Изоставих го, защото е беден
Обичах приятеля си, все още го обичам както преди. На скоро се замислих каъв ще бъде живота ми ако се омъжа за него. Видях в представите си бедност, мизерия. Работя и печеля много пари, исках да го уредя и него но той отказваше винаги. Искал да работи нещо което ще му доставя удоволствие. Както и да е зарязах го и сега и двамата страдаме той наистина ме обича не се съмнявам и за миг. Проблема е,че искам по добър живот, макар и това да означава, че трябва да се разделим. Но същевремено аз го обичам и пожертвах любовта в името на моето бъдеще защото в средата в която се движа няма място за него,поне не такъв какъвто е сега.Искам да се развивам,да успявам но докато съм с него не мога да го правя. Обичам го и го изоставих защото не е богат.Сега ме боли и ненамирам утеха . Какво да правя, постъпих ли долно?

Коментари

1-50 от 164

1.   :) Ми постъпила си долно.... и не само спряма него а и спрямо себе си. И какво ще се развиваш, когато този ти избор подсказва, че избираш по-лесното... И откъде пък знаеш, какво ще е бъдещето ти с него? Ти да не си ясновидка? Ама споко, каквото и да направиш все ще умреш, пък и той ще умре Хе-хе Дреме ти! Дано станеш мого развита ии богата, а той да пукне скоро в нищета:) Дали ако се случи това, пак ще смяташ, че си направила правилния избор?

2.   Любовта означава да обичаш другия не себе си!

3.   Не си мисли, че като имаш ПАРИ всичко ще купиш. НЕ! Ако беше ти на неговото място как ще се чувстваш. ЗЛЕ! Ти не го ОБИЧАШ, Да, защото е БЕДЕН. Ами ако е БОГАТ, ти от вратът му няма да слезеш, тогава ще бъдеш на седмото небе.

Аз ако съм на приятелят ти никога, никога няма да ти простя. Постъпила си подло и долно.

4.   Наиграла си го момчето много, а си и голяма егоистка. Може би някой ден ще го прегазиш твоя бивш с Мерцедеса си ....

5.   Мъжът е главата, а жената шията. Е какъв е извода-направи го такъв, какъвто искаш.
PS. Аз съм мъж.

6.   Как не те е срам изобщо да споделяш подобно нещо? Парите не са най-важното нещо на света. Запомни това!

7.   АЗ ти предлагам да станеш продавачка в хранителен магазин, така ще бъдеш щастлива, но бедна. Ти си избрала живота на богатите - харесва ти и не мислиш, че той е достоен за тебе - ти си комплексарка. Ти се мислиш за вълк, а не за овца. Остани при вълците - богата и самотна!

8.   Ами ако спечели джакпота от ТОТОТО тогава какво ще правиш, а? Забравяш най - важния урок на живота -днес може да си БЕДЕН, но утре може да си БОГАТ и обратното! Постъпката ти е изключително глупава, но тя показва и още нещо -днешната меркантилност на жените и поредното доказателство, че разглеждате мъжете единствено като БАНКОМАТИ, чрез които да си удовлетворявате желанията и поради този факт думата ЛЮБОВ въобще не я споменавай!

9.   НАДЯВАМ СЕ НА МОЯТА ПРИЯТЕЛКА СЛЕД ВРЕМЕ ДА НЕ Й ХРУМНЕ ТАКАВА " ГЕНИАЛНА" ИДЕЯ.

12.   АЗ НАПЪЛНО ТЕ ПОДКРЕПЯМ! ЕДИН МъЖ ОСВЕН ДА ТЕ ДЪРПА НАЗАД НИЩО ДРУГО НЕ ПРАВИ. Нито е първия, нито е последния, гледай ти да си уредиш живота, пък ще намериш човек на твоето ниво.

Поздравявам те!

13.   Жените много големи егоистки станаха в днешно време. Ти остави, че са материалистки, но и егоисти. Баси мъже как ще се женим...

