Изоставих го, защото е беден
Обичах приятеля си, все още го обичам както преди. На скоро се замислих каъв ще бъде живота ми ако се омъжа за него. Видях в представите си бедност, мизерия. Работя и печеля много пари, исках да го уредя и него но той отказваше винаги. Искал да работи нещо което ще му доставя удоволствие. Както и да е зарязах го и сега и двамата страдаме той наистина ме обича не се съмнявам и за миг. Проблема е,че искам по добър живот, макар и това да означава, че трябва да се разделим. Но същевремено аз го обичам и пожертвах любовта в името на моето бъдеще защото в средата в която се движа няма място за него,поне не такъв какъвто е сега.Искам да се развивам,да успявам но докато съм с него не мога да го правя. Обичам го и го изоставих защото не е богат.Сега ме боли и ненамирам утеха . Какво да правя, постъпих ли долно?

Коментари

101-150 от 164

112.   Към номер 108,

Не съм 104, но не мислиш ли, че самочувствието ти е малко в повече. Доста кифли съм връщал и то без в този момент да съм имал жена до себе си. Кифлите отдавна са много евтини и изобщо не е необходимо да си богат, за да ги имаш точно тях. За богатите пък са направо безплатни. Само им казвам/показвам какво имам и те сами си идват. Всеки ден мога да имам различна и 1 ( една ) стотинка няма да похарча. Е.... то по принцип е лесно, но в тази тема говорим за малко по-различни неща.

113.   Ти си постъпила много глупаво. Как може да поставиш материалното пред любовта? Постъпила си егоистично и гнусно, защото когато обичаш някого парите и ''бъдещето'', което си планирала, нямат голямо значение.

115.   от 104 до 108 - Н112 е прав за самочувствието. Мнението ми е селско, защото е вярно. Малко трудно някой селянин ще ти напише същото. Да не знаеш какво е меркантилност.. трaгдеия :|

116.   Н 112, нaпълно си ми е покрито сaмочувствието, дори бих кaзaлa, че съм скромнa, щот съм и срaмежливa;)))
Коментaрът ми беше към мъжът, чийто мечтa е дa пaрaзитирa. Нямa лошо! Но дори и зa товa се искa дa имa някои кaчествa, тa aз нaли, освен другото, съм и добрa и услужливa, го посъветвaх мaлко. Товa е!
Инaче зa теб, рaдвaм се, мaкaр и дa се съмнявaм, че връщaш едвa ли не тълпи от " кифлички ".
Aз нaпример, зa някой купон бих покaнилa ей тaкъв мечтaтел кaто н 104, бих плaтилa, при товa щедро, стигa дa имa кaкво дa предложи. Но, зa връзкa.... " кифлa " с пишкa, (? ) имaйки предвид, че дори нямa дa роди поне, не, блaгодaря. Богaтите жени мислят тaкa! Знaм! ( не вкл. себе си от скромност;)
Н 108

118.   От 122 към 116

Вярно е, не връщам тълпи от кифли, защото се старая да не се движа в такива среди. От време на време обаче ми се случва да попадна на подобни, просто защото с тях е пълно навсякъде. Номер 104 си е прав, само е бил малко по-емоционален, пък и не останах с впечатление, че иска жена му да го издържа и тем подобни. Поста му е насочен против меркантилността на жените. Честно казано не виждам откъде накъде една безработна и необразована кифла може да има претенции към финансовото състояние на мъжа, след като тя самата освен, че е скъсана отвсякъде, е и неспособна да изкара 2 лева по нормален начин. И защо изобщо един богат мъж би се обвързал по-сериозно с подобно момиче, купувайки й коли, апартаменти, бижута и прочие неща, които всяка кифла сънува, при положение че за стотици пъти по-малко пари може да има всеки ден различна. Няма да забравя как преди време една такава тръбеше на висок глас, че с мъж, който нямал поне два апартамента във Варна, изобщо не си и помисляла да излиза. Дори и това било малко според нея, защото трябвало да има и един в София. В същото време въпросното момиче живееше с майка си в една стара гарсониера и работеше за около 400-500 лева на месец. Иначе, наистина беше симпатична и имаше висше образование, но от друга страна беше доста интелектуално ограничена. Та същата се премести във Варна, в търсене на мечтания принц. Оттогава обаче минаха годинки, тя е вече на 30 и все още се мъкне по квартири. Ако си беше потърсила нормално момче, вече отдавна щяха да си живеят щастливо. Е, сигурно нямаше да прекарват по един месец в Маями, ама тя и сега едва ли ходи по-далеч от Варна и околностите.

121.   118 - Дa , прaв си зaтовa.
Никой не хaресвa пaрaзити ( всички ги нaричaте " кифли " , зaдължително жени , кaто че нямa подобни мъже) , зaтовa и aз мaлко по емоционaaлно се изкaзaх. Но , често виждaм подобни мъже. Кaто плевел сa. Едни и същи " мутри " , в отчaяни опити дa бъдaт зaбелязaни , се врaт нaвсякъде където имa богaти жени.
Идея нямaш колко сa смешни , но изобретaтелни.
Тa , aз имaм поглед от другaтa , женскaтa стрaнa. И повярвaй , не по- мaлко грозно и жaлко е.
Но , товa е , всеки прaви своя избор и живее с него.
Някои , кaто тaзи твоя познaтa , дори не си дaвaт сметкa , че не живеят дори , просто съществувaт , в очaквaне дa се появи принц/ принцесa , кaто вече не е зaдължително любов дa имa , но поне 2-3 крaлствa;)
Поздрaви 116

122.   мисля, че това е най-голямата ти грешка в живота. Ами ако ти беше бедната?

