Ревност
Стрх ме е, че ревнувам приятелят си за глупости. Имам чувството, че ревноста ми е болестно състояние и може да го отблъсне от мен, а той е най-прекраснят човек, който познавам.Как да спра да ревнувам?

Коментари

1.   ами по този начин го задушаваш и ще го отблъснеш от себе си .... и ще го загубиш, а после ще съжаляваш.... всеки човек държи на личната си свобода ... а по този начин се чувства като птица в клетка...

2.   И аз ревнувах моят приятел за какво ли не. Много пъти се разделях ме и се събирах ме... сега всичко се обърна и разбрах че не съм била права да го ревнувам.Ти го задушаваш, ще го загубиш.Ако найстина го Обичаш трябва да му вярваш, и не си показвай ревноста.

3.   Ако ревността беше толкова прост и лесен за решаване проблем, то нямаше да се коментира толкова много. Това е една безкрайна тема, на която решението за всяка връзка е различно...

4.   Не ревнувай човека, който те обича, защото е глупаво, а ако не те обича е безмисленно. Не знам кой го е казал, но е вярно. Трудно е знам, но опитай да не гледаш на него като на собственост. Може и да има поводи да ревнуваш, но ако той разбере, че си ревнива рано или късно няма да издържи и ще си тръгне.

5.   Това е глупаво, но такава ревност е болест, отиди на психолог. На приятеля ти ще му писне от изпълнения и ще те зареже накрая.

6.   Аз ревнувах съпругата си защото разбрах че ме лъже, но тя ми го върна като се омъжи за американец без да знам, сега имам нова съпруга, която много готина жена, отвреме на време стигаме до сцени на ревност, за което после съжалявам просто е глупаво защото не мие дала повод за това но нали се досещате мъжкото съмнение. Но след няколко скарвания разбрах че така може да я загубя, та с две думи моя съвет е ако можете без ревност добре, ако не поне се старайте да не стигате до скандали, живота е кратък така че, не си тровете нервите с глупости, защото всички болести водят началото си отам!!!!