14.   Ми мене една такава като тебе ме пречука, т.е. унищожи ме психически по особено мъчителен начин. Сега съм нищо и никоя не може да получи това, което бях и можех да бъда преди - отвратен съм от всички жени. Похарчих най-хубавите си години в безумно страдание.
Надявам се да има ад и тя да попадне там, защото аз го изживявам на земята. Вече не я обичам (дали), но продължавам да страдам безумно, защото отровата, която тя пося завинаги ме смачка и ме направи циничен по отношение на всички. За мен вече няма любов на света, а само лицемерни хора с интереси. Правите се на светици докато ви изнася. А после обръщате на 180 градуса всичко.........

16.   Парите не са всичко, но без тях неможе да се направи нищо. И мъжете не са малко, но мислиш само за едно. Хората казват и, че здравето е по-важно от парите, но като нямаш пари и то си губи смисъла. Така че, човек трябва да има от всичко по-малко. Трябва и да имаш пари, но не само да мислиш за тях. Трябва да имаш и човек до себе си, но не да зарязваш всичко за него. Трябва всичко да е балансирано за да сте щастливи хора...според мен и в двата варианта ти ще си нещастна по простата причина, че незнаеп какво искаш...

17.   Никога не забравяй, че всичко на този свят се връща. Рано или късно. Колелото на живота се върти.
Днес може да е беден, утре да е мноого богат, а ти да си бедната и тогава той да не те пожелае, заради това, че си бедна!

Но, не унивай! Когато една врта се затвори, друга се отваря.

Желая ти успех в живота, мила!

18.   едно мога да ти кажа "с пари щастие не се гради" - парите са нещо гадно за мен, но любовта е всичко!

19.   Абе, вие не сте добре, какво толкова нападате момичето? Аз също бих избрала парите! За каква любов ми говорите, бе хора? Защо не бръкнеш в джоба си и не си купиш хляба с любов? Защо не купиш на детето си маратонки с любов, а не с пари? Защото е невъзможно! Мила, може да ти е трудно в началото, но после ще претръпнеш. Направила си правилен избор. Така правят реалистите и хората,което са здраво стъпили на земята.
Любовта си отива с течение на времето. Не вярвай в любовта.ТАКОВА ЧУДО НЕМА :)

20.   Самия факт че си оставила пича заради това издава че нито го "обичаш" нито ти пука за него.
А и в крайна сметка, ти като си голЕмата капиталистка и изкарваш толкова много пари, какъв ти е проблема, че приятеля ти иска да работи нещо, което му харесва.

Тоест, нито причината да го напуснеш, нито твърдението че го "обичаш" са верни :)

21.   Баси! Тоава просто не е вярно! Че си боклук е ясно, но се чудя как можа да го изкараш толкова долно и отвратително, на показ? Защо не скри дребната си душица, или приемаш съвета на няколкото други кучки?! Защо единствено и само ние, мъжете, трябва да изкарваме пари? Като "вадиш" толкова пари, защо не живеете задно с тях, или ти си ги къташ?! Какво ти пречи да го амбицираш, да го промениш, кротко и спокойно, и да имаш любов, пари и щастие?
Нямам думи, но, ще напиша едно стихотворение, което е от Станка Пенчева и е крайъгълен камък в обобщението на живота, а всеки да си прави изводите, сам:

Додето сме млади, додето сме хубави,
обичта покрай нас все кръжи и кръжи!
Очите ни срещат погледи влюбени,
ушите ни слушат мили лъжи!
Но, когато очите ми избелеят,
когато по ръцете ми избият кафяви петна,
когато косата ми със снега се слее
и, стана просто стара жена....
Тогава, от всички, които са ме любили,
край мен ще остане само един....
За него, аз ще съм винаги хубава -
неотразима, както преди!
Той ще гали ръката ми стара и грозна...
Ще ме води полека, с усмивка добра,
а, аз ще си мисля със нежност, за този,
с когото ще се състаря!

Просто коментарът е излишен!
Бъди щастлива, засмяна, богата и..... сама!