123.   Повечето пишещи правите една и съща грешка. Опитвате се да вкарате "правия" път или да давате наклон на хората.
Нека всеки живее както намери за добре, спрямо своите разбирания и резултата ще си бъде за тях. Пресен пример:
Готина мадама, която познавам от 25 години поне. Още като ученичка имаше безброй обожатели, уникална красавица.
Разбира се набързо я излъга един бизнесмен. Голям мъж, сигурно 170 кила. Направиха си дете, охолен живот, всичко и подсигурено. Само че започна нещо да и липсва, пари бол, скъпи коли, ама нямаше емоции, искаше да се влюби, ама как да се влюби, като ще я пребие този изрод ако разбере, все пак се е омъжила за пари, не по любов.
След година я хвана в изневяра, преби я и я натири, взе и всичко. Така тя започна да мисли за любов, пари не и трябвали. Само че вече се беше изчанчила, свикнала на охолен живот, екскурзии, почивки и в този който се влюби беше за нея нещастник, защото не можеше да и осигури всичко това, защото бил беден. Така го зарязва и пак започва да търси касичка.
След смяна на поне 10 човека, в момента е почти на 40, с тотално разбита психика, с шепа хапчета на ден против депресия, омъжена повторно за човек със пари.

124.   123 е прав.

125.   Здравейте хора, аз съм номер 88 (жената с паразита) и искам да споделя.
Онзи ден въпросният "мъж" ме потърси.
Опита няколко метода да ме прикотка - да ми кажел какво било станало с връзката ни (все едно ми пука след 2 години).
Да ми се оплаче от любовна мъка (жената с която е бил през тези две години си взела детето и отишла при майка си). Не знам дали съм споменавала, но в края на връзката ни аз бях убедена, че той ухажва и има взаимоотношения с тази жена, а той ми обясняваше как аз съм била луда и нямало такова нещо.
Той е вечната жертва и преди често свиреше на тази моя струна (аз имам слабост към сритани кученца и животинки в беда, която той дълго експлоатираше).
Искаше да си говорим по телефона, насаме, имало какво да сме си кажели? !! , щяла съм да имам признания (какво да ги правя тия признания? ).
Естествено оплю момичето, обясни ми как аз съм била по-добра, по-умна, всичко съм била схващала бързо и бла бла.
Как той ме уважавал и трябвало поне приятели да си останем и да си говорим? ! (не знам дали съм споменавала, но буквално дни преди да се разделим той открадна от мен едни 700-800лв, уж ги бил дал на заем на приятел, а тогава аз точно бях останала без работа, напусках жилището в което живеехме заедно, родителите ми бяха в много тежко положение и само аз им липсвах на главата, с две думи го бях втасала, а той направо ме закопа).
Другото момиче направо го демонизира - била станала дебела като мечка, била "психобременна провинциална жена" (психобременната провинциална жена има висше информатика (той няма) и доскоро работела, предполагам за повече пари от него). Точно това висше информатика толкова го влечеше едно време, вероятно е виждал златна мина в него (да, ма от всяко дърво свирка не става).
Стигнахме и до момента да се оплаче как го е закъсал - ставаше дума за някакви 20 000 лв голямо количество стока, която мислел че психобременната ще пласира в продавалник.
Ма естествено, не бил той виновен, и парите тя изхарчила и стоката тя го накарала да купи (както споменах той изтегли голям кредит след раздялата ни, баща му го осигурява на големи суми да му върви стаж).
И сега трябвало да развърже стоката.
Наистина, сферата в която работя в момента ми дава възможност да му ударя едно рамо и с пласирането на стоката и с неговите бъдещи проекти (от които никога не излиза нищо).
С две думи се опита да ме манипулира като ме сравнява с друга жена и печеля сравнението, като ми обяснява колко съм добра, като ме кара да го съжалявам, милия той все прецакан от родителите си, жените, световната криза, световните конспирации и т. н.
Когато видя, че номерът не минава, се пробва да ми пробута, как ние имало за какво да си говорим, на работна тема можело да си говорим (искал да ме наеме? !! за великите си бъдещи проекти).
С две думи пак търсеше кой да му извади кестените от огъня.
Не съм отмъстителна, но с много голям кеф му казах на какви тарифи работя в момента и че не може да си ги позволи.
Когато зацепи, че няма да му свърша работата безплатно повече не ми писа.
Много ми хареса възможността да му натрия носа.
По време на връзката си с него аз бях невротична, често се съмнявах в него - просто понякога като кажеше две приказки и на мен ми светваше червената лампичка. Чак сега осъзнавам защо червената лампичка светеше нон стоп и колко много се е опитвал (а и успявал) да ме манипулира.
В заключение - драги жени, бягайте с двеста от мъже, които не желаят да работят, все чакат да ги назначат директор и никоя работа не е достойна за тях - използвачи са!

126.   За мен авторката пък е права.
Ето и от мен една днешна, продължаваща и до ден днешен драма. Едно момче, син на мои познати, не учи, не работи и даже няма и идея какво да прави с живота си. Паразит на гърба на родителите си. Все другите са му виновни, не го разбират, цял живот го прецаквали и тн. В същото време изтъква като положително това, че не пуши и пие. Е, вярно е, ама за сметка на другите му отрицателни качества. Гонят го, не могат да го изгонят и от дома си. То пари за тях едва има да ядат, та и него да хранят, та и брат му/много по-малък/. Търтей висша класа.
Мисълта ми е, че ако приятелят на авторката е като този мързел и все светът му е крив/или шефа, държавата, космосът/, много добре е направила. Имаше май една приказка-"да търсиш работа, ама така, че да не я намериш.. "
Има хора, които се впиват като пиявици итака си живеят живота-небогати, но винаги намиращи откъде да смучат-и жени, и мъже.

