Партньори сме. И в работата и в любовта, но ...
Здравейте,

Пиша тук с надежда, че някой от вас може да помогне със съвет или да сподели опит.
Аз и приятеля ми имаме общ бизнес, в който сме съсредоточили всичките си усилия. Става въпрос за няколко магазина. Бизнесът върви добре в момента, но изглежда, че цената май е романтиката между нас.
Работата е такава, че двамата постоянно трябва да обикаляме магазините, понеже са доста големи и нон стоп има какво да се прави. Опитахме се да ги оставим само на управление на мениджърите, но оборотът веднага пада драстично. И така цял ден той и аз се занимаваме с това, 14ч., 16 и повече. Понякога го оставям да спи през деня, а аз тръгвам по-рано следобяд. Той се прибира в 11-12-1. Не се съмнявам в него. Знам, че и двамата се стараем бизнесът да върви и не си даваме и ден почивка.
Но между нас няма никаква романтика. Аз се старая. Приготвям вечеря, седя с него колкото и късно да е и т. н.
Караме се много последните 2 месеца, предимно за работа, което е супер тъпо, но реално прекарваме доста време на работа заедно. Така тръгна от началото. Лошото е, че нямаме време за нищо друго освен за проблемите в магазините и това ни настройва изключително негативно.
Усещам се, че съм станала супер отрицателна към всичко. Отделно, че не си доспивам, за да му отделя малко време вечер, а сутрин трябва да ставам рано защото държа изкъсо всичко още от сутринта.

Мисля, че мислите ми са малко разбъркани, но се надявам да схванете идеята.
Дайте идеи как да се сближим, да върнем романтиката въпреки оскъдното време.

Коментари

1.   Вземете си едноседмична отпуска само двамата някъде из планините (Не на море! ). Оставете магазините на подчинените си, ако обесняваш че оборота пада драстично когато вие не сте намесени - сложете друг управител, който ще върши работата както трябва.

2.   Май няма да ви се получи... , многото работа и заетост, умора и препирни в работата... всичко това ще доведе до отчуждаване. Или ще се задоволите с по-малко пари и повече свободно време, или това ще е цената. Ти избираш...

3.   Според мен трябва да работите в насока да направите бизнеса си по-независим от вашата намеса. Всичко друго е временно кърпене на проблема. Многото работа никога не е безнаказана и винаги има висока цена. Утре ще имате и деца и ще дойде момент, в който дори няма да познавате децата си. Познавам хора, които имат много и успешни бизнеси, без пряка намеса, а функциите им са само контролни. Така хем ще имате повече време за истинските неща в живота, хем ще имате физическа възможност да разработвате все повече ниши.

Как да стане това? Анализирайте какво и защо мениджъра не прави като вас, за да порти работата. Помислете как да го контролирате. Дали той е правилния човек, дали не е необходим по-голям екип от мениджъри с различни компетенции, дали няма нещо, което вие можете да му предадете като компетенции, дали няма нужда от обучение и т. н. и т. н. Питайте за съвети хора, които са го постигнали, търсете материали (онлайни офлайн) или посетете курсове на тази тема. И най-важното обсъждайте проблемите (и личните, и бизнеса) помежду си и търсете решения.

В краен случай ако не успеете да направите бизнеса по-самостоятелен, помислете за пасивни доходи. Има толкова възможности за инвестиции, без да е необходимо да се намесвате пряко. Можете например да си продадете бизнеса, a парите да ги инвестирате в търговски помещения, които да давате под наем, в ниско рискови ценни книжа, депозити или каквото си прецените. Може да се консултирате и със специалист. Вярно е, че пасивните доходи имат малко по-ниска възвръщаемост, но пък затова са ниско рискови и ще имате време за наистина важните неща. Защото за какво са ти тези пари, като утре няма да познаваш децата си и няма да си обичана от мъжа си. Да не говорим, че и бизнеса е вятър работа, днес го има, утре може и да го няма. И тогава може да си седнала между двата стола.

Успех!

vova4ka

4.   Обезателно си вземете почивка иначе това напрежение ще ескалира и скоро ще трябва да делите магазините....

5.   Романтична вечеря и яки глоби на мениджърите. Няма как все пак да оставите магазина на самоуправление. Все едно малко дете да се самовъзпита. Трябва да си има контрол. Може да ходите 2 мата на работа т. e да сте като дупе и гащи и да сте заедно постоянно :)

Дъ Бест

6.   Поговори с него. Няма да се оправите, ако само ЕДИНИЯ поеме инициативата...трябва и двамата да сте убедени, че нещата между вас не вървят и трябва и двамата да пожелаете да изгладите нещата между вас.

7.   Трябва да повишите продуктивността на мениджърите. Съответно на този етап можете да започнете да сменяте мениджърите, докато попаднете на такива, които ще движат оборота (все пак трябва да се знае, че работното място на никой не му е гарантирано завинаги). Когато мениджърите започнат да се справят добре, помислете за вдигане на заплатите им. Това ще възнагради отношението им към работата.

8.   Казваш, че оборотът веднага пада драстично, но цената не е само парични единици... Може би по-малък оборот и пари, но повече време заедно?
А и "мениджърите" ви за какво са ви изобщо, ако пак вие движите работата? Много по-лесно е да "дърпаш конците" и да "държиш изкъсо" един мениджър, отколкото 5 подчинени на него служителя.
Може би да намалите броя на магазините или пък да се примирите с падналия оборот под ръководството на мениджърите? По-"бедни", но по-щастливи?

Желая ви успех!

9.   Според мен, ако наемете един млад меринджей, който да следи останалите и да му плащате на процент, той ще задвижи нещата и вие ще имате повече свободно време.