22.   Според мен си сгрешила и ще съжеляваш за болката, която си му причинила. Защо искаш да имаш пари, кариера и всичко останало като няма да имаш наи важното-човека с които да споделиш всичко това! Замисляла ли си се дали ще си щастлива без него, а го обичаш истински де ???

23.   Според мен си постъпила правилно. След като той е отказал да му помогнеш - вината не е твоя. Мен ме е издържала приятелката ми, сега аз правя повече пари от нея. Щастливи бяхме с 400лв на месец, щастливи сме и сега с много повече. Пак не ни остават пари в края на месеца - човек харчи толкова, колкото има :).

Да бъдеш с някой, който те дърпа назад е голяма грешка. Той трябва да се нагоди към твоя стандарт, а не ти към неговия в случая (според мен, човек трябва да върви нагоре, не надолу). Не съжалявай - опитала си се да му помогнеш. А и любовта е преходна, колкото и да не ви се вярва хора ;)

24.   23. Вместо съвет ще ти припомня едно стихотворение от
безценния Дамян Дамянов:

"Какъв огромен дом-като театър,
и май че всичко е театър тук-килиммите, фотьойлите, цветята и всички тези дрипели-уют!
И всички тези дреболии скъпи, купувани с реки човешка пот,
ех, както са си евтинийки тъпи,
така си струват половин живот!
Че дом, отрупан в вази и килими,
е просешки бордей, макар и нов,
когато всичко друго има, освен едната, ИСТИНСКА ЛЮБОВ!"

25.   Мдамм, всеки си има мнение по въпроса ... това е първия ми коментар, просто защото бях провокирана, най-вече от отговорите ..... а това което имам да кажа аз - от позицията на жена която винаги е била използвана и попадала на некадърници, които очакват някой да ги 'дърпа' и да се грижи за тях .... и да имат нещо за чукане .... и изобщо да вземат всичко от теб, не давайки нищо от себе си - точно така, беиби. Направила си перфектния избор !!! Няма за какво да съжаляваш дори за миг ..... гледай напред и постигай мечтите си ..... неудачници колкото искаш - специално в България !!!

26.   Това което си направила е било най-голямата ти грешка. ще ти дам пример.

Работила съм какво ли не, докато една моя приятелка не ме заведе в един бар за танцьорки, изкарвах мн пари имах всичко, позволявах си скъпи заведения и дрехи, всичко каквото си помислех го имах защото изкарвах мн пари без да правя секс само танцвуах. Заделих си пари и се прибрах в моя град. Запознах се с едно момче, много го заобичах.

Да обаче парите които си бях заделила свършиха. Той ми даваше пари от време навреме, помагаше ми с каквото може, вярно гадно ми беше, че тои ми помага и че го товаря с проблемите си, но нямах друг избор. Помислих си че ако го оставя и се върна на предишната си работа да изкарам пари щяхме поне да си угаждаме малко.

Оставих го под предтекст че не го обичам вече и заминах пак. Мислех си че ще ме чака и пак ще може да се съберем. Заболя мн но си мислех че постъпвам правилно.

Отидох за един месец прибрах се доста пари. Потърсих го за да се видим излязохме. Казах му че вече имам пари ще мога да му помогна със неговите заеми а тои ми каза "парите не са всичко" стана и си замина. Спряхме да се виждаме. Аз пак се върнах на старата си работа понеже нищо не ме задържаше в моя град.

Е да миличка имам всичко имам пари живея си доста добре карам хубава кола около мен само богати хора, обаче не съм щастлива. Той ми липсва, а защо ми е всичко това щом най-важното ми липсва. Тепърва ти предстои да го разбереш, но повярваи ми парите не са всичко!

27.   Мога да ти кажа че си постъпила много лошо. Ами ако след години ти си бедната и имаш приятел богат и го обичаш а тои постъпи с тебе така? Ти как ще се почустваш?