127.   Никой не хaресвa пaрaзити ( всички ги нaричaте " кифли ", зaдължително жени, кaто че нямa подобни мъже) - ИМА!!! И те се обличат като жени. Пхапхапхапхапха

128.   125, благодаря, че писа и разказа историята си! Аз обаче се питам, защо си си губила изобщо времето да говориш с този?
Иначе ВНИМАВАЙ, защото подобни хора са манипулатори! Сестра ми е с такова „домашно животно“ и точно със съжалението я държи заплахи, че ще се самоубие. В момента тя храни не само него, но и родителите му!!!

МОМИЧЕТА, ВНИМАВАЙТЕ КАКВИ МЪЖЕ ЩЕ СИ ВЗЕМЕТЕ, ЗАЩОТО ТОЙ МОЖЕ ДА СИ БИЕ ШУТА И ДА СИ ГЛЕДА ЖИВОТА, АМА ВИЕ ЩЕ ХРАНИТЕ САМИ БЕБЕТА!

Затова се гледа ПРЕДВАРИТЕЛНО.
Сестра ми я е страх да тръгне с нормален мъж, според мен, защото този е зависим от нея и ? е сигурен, освен това мисля, че черпа самочувствие от този плазмодии до нея без да е забелязала колко смачкана е в очите на другите, как приятелите ? са почнали да я избягват и как всички постигат мечтите си за собствено жилище, деца, докато тя от сутрин до вечер бачка, за да храни домашното си животно
И най-интересното е, че дори се е влюбила в свой колега, но никога няма да тръгне с него и да се разведе, защото.... пак ? дожалява за домашното ? животно.
Какво мога да кажа - това, което човек сам може да си направи, никой не може да го стори.
За мен да си с мъж-паразит е вид мазохизъм и трябва да се лекува при психолог!

129.   Здравей 128, аз съм 125.
На въпросът какво съм правила с този човек и аз не мога да си отговоря.
Оправдавам се, че бях много млада и наивна, а той е много добър манипулатор (и по-успели и интекигентни жени е манипулирал преди мен).
Защо му отговорих - много ме изкуши възможността да видя в каква поредна каша се е забъркал и да му натрия носа.
Колкото до неговите опити да ме манипулира сега - ами не мисля, че
ще се вържа повторно. Аз умишлено избягвам всякакъв контакт с него, но понякога когато го закъса той ми пише да се оплаква и да търси помощ. Последния път му казах, че а вече паразити не си отглеждам.

130.   За паразити разбирам, но за хора които им предложиш ти отказват само защото се срамуват от състоянието си и няма как да си върнат жеста.
За любовта няма пари я е любов и е безплатна за всички.

131.   Номер 125/29 (от 128) - ти си знаеш, но вече няма смисъл да си блъскаш главата, важното е, че си се оттървала без да създаваш деца. Втората е нямала този късмет!
Аз не мога да разбера жени като теб, защото съм го нямала този проблем по-скоро и е трудно за непсихолог да намери причините. Идеално никога няма, но за мен мъжът хрантутник е веднага след алкохолика и наркомана. Кажи нещо по-лошо от това?
Жените от край време сме правили избора си, така че да можем все пак да изхраним поколение, деца. Не разбирам как подобни мъже изобщо намират НЯКАКВА жена, а пък как образованите интелектуалки им се връзвате за мен е МИСТЕРИЯ.
Собствената си сестра познавам много добре и за нея смятам, че сякаш я е страх да е с нормален мъж, защото той няма да е зависим от нея така, както паразитът е. Нормалният мъж е атрактивен и за другите жени, докато паразитът не е и тя няма защо да се страхува от конкуренция, а докато го издържа той ще е с нея, къде ще ходи?
Иначе не пие поне, помага в домакинството, но за съжаление много крещи, бият се дори двамата, което за мен е чуждо и сме го нямали в семейството, но най-страшно за мен е, че не е щастлива - нито може да има деца (как да ги храни? ), нито има ден почивка, принудена е да работи тежка работа, която не ? е по специалността, на смени е и няма да изкара дълго.
Яд ме е, че докато тя работи той си е у дома, живее си и си намира все ново оправдание да на работи. Никога не е работил в живота си, поработва ако го викнат някъде някой ден, но няма редовни доходи.
Никой не може да ме накара да изкарам с такъв мъж дори 1 ден, най-малкото не могаг да се чувствам сигурна с такъв, докато при нея сякаш точно това я кара да се чувства сигурна. Аз разбирам, че той не е единствено виновен, то е вид симбиоза и затова не мога разбера такива жени, защото е много страшно за децата - хайде мъж да храниш ОК, но сама жена да храни мъж 2 деца? УЖАС

