш

5.   Просто си влюбена.

6.   Каква е тази връзка, в която всеки поставя правила? Двама души обичат ли се, те просто се нагаждат, а това, че момчето е обвързано, не значи, че не трябва да говори с други жени. Далеч съм от мисълта, че ти си прекратила комуникацията с твои познати от мъжки пол.

7.   Не си обсебена, но прекаляваш според мен. Аз съм на 16 и си имам приятел, ревнувам го, да... Но не показвай ревността си до такава степен, че го задушаваш. Нормално е да ти е гадно, като разговаря с други момичета, но нали се сещаш, че не може да комуникира само с мъже и с теб, защо по дяволите е спрял да гледа порно? :D Какво ревнуваш пък от порното? Всяко момче се нуждае от това. Моят съвет е: опитай се да не ревнуваш толкова, да не го задушаваш, влюбена си окей, ама в противен случай може да го загубиш и все пак ти си знаеш :) опитай се и да завържеш нови приятели, докато него го няма ще се разсейваш, не може винаги да сте заедно, всеки има нужда от пространство :)

8.   Не си обсебена.. ти си влюбена, както каза номер 5, но има опасност да обсебиш него и тогава със сигурност ще го изплашиш и изгубиш. Млада си още, но бъди по разумна, нормално е всеки един от вас да има малко свободно време за себе си и да оставя другият на свобода, това е много важно за една сполучлива връзка. Не се съмнявай толкова в него, щом е с теб, значи те обича(:

9.   Познавам те момиче, ти се казваш Елица.

10.   -Обсебена ли съм? -Да

11.   Не се притеснявай, нормално е да се чувстваш така. Би било добре да можеш да му даваш по-голяма свобода, но за тази цел трябва да си много уверена и да му имаш доверие. Важното е, че той е с теб, имаш време да работиш върху това.

Sage