28.   Аз те разбирам много добре, несъжалявай за това което си направила, щом си постъпила така значи не си се чувствала добре. Гледаи да се устроиш, защото любовта така или иначе с времето отминава. Напълно нормално е да си имаш някакви и изсквания, те момчетата малко ли имат към нас-да сме с големи гърди, да сме слаби, да сме натокани............ Вярно че парите не са всичко, но са МНОГО!!!

29.   Номер 26 ... направила си същото !
Извода е че дори и да си го обичала това не е било достатъчно и ти много добре знаеш това !!!
Любовта е временно явление .... и да бяхте останали заедно не е ясно колко щяхте да издържите ,тънейки в мизерия ...
25 е предишното ми изказване ;)

30.   26 е направила съвсем различно нещо. Тя не го е изоставила, а той нея. Не са се изяснили помежду си.

Авторке, човек, който не е от твоята среда и няма твоите разбирания, ще ти бъде като камък на шията. Просто се опитай да си го представиш. Ако си например шеф на модна агенция, как ще заявиш, че мъжът ти е водопроводчик, да кажем? И кого ще убедиш, че водопроводите са смисъла на неговия живот? Ще подложиш себе си и него на мъчителни изживявания, които накрая пак ще завършат с раздяла-само дето тогава ще сте се намразили един друг. Постъпила си правилно. Вие просто не си пасвате-най-малкото представата ви за живота е различна. Той не търси пари, иска кротко да си мечтае в ъгъла за светлия утрешен ден, а ти живееш в реалния свят. Не се отказвай от собствения си живот заради никого! Ако толкова се чувстваш виновна-а не си-дай му още един шанс. Говори с него. Но той междувременно сигурно сам е разбрал, че нямате бъдеще заедно. Поздрави!

31.   Жалко за нашето общество, пълно със селяни, пречещи на нормалните хора да живеят според ценностите си и да възпитават децата си. Май пак ще бягам в чужбина.....

32.   И аз го изоставих, въпреки, че го обичах, защото беше беден и аз-също, не си представях някакво по-различно бъдеще от пълна мизерия. Обаче нещата при него ненадейно се промениха, намери начин да се справи и сега е достатъчно богат, със страхотен бизнес. А най-нелепото е, че продължава да иска да е с мен и да ме обича след това, което му причиних. Нямам сили да го погледна в очите.

33.   Така става като слушаш майка ти и баща ти!

34.   Авторке, този е мързеливец, правилно си постъпила, защото само любов не може да се яде.

35.   Щом е отказал помощта ти няма за какво да се чувстваш виновна. Права си. Без пари не се живее. Или по-точно живее се ужасно мизерно. Вечно си преуморен, не можеш да излезеш никъде, да си купиш нещо. Нямаш самочувствие, не се чувстваш човек и се смазваш психически и физически. И да знаеш, че тези, които се правят, че не държат на парите са най-гнусните и меркантилни хора, но не си го признават. А любовта, както всички знаем е временно състояние на ума, което трае много кратко. В най-най добрия случай 3 години. Много добре си постъпила. Важното е да си осигурена и спокойна. Временни тръпки винаги можеш да намериш. Успех!

36.   ХА ХА БЪЛГАРКИТЕ СА НАЙ-ЕВТИНИ, А С НАЙ-ГОЛЯМО САМОЧУВСТВИЕ....ПОЗНАВАХ МНОГО ХОРА ОКОЛО МЕН КОИТО СИ ОТИДОХА ОТ ТОЗИ СВЯТ И НИКОЙ НЕ БЕШЕ ПОГРЕБАН С КОЛАТА, ВИЛАТА КЪЩАТА ИЛИ ЯХТАТА...И МЕЖДУ ДРУГОТО КАКВО ОПРЕДЕЛЯ НИВОТО...С ТАКОВА МИСЛЕНЕ НИВОТО НА АКЪЛА ТИ Е 0000000000000000000000000000000

37.   Аз пък го знаех, като теб /че е беден и не сме на еднакво ниво на мислене /, но останах с него. Резултати след 6 години: мизерия, 1 хубаво детенце /въобще не се интересува от детето си/, заеми за сметки и какво ли не, открадна ми няколкото златни пръстенчета /не от него, от бала ми, от майка ми/, дължи пари на всичките ми познати. Та човек никога не знае, защо толкова некадърници се "влюбват" в него.