132.   131, аз съм 125 - мога да напиша цял наръчник как подобни мъже омайват жените. Също така никой от тях не ти признава, че е хрантутник - свалят звезди в началото, не ти дават информация за бивши работи. Много характерни за този тип мъже са техните велики планове за забогатяване и/или собствен бизнес, с които продухват ушите на жените в началото. Чак на доста по-късен етап осъзнаваш, че тези планове са само пясък в очите.
Колкото до другата жена - детето не е от него, доколкото знам с бащата са разделени (тя работеше във фирма, която познавам и съм чувала това онова), но явно не си е извадила поука от първия път. Късмет й желая, аз лоши чувства към нея не тая.
За сестра ти - този тип мъже виреят особео добре при жени с ниско самочувствие - коткат ги, като излязат с тях на разходка намират кусури на другите жени, ласкаят ги колко са умни и т. н.
Това обаче не решава проблема, защото ниското самочувствие задълбава още повече, докато ти се скапваш от работа, а гледаш как околните си живеят живота и постигат мечтите си.
Сестра ти все някога ще се осъзнае.
Иначе сега направо празнувам, че се отървах от този мъж в живота си. Тогава не осъзнавах колко много ми пречеше, пролича си чак след като се разделихме.
Желая успех и на теб и на сестра ти, дано да се осъзнае бързо бързо.
Може да й пратиш линк към темата, белким помогне.

133.   що копираш истории тази съм я чел преди това

134.   132, НИЩО не помага!
Наскоро дори ми се обажда на пожар да ми разказва как се била влюбила в друг. Много се зарадвах, ако ще да е кон или магаре -просто за момента да се разведе. Разбрахме се дори да ми изпрати документите, за да може моя адвокат да подготви развода.
Но нейсе! Не мина седмица и си намери оправдания
-Той (домашното животно) много ме обича!
- той никога няма да ме зареже
- свикнала съм с него
- жал ме е, ще се самоубие (последното е най-смешно, защото този човек е супер егоист и обожава само майка си, никога няма да се самоубие)
- и после „миличкото ми, горкичкото ми“
Сега е решила да почне паралелна връзка с другия, който я привлича сексуално (тя с домашното животно отдавна не спи), но да си остане с този.
Е, съжалявам я от всякъде, но тя не може да го разбере
Най-лошото е, че нейният дори не се прави на амбициозен или бизнси и глупости - просто си е мързелив. Единственото, което я лъже е, че ще си намери работа, когато...
и от 15 г. е на „когато.... “
В самото начало обаче имаш право - той тогава имаше кола, караше я из града, водеше я по заведения (тогава баща му работеше поне). Това продължи някъде 1-2 г., после тя отиде да следва и той както беше на 25 г. и не беше учил след 1 г. и той при нея и от там почна да си показва магариите - нанесе се без пари в нейната квартира, почна да я подяжда, а пари нямаше (90те години)... накрая се разделиха, но само за 1-2 г. и пак я намери и пак се почна. Няма измъкване! Вече дори са женени.
Изобщо, най-жалкото за мен е, че моята сестричка вече не е първа младост и не може да стане майка заради него (и бебе не можа да ? направи, да не говорим, че нямат пари да го хранят).
Пишеш, ще ще се усетила тя, може, но какво я грее това, когато е на 40 г. и деца вече не може да има?
Какво я топли, когато вече мъжете няма да се интересуват от нея? На 40 г. също си има, разбира се, кандидати една жена, но вече хората са си изгледали децата, разведени са, с две думи семейство някакво имат, а ти - НИЩО. Ще гледаш чужди внучета, АКО ИМАШ КЪСМЕТ някой нормален мъж изобщо да те пожелае, защото дори 40 годишните мъже са се ориентирали вече към младичко, почват на чисто с ново семейство, а ти?
Аз знам, че тя докато е работоспособна да го храни този той ще е с нея, а после в най-трудните години ще я зареже. Не казвам, че той това иска да го направи или го планира, просто си е такъв. Накрая ще се приберат при родителите му в панелката и ще преживяват на социални пенсии, някакви работи от дъжд на вятър и това е. Изобщо провален живот на най-близкото ми същество и нищо не мога да сторя, освен да се дистанцирам от нея и да я оставям да се оправя, защото като ? се помага финансово да каже, то само се продължава агонията, а когато открито ? кажеш какъв е в крайна семтка той - хрантутник - тя почва да го защитава и дори да лъже, че работил! А той работи чат-пат действително на черно като го викнел някой, но пуши и кара една трошка, която тя му купи да я карал на работа (никога не я е карал на работа). С две думи - изкарва си джобните, но не е разбрал още, че наем, той, вода, сметки, ядене струват пари!

135.   134, наистина не съм си давала сметка за сериозността на ситуацията при сестра ти...
Може би трябва да пробвате временно да я отделите от неговото влияние - да я извикаш уж да ти помага с нещо в друг град за седмица две, за предпочитане край твоите деца - да си даде сметка какво губи.
С много късмет може и да успее да роди в близките 2-3 години, но едва ли ще успее да създаде стабилно семейство за толкова кратко време, по-скоро ще е самотна майка (в моите очи това е по-добре, отколкото да не е майка въобще).
Може би ако паралелната й връзка провърви тя ще го напусне.
Знам, че е крайно, но консултации с психолог/психиатър също са вариант.
Страшно е това, което този човек й причинява, знам че ти е болно защото не можеш да й помогнеш, но за съжаление този род проблеми човек трябв да ги реши сам.
Ще стискам палци и дано да има подобрение в ситуацията.

