Влюбена съм в шефа ...
Здравейте! Моля да ме извините, че и аз пиша на тази тема, но бих желала да получа вашите мнения и съвети.
Преди да опиша самата история бързам да кажа, че любовта не е споделена!

В момента съм на 29. Преди две години завърших медицина. Вина ги съм искала да стана лекар- като родителите си. Преди година спечелих конкурс за асистент в медицинския университет. Започнах да специализирам, практикувам и да преподавам на студентите една от любимите ми специалности. Една сбъдната мечта!
Бях добре приета в колектива. Повечето си колеги познавах от годините на следването си и някои от тях са ми били преподаватели. Един от хорота, които не познавах преди да се явя на конкурса беше ръководителя на катедрата. Доцент, на 41 години. Първото ми впечатление от него беше доминирано от факта, колко са респектирани всички останали от него- включително и по възрастните. Физически - бих казала, че е далеч от идеала ми за мъжка красота. Среден на ръст и с типичното за възрастта си телосложение. Облича се стилно и елегантно. Говори тихо и формулира фразите си красиво. Изключително проницателен. Често не можем да определим дали е сериозен или се шегува. Понякога е рязък и категоричен, но никога арогантен. Когато изнася лекции се преобразява и става артистичен и забавен.
Така след няколко месеца осъзнах, че мисля само за него. Скарах се с приятеля си, с когото имахме връзка от близо три години и нещата изглеждаха много сериозни. Умишлено пропуснах да кажа, че именно с него се виждах щастлива. Бяхме красива двойка и всичките ни приятели вече ни виждаха като семейство. Той беше с две години по-голям от мен- също лекар. Но изведнъж започна да ми изглежда инфантилен. И да ме дразни с незрялото си и детско поведение. Разделихме се. По мое желание! Срам ме е да го кажа и може да прозвуча като безсърдечна кучка, но не ми липсва! (дали съм такава :(??? ).
Казах, че любовта ми е несподелена, а не че шефа ми не знае. Аз не съм си позволила да му намекна дори, но допускам, че той може и да се досеща. За да съм честна ще ви дам още малко нформация за него. Женен е и има деца. Всички казват обаче, че е разделен с жена си. Явно е така. Има успешна практика и е състоятелен мъж. Личи си, че обича скъпия живот, въпреки, че не парадира с това.
Не се носят слухове за негови връзки. Тук това не е необичайно. Дори има хора, които парадират с любовниците си. Но за моя шеф нищо не се знае с изключение за няколко негови бивши гаджета от студентските му години...
И така- животът ми е спрял. Аз съм обсебена от една единствена мисъл - за него! Чувствам се ужасно!

Коментари

2.   Кое му е ужасното, толкова е хубаво да си влюбен! Случва ти се най-хубавото нещо на света! Моят съвет е да проучиш мнооооого добре дали наистина е разделен с жена си. И ако не е, обичай го отдалеч, но не си слагай грях на душата, не търси връзка. Не се хващай на класическите за случая " тя не е за него", "тя не го разбира", "те не спят заедно". Практиката показва, че това са залъгалки за влюбени дами, които, обаче, рядко почиват на реалност. Естествено, че на фона на това, което описваш, предишният ти приятел ще губи точки. За мен въобще не си кучка, а точно обратното - била си честна с него. Кучка щеше да си, ако си с него, а всеки ден го лъжеш и мислиш за другия. Много правилно си постъпила. Въпросът е, че бъдещето ти е в мъгла. Аз бих помислила за по-нататъшните си действия, само след АБСОЛЮТНА сигурност, че той е разделен с жена си, т. е., не живеят заедно.

3.   A аз се чудя защо лекарите по болниците не си вършат работата, а те явно са заети с наистина съвсем обичайните неща... да въртят любов помежду си.. мой съвет- вижда ти се интересно, че е някакво парвеню, но на качествен човек не ми прилича, хайде пиши следващия път, че си се влюбила в милосърден, състрадателен доктор, който се облича обикновено и е посветен на пациентите си... ( Стив Джобс със милиардите си така и не се облече парвенюшки никога.. )

4.   Всъщност какво искаш от нас? Няма как да ти помогнем, ти си направила избора си, набелязал си "жертвата" си, просто тя не поддава и това явно те тормози. Освен състоятелен, този мъж е достатъчно разумен да не се поддава на емоциите си и да прикрива добре личния си живот. Не бих казал, че е лесна жертва, затова и ти толкова си се впрегнала, затова си захвърлила питомното /приятеля си/ поради липса на предизвикателство, на "ловен сезон". Но това са толкова естествени реакции, че отново ще ти задам въпроса - какво очакваш от нас? Ти ще го преследваш докато не поддаде, което може и да не се случи, ако имаш конкуренция за която ти и не подозираш, защото човекът не парадира с личния си живот. Давай, пробвай се, и без това си обсебена от него, само той може да развали магията.
М, 35

5.   Бих повторила казаното от номер 2 и да добавя: убеди се, че те привлича той - със своите качества, а не властта ( положение, влияние, връзки и т. н. ) и парите му, както и изкушението за бърза кариера...
Номер 3 : Не мисля, че успял и образован професионалист може да се квалифицира като "парвеню"! Нормално е такива хора да бъдат харесвани. Не завиждай и не се дразни!
Ж 43