38.   „В САЩ, особено сред по-заетите професионално хора, обявите за запознанства са много популярни, понеже едно, че американците си имат традиция в срещите с (почти) непознати и второ, че при 16-часов работен ден малко трудно ще намериш време за социални контакти. Та историята твърди, че една 25 годишна девойка пуснала във форума на елитен сайт за запознанства следната питанка:

Къде бъркам?
Уморена съм да се мъча напразно. Аз съм красиво (всъщност изключително красиво) 25 годишно момиче. Интелигентна и изискана. Не съм от Ню Йорк. Търся да се омъжа за човек, който печели най-малко половин милион на година. Знам как звучи това, но имайте предвид, че да печелиш милион на година означава да си средна класа в Ню Йорк, така, че изобщо не мисля, че се целя прекалено високо.
Има ли в този форум мъже, които печелят по 500 хиляди и отгоре? А има ли жени, омъжени за такива мъже? Ще ми дадете ли някакви съвети? Преди ходех с един бизнесмен, който печелеше около 200-250 хиляди на година. Но с него ударих на камък - 250 000 изобщо не стигат за да живея в Central Park West (бел. Longanlon - това е престижен квартал в Ню Йорк). Познавам една жена от групата ми по йога, която е женена за банкер в инвестиционна банка и живее в Трибека (друг скъп квартал), а тя дори не е толкова хубава, колкото мене, нито е особено умна. Какво прави тя и какво да направя аз, за да стигна нейното ниво?

Ето какво питам по-точно:

- Къде излизат богатите неженени мъже? Барове, ресторанти, спортни салони?

- Какво търсят те в партньорката си? Бъдете честни мъже, няма да ме обидите.

- Има ли някаква възрастова граница, в която да се целя? (на 25 съм).

- Защо някои жени, които живеят разточително в най-богатите квартали са толкова тъпи? Виждала съм истински тъпи, скучни патки, които са женени за невероятно богати мъже. И съм виждала убийствено красиви момичета да седят самотни в барове за запознанства. Защо става така?

- За мъже с какви професии да се оглеждам? Всички знаят за адвокати, банкери, лекари, но колко всъщност получават тия хора? Къде излизат вечер?

- Как решавате дали да се ожените за една жена или просто да я държите като любовница? Защото аз се интересувам САМО ОТ БРАК, не от срещи и гаджета.

Моля, задръжте си обидите - аз честно и почтено питам. Повечето жени мислят по същия начин, но го крият, а аз поне си казвам кое как е. Нямаше да търся такъв тип мъже, ако не смятах, че съм повече от достойна за тях - като външен вид, култура, любов и умения в домакинството.

До тук като че ли нищо стряскащо - поредната тъпа патка, решила, че да притежава ......... е необходимо и достатъчно условие да получи целия лукс на света. Такива си ги имаме много и у нас, макар чак такива обяви да не пишат.

Интересното е отговорът, оставил във форума брокер от Ню Йорк, който отговарял на условията й:

Ето тук ти е грешката:

Прочетох поста ти с голям интерес и сериозно се замислих над твоята дилема. Не ти губя времето, защото се класирам според твоите критерии - печеля над 500 хиляди годишно. Но така, както ги виждам нещата, ти ми предлагаш, чисто и просто, една много скапана сделка. Ето защо: ако махнем всичките глупости, дето си ги наговорила, това, което предлагаш е проста размяна - ти предлагаш своите прелести срещу моите пари. Просто и ясно. Обаче има още едно съществено нещо - твоята красота ще намалява с времето, докато парите ми - не. Всъщност, много е вероятно аз да печеля все повече през следващите години, но е абсолютно сигурно, че ти по-хубава няма да станеш.