136.   135, всичко сме пробвали, защото те са заедно от много време, той я преследва от 19-годишна, а тя дори е късала с него и имаше 2 други връзки, но той винаги се появяваше и ги проваляше.
Психолотерапията трябва да е доброволна, тя не е дете да го завлечеш.
Ами за сега просто роднини и приятели сме се дистанцирали от него и много е гадно, но тя като ми идва на гости той има забрана от съпруга ми да влиза в дома ни, защото не само е търтей, но и е голям простак и съм го чувала да я нарича от „к... ва“ до “п... ка“ и повече. Както си е кротък, нещо се счепкват и почва дори нещо като бой. Ние на сватбата им не отидохме, не че бяхме канени. Моите родители поддържат някакви елементарни отношения на търпимост и чакат напразно внуци някакви, но аз съм много крайна вече, защото видях, че този човек срам няма и сестра ми ще си умре в мизерия заради него.
Неговите родители са на социална пенсия, защото майката цял живот се прави на болна и не работи, а бащата само на черно в строителството - сестра ми ги храни. Той никога не е работил и не се е осигурявал, а сестра ми ще вземе минимална пенсиика - с две думи нито деца ще има да я подпомагат, нито ще има как на старини да живее.
За това не мисли тя, но нашето семейство съвзем сериозно вече се е настроило, че тя ще ги хрантути тези хора до живот, после ние ще хрантутим нея, а аз ще трябва да ? оставя цялото наследство (едно апартаментче), за да има къде да живее поне, защото Слава Богу поне моят мъж е предприемчив и читав и имоти имаме.
Страх ни е също, че дори да роди ще е самотна майка, защото този не може да храни себе си, камо ли дете. Не ми е ясно как ще се хранят, когато тя е бременна, в майчинство, ако вземе да забременее и родителите ми вече си знаят, че ще делят хляба си с нея - т. е. с нейните хрантутници, защото не е само той, а са трима на практика, с бебето 4 броя гърла и тя е петото!
Не е вече проблемът само неин, а засяга старото ми семейство (родителите ми), защото у нас няма кой да ти даде социална помощ, а винаги семейството поема отговорност за такива случаи, но моят съпруг никога няма да позволи да ? се помогне при тези обстоятелства и така ще гледам как сестра ми гладува, докато аз живея в лукс практически и ми се къса сърцето, защото дори да ? помогна тайно само ще съсипя своя си брак, а и ще храня същите тези готованци. С две думи не мога да ? помогна и ги надробихме! Майка и татко ще я гледат докато могат, после не знам! Мъжът ми има право, не можем да ? помогнем, само ще преливаме от пусто в празно и ще си завъдим тези паразити да ни смучат, а всичко сме постигнали с много труд и няма как да го рискувам, защото сестра ми е глупава да вземе елементарни решения за живота си.
Проблемите са екзистенциални, не става дума тук само за една задушаваща глупава връзка с един мързеливец, който през ден е „болен“ и „му е лошо“. Само, ако сестра ми се разведе ще мога да ? помогна, до тогава мъжът ми е агресивен дори на тази тема и е забранил всякакъв контакт с този, а вече и с нея, защото просто само ме разстройва и не мога да си гледам семейството и работата.

137.   136, аз съм 135
Както вече казах, от такава ситуация човек трябва да се измъкне сам, странични хора не могат да направят почти нищо.
За психологът споменах, защото поведението на сестра ти напомня малко на стокхолмския синдром.
Надявам се все пак да се случи чудо и сестра ти да има шанс за по-добър живот.

138.   136, за съжаление мъжът ти е прав, по този начин само ги стимулираш да паразитират. в крайна сметка сестра ти е пълнолетен човек, сама е направила избора си и носи пълна отговорност за постъпките си. разбирам желанието ти да й помогнеш, но за съжаление насила не можеш да го направиш. животът си е неин, последствията от грешките - също.
имам наблюдения върху хора от този тип, много години живяха на гърба на моя близка роднина, почти без да работят. в крайна сметка жената (от семейството-паразити) умря от алкохолизъм, а мъжът е клошар, не знам какво става с него и нямам желание да науча. можеш да помогнеш на човек, който иска да му се помогне, а не да го храниш цял живот.
и наистина тези хора не се променят. щом толкова години е живял на гърба на сестра ти, няма шанс да му светне лампичката и внезапно да се осъзнае. трябва да се случи изключително драматично събитие, за да го напусне сестра ти или да се разболее и той да я напусне, защото вече не може да го издържа.
Ж42

139.   с пари любов не може да си купиш ще спиш с разни мъже няма да тие хубаво ще имаш пари но щастие и любов никога.! Мисля че всеки 2 ри е беден.! на една заплата разчита а ко и ти беше започнала работа да го поткрепяш и взаймо можехте да постигнете много но сега претполагам че имаш голяма къща но си сама имаш хубав телефон но няма кой да ти звани имаш всичко но любов с пари не се купува нека те гризе съвеста,! мнго си долна знаешли дано госпд ти прости

140.   Доста се посмяхме тук. Чудя се как тук са се събрали само жени паразитолози, дето издържали сами половинките си. дрън дрън. Много повече са мъжете дето издържат неработещи жени. Честно

141.   Сама е предложила да му помогне, но той е отказал. Може би защото не е искал да започва работа с чужда помощ(има такива хора който казват след време че благодарение на тях са започнали от някъде, може би заради това е отказал), няма право да се сърди. Аз бих казала че постъпката и нито е правилна, нито е грешна, тоест 50 на 50. 1-во защото любов с пари не се купува, купува се секс не любов. Ще си кукуваш сама заради постъпката си, нямам думи за постъпката ти. И аз мога да направя като теб, но не искам след време да съжалявам, дори и да е късно.