Така, че икономически погледнато, ти си амортизиращ се актив, докато аз съм актив с увеличаваща се стойност. И не само, че ще се амортизираш, ами амортизацията ти ще се покачва всяка година. Ти си на 25 и вероятно ще останеш доста секси в следващите 5 години, но все по-малко секси всяка следваща година. После красотата ти ще започне да избледнява и на 35 вероятно няма да ставаш за нищо.

Така, че ако си говорим по брокерски, не е изгодно да те купя за дълго (което ти всъщност предлагаш), а по-скоро да те ползвам за кратко и да те продам бързо. Ако смяташ, че говоря грубо, ще ти кажа следното - ако моите пари изчезнат, същото ще направиш и ти, така, че и аз трябва да имам някакъв вариант, когато красотата ти се изпари. Просто е - както ти поставяш условията, има смисъл да си ми само любовница, а не и жена.

Отделно от това, в началото на моята кариера научих много за ефективността на пазара. Затова се чудя защо момиче като теб, “интелигентна, стилна и изключително красива”, не е успяла да си намери чичко-паричко до сега. Трудно ми е да повярвам, че ако си толкова готина, колкото казваш, мъжът с 500-те хиляди на година все още не те е намерил, пък ако ще и само за да те пробва.

Надявам се, че съм ти помогнал, а ако размислиш и започнеш да се даваш на лизинг, обади се."

40.   Я ги виж ти какви коментари нацвъкали.
Авторке, подкрепям те напълно!
Значи първо, истина е това, че парите не купуват щастие, но тук не става въпрос за щастие, а за оцеляване.
Наскоро се разделих с човек, когото обичам- не, не защото е беден.
А защото беше човек без работа, без желание за работа, без амбиции, без бъдеще. 28 годишен мъж, който пуши треволяци по цял ден и мисли само за далавери. Какво бъдеще ме чака с него, какво семейство ще градим? Той ще лежи по затворите, а аз и детето ще му ходим на свиждане.
Аз съм много борбена и амбициозна уча висше, езици. Искам да се развивам, искам много от живота и се боря със зъби и нокти. А той не стига това, ами и ми пречеше на учението.
Не става въпрос само за пари, това са деградирали хора, без стимул за живот. Тях ги удовлетворява да са дъното-ок, но да си намерят себеподобни.
Клише е, но е вярно, че не е важно влюбените да се гледат в очите, а да гледат в една и съща посока.
24г. Ж

41.   Ти си му предложила помощ, подала си му ръка като на близъл приятел -да работи работа от която да изкарва добри доходи, да се развива. Той ти е отказал за пореден път под предлог, че иска да работи нещо което да му доставя удоволствие, демек нещо ей така за кеф, без да се напъва много много, мързеливата и ден да мине -друг да дойде както и да е. Ами да си работи за удоволствие тогава. Ти какво се косиш. Просто не е човек от твоята черга, не е за теб. И по добре, че така е станало сега, а не по-късно. Когато ще ти се налага да го носиш на гърба си чисто финансово и да бъдеш и мъжа в къщи и отговорност за семейство и да не чувстваш помощ и подкрепа от него.
За мен най-неприемливото поведение у един мъж е ако той не е амбициозен, предприемчив и находчив. Просто цялата му мъжественост пред мен рухва... Може в момента материално и финансово да е на дъното, но видя ли в него хъс да се бори и развива друго не ми трябва-спечелил ме е.

42.   Постъпила си правилно. 41 го е казал много вярно - не става въпрос дали е беден или богат ами услилията, които полага.

В случая, авторке, мисля че си се изразила неправилно. Ти не си го изоставила, защото е беден, а защото не иска да направи нищо, за да промени положението си.

Ако една жена види, че мъжа и прави всичко възможно да осигури щастието на бъдещото си семейство, тогава тя ще го подкрепя, независимо дали в момента е беден или богат.

Да не забравяме, че жената винаги мисли за бъдещите си деца, те са най-важното нещо. И ако е с мъж, които не дава индикации, че ще се бори, за да осигури на детето и майката приличен живот, тогава жената е в правото си да потърси друг мъж или просто да работи здраво, за да може тя сама да осигури достоен живот на детето си.

43.   Всички нападат авторката, но аз ще я подкрепя, защото съм минала вече по този път.
2 години издържах мъж, който искаше той да си работи за удоволствие, пък аз да му изплащам кредитите правени с бившата му съпруга.
Работех по 14 часа на ден, пътувах още 2, имаше периоди в които 1 почивен ден не съм имала, а той си гледаше кефа.
Студувахме, гладувахме, за да си има той парички за цигарки, докато 2 зими подред аз ходех със скъсани боти на работа на -15 градуса и стоях по цял ден с мокри крака, защото нямах пари едни елементарни ботуши да си купя.
Боледувах, но не спирах да работя, с почти 39 градуса се вдигах и отивах на работа, защото ако от него зависеше хляб нямаше да имаме на масата.
Другите неща също започнаха да куцат здраво, дори не ме прегръщаше.
Накрая ми писна и го изоставих.
Когато го направих вече от половин година не бяхме правили секс по негова вина, все беше "уморен" или нещо го болеше.
Сега съм добре, не мога да се оплача, самочувствието ми се вдигна многократно, не се чувствам толкова смазана и самотна вече.
Не бих се върнала там.

44.   Питаш долно ли постъпи? Да, бих казала ужасно долно. Искаш по добър живот, защо си мислиш че с пари ще си много щастлива? Обичате се и двамата, страдате и двамата, какво правиш тогава? Аз ще ти кажа какво ще стане, когато намериш по-богат. Ще се нагаждаш според неговите навици и желания, няма да искаш да идва момента, в който ще си легнете, затвориш ли очи пред теб постоянно ще е "бедния". Ще плачеш тихо и скришно от всички и ще играеш ролята на "щастлива". Така не се живее. Истинската любов е само една, изпуснеш ли я сега, няма да обичаш никога вече. Не прави тази грешка, не се отказвай от човека, когото обичаш.

45.   Доволно количество отходни ями от женски пол са се изказали по въпроса. Аз ще кажа само, пари и работа се намират, но щастието и любовта никога не можеш да си ги купиш, като имаш много пари и какво, в гроба ли ще си ги носиш?

46.   Не мога да разбера защо нападате момичето!? Не четете, ясно пише че се е опитала да му помогне да си оправи статуса и той но е отказал! Ами да ви кажа, аз съм мъж и също не ми е приятно да съм с жена която се облича все едно вчера е дошла от бостана на село! Нормално е! Или да ръси само простотии! Та и конкретния случай, вината на тази жена е може би в това че не е била по настоятелна но, въпросния мъж като не иска да се развива проблема си е негов. И не е само любов, след време любовта отминава, остава уважението и тогава какво!? Да се радва на цървул който лежи на неин гръб и чака всичко на нея щото на него не му било кеф! Нема такъв филм. Подкрепям напълно постъпката и. А всички които обвиняват просто да се поставят на мястото и на другата страна, защото от своята камбанария е лесно да съдиш! Хайде успех от мен!

47.   няма да повтарям 40-43, там е казано почти всичко важно. ще допълня само някои неща.
половината коментари са вдъхновени от сапунките и са подправени с клишета:-)
хора, не мислите ли реално? да обичаш някого е едно, да живееш с него - съвсем друго. лесно е да пишеш възвишени фрази по форумите, но реалният живот е съвсем друг. сигурна съм, че поне половината от тези, които нападат авторката, на нейно място биха постъпили по подобен начин.
не мога да разбера защо отивате в двете крайности: меркантилна кучка или добро, честно и обичащо, но бедно момиче. животът е много по-шарен и да, хората трябва да бъдат на една вълна. ако не са в някое отношение, просто не са един за друг и раздялата е най-доброто решение и за двамата.