142.   Абе, няма какво да се лъжем, нямаш ли пари-забрави да имаш приятелка. Не, че няма и нормални момичета, но да ги срещнеш си е чист късмет. Останалото е просто един театър-момичетата се лепват на заможните момчета, понеже знаят, че с малко или никакви усилия ще си осигурят добър стандарт на живот, а момчетата си мислят, че са открили принцесата. След 1-2 години обаче приказката свършва. Едните са разбрали, че нямат "пеперуди в стомаха", а другите, че не са нищо повече от портфейли. От тук нататък следва или развод, или театърът продължава с още по-голяма сила. Затова е пълно с теми за изневери, секс за една нощ и др. подобни. Затова и когато излязат наяве подвизите на някой от съпрузите, следват реакции от типа на: "ама как, те бяха перфектното семейство". Перфектно, ама друг път, просто са играли перфектният театър, семейство никога не са били.

144.   Както се очаква - доста хора осъждат постъпката ти!
Но това не означава, че си направила нито нещо лошо, нито нещо неморално.
Вероятно страдаш не толкова, защото го обичаш ами заради представите на обществото.
Според мен трябва да изясниш пред себе си истинските мотиви за решението си (не е само това, че е беден - вероятно има и друга причина) и след това е добре и твоят приятел да си изясни липсата на мотивация в живота (няма да е зле да му помогнеш в това), защото има 50% шанс да свърши зле.
Единственото лошо е ако парите са се превърнали в самоцел за теб, но не мисля, че е така.

145.   Напротив, постъпила е както трябва. Пропагандирате колко по-висша е любовта зад монитора си, но когато отидете в магазина знам че не плащате с прегръдка.

Тя се е опитвала да го мотивира, да му даде повече възможности. Но той е решил, че няма да направи това за нея, ще прави нещо дет му е кеф. Не го е обрала и не го е смазала, не са се разбрали.

Като се имате за толко висши, защо вие не платите техните разходи по деца, наеми, образование и др.

Не, не си постъпила любовно, но си постъпила разумно. Ако да бе останала с него, щеше с времето само да се разочароваш от пропуснатите си възможности, от неговата липса на амбиция, връзката сама щеше да се разпадне от кавги и озлобление. По-добре е, че сега си го направила, отколкото когато е вече късно.

Светът не се движи чрез моралчета и пикливи лигавщинки.

И не оставяй философчетата тук да те убеждават другояче, защото всички знаем как не можеш да отгледаш деца само с една "любов".

Приеми загубата. След като си заможна, потърси психотерапевт, ще ти помогне да се овладееш по-лесно. Няма смисъл да дълбаеш станалото, нека и двамата да продължите с живота си.

146.   136, какво стана със сестра ти?
Някакви новини?

147.   Много си забавна 145. :) Знаеш ли ти кое е най-смешното? Утре това момче ще попадне на друга като авторката, която ще го убеждава, че не е с него за парите и че е лудо влюбена в него. И после той ще сложи всички жени под един общ знаменател, и тогава ще се появи някой като теб да му обяснява колко е ограничен и негоден. Парите са важни и семейството се гледа трудно без тях, според меркантилните хора. Обаче имам удоволствието да познавам и жени, които ходят с момчета които не сменят по една фланелка по цяла седмица, а жените имат образование и професия, и познай - не са българки :)
Вие сте много ограничени.

148.   145, никой не плаща с прегръдка, но нормалните хора сами си изкарват парите и плащат с тях! Никой не е длъжен да ти покрива масрафите! Освен това, момчето от историята не е легнало да стои в тях, просто е искало да работи онова, което му е приятно. Авторката хем казва, че изкарва много пари, хем говори за мизерия. Нещата тук нещо изобщо не се връзват. Децата се гледат точно с любов, защото където има любов между двама души, материалните проблеми се разрешават. Е, вярно няма почивки в Маями или Майорка, но не е и необходимо. Крайно време е доста хора да разберат, че парите не носят щастие! Казвам го, като човек, който е бил и от двете страни!

149.   Абсолютно тривиална история. За съжаление хората започнаха да мислят само за пари, а не за чувства, после се чудят защо не са щастливи. Като се замисля обаче, не е толкова лошо да те изоставят, защото си беден-правят ти голяма услуга. Точно преди 6 години ми се случи и на мен, и наистина ми помогна да прогледна за много неща, макар че бях почти на 26. Вече нямам никакви проблеми с парите и благодарение точно на тази случка успях да се предпазя от доста фалшиви "обожателки". Трябва също да уточня, че тук не става въпрос за кифли, плеймейтки и т. н. Всички си бяха момичета от добри семейства и с добро образование. Дори тази, която де факто ми отвори очите, съм сигурен, че поне на 60% от мъжете не би направила никакво впечатление. Както и да е, не търся реванш от никого, обръщам се назад единствено с облекчение. Животът си е техен, нека са живи и здрави.

150.   Авторке, какво става с теб 7 години по-късно?

Поздрави, Узунов

151.   Доста емоционално и повърхностно реагират голяма част от вас. За мен всеки трябва да си знае мястото. Разликите в интелекта, в социалния статус биха били пречка между тях, ако бяха останали заедно. Рано или късно това щеше да избие и в него да се насади чувство за малоценност поради това, че тя го превъзхожда в просперитета и стандарта си на живот. Всеки трябва да търси човек от неговата черга.

152.   Аз пък мисля, че си го оставила не защото е беден, а защото е неамбициозен. В двете има разлика и ти си постъпила добре.

153.   Тоя филм с амбициите сме го гледали много пъти. И аз бях амбициозен и сериозен, но докато не започнах да изкарвам доста пари на никой не му пукаше за това. После изведнъж станах много хубав и търсен:)

154.   Вечна тема... Но зад всеки успял мъж стои една силна жена. Навремето, когато моят съпруг беше беден, и наистина живеехме спартански, една приятелка ми каза умно нещо. Бяха дошли на гости, аз сервирах коктейли, но нямах съд за лед и сложих кубчетата в глинена паничка. Беше ми неудобно. А Мариана каза: "Запомни го този момент! Как нямаш кофичка за лед. Това ще те топли 50 години занапред! " И точно така стана. Всеки път ми става мило, когато си спомня как започнахме съвместния си живот и колко гостоприемен беше домът ни, въпреки, че дори нямахме съдче за лед...

156.   Вие всички живеете в някакъв измислен свят ЧЕСТНО! Момичето го обича и едно от доказателствата е, че му е предложила помощ за по- добра работа. Няма нищо лошо в това да искаш да живееш един добре устроен живот без да се налага да мислиш дали утре ще можеш да си купиш сирене или хляб. Всички, които сте коментирали според мен сте хора без никакви доходи и възможностти и сте прекалено комплексирани. Целта не е да нападате и да си избивате комплексите тук, а да помогнем. Нямам думи!

157.   Постъпила си неправилно според мен, защото не може да напуснеш човек, когото наистина обичаш само защото е богат. Ти твърдиш, че изкарваш много пари. Защо тогава не му помогнеш с твоите пари? Той не е богат, но пък те обича и ти го обичаш. Зарязала си го, заради бъдещето си, но какво е бъдеще без човек до теб, който да те обича истински. От историята разбрах, че той те е обичал, ти също, но той е бил беден, а ти- богата. Нужно ли е и двамата да сте фрашкани с пари? Помисли, дали е трябвало да поставяш парите пред истински ската любов...

158.   156, не виждам с какво можеш да помогнеш, след като историята е на има-няма 9 години! Освен това всеки, бил той мъж или жена, трябва да може сам да се грижи за себе си. Това, че на някой, нещо му липсва, най-малко е виновна половинката му. Авторката е казала, че изкарва предостатъчно, което не ми се връзва с понятия като "мизерия".

159.   Всъщност - богата жена и беден мъж не е много добра комбинация. Но умен мъж не може да е от най-бедните, така че. Аз съм за - да не се отчитат парите при любовните взаимоотношения - те са временно явление, а любовта е непреходна.

161.   Според мен е постъпила правилно авторката.
А сега всички, които я упреквате - отговорете, ама честно тук (или поне пред себе си). Ако същата тази история я беше написала някоя майка или някой баща за сина си? Например: 'Синът ми не иска да почне работа. Аз му намерих, ама той каза, че това не му харесвало... '
Ей тогава съвсем друга песничка щяхте да пеете, нали ;-)

162.   Да, ама така някой беден хубавец се хваща с невзрачно момиче, само защото красивото е с богатия грозник. Не всеки е грозен, но повечето са така. Тя природата си знае работата - красива жена с красив мъж, бедността е оправдание

163.   161, малко извърташ нещата. Никъде не е казано, че човекът е мързелив, просто иска да работи с удоволствие. Да не говорим, че историята изобщо не се връзва. Много ми е интересно как така те уреждат някъде и ти плащат много пари с лека ръка. Добрата заплата обикновено е подплатена с добро образование и добър опит. Няма как някой да ти дава пари просто ей така или някой да те уреди, да станеш примерно лекар, след като никога не си учил медицина. Не ми се връзва и факта, че авторката хем много печели по нейните думи, хем животът й щял да бъде мизерен. Едното от двете няма как да е вярно. Не е тайна, че много от жените си избират мъж единствено според финансовото му състояние. Само, че когато си на 25-26 и тепърва започваш да се развиваш, парите, които изкарваш не са от най-добрите. Обикновено до тази възраст се котират онези, лежащи на гърба на мама и тати или такива, теглили по няколко кредита, за да си купят малко по-хубава кола. Баницата, обаче свършва бързо и сметките излизат криви. На подобни мъже се хвърлят жени, които са всичко друго, но не и самостоятелни. Живеят си при родителите, не работят или ако го правят, то е колкото да отбият номера и съответно нямат никакво желание за развитие.

164.   Аман от държанки като теб-извинявай но в мойте очи ти си пълен боклук, който си мислят че парите са всичко, когато се събрахме с жена ми, нямах една стотинка сирумах, може би по беден от твоя приятел, но тя беше винаги до мен и ме подкрепяше, се ми набиваше че един ден ще сме добре и няма да е все така, тези думи на жена ми много ме амбицираха, 10 години ми беше трудно, но благодарение на нейната подкрепа вярност обич доверие, аз добих смелост тогава, благодарение на нея тръгнах с главата на пред, да става каквото иска, сиказах, тя ми е вярна мама му, скочих с всичко което имам, благодарение на нейната подкрепа, в момента и двамата караме коли чисто нови завод на мерцедс висока серия последни модели, живеем в палак, и това е само и единствено благодарение на нея, че не спираше да ме подкрепя, не ми пука че комшиите ми завиждат, хората винаги са били такива, пука ми само за нея, и никога не представам да се прибера с цвете подарък за нея без повод, за да и благодаря за всичко, за това че бе подкрепяше за това че винаги беше до мен, може да няаш нищо, но подкрепата на една жена може да те изтреля във въздуха... Мъжете сме родени да ти защитаваме половинките, жените са родени да ни подкрепят дори и да не сме на прав път....