48.   "На скоро се замислих каъв ще бъде живота ми ако се омъжа за него. Видях в представите си бедност, мизерия. Работя и печеля много пари"

Тия изречения нещо не ми се връзват? ! Как така хем се печелят много пари, хем навсякъде около тях е бедност и мизерия. Ако момчето е било стойностно, не виждам оправдание да бъде изоставен. Освен това, няма нищо по-хубаво да споделиш успеха с любим човек.

49.   Много псевдо романтика лъха от коментарите. :) Иначе авторката е с манталитет на типична нашенка, няма от какво да се изненадам. :)

50.   Аз те разбирам. Ако не сте поне горе-долу на едно ниво - интелектуално, емоционално, финансово - рано или късно ще се появят разногласия. Да не говорим как за мъжете жената до тях да е по-богата или да изкарва повече пари е сигурна предпоставка за възникване на комплекси. Не че е невъзможно да се получи стабилна връзка, но с цената на доста компромиси. Разбира се, говорим за голяма разлика в класите. Обратния вариант има по-голямо бъдеще, но пак с цената на големи компромиси, задължително обаче от страна на жената.

51.   Явно не го обичаш, щом си го оставила заради нещо материално. Момиче, бих продала душата си на дявола, за да мога да бъда с този, който обичам. Ти просто не знаеш какво искаш!

52.   Здрасти. Твоите мисли са си твои и надали аз съм човека, който да седне да ти казва, че еди кое си не е правилно.
Обаче това че пускаш тема, е показателно че нещо те човърка, иначе нямаше да пишеш тук. Най-важното е да се изясниш със себе си.
Сега виждал съм двойка, която няма абсолютно никакви финансови проблеми, , които през месец са в чужбина на разходка и двамата са страшно проспериращи и амбициозни и връзката се разпада, просто защото от толкова много абмициозност и мисли и работа, накрая на деня си го изкарват един на друг в борба за надмощие.
Виждал съм и връзка, в която и двамата са крайно нуждаещи се. Едва свързват двата края, тук таме искат по някой заем да скърпят месеца. Разликата от предната случка обаче е, че са приели че това е техният живот, с техните мечти и естествено със техните проблеми и най-странното е че при таза така нецветуща картинка те се обичат повече от 5 години и са може би най-здравата двойка, която познавам.
ако ме питаш защо ти дрънкам всичко това, просто ще ти кажа, че шанса за щастие не се корени в големите възможности, стремежи или желания, а по-скоро се корени в дребните неща. Разбира се това го разбирай както желаеш, но предвид факта че съм виждал как много богати хора стигат до просешка тояга за година примерно или просто силно снижаване на социалния статус, мога да ти кажа, че всичко опира до човек., не до пари, макар да са важни, те не са всичко.
Иначе си постъпила правилно според мен, защото е по-добре този мъж да намери жена, която да го приеме такъв какъвто е, включително това, че дрехите са му зле, прическата не е изрядна и да не го вини че ходи редовно в чалготеката Спин сити.
Така от друга страна и ти ще можеш да потърсиш достоен за твоите очаквания мъж.
Успех.

53.   Не си го изоставила, защото е беден, а защото е безотговорен, нагъл и мързелив.
Не се казва БЕДЕН, а се казва НЕУДАЧНИК - тези мъже имат едно унищожително за тях хоби - воайорство и мастурбация, това е тяхното развлечение, докато някой друг тегли хомота и бъхта двойно заради тях.
В този ред на мисли ти си го изоставила, защото не прави никакво усилие за теб, следователно не може да става дума за чувства и каквито и да било намерения от негова страна.

54.   Историята като гледам е доста стара, но нямаше как да се сдържа- Рокфелер е започнал, купувайки ябълка за 5 цента, измивал я е и я е продавал двойно, та не се знае твоят приятел какъв може да е след 5 години... Но хората са си казали - лаком г*з глава затрива :)

1-50 от 164