165.   Да предадеш една любов, и то заради пари, е най-големият грях на земята, защото няма нищо по-висше от любовта, няма такова нещо, любовта е най-голямата ценност в живота, на върха на мирозданието, бог е любов. И, естествено, за твоята женска простотия ще има страшна разплата. Виждаш, почти всички ти я желаят, и затова няма как да не се случи, ако не се е вече случила. Ще съм доволен да те видя като последната гнусна отрепка, до разбитото корито. Ама може и да станеш нещо от рода на кучки, като Меглена Кунева и Кристалина Георгиева, дето всеки ден и час продават и предават страната ни на чужди господари и всички българи ги псуват, а те се обърсват и казват, че дъжд вали. Освен нецензурни думи за такива кучки, като теб, нямам никакви други.

166.   Тук много коментиращи жени смесват, и твърде нечистоплътно, темите. И го правят защото по принцип със зъби и нокти отстояват правото си да бъдат кучки, меркантилни и безотговорни егоистки и стерви, извъртат се, оправдават се...
Да си беден, не означава да си паразит. Това е съвършено ясно по ситуацията в България. Бедността е масова, повсеместна, хората от нея бягат в чужбина. Има безработица, а тези на редовна или временна работа биват третирани почти като роби. Ако не си някакъв хищник, брутален тип, загърбил морал и съвест, или бандит, трудно ще се замогнеш. Ми вижте само облика на вашите кумири- Гриша Ганчев, Митьо Пищова, Домусчиев, Васко Черепа, Слави Трифонов, и прочие. Това са не са човеци, това са мутанти. А жените искат до себе си точно такива животни, за да се чувстват обезпечени. Значи, има тотално изкривяване на ценностите, което води обществото ни към разпад.. А също така, може да си пределно съвестен и работлив, но цялата ти енергия да отива по чужда сметка, така сега най-често е устроен животът. И няма гаранция, че ако дадеш просто всичко от себе си, работиш като луд, като роб, само за да задоволиш една жена и детето, (децата) и, тази сметкаджийка в същото време няма да си развява полата, да те предава, с някой мераклия заради кефа си, и този, който е затънал в грижи и в работа, естествено ще загуби някои от своите атрактивни качества на сваляч и джентълмен. Човек не може в едно и също време да е всичко, да играе всички роли. Или пък, на момента, щом намери по-изгодна възможност, ще ритне столчето на оня, който всичко е пожертвал за нея, и ще тръгне с другиго, защото и дава по-добри перспективи. Та, тия приказки за търтеите и паразитите, каквито има, но това са елементарни измамници, а случаят с въпросната сметкаджийка не е такъв), просто не им е тук мястото, и са просто вид оправдание за низостта, падението, меркантилността и подлостта на множеството жени без чест, морал и без съвест. Та, моето убеждение е, че няма да се оправим, ако всеки гледа себе си и изгодата си, а само ако има разбиране, солидарност и човещина. Ако сме си верни един на друг и ако помним, какво гласи брачната клетва- че трябва да си до другия “В добро и в зло, в богатство и в бедност, в радост и мъка, докато смъртта ни раздели”. Заедно да ги преодолявате, а не чрез предателство да си уредиш себе си и да си спасяваш кожата. Защото мъжете също са хора от плът и кръв, а не киборги, ако им разбиеш сърцето, трудно продължават напред, без духовна опора, излъгани и предадени, а ако продължат, стават студени циници и сеят смърт и разрушение около себе си. Така че пак вие ще сте потърпевшите.

167.   До 159 - Защо имаш такава увереност, че умните хора не са бедни? Има много умни и бедни, това е и цел на държавата. Мислиш ли, че на мафията е изгодно умници да заемат важни постове? Ти защо мислиш, че жените се омъжват за паралии? Защото са много умни ли? Тия костюмари паралии са повечето богати от втория начин, не от почтеност. Да си беден не е порок, показателно е за честност и скромност, много хубави качества на човек. Хубаво е да имаш възможности, но понякога съдбата не е благосклонна към всеки.

168.   За тези които покрепят на 100% авторката едно ще кажа. И аз бях реалист едно време и си виках, че това което ми харесва да правя няма да ми носи пари и ще трябва да преглътна гордостта си в името на по-добрия живот. Факта, че не харесвах работата си от начало беше пренебрежим, но с времето стана така, че живея за едните пари само. Броях минутките до края на смените и се чудех кога ще най-после ще мога да им се порадвам на тези пари заради които немога да си намеря място 5 дни по 10 часа в седмицата. Моята приятелка пък бе обратното на теб авторке. Викаше ми, бе зарежи я тази работа, няма да умрем от глад ако взимаш по-малко пари. И така и стана. Живота си ми е прекрасен, нищо че заплата ми падна многократно. С кеф ходя на работа, с кеф си я върша и с кеф си се прибирам. Няма да ти се нахвърлям и да те обиждам, в крайна сметка въпроса е какво всеки иска от живота, какво го прави щастлив и какви амбиции има. Ако отговора за теб е парите, лъскавия живот, граденето на кариера, ми правилно си постъпила. Ако обаче е от алчност и това с което се занимаваш е само за да живееш в готино апартаментче, да караш хубава кола и да се подвизаваш в богата среда, един ден ще седнеш и щи кажеш, а бе май не си е струвало в крайна сметка. Та правилен отговор тук няма. Поне си имала доблестт а да му кажеш в очите какво искаш, а не си му ходила зад гърба което е похвално.

101-150 от 164